• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להגן בהעברת תיק עם מכירה ופערי זמנים

הק995

משתמש רגיל
דירוג
69
הי,
אני רוצה להעביר IRA לברוקר זר, כלומר צריך למכור את הניירות, למשוך את הכסף לבנק, להעביר לברוקר ולקנות את הניירות מחדש. בזמן הזה יש סיכון שבין המכירה לקניה המחיר יעלה.
איך ניתן להגן על הכסף? חשבתי לדוגמא על אופציות CALL, ככה שאם המחיר יורד האופציות מפסידות אבל התיק הרוויח, ואם המחיר עולה התיק יקר אבל הרווח באופציות מכסה על ההפרש.
זה כרגע רק רעיון גולמי, אני בטוח שיש דרכים טובות יותר.
בקיצור - איך אפשר להגן על התיק ואיך להעריך כמה נדרש? (בדוגמא של האופציה - אם קונה אופציה אחת זאת טיפה בים, אם קונה אופציות רחוקות LEAPS הן כמעט לא יושפעו מהעליה, וכו)

תודה!
(וברור לי שהכל דעות אישיות ולא המלצה לכלום)

הי,
אני רוצה להעביר IRA לברוקר זר, כלומר צריך למכור את הניירות, למשוך את הכסף לבנק, להעביר לברוקר ולקנות את הניירות מחדש. בזמן הזה יש סיכון שבין המכירה לקניה המחיר יעלה.
איך ניתן להגן על הכסף? חשבתי לדוגמא על אופציות CALL, ככה שאם המחיר יורד האופציות מפסידות אבל התיק הרוויח, ואם המחיר עולה התיק יקר אבל הרווח באופציות מכסה על ההפרש.
זה כרגע רק רעיון גולמי, אני בטוח שיש דרכים טובות יותר.
בקיצור - איך אפשר להגן על התיק ואיך להעריך כמה נדרש? (בדוגמא של האופציה - אם קונה אופציה אחת זאת טיפה בים, אם קונה אופציות רחוקות LEAPS הן כמעט לא יושפעו מהעליה, וכו)

תודה!
(וברור לי שהכל דעות אישיות ולא המלצה לכלום)
אם השאלה שלך שאתה מעוניין לעבור בית השקעות (לib) על ידי מכירה וקניה ולא על ידי ניוד נירות ערך.

לדעתי הכי טוב זה להעביר בחלקים, ולהעביר קודם כל סכום קטן ממזומן מהחשבון בנק שלך או מהלוואה קצרה בחשבון שלך לכמה ימים.

לדוגמא אם יש לך מיליון שח נזיל בira אז אתה מעביר קודם כל 50 אלף שח מהחשבון בנק שלך, שזה מגיע או ממזומן שיש לך, או מהלוואה קצרה לכמה ימים שאתה לוקח בחשבון, ואז אתה מעביר 50 אלף לib שם אתה פותח פוזיציה לקנייה בשווי של 100 אלף כשהשער נניח של כל נייר זה 500 דולר, ואתה נותן את אותה הוראה רק בהפוך בחשבון שלך בארץ, ואז אתה לא לוקח את הסיכון על ההפרש ורק משלם את הריבית לכמה ימים שייקח לך כל הפרוצדורה של כל ההעברות, ואז שיש לך 100 אלף מזומן אתה מעביר לחשבון בחול ושם אתה כבר עושה פוזיציה של קנייה של 200 אלף ושוב עושה מכירה של 200 אלף בארץ באותו שער של הקנייה, וכן הלאה עד שהעברת את כל הסכום.
ואז אתה מחזיר את 50 אלף שלקחת בהלוואה בחזרה וסוגר את המינוף.
ואני מניח שביום יומיים (ההפרש בין העברה לעברה) לא יהיה נפילה של הבורסה ברמה שתגרום לך להפסד של מרג'ין קול, ואם אתה חושש שביום יומיים יכול להיות נפילה של עשרות אחוזים, אז אתה יכול לעשות את אותו דבר רק לאט יותר ובמינוף נמוך יותר.

מדובר על עד 4 ימי עסקים על פי התקנות (אם אני זוכר נכון) משיכה מהקופה לבנק ועוד יום עסקים להעברה מהבנק לברוקר?
מה כבר יכול לקרות בשבוע?
וכן, כמו שאתה יכול להפסיד עלייה של שבוע, אתה גם יכול להרוויח ירידה של שבוע ולהיכנס במחיר נמוך יותר.
לא הייתי נכנס להרפתקאות פיננסיות רק בשביל זה. אלא אם לא הבנתי נכון את ההודעה שלך.

וכן, כמו שאתה יכול להפסיד עלייה של שבוע, אתה גם יכול להרוויח ירידה של שבוע ולהיכנס במחיר נמוך יותר.
+1

ולכן אם תפצל למספר חלקים, אז בממוצע הרווח/הפסד יהיו קרובים לאפס.

מה כבר יכול לקרות בשבוע?
בשבוע בתקופה שהשוק לחוץ כמו עכשיו... בקלות יכול להיות רווח של 5 אחוז או לחילופין הפסד של 5 אחוז.
ולכן אם תפצל למספר חלקים, אז בממוצע הרווח/הפסד יהיו קרובים לאפס.
בסך הכול מדובר כאן על קנייה ומכירה של פעמים בודדות, וממש לא בטוח שהוא יגיע לממוצע... אם הוא היה עושה את זה בחודש הראשון של השנה, ברור שהוא היה יוצא בהפסד צורב... זה שיש התכנסות לממוצע, זה שחוזרים על הפעולה כמה שיותר פעמים, אבל בפעולות בודדות אין שום סיבה להניח שהוא יקבל את הממוצע.

ולכן לדעתי אם הוא לא רוצה להסתבך עם הלוואות, הוא יכול לעשות בחלקים כמו שייעצת, אבל בחלק הראשון הוא באמת ייקח סיכון, ובחלק השני הוא יפתח פוזיציה של קניה ופוזיציה של מכירה באותו שער, ואז יעביר מהחשבון בארץ לברוקר בחול ואז שוב חוזר על אותה פעולה, ואז יצא שהסיכון היחיד שלו זה רק על על החלק הראשון, ואם יש לו סבלנות הוא לעשות בפעולות של כמה עשרות אלפי שקלים כל פעם, וממילא הסיכון יהיה רק על החלק הראשון וגם הוא יהיה חלק קטן מהתיק.

תודה על התשובות. מדובר ב- IRA של קה"ש נזילה (לא גמל), שכולו 100% על טסלה. אני אנסה מכירה בחלקים, אבל לא בטוח שאוכל לבצע כך כי אולי יכריחו אותי למכור את הכל (מעל 10% זה בניגוד לתקנות). התנודתיות גבוהה ולכן רציתי לצמצם סיכון. אם ייתנו לי לבצע החלקים - הסיכון היחיד יהיה על השינוי בשווי המניות של החלק הראשון במהלך כל התקופה מהמכירה הראשונה לקניה האחרונה - יכול לחיות עם זה.
אם יכריחו אותי למכור הכל בבת אחת, אנסה להגן באופן חלקי באמצעות אופצית CALL

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
H איך להגן על הכסף שלי שוק ההון 2
סול האם ישנה דרך להגן על מזומן מאינפלציה לטווח קצר שוק ההון 23
ק הגיע הזמן להגן על הפוזיציה? שוק ההון 75
P קיים מסלול בקרנות השתלמות או פנסיה שיכול להגן מפני מפולת? צרכנות פיננסית 8
ח כיצד להגן על המידע האישי בעת גניבת מחשב אוף טופיק 61
C עמלה לא ברורה בהעברת מט"ח ל ib שוק ההון 2
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
א בעיה בהעברת ש"ח בIB לישראל שוק ההון 3
A היטל השבחה בהעברת זכות לפני היתר בניה נדל"ן 11
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
S עמלות נאמן בהעברת RSus פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S עמלות בנק בהעברת כספים לארהב צרכנות פיננסית 19
S תלאות בהעברת פוזיציות לבנק הפועלים שוק ההון 1
S איחור בהעברת דיבידנד בבית השקעות ישראלי שוק ההון 22
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 24
1337justme התלבטות בהעברת קרן השתלמות להלמן אלדובי מחקה s&p 500 צרכנות פיננסית 10
W מיסים בהעברת קופת גמל שוק ההון 1
S עזרה בהעברת קה"ש לחברה אחרת צרכנות פיננסית 2
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
משה למישהו יש ניסיון בהעברת שיעורים פרטים? אוף טופיק 17
Cfy אירוע מס בהעברת תיק שוק ההון 33
yanosh34 התנגדויות בהעברת קרן ההשתלמות כשכיר שוק ההון 34
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה