• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבטחים - עמיתים קרנות פנסיה ותיקות

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
אבא שלי מגיע השנה לגיל פנסיה ומסמול טוק שהיה לי איתו בנושא נראה שהוא לא ממש יודע מה הולך שם ומי נגד מי.
כבר שנרשמתי לאיזור האישי באתר של מבטחים-עמיתים ראיתי שתאריך הלידה שלו לא נכון (הקדימו אותו ב15 ימים), תאריך הלידה של אמא שלי מופיע כברירת מחדל של 01.01.1900 וכתובת המייל שם מזכירה בערך את שלו אבל שגויה.
את כתובת המייל שלו שיניתי לזו הנכונה אבל אי אפשר היה לשנות את תאריכי הלידה.
בנוסף, כשהסתכלתי אחורה על ההפקדות השוטפות, היה לי אפשרות לגלול אחורה עד 1992 למרות שמצוין בפירוש שהוא חבר החל מ1977. אני מקווה שזה קורה מסיבה טכנית ולא מעיד על חוסר בהפקדות.

אחרי שנחרדתי מכמה שהאתר לא גרוע (זרק אותי פעמיים החוצה תוך דקות) ולא אינטואיטיבי, ניסיתי למצוא היכן כספי הפנסיה שלו מושקעים כדי לוודא שהוא לא נמצא במסלול הרפתקני מדי שעלול לחתוך לו את הקצבה. הבעיה היא שלא משנה כמה חיפשתי, לא הצלחתי למצוא באילו מסלולים כספי הפנסיה שלו מושקעים ואני מסרבת להאמין שאת המידע הזה ואת הפרטים האישיים השגויים ניתן לשנות רק טלפונית.

למישהו יש נסיון עם מבטחים עמיתים? יכול להיות שבקרנות ותיקות אין אפשרות לראות\לבחור את מסלולי ההשקעות?

הסתכלת בדו"ח השנתי האחרון?

עד כמה שאני יודע קרנות ישנות הן חיה אחרת לגמרי.
לא חושב שיש שם מסלולים.
הקצבה שם הולכת לפי אחוזים מהמשכורת האחרונה לפי שנות עבודה (עד כמה שאני יודע).
אולי @נדב יוכל לעזור.

הסתכלת בדו"ח השנתי האחרון?
כמובן. עשיתי השוואה לדו"ח הפנסיה שלי ושם היה קל מאוד למצוא את זה תחת סעיף ד' שנקרא "מסלולי השקעה ותשואות לשנת 2022". אצלו הדבר הכי דומה הוא החלק בו יש פירוט של המעסיקים שלו לאורך השנים וההפקדות שלהם, שם יש גם עמודה שנקראת "תכנית הפנסיה" עבור כל המעסיקים היא מופיעה כ"מקיפה".

עד כמה שאני יודע קרנות ישנות הן חיה אחרת לגמרי.
לא חושב שיש שם מסלולים.
הקצבה שם הולכת לפי אחוזים מהמשכורת האחרונה לפי שנות עבודה (עד כמה שאני יודע).
אולי @נדב יוכל לעזור.
חשדתי שאולי מדובר במשהו שונה לעומת הפנסיות החדשות. אבל כך או כך אני מניחה שהכספים מושקעים בצורה כזו או אחרת, לא?

מושקעים בצורה כזו או אחרת
לדעתי מושקעים באופן אחיד.
היתה תקופה שהיו גרעוניות אז המדינה השלימה את החוסר מהתקציב.
אבל באמת שאני לא מומחה ואולי זכרוני מטעני.

בקרנות הפנסיה החדשות המבוטח צובר כסף שמושקע במסלולים כלשהם, ומגן ה הצבירה נגזרת גובה הקצבה.
בקרנות הוותיקות המבוטח קונה אחוזים מהשכר לפי 420 משכורות הגבוהות ביותר.
לכן אין למבוטח אפשרות לבחור מסלולי השקעה.

בכל מקרה כדאי לדבר עם הקרן טלפונית ולבקש דו"ח הפקדות. ממליץ גם לפנות למתכנן פרישה שיעזור לו לקבל את ההחלטות הנכונות.

בקרן הותיקה אין משמעות לצבירה או לתשואת הקרן, מה שחשוב הוא השכר ממנו בוצעה הפקדה לאורך השנים.
מהשכר הזה נגזר "השכר הקובע" שממנו תחושב קצבת הזקנה.
בדוח השנתי ניתן לראות את הקצבה הצפויה בגיל 67 על בסיס החודשים הקיימים, בדרך כלל מדובר בהערכת חסר, הקצבה הצפויה צריכה להיות גבוהה ב - 10% ממה שמופיע בדוח.

כתבת שהוא חבר בקרן משנת 1977, כלומר הוא השלים יותר מ- 420 חודשי חברות (אפשר לראות בדוח) וצבר את מלא הזכויות. בקצבה הראשונה הוא יקבל מענק חד פעמי - מענק שנים עודפות בגין החודשים העודפים. צריך לטפל במענק הזה כמו בכספי פיצויים מול מס הכנסה אחרת מבטחים ינכו מס

בקצבה הראשונה הוא יקבל מענק חד פעמי - מענק שנים עודפות בגין החודשים העודפים. צריך לטפל במענק הזה כמו בכספי פיצויים מול מס הכנסה אחרת מבטחים ינכו מס
נשמע לי שכדאי לי ללחוץ עליו לקחת יעוץ מקצועי בנושא אחרת הוא פשוט יקבל את המס הזה כגזירת גורל ומדבריך משתמע שאפשר גם אחרת.

איפה עוד אפשר לקרוא על הנושא? לא הצלחתי למצוא יותר מדי מידע

נערך לאחרונה ב:
גיליתי קיומה של פנסיה ישנה להורים בהר הכסף ולא הצלחתי לקבל שום אינפורמציה אז הלכתי אליהם למשרד. עם יפוי כח.
קיבלתי את הפרטים, וכששאלתי באיזה מסלול הכסף הזה מושקע הסתכלו עלי כאילו מעולם לא שמעו שם על מסלולים או הצמדה.
--> הדרך הטובה ביותר היא פשוט ללכת למשרד שלהם ולשאול על המקרה הספציפי שלכם.

פנסיה ישנה
הכוונה לקרן פנסיה ותיקה?
וכששאלתי באיזה מסלול הכסף הזה מושקע הסתכלו עלי כאילו מעולם לא שמעו שם על מסלולים או הצמדה.
אם זו אכן קרן פנסיה ותיקה, הם אכן נטולי מסלולים:
בקרן הותיקה אין משמעות לצבירה או לתשואת הקרן, מה שחשוב הוא השכר ממנו בוצעה הפקדה לאורך השנים.

הדרך הטובה ביותר היא פשוט ללכת למשרד שלהם ולשאול על המקרה הספציפי שלכם.
המשרד של מי? של מבטחים?
בכל מקרה, תכננתי להתקשר אליהם השבוע לראות איזה מידע אפשר לקבל טלפונית. אם יהיה צריך, נלך לשם פיזית.

כתבת שהוא חבר בקרן משנת 1977, כלומר הוא השלים יותר מ- 420 חודשי חברות (אפשר לראות בדוח) וצבר את מלא הזכויות. בקצבה הראשונה הוא יקבל מענק חד פעמי - מענק שנים עודפות בגין החודשים העודפים. צריך לטפל במענק הזה כמו בכספי פיצויים מול מס הכנסה אחרת מבטחים ינכו מס
בדוחות שלו הופיע שהוא חבר בעמיתים משנת 77 אבל בפועל ההפקדות לקופה לא החלו עד שנת 92, מאיזושהי סיבה כך שאין לו עדיין 420 חודשי הפקדה.
מה המשמעות במקרה זה?

בדוח השנתי ניתן לראות את הקצבה הצפויה בגיל 67 על בסיס החודשים הקיימים, בדרך כלל מדובר בהערכת חסר, הקצבה הצפויה צריכה להיות גבוהה ב - 10% ממה שמופיע בדוח.

זה אמור לקרות בכל מקרה או רק במקרה שהוא הגיע להפקדה כנגד 420 משכורות?

אם מישהו מכיר מנסיון יועצ\ת פנסיוני\ת מומלצ\ת לנושא פנסיה ותיקה ושמקבל\ת באזור המרכז אשמח להודעה בפרטי. (מקווה שזה לא עובר פה על חוקי הפורום).

אם מישהו מכיר מנסיון יועצ\ת פנסיוני\ת מומלצ\ת לנושא פנסיה ותיקה ושמקבל\ת באזור המרכז אשמח להודעה בפרטי. (מקווה שזה לא עובר פה על חוקי הפורום).
מצאת לך תשובה לנושא או איש/ה מתאימים למשימה?
בסיפור דומה עם הפנסיה של אמא שלי - קרן פנסיה וותיקה במבטחים

אשמח להבין יותר כיצד ניתן לשפר עמדות לקראת פרישה שלה, גיל כיום 57

@נדב מכיר מישהו/י שיודעים ללוות בכזה תהליך?
בנוסף, מה האופציות שיש על השולחן למקסום הפנסיה והקצבה החודשית?

בסיפור דומה עם הפנסיה של אמא שלי - קרן פנסיה וותיקה במבטחים
גם אני במצב דומה ומצטרפת לשאלות שהעלת

אמא שלי בת 66, לאחרונה פוטרה מעבודתה ושוקלת אם להתחיל לקבל קצבה או להמשיך לעבוד
נראה לי שכדאי לה לקחת את הקצבה ואם תרצה להמשיך לעבוד אז פשוט תהיה לה משכורת נוספת ותעשה תאום מס
לא רואה ממש סיבות בשבילה להמשיך לעבוד כדי להגדיל את הקצבה, אלא אם כן המשכורת שלה ממש תגדל וגם אז לא בטוחה כמה זה יגדיל את הקצבה שתקבל
אשמח ליותר מידע

שיטת חישוב 3 שנים
לפני מספר חודשים דווקא יצא לי לדבר עם נציגה בטלפון ונאמר לי שבפנסיה אין מסלולים אלא הצבירה פשוט צמודה למדד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ז מנורה מבטחים - SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
נגב S&P500 מנורה מבטחים השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Fitch ביטוח בריאות במנורה מבטחים פוסטים מאיכות נמוכה 7
flower קרן השתלמות - מנורה מבטחים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עייף ומותש סעמק האם יש מישהו בקהל שעבד במנורה מבטחים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
O מסלול פנסיה חדש - מנורה מבטחים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
A העברת קופות גמל של מורים (רשף והילה - מנורה מבטחים) צרכנות פיננסית 10
J מנורה מבטחים השתלמות מסלול מניות חו"ל - מה דעתכם? שוק ההון 4
U תשואה במנורה בפוליסת Top Finance - מנורה מבטחים צרכנות פיננסית 3
U מנורה מבטחים: 4 פוליסות במסלול זהה, 3 תשואות שונות... צרכנות פיננסית 6
G מיזוג קרנות כספיות - מנורה מבטחים כספית ואלטשולר תרומה למען הקהילה שוק ההון 8
I מנורה-מבטחים 5122767 TFMM NASDAQ 100 שוק ההון 10
ה מה אתם מבטחים? צרכנות פיננסית 95
J מנורה מבטחים הייטק והסתדרות המהנדסים צרכנות פיננסית 10
מ מנורה מבטחים שירות לקוחות צרכנות פיננסית 29
א משיכת כספים ע"י יורשים מקרנות פנסיה של נפטר - עמיתים קרנות הפנסיה הותיקות צרכנות פיננסית 0
משקיע מתחיל הלוואות עמיתים בחו"ל שוק ההון 3
G עמיתים שהצטרפו לקבוצת הרכישה שהתארגנה האם קיבלתם את ההטבה כבר? צרכנות פיננסית 10
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3

נושאים דומים

Back
למעלה