1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מיסוי קופת גמל

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י lala123, ‏4/7/19.

1. lala123

lala123 משתמש רשום

שלום,

ברשותי שתי קופת גמל במעמד עצמאי עם כספים שהופקדו לפני 2008. יש לי שאלה לגבי מיסוי רווחי הון:
    הקופות גמל שלי 100% נזילות כרגע. אני מעוניין לדעת במידה של משיכת הכספים לפני גיל הפנסיה, האם אני חייב בתשלום מס רווח הון? במידה וכן, האם אהיה חייב במס במשיכה לאחר גיל הפרישה?

הסיבה שאני שואל בפורום היא שהתקשרתי לבתי ההשקעות וקיבלתי תשובות סותרות. בית השקעות אחד אמר שרווחי הון לא ממוסים כלל מכיוון שהכספים הועברו לפני 2008. בית השקעות שני אמר שהכספים ממוסים באופן מלא 25% במידה ואמשוך לפני הפנסיה וללא ממוסים במידה ואמתין.

תודה

2. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

הייתי פותח את הדוח השנתי (לא המקוצר), ובודק מה כתוב שם.
    אני יודע שבקרן השתלמות למשל יש סעיף שכתוב בו כמה מהכספים חייבים במס רווח הון וכמה פטורים.

אני לא מספיק בטוח, אבל למיטב ידיעתי, הקופות אז היו פטורות לחלוטין.
    אני לא מכיר את נבכי הכללים מהתקופה ההיא.

נשמע כמו קופת גמל להשקעה (מוצר חדש, בחסות כחלון). ייתכן שהתבלבלו עם המוצר הזה....

3. חיים 111

חיים 111 משתמש ותיק

אני חושב שבשלב ראשון החליטו שהרווחים יהיו ממוסים, ואחרי זה החליטו שאי אפשר למשוך בלי קצבה.
    זה אומר שיש הפקדות מלפני השלב הראשון, שהרווחים לא ממוסים, ויש הפקדות (בין השלב הראשון לשלב השני) שיהיו ממוסות, אבל אפשר למשוך אותם.

אמור להיות בדוח השנתי ציון של כמה כאן וכמה כאן.

4. nturtle

nturtle משתמש ותיק

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מיסוי קרנות Blackrock פינת המשקיעים ‏ביום ראשון ב- 13:15
מיסוי RSU בעת סיום העסקה פינת המשקיעים ‏13/7/19
מיסוי בזמן רילוקיישן לארה"ב פינת המשקיעים ‏6/7/19
מיסוי פנימי של ETF פינת המשקיעים ‏2/6/19
חישוב מיסוי בישראל משכירות עם משכנתא בארה"ב פינת המשקיעים ‏30/5/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.