• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות?

אפשר גם לבקש מהבנק שכל בקשה של משיכה גבוהה מהחשבון תעבור דרך אחד הבנים לפני (סתם זורק רעיון, זה אפשרי בכלל?)
יוצר יותר בעיות מאשר פותר. הדבר האחרון שאתה רוצא זה להעביר לפקידי הבנק סמכות לבלום את הפעולות שלך (או של האבא), במיוחד כשיכול להיות ניגוד אינטרסים כמו דרישה להורדת עמלות או מעבר בנק.

אם תפסת תקופה לפני אז זה כבר לא השיא..
נכון, אבל הנזק יכול להיות גבוה מספיק

גם הסכם הלוואה הקובע כי ההלוואה תפרע עם פקיעת הנישואים יכול לבוא בחשבון, בהנחה שמשקף את המציאות, כמובן.
גם ככה קשה למצוא בת זוג היום, אז לבוא אליה בדרישות לחתימה על הסכם הלוואה? :)

בפועל, אנשי מבוגרים, בפרט בודדים, נופלים קורבן לנוכלים שונים.
צודק, זה חשש, מה עוד אפשר לעשות בנידון חוץ מלהעביר את הכסף ליורשים?

גם ככה קשה למצוא בת זוג היום, אז לבוא אליה בדרישות לחתימה על הסכם הלוואה? :)
צודק, אבל מצד שני קל יותר להחריג משיתוף נכסים איתם בא אחד מבני הזוג מלפני הנישואים.
צודק, זה חשש, מה עוד אפשר לעשות בנידון חוץ מלהעביר את הכסף ליורשים?
יש כל מיני פתרונות משפטיים יקרים, אבל יש גבול עד כמה ניתן לרבע את המעגל וככל שלאדם יותר שליטה בהחלטות מה לעשות עם הכסף, גדל הסיכוי לנוכלויות.

במצב של היום עם אחוזי גירושין בשמיים, אני חושב שהטיעונים שהצגת מתגמדים לעומת הסכנה בגניבת חצי מהרכוש שהאב רוצה לתת לבן ועמל עליו קשה כל חייו. (אני הבן אגב :) ).
כך ניתן להוריש את הכסף במשך דורות כשאף אחד לא נהנה מזהD:.

1. נראה לי שאם שומרים על הכסף בנפרד, זה לא אמור להיות בעייה אפילו בגירושין ללא הסכם ממון (חשבון נפרד לכספי המתנה או הירושה על שם המקבל בלבד. ללא הכנסת כסף חדש לחשבון. או לחילופין, קניית נכס (ללא משכנתא, כדי שלא יהיה בעייה של עירוב כסף משותף. או מזהו דומה)). יבוא המומחים כאן ויתקנו אותי...

2. לא לשכוח לנסות להנות מהכסף באיזשהו שלב ולא רק לשמור עליוD:

בשביל הידע, איך עשו את המחקר? זה היה חייב להיות רק על בסיס תשואות עבר, מבלי לדעת מה יהיה בעתיד, יכול להיות שאני סתם מבלבל את המח, כי אני מדבר מאינטואיציה רגעית בלבד, אז מסקרן אותי לדעת איך הוכיחו שהטענה שלהם נכונה לתמיד, מבלי לדעת מה יהיה בעתיד.
אז מה הטענה שלך? שעדיף להסתמך על תחושה שבקרוב יהיו ירידות?

אז מה הטענה שלך? שעדיף להסתמך על תחושה שבקרוב יהיו ירידות?
אני עדיין בתהליך למידה, אז לא חושב שיש לי טענה שאני בטוח בה, אני לומד דרך הפורום כאן.

צודק, אבל מצד שני קל יותר להחריג משיתוף נכסים איתם בא אחד מבני הזוג מלפני הנישואים.
אני אפילו לא יודע איך לגשת בבקשה כזו לבת זוג עתידית... :(

אני עדיין בתהליך למידה, אז לא חושב שיש לי טענה שאני בטוח בה, אני לומד דרך הפורום כאן.

אני אפילו לא יודע איך לגשת בבקשה כזו לבת זוג עתידית... :(
זה לא נושא לדייט ראשון.
זה בטוח לא נושא פשוט לשוחח עליו (לא מניסיון אישי) אבל כשרתה בוחר מישהעץי לבלות איתה 60 שנה שתהיה האמא של ילדיך, יהיו כמה כאלו במהלך החיים. תמיד אתה יכול להפיל את הרעיון על הוריך שחסכו את הכסף הזה.

זה לא נושא לדייט ראשון
נכון, אבל זה יכול להיות הכרחי גם בתחילת קשר.
יכול להיות שאני טועה, אבל נראה לי שמספיק להיות ידועים בציבור (כלומר זוגיות של כשנה או פחות) ו/או להראות כוונת שיתוף בשביל שהאשה תוכל לדרוש כחוק בפרידה חצי מהסכום. מקווה שאני טועה, אבל אם זה המצב, אז זה הזוי וטפשי.

הנה דוגמה לכמה תרחישים שיכולים לקרות לאדם שמבצע אסטרטגיה שגויה (ודי פופולרית אפילו בפורום הזה) לאורך זמן. בעיני זה הכי גרוע שיכול לקרות - לשפוך כסף ללא הבחנה לתוך איזה בור בתקווה שהוא יהיה שם כשתזדקק בו.
יש סכנה של קצף תשואות שלילי שנכנסים לפרישה ומתחילים למשוך כל חודש אכן ולכן צריך להמשיך לעבוד אפילו חצי משרה ולהוריד את המשיכה החודשית ל2.5% ומטה... זה שיש סכנה לרצף תשואות שלילי שנכנסים לפרישה לא אומר שלא צריך לחסוך לזה אלא לדעת להתמודד עם זה...

עזוב אותך אם התחזיות אפוקליפטיות. מוות, נישואים ומסים - בלתי נמנע ולא בוכים עליהם. חבל על הדיון. אבל יש דברים שאנחנו כן יכולים לשלוט עליהם כמשקיעים. הנה דוגמה לכמה תרחישים שיכולים לקרות לאדם שמבצע אסטרטגיה שגויה (ודי פופולרית אפילו בפורום הזה) לאורך זמן. בעיני זה הכי גרוע שיכול לקרות - לשפוך כסף ללא הבחנה לתוך איזה בור בתקווה שהוא יהיה שם כשתזדקק בו..
1. מתי פעם אחורנה היו לסנופי 4 שנים של ירידות ברצף ?
2. סיכון רצף התשואות (הן עולה והן יורד) הוא דבר ידוע לכל מי שקרא מחקרים על פרישה מוקדמת, ERN עשו עבודה מקיפה בעשרות מונים על הבחור בקישור הנ"ל.
3. אם בשנה הראשונה לפרישה שלך יש ירידה של 25% ולא חזרתה לעבוד לפחות כמה חודשים עד שנה זו הבעיה והיא שלך והבעיה שלך מחריפה כל שנה שעוברת.
4. נניח ובא לך להסתכן ואתה לא חוזר לעבוד, אתה לא מנסה אפילו לצמצם עליות כדי לשפר את הסיכויים שלך ?
5. במשך 30 שנה אתה לא מכניס אפילו שקל מהצד ?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עש לילה הדבר הכי גרוע בתיקון הזה אוף טופיק 78
F הדבר הכי פשוט להשקעה כהגנה לקריסה שוק ההון 15
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
קורא הדוק מה הדבר הכי מסוכן שאתם מחזיקים בתיק ? שוק ההון 216
amidar מייבש כביסה - הדבר הכי חסכוני שאי פעם היה לי! (האמנם?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 79
adamshalev הדבר הכי מטומטם שאתם יכולים לעשות עם הכסף שוק ההון 4
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
R האם קרן כספית ומנייה עובדות אותו הדבר? שוק ההון 4
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
anonyshmeger פריקה, מותש, מה לי וכל הדבר הזה אוף טופיק 13
R קרן השתלמות IRA למובטל, או הדבר שהכי קרוב לזה שוק ההון 3
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
י העיר הכי כדאית להשקעה פוסטים מאיכות נמוכה 6
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? אוף טופיק 2
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
T קרן ההשתלמות עם הסיכון המחושב הכי גבוה?!? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזו s&p 500 הכי זולה בטווח רחוק? שוק ההון 10
Y איך להתמנף בצורה הכי בטוחה וזולה? שוק ההון 120
Y מה חבילת האינטרנט הכי טובה היום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
Y IRA - מי נותן היום את השירות\מחיר הכי טוב היום? שוק ההון 48

נושאים דומים