• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות?

ילדיו יוכלו לנהל את הכסף כרצונם בהתאם לנסיבות חייהם (למשל בהשקעה פסיבית ארוכת טווח, ע"ע VT/BND).
איזה מינון אג"ח יחד עם המניות? כוונתך לתיק שמכוון למשיכה חודשית ולא לצמיחה?
נכון, אבל מה קורה בתרחיש שפלוני נכנס למשל עם 2 מיליון ש"ח (סכום רציני ביותר לכל הדעות), ויום אחרי השוק נפל ב90%?.
כדי שהזמן בשוק יטיב עימו, ייתכן שיאלץ לחכות אפילו 20 שנה רק כדי לחזור לשווי ההתחלתי של ההשקעה שלו.
אפילו אם ההון העצמי של פלוני הוא 4 מיליון ש"ח למשל וכנראה שהוא לא יזרק לרחוב בגלל זה, עדיין הוא ירצה לתקוע לעצמו כדור בראש באותו רגע, ואולי זה כן ישפיע גם על דברים חשובים כמו עזרה עתידית לילדים שבגלל זה לא תתכן וכו'
פה חשוב הפקדות חודשיות/קבועות למיצוע ההפסד ומעניין לראות מחקר כמה זה עוזר להחלץ ממשברים ושפלים...

ילדיו יוכלו לנהל את הכסף כרצונם בהתאם לנסיבות חייהם (למשל בהשקעה פסיבית ארוכת טווח, ע"ע VT/BND).
נכון, אבל מה קורה בתרחיש שפלוני נכנס למשל עם 2 מיליון ש"ח (סכום רציני ביותר לכל הדעות), ויום אחרי השוק נפל ב90%?.
כדי שהזמן בשוק יטיב עימו, ייתכן שיאלץ לחכות אפילו 20 שנה רק כדי לחזור לשווי ההתחלתי של ההשקעה שלו.
אפילו אם ההון העצמי של פלוני הוא 4 מיליון ש"ח למשל וכנראה שהוא לא יזרק לרחוב בגלל זה, עדיין הוא ירצה לתקוע לעצמו כדור בראש באותו רגע, ואולי זה כן ישפיע גם על דברים חשובים כמו עזרה עתידית לילדים שבגלל זה לא תתכן וכו'
פה חשוב הפקדות חודשיות/רבעוניות קבועות למיצוע ההפסד ומעניין לראות מחקר כמה זה עוזר להחלץ ממשברים ושפלים...

אני חוזר - בהתאם לנסיבות חייהם, העדפותיהם, והחלטותיהם האישיות.

ניתן לשקול להעביר את הכסף ולעזור לאישתו ולילדיו כבר עכשיו
מבחינת מיסים, ושמירה על הכסף מפני "קטסטרופות" אישיות כמו גירושין של ילדיו, עדיף שדווקא ישאר אצל האב.
לא רואה הבדל בין השקעה של האב לבין השקעה של הילד, אולי רק מבחינת מס ירושה, אבל את זה אפשר לעקוף בקלות ע"י קרנות איריות. אשמח להארה נוספת, אם אני מפספס משהו.

מבחינת מיסים, ושמירה על הכסף מפני "קטסטרופות" אישיות כמו גירושין של ילדיו, עדיף שדווקא ישאר אצל האב.
לא רואה הבדל בין השקעה של האב לבין השקעה של הילד, אולי רק מבחינת מס ירושה, אבל את זה אפשר לעקוף בקלות ע"י קרנות איריות. אשמח להארה נוספת, אם אני מפספס משהו.
ההבדל הוא שהאב שומר על שליטה בהחלטות של בנו גם כשהבן מגיע לגיל 50 לעומת מצב בו הבן מקבל אחריות על חייו והחלטותיו.
אני לא אומר שבהכרח נכון תמיד להעביר את כספי הירושה העתידית בשלב מוקדם, אבל יש חשיבות גדולה לשאלה מתי מתקבל הכסף הן במישור של היחסים בין הדורות והן במובן זה שכשאתה חוסך בשביל הילד שכבר בעצם אינו ילד, יכול להיות שאתה מונע ממנו שימוש נכון יותר בכסף מאשר מסלול ההשקעה שאתה בחרת בשבילו.

אתה מדבר על מדד עם 30 חברות לפני 100 שנה , אין מה להשוות לשוק של היום
ירידה של 90% פשוט לא תרחיש ריאלי
לא אמרתי שזה יכול לקרות. אמרתי שזה קרה. היום המצב שונה, אבל לא בגלל מספר החברות:
1) ב-1929 הייתה בועה רצינית. אנשים היו לוקחים הלוואות כדי להשקיע במניות והיו בטוחים שהמניות לא יכולות ליפול. היום תמחור המניות היחסי דומה למה שהיה בשיא הבועה של 1929. אין אבל הרגשה של בועה.
2) ההבדל הכי משמעותי - ב-1929 הדולר היה מגובה בזהב. אי אפשר היה לייצר דולרים יש מאין. היום לעומת זאת ממשלת ארה"ב והבנק המרכזי של ארה"ב פותרים כל בעיה ע"י הדפסת דולרים. כך גם עושות המדינות הגדולות האחרות. אם הבורסה מתחילה ליפול, הם מזדעקים ומדפיסים עוד כסף עד שהיא חוזרת לעלות. לא יודע לאן זה יוביל בסוף. מה שכן, השיאנית בהדפסת כסף היא יפן וביצועי הבורסה שלה לא משהו.

סטיסטית זה עובד לי
@MarketTimer מחילה

אנשים לא לוקחים בחשבון דבר יותר חשוב במצבי קיצון שכאילו

השקעה מחודשת של שכר בנוסף לדיבידנדים שבזמן קריסות גדולות עושות פלאים

בנוסף גם לתפוס נקודת שיא זה איך לומר הסתברותית נמוך ביותר ומאוד לא סביר להיכנס עם סכום כזה דווקא לפני כזה שבר של 50%+ למטה

מי שהשקיע בשוק המניות היפני רק ב 1989 עדיין לא התאושש מההפסדים. אין סיבה *עקרונית* שאותו דבר לא עלול לקרות בסקאלה גלובלית. אם לא היה סיכון אז גם לא היתה תשואה.
תיקנתי לך

הדרך היחידה להימנע ב100% מסיכון לאבד את הכסף היא להוציא אותו עכשיו,רצוי על חוויות(כי מוצרים אפשר לאבד גם).

אני לא אומר שבהכרח נכון תמיד להעביר את כספי הירושה העתידית בשלב מוקדם
במצב של היום עם אחוזי גירושין בשמיים, אני חושב שהטיעונים שהצגת מתגמדים לעומת הסכנה בגניבת חצי מהרכוש שהאב רוצה לתת לבן ועמל עליו קשה כל חייו. (אני הבן אגב :) ).
אם לא היה הסיכון הזה, אז כנראה שהיה עדיף להעביר את הכסף (שיקולי מס של גיל 60 ונק׳ זכות לא מנוצלות במחשבה שניה פחות קריטיים בשלב הצבירה בהשקעה פאסיבית).

הדרך היחידה להימנע ב100% מסיכון לאבד את הכסף היא להוציא אותו עכשיו,רצוי על חוויות(כי מוצרים אפשר לאבד גם).

ואם פלוני יסבול מדמנציה, הוא לא יזכור את החוויות :)

בנוסף גם לתפוס נקודת שיא זה איך לומר הסתברותית נמוך ביותר ומאוד לא סביר להיכנס עם סכום כזה דווקא לפני כזה שבר של 50%+ למטה
תלוי בתקופה, עכשיו אנחנו בתקופה של רצף עליות ארוך מאוד אז אולי ההסתברות לא כזו נמוכה? כמו כן, גם לא חייבים לתפוס בדיוק את השיא לפני הנפילה, מספיק תקופה מסויימת לפני, וזה מגדיל את ההסתברות

תלוי בתקופה, עכשיו אנחנו בתקופה של רצף עליות ארוך מאוד אז אולי ההסתברות לא כזו נמוכה?
עשו מחקר, וגילו שאין קורלציה בכלל בין תשואות עתיד לתשואות עבר. כלומר ההסתברות לא משתנה.

עשו מחקר, וגילו שאין קורלציה בכלל בין תשואות עתיד לתשואות עבר. כלומר ההסתברות לא משתנה.
בשביל הידע, איך עשו את המחקר? זה היה חייב להיות רק על בסיס תשואות עבר, מבלי לדעת מה יהיה בעתיד, יכול להיות שאני סתם מבלבל את המח, כי אני מדבר מאינטואיציה רגעית בלבד, אז מסקרן אותי לדעת איך הוכיחו שהטענה שלהם נכונה לתמיד, מבלי לדעת מה יהיה בעתיד.

במצב של היום עם אחוזי גירושין בשמיים, אני חושב שהטיעונים שהצגת מתגמדים לעומת הסכנה בגניבת חצי מהרכוש שהאב רוצה לתת לבן ועמל עליו קשה כל חייו. (אני הבן אגב :) ).
אם לא היה הסיכון הזה, אז כנראה שהיה עדיף להעביר את הכסף (שיקולי מס של גיל 60 ונק׳ זכות לא מנוצלות במחשבה שניה פחות קריטיים בשלב הצבירה בהשקעה פאסיבית).
לעורכי דין יש פתרונות למצבים האלו.
מעבר לכך, קיים גם הסיכון ההפוך של הורה שמתכוון לתת מתנה / להוריש כספים לילדיו וכספו נגנב / נעשק על ידי אנשים אחרים.
לא בטוח איזה סיכון גדול יותר.

לעורכי דין יש פתרונות למצבים האלו.
לא יודע אם אפשר לסמוך על טוב ליבם של שופטים כאלו ואחרים היום, רובם מוטים לכיוון מסוים. לא יודע עד כמה הסכם ממון מגן ב100% ברגע האמת.

כספו נגנב / נעשק על ידי אנשים אחרים
אתה מדבר על מקרים בהם נוכלים מנצלים מבוגר סנילי וגורמים לו להעביר להם את כספו?
בהחלט מטריד, אבל נראה לי שבשביל זה אפשר למנות אפוטרופס או שאין קשר?
אפשר גם לבקש מהבנק שכל בקשה של משיכה גבוהה מהחשבון תעבור דרך אחד הבנים לפני (סתם זורק רעיון, זה אפשרי בכלל?)

תלוי בתקופה, עכשיו אנחנו בתקופה של רצף עליות ארוך מאוד אז אולי ההסתברות לא כזו נמוכה? כמו כן, גם לא חייבים לתפוס בדיוק את השיא לפני הנפילה, מספיק תקופה מסויימת לפני, וזה מגדיל את ההסתברות

אם תפסת תקופה לפני אז זה כבר לא השיא..

לא יודע אם אפשר לסמוך על טוב ליבם של שופטים כאלו ואחרים היום, רובם מוטים לכיוון מסוים. לא יודע עד כמה הסכם ממון מגן ב100% ברגע האמת.
לא רק הסכם ממון. גם הסכם הלוואה הקובע כי ההלוואה תפרע עם פקיעת הנישואים יכול לבוא בחשבון, בהנחה שמשקף את המציאות, כמובן.
אבל אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אם ההורה הסכים להיפרד מכספו ולתת לבנו שליטה מלאה בהחלטות איך לנצלו, הכספים עשויים להימהל בכספי התא המשפחתי. שכל אחד יעשה את חשבון הסיכונים שלו.
אתה מדבר על מקרים בהם נוכלים מנצלים מבוגר סנילי וגורמים לו להעביר להם את כספו?
בהחלט מטריד, אבל נראה לי שבשביל זה אפשר למנות אפוטרופס או שאין קשר?
אפשר גם לבקש מהבנק שכל בקשה של משיכה גבוהה מהחשבון תעבור דרך אחד הבנים לפני (סתם זורק רעיון, זה אפשרי בכלל?)
אפשר גם לבקש מהאישה שאם תתגרש לא תבקש חצי מהכסף, אז מה?
בפועל, אנשי מבוגרים, בפרט בודדים, נופלים קורבן לנוכלים שונים. החל מאנשי מכירות ממולחים, המשך בעובדים סיעודיים ועד בני זוג טריים שמנצלים חולשה. מינוי אפוטרופוס זה צעד קיצוני ומאד קשה נפשית לכל הצדדים המעורבים. ממש לא משהו שאתה עושה רק כדי שמור על הירושה ולא לשם כך הוא נועד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עש לילה הדבר הכי גרוע בתיקון הזה אוף טופיק 78
F הדבר הכי פשוט להשקעה כהגנה לקריסה שוק ההון 15
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
קורא הדוק מה הדבר הכי מסוכן שאתם מחזיקים בתיק ? שוק ההון 216
amidar מייבש כביסה - הדבר הכי חסכוני שאי פעם היה לי! (האמנם?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 79
adamshalev הדבר הכי מטומטם שאתם יכולים לעשות עם הכסף שוק ההון 4
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
R האם קרן כספית ומנייה עובדות אותו הדבר? שוק ההון 4
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
anonyshmeger פריקה, מותש, מה לי וכל הדבר הזה אוף טופיק 13
R קרן השתלמות IRA למובטל, או הדבר שהכי קרוב לזה שוק ההון 3
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
י העיר הכי כדאית להשקעה פוסטים מאיכות נמוכה 6
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? אוף טופיק 2
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
T קרן ההשתלמות עם הסיכון המחושב הכי גבוה?!? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזו s&p 500 הכי זולה בטווח רחוק? שוק ההון 10
Y איך להתמנף בצורה הכי בטוחה וזולה? שוק ההון 120
Y מה חבילת האינטרנט הכי טובה היום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
Y IRA - מי נותן היום את השירות\מחיר הכי טוב היום? שוק ההון 48

נושאים דומים