• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלכודת מס רווחי הון מניות מוצלחות

אדיר99

משתמש רשום
דירוג
3
היי,
עשיתי כמה החלטות בסיכון גבוה שמאוד השתלמו. WIX, FVRR וכו'.
נניח אני עכשיו רוצה לעבור למסלול יותר סולידי, הכסף שלי כלוא ב25% מס רווחי הון. האם שווה למכור ולשלם את המס, או שאני פשוט אשאיר את הכסף שם?

הכסף שלי כלוא ב25% מס רווחי הון. האם שווה למכור ולשלם את המס, או שאני פשוט אשאיר את הכסף שם?
כיף, עשית 25% תשואה, האם אתה ממהר לאישו מקום?
ואם זו השקעה לטווח ארוך, אני הייתי משאיר ועכשיו אולי זה הזמן להוסיף ניירות נוספים לאיזון במקום למכור ולקנות מחדש...

האם שווה למכור ולשלם את המס, או שאני פשוט אשאיר את הכסף שם?
1. שיקולי מס תמיד צריכים להיות משניים ביחס להקצאת הנכסים הרצוייה.
2. את המס תשלם בכל מקרה בעתיד. ההבדל היחיד זה הריבית שהמס היה צובר בינתיים.

היי,
נניח אני עכשיו רוצה לעבור למסלול יותר סולידי, הכסף שלי כלוא ב25% מס רווחי הון. האם שווה למכור ולשלם את המס, או שאני פשוט אשאיר את הכסף שם?

האם אתה חושב ברמת ביטחון גבוהה שWIX שווה הרבה יותר מ17 מילארד? האם אתה מרגיש בנוח אפילו לא לראות על החברה ציטוט בעשר שנים הקרובות כי אתה יודע שהיא תהיה שווה יותר?
האם אתה חושב ברמת בטחון גבוהה ש FVRR שווה הרבה יותר מ 9 מילארד? האם אתה מרגיש בנוח אפילו לא לראות על החברה ציטוט בעשר שנים הקרובות כי אתה יודע שהיא תהיה שווה יותר?

אם התשובה היא כן, אז אין מה לחשוב תשאר...אם אין לך מושג למה הן שוות יותר...אולי שווה לשקול לצאת....מס הוא השיקול המשני. השאלה האם אתה מחזיק נכסים ששוים הרבה יותר עכשיו, יהיו שווים הרבה יותר בעתיד...או מנופחים בהווה.

נערך לאחרונה ב:
היי,
לא בטוח שהבנתי.
הסיבה היחידה לא למכור היא המס? הדרך היחידה לא לשלם מס היא להמתין שהרווח יתאפס או להשתמש במגן מס.

מניה כמו פייבר יכולה לרדת או לעלות ב 40% בשבוע.
לדעתי, מס של 25% זה לא שיקול מכריע בנכס כל כך תנודתי.

בעיני לא חד משמעי ששיקולי מס משניים. צריך לעשות את החשבון ולהחליט. כל מקרה לגופו.
לדוגמה, בעיצומו של המשבר השקיע אדם בקרן ETF PEJ שמחזיקה חברות בתחום תיירות ובידור.
הקרן עלתה מאז בערך ב100%.
נניח וימכור אותה ויקנה VT בכסף שיישאר לאחר המס. לפי החישוב שעשיתי VT צריכה להרוויח כמעט 15% יותר מ PEJ כדי לפצות על ההפסד של הריבית דריבית.
כלומר, אם PEJ תעלה ב10% אז VT תצטרך לעלות ב11.5% (לצורך הדוגמה התעלמתי מדמי ניהול הקרנות).
האם זה משני? בהרבה מקרים כן אבל לא תמיד. האם הייתי משלם מס כדי להחליף SPY ב VT? ככל הנראה לא.

תודה לכולם על התשובות!
אני מאמין בחברות האלה לטווח הארוך, פשוט הם כרגע חלק ניכר מהתיק שלי בגלל ההצלחה הפנומנלית שלהם, וחשבתי אולי להחזיר אותם למקום קצת יותר קטן מסך ההשקעות שלי, כי יש סיכוי די משמעותי שאני טועה. אני לא ידעתי ששיקולי מס אמורים להיות זניחים בבחירת מהלכים בתיק.

תודה לכולם על התשובות!
אני מאמין בחברות האלה לטווח הארוך, פשוט הם כרגע חלק ניכר מהתיק שלי בגלל ההצלחה הפנומנלית שלהם, וחשבתי אולי להחזיר אותם למקום קצת יותר קטן מסך ההשקעות שלי, כי יש סיכוי די משמעותי שאני טועה. אני לא ידעתי ששיקולי מס אמורים להיות זניחים בבחירת מהלכים בתיק.
תמצא את הדרך שנכונה לך לשילוב בין האמונה לעתיד והשינה הטובה בלילה בהווה.
אני מוציא במקרים כאלו את הקרן ואז פסיכולוגית מרגיש יותר טוב כי אין לי מה להפסיד.

כי יש סיכוי די משמעותי שאני טועה
אבל במידה ואתה צודק, אז הם יהפכו להיות חלק *עוד יותר* ניכר מהתיק שלך. ואז מה תעשה? תמשיך להיות בהתלבטויות כל הזמן כי המס על רווחי הון שלך יהיה במונחים נומינליים גבוה יותר.

תודה לכולם על התשובות!

להשקיע רק כי אתה מאמין בחברה זוהי טעות די משמעותית ברוב המקרים(חוץ מבמקרה של שוק שוורי חזק שבו כל הסירות עולות - והסירות הכי נוצצות גם עם החורים בכלל...). כשהכל עולה, זה נהדר ולא דורש החלטות....הבעיות מתחילות בירידות.
אם נגיד הייתה לך דירה בת"א באזור שאתה יודע שכל הדירות שוות בו 5 מיליון ש"ח לפחות...במידה ומישהו היה בא אליך ומציע לקנות את הדירה שלך ב 3 מיליון ש"ח היית כנראה צוחק לו בפנים וממשיך הלאה.
אבל מה תעשה אם המחיר של Wix ירד עוד שבוע ל 250$? 200$? תשאר בפנים?
אם אין לך מושג כמה לפי דעתך החברה שווה אז כנראה שלא תקבל החלטות נכונות בעת ירידות(במידה ואם יגיעו).

נערך לאחרונה ב:
כשאני בהתלבטות דומה על נייר שאני מחזיק, אני שואל את עצמי את השאלה הבאה:
נניח לא הייתי מושקע באותה מניה, האם הייתי קונה אותה במחיר של היום ובסכום שאני מחזיק בה (בקיזוז מס)? אם התשובה היא כן, אני אמשיך להחזיק אותה. אם התשובה היא שהייתי קונה אבל בכמות נמוכה יותר, אז אמכור חלק מהנכס, לפי כמה שהייתי קונה כיום. אם התשובה היא לא, סימן שאני מעריך שתשואות העתיד יהיו פחות מאשר אפיקים אחרים ואז אמכור את הנכס כולו.
במילים אחרות, המס הוא שיקול משני עבורי, קודם כל אני בוחר במה להשקיע וכמה.

אם זו חברה ספציפית אני ממש ומשלם מס (בדרך כלל מוכר חלק יחסי אפילו אם חושב שתעלה עוד, אם לא אז מוכר הכל)
מדדים קונה לטווח ארוך ומחזק מה שצריך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מלכודת דבש / מס בקרנות הישראליות - למדתי לקח שוק ההון 18
ה מחקר על מלכודת מס - נתונים שוק ההון 5
ק מלכודת מס בני"ע ישראלים שוק ההון 20
ציפור דרור מלכודת מס (?) שוק ההון 32
דאניל מלכודת קצבאות אוף טופיק 35
M הנאסדק הממונפת אגדה/מלכודת שוק ההון 98
Y אולי יש מלכודת בקופות הגמל להשקעה ? (ובאלטרנטיבות) שוק ההון 139
Edward מלכודת במסלולים מנייתיים של קופות גמל שוק ההון 30
Lyman Zerga מס בחשבונית עצמית בעסקה שפטורה מניכוי מס במקור מיסים 0
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
A זיכוי מס זר מיסים 1
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0

נושאים דומים

Back
למעלה