• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית

• פותח הנושא Yal
  • פורסם בתאריך

Yal

משתמש רשום
דירוג
1
שאלה למביני עיניין בנושאי RSU. אני רוצה למכור אחזקה משמעותית של RSU שקיבלתי לאורך השנים בעבודה כדי להפחית חשיפה למניה בודדת. המענקים ניתנו בשוויים שונים כך שלמענקים ותיקים יותר נתח מס ההכנסה נמוך בהשוואה לנתח רווח ההון, ובמענקים חדשים יותר יתכן שרווח ההון שלילי אך הבסיס שחשוף למס הכנסה גבוה יותר. אני נמצא כרגע במדרגת המס הגבוהה כולל מס עושר, אבל עם המצב בהייטק אין לדעת איך תסתיים השנה. כל המענקים שמדובר עליהם ותיקים מספיק על מנת ליהנות מסעיף 102.
לסיכום, אני רוצה לצמצם חשיפה למניה בודדת אבל לא רוצה לבכות אחר כך על טעות בתכנון החשיפה למס. האם לחכות לימים רעים יותר בהם ארוויח פחות או אהיה מובטל חו״ח (ובכך למשוך את החשיפה ולהסתכן) או להתחיל למכור מענקים, ואם כך באיזה סדר?

בהנחה שתעבוד במהלך כל השנה, אין ספק שעדיף לך למכור מענקים בהם הבסיס כמה שיותר קטן. קח בחשבון שיכול להיות שיתווסף לכך מס יסף - תלוי מה ההכנסה הנוכחית, כמה תמכור, וכו'. זה יכול להיות דיי כואב (זה חל גם על רווחי הון כלליים)
כפי שכתבת, אין דרך לדעת אם תעבוד לקראת סוף השנה, אבל לפי זה שאתה עובד במקום יציב (מחלק RSUs), כבר הרבה שנים, ונראה שהשוק כבר במגמת עלייה, אולי אפשר להעריך שזה סביר שתעבוד השנה אלא אם תבחר שלא.
לא פירטת בערך כמה אחוזים הם בסיס וכמה הם רווח הון במענקים המוקדמים יותר, אבל אם זה נניח 50% אז (1) איזה כיף לך, ו- (2) בשנה הבאה תוכל להתקזז עם מס הכנסה ולקבל חלק מהכסף בחזרה, ואולי בשנה הבאה (אם לא תעבוד) תוכל למכור חלק מה RSU עם הבסיס היותר גדול

בכל אופן, חשיפה למניה בודדת מאוד תלויה במניה - וזה משהו שאנחנו לא יודעים, ואתה תצטרך להחליט בעצמך. בהצלחה!

זה כל החישוב? חשבתי שזה יותר מורכב.
יש למישהו אקסל שמחשב איזו שכבה הכי עדיף למכור?
מכיוון שכל סכום המכירה ממוסה (מחיר קניה 0), אז די ברור שעדיף לך שהמס הפירותי יחול על חלק קטן יותר מהרווח, ואת זה אתה משיג היכן שמחיר ההענקה נמוך יותר.

למכור איפה שאתה משלם היום מינימום מס, אין סיבה להתנדב לשלם מס גבוה יותר

כפי שכבר כתבו לך…
במכירה בזמן שאתה עובד, כאשר אחוז המס השולי שלך גבוה, עדיף לך למכור את השכבה שבה מחיר ההענקה הוא הנמוך ביותר ואז החלק של המס השולי הגבוה (במקרה שלך 50%) הוא על החלק הקטן ביותר האפשרי (מכל השכבות שלרשותך), והחלק של מס רווחי ההון (במקרה שלך 28%) הוא על החלק הגדול ביותר (מכל השכבות).

במכירה בזמן שאתה לא עובד, כאשר אחוז המס השולי שלך נמוך, עדיף לך למכור את השכבה שבה מחיר ההענקה הוא הגבוה ביותר ואז החלק של המס השולי הנמוך (בהנחה שאתה לא עובד) הוא על החלק הגדול ביותר (מכל השכבות), והחלק של מס רווחי ההון (25%) הוא על החלק הקטן ביותר (מכל השכבות).

כלומר, שני המצבים למעשה משלימים אחד את השני ולא נוגדים אחד את השני.
ולכן, בהנחה שהחלטת למכור, עדיף לך למכור בשלב הנוכחי (כאשר אתה עובד) את השכבה עם מחיר ההענקה הכי נמוך ובעתיד כאשר (אולי) לא תעבוד, למכור את השכבות עם מחיר ההענקה הגבוה.

במכירה בזמן שאתה לא עובד, כאשר אחוז המס השולי שלך נמוך, עדיף לך למכור את השכבה שבה מחיר ההענקה הוא הגבוה ביותר ואז החלק של המס השולי הנמוך (בהנחה שאתה לא עובד) הוא על החלק הגדול ביותר (מכל השכבות)
ורק לקחת בחשבון שההכנסה על החלק שעד מחיר ההענקה היא עצמה הכנסה פירותית, כלומר מעבר לסכום מסויים שנמכר תהיה קפיצה במדרגות המס, בדיוק כמו הכנסה מעבודה (ברור לי שאת יודעת זאת, מציין למען האחרים שלא מכירים זאת).

ורק לקחת בחשבון שההכנסה על החלק שעד מחיר ההענקה היא עצמה הכנסה פירותית, כלומר מעבר לסכום מסויים שנמכר תהיה קפיצה במדרגות המס, בדיוק כמו הכנסה מעבודה (ברור לי שאת יודעת זאת, מציין למען האחרים שלא מכירים זאת).
נכון מאוד. יחד עם זאת החישוב יהיה מדורג ולא לפי המדרגה הכי גבוהה על כל הסכום. אז גם אם קופצים למדרגה גבוהה יותר מהמס על רווח הון, זה עדיין יכול להיות נמוך מהמס על רווח הון. ובכל מקרה, זה בוודאי יהיה עדיף על מכירה בזמן שיש הכנסה פירותית נוספת.

השאלה היא מה המטרה \ כמה רוצים למכור.
במקרה שלי, למשל, אני רוצה "להפטר" מכמה שיותר RSU אחרי שאפסיק לעבוד (בשביל להוריד סיכון), ולכן אם אבחר לשלם 25% מס, עדיף לי למכור כמה שיותר מניות שצמחו ביחס למחיר ה grant, כי אז אוכל למכור יותר.
אם המטרה היא לשלם כמה שפחות מיסים (וכפועל יוצא למכור פחות מניות), אז באמת עדיף למכור את אלו שלא צמחו הרבה.

ולכן אם אבחר לשלם 25% מס, עדיף לי למכור כמה שיותר מניות שצמחו ביחס למחיר ה grant, כי אז אוכל למכור יותר.
לא ברורה האמרה הזו.
תחליט כמה מניות אתה רוצה למכור (בשביל להוריד סיכון), ואז תמכור את אלו שיביאו לך כמה שיותר נטו.

עשיתי החלטה מעט שונה - במקום להחליט כמה מניות אני מוכר, החלטתי מה שיעור המס שאני מוכן לשלם.
אם אמכור הכל באותו רגע - המס יהיה גבוה, אבל יוריד מיד את הסיכון של החזקת אחוזים ניכרים מהתיק בחברה בודדת.
אם אמכור על פני עשרות שנים - המס יהיה נמוך, אבל הסיכון לאורך זמן גבוה.
הפשרה שלי עם עצמי היא - אני מוכן לשלם X% מס בשביל למכור הכל (אני החלטתי על 25%), וככה אני מתכנן למכור כל שנה לפי השיעור הזה, ולסיים עם זה תוך 3 שנים (במקרה שלי). שווה לי לשלם 25% מס על כל החלק הזה בתיק ולסיים עם זה, ואולי לגדר תוך כדי (אני עוד לומד את הנושא).
אולי אפשר גם לומר אחרת - החלטתי למכור הכל תוך 3 שנים, ואז יוצא ששיעור המס יהיה 25% בערך.

בהחלט לגיטימי להחליט כמה מניות למכור, ואז למכור בדרך הכי יעילה מבחינה מיסויית. אבל זה עשוי להביא לתשלום מס גבוה מאוד.

כמובן שכל המספרים תלויים במקרה הפרטי, אשמח לעזור אם @Yal יפרט את שווי המענקים, שווי נוכחי היום, וכו'. אין צורך לתת פרטים מזהים או אפילו את שם החברה..

התשובות עד כה כולן לדעתי נכונות, מוסיף עוד מחשבה:
המענקים ניתנו בשוויים שונים כך שלמענקים ותיקים יותר נתח מס ההכנסה נמוך בהשוואה לנתח רווח ההון, ובמענקים חדשים יותר יתכן שרווח ההון שלילי אך הבסיס שחשוף למס הכנסה גבוה יותר.
אם אני מבין נכון, משתמע שלחלק מהמענקים מחיר הענקה גבוה מהמחיר הנוכחי.
נניח שאתה מוכר את המניות לפי מחיר ההענקה מנמוך לגבוה כדי לצמצם את המס השולי, כמו שכבר כתבו. ונניח שהגעת לנקודה שמכרת כבר את כל המענקים עם מחיר הענקה נמוך מהמחיר הנוכחי. עכשיו מה כדאי לך לעשות? לדעתי, אם כל המענקים הם עם מחיר הענקה גבוה מהמחיר הנוכחי, המענק הבא שכדאי למכור הוא זה עם מחיר ההענקה הגבוה ביותר.
דוגמא להמחשה: נניח שהמחיר הנוכחי הוא 10 ש"ח, ונשארת עם מענקים עם מחירי הענקה 20 ש"ח, 30 ש"ח, ו-40 ש"ח. לא משנה איזה מהם אתה מוכר כרגע, תשלם מס שולי על 10 ש"ח למניה (וזהו). עכשיו נניח שבהמשך המחיר עולה ל-25 ש"ח. אם מכרת כבר את אלה עם מחיר הענקה 20 ש"ח, נשארו לך רק אלה עם 30 ו-40, ואם תמכור תשלם מס שולי על 25 ש"ח. אבל אם לא מכרת את אלה עם 20, אתה יכול למכור אותם עכשיו ותשלם מס שולי על 20 ש"ח ורווח הון על 5 ש"ח - עדיף. באותו אופן, אם מכרת כבר את המניות עם מחיר הענקה 20 ש"ח והמחיר עלה בינתיים ל-35 ש"ח, עדיף לך שתוכל למכור את אלה עם מחיר הענקה 30 ש"ח מאשר את אלה עם 40 ש"ח.

הפשרה שלי עם עצמי היא - אני מוכן לשלם X% מס בשביל למכור הכל (אני החלטתי על 25%), וככה אני מתכנן למכור כל שנה לפי השיעור הזה, ולסיים עם זה תוך 3 שנים (במקרה שלי).

איך זה קורה?
על החלק הפירותי אתה משלם 50% כי אתה עדיין עובד ועל רווח ההון תשלם 28% (המספרים כוללים מס יסף)

איך בדיוק יוצא שתשלם סך הכל 25%?

איך זה קורה?
על החלק הפירותי אתה משלם 50% כי אתה עדיין עובד ועל רווח ההון תשלם 28% (המספרים כוללים מס יסף)

איך בדיוק יוצא שתשלם סך הכל 25%?
הוא מתכנן למכור בפרישה.
במקרה שלי, למשל, אני רוצה "להפטר" מכמה שיותר RSU אחרי שאפסיק לעבוד (בשביל להוריד סיכון),
יש בזה הגיון.
כל עוד לא מתכננים לחזור לעבוד וצריכים להסתמך על החלק הזה (שהוא באמת מסוכן) בזמן הפרישה.

אז אם למשל יש לי RSU מהעשור אחרון בכל מיני שכבות כשמחיר ההענקה הולך ועולה משכבה לשכבה ובכולן הוא נמוך מממחיר המניה היום - אז פשוט לבחור את השכבה עם מחיר ההענקה הנמוך ביותר?
(בהנחה שאני עדיין עובד)

אז אם למשל יש לי RSU מהעשור אחרון בכל מיני שכבות כשמחיר ההענקה הולך ועולה משכבה לשכבה ובכולן הוא נמוך מממחיר המניה היום - אז פשוט לבחור את השכבה עם מחיר ההענקה הנמוך ביותר?
(בהנחה שאני עדיין עובד)
כן.

במכירה בזמן שאתה לא עובד, כאשר אחוז המס השולי שלך נמוך, עדיף לך למכור את השכבה שבה מחיר ההענקה הוא הגבוה ביותר ואז החלק של המס השולי הנמוך (בהנחה שאתה לא עובד) הוא על החלק הגדול ביותר (מכל השכבות), והחלק של מס רווחי ההון (25%) הוא על החלק הקטן ביותר (מכל השכבות).
במקרה שלי, למשל, אני רוצה "להפטר" מכמה שיותר RSU אחרי שאפסיק לעבוד (בשביל להוריד סיכון), ולכן אם אבחר לשלם 25% מס, עדיף לי למכור כמה שיותר מניות שצמחו ביחס למחיר ה grant, כי אז אוכל למכור יותר.
עניין אותי באיזה סדר כדאי למכור בתרחיש של אבטלה זמנית. הגישה של @קפיצת הדרך נראתה לי נכונה, אבל משהו באינטואיציה לא הסתדר, אז בלית ברירה ניגשתי ל-spreadsheet. התוצאה כאן. הסימולציה בודקת באיזה סדר עדיף למכור שכבות בתרחיש של אבטלה למשך שנה, בהנחה שבשנת האבטלה רוצים להישאר במדרגת המס השולי של 10% (כיום עד הכנסה של 84,120 ש"ח בשנה, בסימולציה עיגלתי ל-80,000), ובהנחה שמנצלים את כל המדרגה.

מסתבר שאם בכל נקודה ממזערים את שיעור המס המשולב, כלומר מוכרים מענקים עם חלק גבוה של מס שולי כשהמס השולי נמוך ומענקים עם חלק נמוך כשהמס השולי גבוה, התוצאה דווקא לא אופטימלית. עדיף למכור כמה שיותר מניות כשהמס השולי נמוך, אפילו ששיעור המס המשולב בכל שנה יותר גבוה (אני חושב שזו דוגמא לפרדוקס סימפסון).

הסיבה היא כזו: אם נסתכל רוחבית על כל המענקים, בסה"כ יש סכום X שחייב במס שולי. אם מוכרים את המענקים על פני כמה שנים, ובשנים עם מס שולי נמוך מכוונים לחבות מס שולי מסויימת (בסימולציה זה 80,000 אבל זה לא עקרוני), ומספר השנים עם מס שולי נמוך הוא מוגדר מראש, יוצא שלאורך השנים יש סכום Y שחייב במס שולי נמוך, והסכום הזה מוגדר מראש. Y הוא קבוע, לא משנה איזה מענק נמכור באיזו שנה.

מה שכן מושפע מסדר המכירה הוא כמה רווח הון נשלם. בגלל שבשנים עם מס שולי נמוך יש גם רווח הון נמוך (25% במקום 28%, עד למדרגת מס יסף), עדיף להיות חייבים במס רווח הון בשנים כאלה. כלומר כדאי לנצל את מדרגת המס הנמוכה כדי למכור מניות שיש להן חלק גדול שחייב במס רווח הון.

עניין אותי באיזה סדר כדאי למכור בתרחיש של אבטלה זמנית. הגישה של @קפיצת הדרך נראתה לי נכונה, אבל משהו באינטואיציה לא הסתדר, אז בלית ברירה ניגשתי ל-spreadsheet. התוצאה כאן. הסימולציה בודקת באיזה סדר עדיף למכור שכבות בתרחיש של אבטלה למשך שנה, בהנחה שבשנת האבטלה רוצים להישאר במדרגת המס השולי של 10% (כיום עד הכנסה של 84,120 ש"ח בשנה, בסימולציה עיגלתי ל-80,000), ובהנחה שמנצלים את כל המדרגה.

מסתבר שאם בכל נקודה ממזערים את שיעור המס המשולב, כלומר מוכרים מענקים עם חלק גבוה של מס שולי כשהמס השולי נמוך ומענקים עם חלק נמוך כשהמס השולי גבוה, התוצאה דווקא לא אופטימלית. עדיף למכור כמה שיותר מניות כשהמס השולי נמוך, אפילו ששיעור המס המשולב בכל שנה יותר גבוה (אני חושב שזו דוגמא לפרדוקס סימפסון).

הסיבה היא כזו: אם נסתכל רוחבית על כל המענקים, בסה"כ יש סכום X שחייב במס שולי. אם מוכרים את המענקים על פני כמה שנים, ובשנים עם מס שולי נמוך מכוונים לחבות מס שולי מסויימת (בסימולציה זה 80,000 אבל זה לא עקרוני), ומספר השנים עם מס שולי נמוך הוא מוגדר מראש, יוצא שלאורך השנים יש סכום Y שחייב במס שולי נמוך, והסכום הזה מוגדר מראש. Y הוא קבוע, לא משנה איזה מענק נמכור באיזו שנה.

מה שכן מושפע מסדר המכירה הוא כמה רווח הון נשלם. בגלל שבשנים עם מס שולי נמוך יש גם רווח הון נמוך (25% במקום 28%, עד למדרגת מס יסף), עדיף להיות חייבים במס רווח הון בשנים כאלה. כלומר כדאי לנצל את מדרגת המס הנמוכה כדי למכור מניות שיש להן חלק גדול שחייב במס רווח הון.
כפי שכתב @קפיטליסט_מרושע, זה תלוי מה המטרה שלך..
האם אתה רוצה להיפטר מכמה שיותר מניות במינימום מס (כי אתה פוחד שהחברה תיפול) או שאתה מאמין בחברה ורוצה למכור מינימום מניות שיעניקו לך את הסכום שאתה צריך/רוצה?

בתרחיש שלך: ״מענק אחד בשווי 80,000 שחייב כולו במס שולי, מענק שני בשווי 160,000 שחצי ממנו חייב במס שולי״

בוא נניח שבמענק שאין רווח הון קיבלת מניה אחת (מניה אחת בשווי 80,000).
במענק שבו יש לך כיום 160,000 אתה צריך היית לקבל 2 מניות (ולכן הן שוות 160,000 כיום).
לפי מה שכתבת בתרחיש שלך, יש לך סה״כ רווח הון של 80,000 במענק שבו קיבלת 2 מניות. כלומר כל מניה התקבלה במחיר של 40,000.

אני יוצאת מתוך הנחה שבאופן עקרוני, ובהנחה שלחברה יש *לדעתך* פוטנציאל לעליית ערך, תרצה ״לבזבז״ כמה שפחות מניות ולקבל תמורתן כמה שיותר כסף ולכן תמכור מינימום מניות שאתה חייב למכור בשביל הכסף שאתה צריך (להבדיל מהתרחיש של @קפיטליסט_מרושע שרוצה למכור כמה שיותר מניות כי הוא יוצא לפרישה ורוצה ״להיפטר״ מהמניות כמה שיותר מהר, כי מניה בודדת זה מסוכן).

בתרחישים שלך-
בתרחיש הראשון מכרת יחידת מניה אחת (בשווי כולל של 80,000) כאשר המס השולי היה 10% והשארת לעתיד שתי יחידות מניה (בתקווה שהן יעלו כי אתה מאמין בחברה).
בתרחיש השני מכרת שתי יחידות מניה (בשווי כולל של 160,000) כאשר המס השולי היה 10% והשארת לעתיד יחידת מניה אחת.

אז די ברור שאם המניה בסופו של דבר לא תעלה (תשאר או תרד בערכה) היה עדיף למכור שתי יחידות במס נמוך (ויחידה אחת במס גבוה) ולא יחידה אחת במס נמוך (ושתי יחידות במס גבוה). אף אחד לא טוען אחרת… (וזו בדיוק הסיבה ש- @קפיטליסט_מרושע הציג ואף הסכמתי איתו).

מצד שני אם אתה מאמין שלחברה יש פוטנציאל לעלות ואתה רק רוצה לממש חלק מהכסף עכשיו, אתה צריך להחליט כמה כסף אתה רוצה/צריך ולבחור באופציה שבה תממש מינימום מניות (בכדי לתת לשאר המניות את הפוטנציאל לעלות תוך כדי דחיית המס).

תכניס לסימולציות שלך עליית ערך ותראה…

כפי שכתב @קפיטליסט_מרושע, זה תלוי מה המטרה שלך..
האם אתה רוצה להיפטר מכמה שיותר מניות במינימום מס (כי אתה פוחד שהחברה תיפול) או שאתה מאמין בחברה ורוצה למכור מינימום מניות שיעניקו לך את הסכום שאתה צריך/רוצה?

בתרחיש שלך: ״מענק אחד בשווי 80,000 שחייב כולו במס שולי, מענק שני בשווי 160,000 שחצי ממנו חייב במס שולי״

בוא נניח שבמענק שאין רווח הון קיבלת מניה אחת (מניה אחת בשווי 80,000).
במענק שבו יש לך כיום 160,000 אתה צריך היית לקבל 2 מניות (ולכן הן שוות 160,000 כיום).
לפי מה שכתבת בתרחיש שלך, יש לך סה״כ רווח הון של 80,000 במענק שבו קיבלת 2 מניות. כלומר כל מניה התקבלה במחיר של 40,000.

אני יוצאת מתוך הנחה שבאופן עקרוני, ובהנחה שלחברה יש *לדעתך* פוטנציאל לעליית ערך, תרצה ״לבזבז״ כמה שפחות מניות ולקבל תמורתן כמה שיותר כסף ולכן תמכור מינימום מניות שאתה חייב למכור בשביל הכסף שאתה צריך (להבדיל מהתרחיש של @קפיטליסט_מרושע שרוצה למכור כמה שיותר מניות כי הוא יוצא לפרישה ורוצה ״להיפטר״ מהמניות כמה שיותר מהר, כי מניה בודדת זה מסוכן).

בתרחישים שלך-
בתרחיש הראשון מכרת יחידת מניה אחת (בשווי כולל של 80,000) כאשר המס השולי היה 10% והשארת לעתיד שתי יחידות מניה (בתקווה שהן יעלו כי אתה מאמין בחברה).
בתרחיש השני מכרת שתי יחידות מניה (בשווי כולל של 160,000) כאשר המס השולי היה 10% והשארת לעתיד יחידת מניה אחת.

אז די ברור שאם המניה בסופו של דבר לא תעלה (תשאר או תרד בערכה) היה עדיף למכור שתי יחידות במס נמוך (ויחידה אחת במס גבוה) ולא יחידה אחת במס נמוך (ושתי יחידות במס גבוה). אף אחד לא טוען אחרת… (וזו בדיוק הסיבה ש- @קפיטליסט_מרושע הציג ואף הסכמתי איתו).

מצד שני אם אתה מאמין שלחברה יש פוטנציאל לעלות ואתה רק רוצה לממש חלק מהכסף עכשיו, אתה צריך להחליט כמה כסף אתה רוצה/צריך ולבחור באופציה שבה תממש מינימום מניות (בכדי לתת לשאר המניות את הפוטנציאל לעלות תוך כדי דחיית המס).

תכניס לסימולציות שלך עליית ערך ותראה…
הסבר מדהים, תודה לך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
Y מס על מכירה של יחידות מקרן כספית מיסים 1
נ האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד? מיסים 19
א תזמון מכירה של נייר מגודר מט"ח שוק ההון 14
ח מס שבח מכירה של כמה דירות מיסים 0
E שאלה של מתחילים לגבי מכירה של ETF שוק ההון 2
O המס על קנייה/מכירה של מנייה אחת בוול סטריט שוק ההון 9
M מס רווח הון במקרה של מכירה של חלק מהמניות שוק ההון 9
ג שאלה לגבי מכירה של ניירות ערך שוק ההון 5
efrat מכירה של נייר בהפסד וקניה של אחד חדש שוק ההון 5
O שאלה לגבי יחידות מינימום בפקודת מכירה של מניה שוק ההון 1
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
א האם יש חשיבות לסדר מכירה של מניות ? שוק ההון 1
E מכירה של קרנות הסל לטובת בלאק רוק + תזמון קנייה שוק ההון 4
ש חשיבות של מכירה ושינוי התיק שוק ההון 4
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
קורא הדוק מכירה כפויה של קרן מחקה בארץ שוק ההון 7
ד מכירה של מנייה של חברה שנקנתה וכבר לא נסחרת(מובילאיי) שוק ההון 2
א מכירה ורכישה חוזרת של מנייה שוק ההון 12
החייל האמיץ השאלה/ מסירה מכירה של ספרים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R עמלת מינימום כפולה במקרה של פיצול פקודת קניה/מכירה שוק ההון 6
Golan מכירה חלקית של מניות שוק ההון 12
A כיצד יודעים מהו ערכה של קרן נאמנות לפני קנייה/מכירה? שוק ההון 3
ט מכירה של השקעה בקומודיטי שאינה נסחרת בבורסה שוק ההון 0
O מכירה לפני יום ה X של ETF שמוחזקים בקרן השתלמות שוק ההון 13
F 1325 - כיצד לדווח על עמלות קנייה/מכירה? מיסים 3
B כיצד מתבצעת מכירה בשכבות? שוק ההון 4
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
מ מכירה מדומה בשכבות - שיטה נוספת שוק ההון 40
I מכירה לפי שכבות - מספר שאלות שוק ההון 4
ס מכירה ברווח בIB מיסים 57
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
ס מכירה בשכבות (fifo) נתמכת בברוקר ישראלי (אקסלנס) מיסים 3
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
L מיסוי ריאלי/נומינלי על מניות חו"ל, מכירה רעיונית מיסים 3
Y מכירת קרן כספית מוגבלת - האם יש סכנת נזילות בעת מכירה? שוק ההון 1
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הק995 איך להגן בהעברת תיק עם מכירה ופערי זמנים צרכנות פיננסית 7
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ס סיכונים בשירותי בניה על פני עסקת קומבינציה או מכירה נדל"ן 1
D מכירה בשוק שורי מאוד בהשקעה פאסיבית שוק ההון 21

נושאים דומים

Back
למעלה