• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי ראה אתמול את הפרק בכורה של "להתחיל מ-0"?

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,052
בערוץ KAN11,
4 משפחות שלוקחים להם את הכל וצריכים להסתדר שבועיים מחדש.

אני ראיתי

כן גם אני ראיתי,
פשוט הם מתחילים את מירוץ העברים מהתחלה

ראיתי
מהפרומו חשבתי שיש לזה פונציאל באמת לגעת בנושאים הכלכלים והמהותיים שת התפישה של אושר בדמוי מוצרים חומרים
אבל ברגע שלקחו להם גם את הבגדים זה כבר הפך לחצי קומדיה ולדעתי מפספס את המטרה
במיוחד שזה סה"כ לשבועיים אז לא ממש מבין איזה "שגרה" הם אמורים לייצר

לדעתי, לראות אם באמת צריכים את כל המוצרים שיש להם או מה באמת חשוב לכל אחד, מה יקחו כל יום מהמכולה.
להתחיל מקו ישר - אם מחלקים את כל הכסף בעולם באופן שווה, האם אחרי תקופה x, הכל ישאר עדיין שווה או שהכסף יחזור לכמו שהיה קודם? האם יהיו עשירים אחרים?
קח את דניס שתפס את התריסים ויצא לחפש בגדים או את הבחורה שהתחילה בלשבת ולבכות.
ובל נשכח, הבגדים עושים את האדם. אז אם אני אצא לבוש בצורה מסויימת, אני אקבל תגובה מסויימת.

נערך לאחרונה ב:
חשבתי שזה קצת מוזר שהדבר הראשון שהם עושים זה מירוץ התחמשות לדברים חדשים. כמובן שבגדים זה לא בדיוק דברים חדשים אלא הכרח מוחלט, אבל עדין לקחו להם את כל הדברים, והם רצו להשיג אממ עוד דברים.
בנוסף קצת חשבתי על זה ולמעשה כל מי שטייל בעולם אחרי הצבא חי למעשה תקופה של כמה חודשים בלי כמעט כלום. הדברים שלי בטיול היו מינמאלים וכללו באמת בגדים ספורים תיק כלי רחצה קטן ומצלמה (תודה לאל שאני עשיתי את הטיול הגדול שלי לא היו סמארפונים ויכולתי להיות חופשיה באמת) . ובכל זאת הצלחתי לחיות עם 4 זוגות מכנסים ו6 חולצות (ארוכות וקצרות) חצי שנה בלי להרגיש שחסר לי כלום.

עם זאת אהבתי את התוכנית, המשתתפים מאוד מודעים למצלמה ברובם ועושים את זה בשביל הצחוקים והחשיפה והרוב לוקחים את העניין בקלילות. נהנתי לראות.

טוב מצד אחד זה די מעניין, מצד שני לא הכי אמין , כי יש הרבה דברים שקורים רק בגלל המצלמות, בעולם האמיתי לא כל כך מהר מעסיקים אדם (גם לא לכמה שעות\תמורת מוצר) בטח לא שהוא לבוש בקרטון\בוקסר\מכנס מטונף\יחף\שקית זבל . בעולם האמיתי בלי מצלמות רוב הסיכוים שבחורה לבושה בקרטון לא היית נותנת לה שמלה ומזמינה אותה לביתך לנקות, אלא מזמינה לה משטרה וחושבת שהיא פסיכית. 2 לא הבנתי למה אסור לקחת אפילו סיגריה במתנה אבל שהסנדטאפיסטית הזו שרה ברחוב בא חבר עם גיטרה ולא קיבל חלק מהכסף 3 בכלל חוקי הפורמט לא ברורים מותר למצוא ברחוב בגדים ורהיטים ואוכל מותר או אסור? לאסוף בקבוקים מותר? 4 יופי אז הם נשארים בבית הכסף שהם מרוויחים לא צריך ללכת בחלקו לחשבונות שוטפים?
5 ובכלל מה רע בחפצים? נכון שלפעמים יש יותר מידי וזה מיותר אבל יש גם יתרונות לחפצים
תראו אני אשתף אותכם אני באמת התחלתי מאפס, הייתי במצב של ממש כלום, אפילו בגדים לקחתי מחברה\חבר, גם קורת גג לא הייתה לי (ומלא זמן חיפשתי עבודה, בקושי מצאתי וחלק מהעבודות גם לא שילמו לי לכן אני יודעת טוב מאד איזה זלזול יש למעסיקים וכמה קשה למצוא עבודה כשאת לא נראית הכי מטופחת ובכלל לשרוד עד קבלת המשכורת גם לא קל ולכן קצת כואב לי לראות איך הכול קל ומצחיק להם כי זה ממש לא , ובנוסף לבחורה לבד לא חסר סכנות) בכל אופן עכשיו יש לי דירה שכורה נחמדה ויש לי עבודה ברוך ה' (אם כי קצת ירד בקורונה אבל שורדים) ויש לי רכוש למשל יש לי די הרבה בגדים (חלק קיבלתי חלק קניתי בזול) ואני מרוצה מזה, אני אוהבת לגוון, אני אוהבת שאם יש לי דייט אני לא צריכה להילחץ כי הבגד בכביסה. יש לי למשל ספרים (אז כן אפשר גם די אם ספר שניים להעביר את הזמן, בזמנו למדתי שפה וחרשתי את המילון) אבל יותר כיף שאני יכולה לבחור מתוך מגוון נושאים ולא לצמצם את עצמי לתחום עניין אחד. כמובן שגם מחשב וטלפון זה עולם ומלואו (רוצים שקט יש שבת\יש חג\ אפשר להגדיר באיזה שעות אתם זמינים. אצלי רוב היום הטלפון על שקט ובעבודה אני לא זמינה\גם לא בהפסקה רוצה לאכול בשקט) יש לי דברים של יצירה של כושר של בישול, אז כן אפשר לחיות עם הרבה פחות. בהתחלה חייתי בדירת חדר בדרום תל אביב בקושי סיר אחד, מעט בגדים, מילון ומחברת ואיזה רדיו טייפ סבבה אפשר אבל זה פשוט לצמצם את הקיום שלי
אני חושבת שהכי נכון זה ללמוד איך להתנהל כלכלית (המשכורת שלי די נמוכה מינמום אז אני פחות חוסכת אולי לפעמים למשהו ספציפי אבל אין לי חיסכון ארוך)
אני כן לוקחת יד שנייה במתנה\מוצאת ברחוב\קונה בזול . היו שנים שאכלתי ממש גרוע פחות ייחסתי חשיבות לתזונה די חייתי על אורז אבל קניתי בגדים יפים שאני נהנית מהם עד היום כמה שנים אחרי. בקיצור רוב הדברים שיש לי אני נהנית ומשתמשת (למרות שפה ושם היו רכישות לא הכי מוצלחות\הכרחיות)
אבל הנה למשל בפרק 4 אז הזוג שותפים הם החליפו מוצרי מזון והלכו לקנות בחוץ אוכל שיכלו לקנות הרבה יותר אם היו בוחרים באוכל ביתי
או דניס שבאמת חמוד אבל רציני מה שחשוב עכשיו זה לקנות פרחים ויין לחברה (טוב שהיא אמרה לו שלא ככה פותרים דברים)
שורה תחתונה לא הבנתי מה זה בא להגיד? מה זה בא ללמד? למה העבודה והכסף שלהם לא טובים שהם צריכים למצוא כל מיני עבודות מזדמנות כדי להתחמש שוב במוצרים?

אה ועוד משהו לפעמים אני רואה גישה רומנטית נאיבית כזו שזה או חפצים או אנשים אז ברור שזה הכי לא נכון בעולם, אבל מי אמר שאנשים תמיד עדיפים? לדעתי חפצים עדיפים על אנשים לפעמים לדגמא אם יש לי מחשב ואני יכולה ללמוד בו\לראות סרט (חלק זמן ליהנות וחלק זמן לעשות משהו יותר יעיל) לעומת "חברה" שרק מרכלת ומפטפטת ואני איתה רק כי משעמם לי אז מה עדיף לי המחשב או החברה מה יותר טוב לחיים שלי? לדעתי בגדול המחשב כי אני גם עושה בו דברים מועילם וגם נהנית באמת יו סרט יותר שווה מחפירות. אז כן נו כדאי גם קצת חיי חברה טוב אפשר לראות חברה פעם ב. ולא כל כך הרבה כי משעמם (כי אין מחשב\ספרים)
בקיצור לא כזה צריך לקדש קשרים אנושים (כי מעטים הקשרים שהם אמיתים ועמוקים והם בהחלט שווים)

ראיתי פרק 2 ברפרוף מהיר ולדעתי כל הסדרה עצמה(חוץ מזה שהרוב די מזויף) באה להראות את הגישות חיים של אנשים, שחלק כמו דניס מעכלים את הבאסה ומתחילים מיד לרוץ על זה וחלק מתבאסים לחזור אחורה ולא מסוגלים לעכל שהם שוב במצב שפעם היו בו(שזה די יותר קשור כנראה לטראומה פסיכולוגית מהמצב)
זה מראה הרבה יותר על resilience אישי מאשר כל דבר אחר שהסדרה מנסה להראות...
סתם גרם לי לחשוב מה אני הייתי עושה ובמה הייתי בוחר וכנראה הייתי לוקח את המזרן בחזרה וקונה כלי הגיינה, מחבת, הרבה חזה עוף ואורז ומחפש ספרים יד שנייה ופשוט נשאר בדירה ונהנה משבועים של חופש ושיפור עצמי

מי אמר שאנשים תמיד עדיפים?
בקיצור לא כזה צריך לקדש קשרים אנושים
זאת רק דעתי: קשר אנושי של פטפטת ורכילות הוא לא באמת משהו שצריך לקדש והוא די חסר תועלת כמו חפצים רבים בחיינו.
קשר אנושי של אכפתיות ועזרה הדדית והקשבה ונתינה ושמחה - בלי זה אדם שורד בקושי ועם לא מעט בעיות בחיים. הדבר היחיד שיכול להחליף במידה מסויימת את הקשר האנושי הוא הטבע מסביבנו ואולי גידול בעל חיים. אין שום חפץ שיכול להפיג את הבדידות.
אז מה עדיף לי המחשב או החברה מה יותר טוב לחיים שלי?
אם הייתי צריכה לבחור בין שניהם? חבר/ה ללא ספק. שוב, מדובר על חברות אמיתית.
אבל אם נדבר רגע על המחשב, למעשה את מדברת על האינטרנט, שזאת צורת תקשורת ולא חפץ. את זקוקה לתקשורת, את זקוקה להתחבר למערכות יחסים בין בני אדם... ואם זה לא קורה לך בחיים האמיתיים אז יש לך תחליף (אבל הוא לא באמת תחליף).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל מישהו ראה את הסרט על סנואודן אתמול? אוף טופיק 7
S חלקי חילוף - מייבש כלים / מי שמע? מי ראה? פוסטים מאיכות נמוכה 3
JG1 החוזים העתידיים עלו אתמול והיום אבל... שוק ההון 5
D אתמול מישהי אמרה לי: "כולם התחילו לחיות כמוך" אוף טופיק 57
unrealx למה הקרנות המחקות לא התעדכנו אתמול? שוק ההון 0
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 25
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה