• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לשים הכל או במנות

קיבלתי והפנמתי את העניין שבחרתי תקופה יותר מדי ספציפית כדי להוכיח נקודה ואם הייתי לוקח תקופה ארוכה יותר או אחרת לגמרי, התוצאות שלי היו אולי הפוכות. לא הצלחתי להסביר שמבחינתי, בנושא הזה, הפסד פסיכולוגי הוא לא הפסד כלכלי ולכן אני רואה את זה בצורה שונה מהמגיבים (לגיטימי כמובן).

אני חושב שהמשפט הזה "זה חד וחלק לא לדעת אם יעלה או ירד. אם ירד, ארוויח, אם יעלה, ארוויח אבל פחות" מסכם את נקודת ההסתכלות שלי על הנושא, לא הסכמתם איתה (לגיטימי כמובן) אז נשאיר את זה ככה :)

אכתוב למרות התגובה הזועמת הצפויה מדעת ובית דינו.

אם אתה רוצה להכנס לשוק תנודתי במיוחד, ואתה לא רוצה לשלם מחיר גבוה מדי (כשהחשש הוא מנפילות מידיות), ניתן לרכוש בפקודת לימיט רחוקה או לכתוב אופציית מכר על אותו הלימיט, כך שאם השוק ירד תפסיד רק חלק מהירידה, ואם השוק יעלה תקבל חלק מהעלייה. זו יכולה להיות גם דרך לבדוק את סיבולת ההפסד.

קטלוני.

לכתוב אופציית מכר על אותו הלימיט, כך שאם השוק ירד תפסיד רק חלק מהירידה, ואם השוק יעלה תקבל חלק מהעלייה. זו יכולה להיות גם דרך לבדוק את סיבולת ההפסד.
נראה לי שהתבלבלת.
בכתיבת אופציית מכר (פוט) אתה מגביל את הרווח שלך לפרמיה שקיבלת על האופציה במועד המכירה שלה אבל ההפסד שלך מוגבל למחיר המניה כפול 100!
במילים אחרות, קיבלת לכל היותר כמה דולרים ואתה חשוף להפסד של כמה אלפים...

שתי השיטות משיגות את אותו הרווח, אותו ההפסד ואותו הסיכוי לרווח/הפסד רק עם יותר עמלות לשיטה שאתה הצגת (צריך למכור אופציה וגם לרכוש מניות) מול מכירת אופציית מכר בלבד.

בכל אופן הוא אמר מפורשות:
לכתוב אופציית מכר
זה מכירת אופציית פוט בלשון האמריקאים :)

נראה לי שהתבלבלת.
בכתיבת אופציית מכר (פוט) אתה מגביל את הרווח שלך לפרמיה שקיבלת על האופציה במועד המכירה שלה אבל ההפסד שלך מוגבל למחיר המניה כפול 100!
לא התבלבלתי.
מדובר במישהו כמו @עמוסס שרוצה לקנות את המניה. כל מי שקונה מניה חשוף ל100% הפסד.
בכתיבת אופציית מכר (PUT) אתה יכול לשים לימיט על המחיר שאתה רוצה לשלם (אם המניה קופצת בין 98 ל102 אתה יכול למכור PUT על 97 לעוד חודש במחיר דמינוי של 2). אם המניה ירדה (נגיד ל90) אתה מפסיד את מחיר הירידה בקיזוז עם הפרמיום (בדוגמה 5 מול 12 אם היית קונה את המניה). לעומת זאת עם המניה עלתה (נגיד ל115) אתה נשאר רק עם הפרמיום ביד (בדוגמה 2 מול 11 אם היית קונה את המניה).
היתרון של השיטה הוא בעזרה עם הכניסה לשוק תנודתי. ככל שהשוק יותר תנודתי, קשה יותר לתזמן את הכניסה (פסיכולוגית)/
קיבלת לכל היותר כמה דולרים ואתה חשוף להפסד של כמה אלפים...
הנקודה החשובה כאן היא שההפסד המקסימלי סופי. אני לא קונה נכס לפי תרחישי הקיצון בלבד. אני מתחשב בprior שיש לי על הסבירות להפסד ואדרוש תחולת תשואה בהתאם.
להשוואה, ניתן לקנות בסנט אחד CALL על SPY עם פוטנציאל תשואה אין סופי והפסד מקסימלי של סנט אחד. זה לא הופך את המהלך לכדאי.
שתי השיטות משיגות את אותו הרווח, אותו ההפסד ואותו הסיכוי לרווח/הפסד
הבדלים נוספים:
  1. מחיר הPUT הרגעי מול מחיר הCALL הרגעי.
  2. דיבידנדים מול ריבית אלטרנטיבית.
  3. עלות ההמרה (לקניית נכס הבסיס) וחשיפה לשער דולר רגעי (בטחונות יכולים להיות שקליים).

בכתיבת אופציית מכר (PUT) אתה יכול לשים לימיט על המחיר שאתה רוצה לשלם (אם המניה קופצת בין 98 ל102 אתה יכול למכור PUT על 97 לעוד חודש במחיר דמינוי של 2). אם המניה ירדה (נגיד ל90) אתה מפסיד את מחיר הירידה בקיזוז עם הפרמיום (בדוגמה 5 מול 12 אם היית קונה את המניה). לעומת זאת עם המניה עלתה (נגיד ל115) אתה נשאר רק עם הפרמיום ביד (בדוגמה 2 מול 11 אם היית קונה את המניה).
דווקא כן התבלבלת.
נניח ומכרת אופציית מכר על מניית X במחיר של 20 דולר וקיבלת פרימיום של 5 דולר על אותה האופציה.
אם מחיר X הוא מעל 20 דולר עד למועד הפקיעה אז אתה הרווחת את הפרמיה ולא קרה כלום.
אם X מתרסקת למחיר של 1 דולר אז אתה חייב לרכוש 100 יחידות של X ולשלם עליהן מחיר של 20 דולר (המחיר שכתוב על האופציה).
עכשיו אתה תקוע עם 100 יחידות של X בשווי של 1 דולר ליחידה.
כלומר הפסדת 19 דולר על כל יחידה שזה הפסד כולל של 1900 דולר מינוס הפרמיה של ה-5 דולר המקורית.
מהשקעה עם תשואה מקסימלית של 5 דולר יצאת עם הפסד של 1895 דולר (אני מתעלם מעמלות) שמייצג הפסד של 37,900% מול הרווח המקסימלי!

הנקודה החשובה במניות היא שפוטנציאל הרווח הוא אינסופי ופוטנציאל ההפסד מוגבל למחיר המניה.
אתה שמרת על פוטנציאל ההפסד אבל הגבלת את הרווח ל-5 דולר בלבד!

איך זה עזר לך בדיוק?

הנקודה החשובה כאן היא שההפסד המקסימלי סופי. אני לא קונה נכס לפי תרחישי הקיצון בלבד. אני מתחשב בprior שיש לי על הסבירות להפסד ואדרוש תחולת תשואה בהתאם.
סופי אבל לא פרופורציונלי.
אתה מקבל 5 דולר עם הפסד פוטנציאלי של 2000 דולר.
יחס של 1 ל-400 לרעתך!
בשביל לצאת תיקו בלי רווחים ובלי הפסדים (לפני שקלול עלויות ומיסוי) אתה צריך 400 עסקאות עם רווח מקסימלי רק בשביל לכפר על עסקה כושלת אחת...

אני ממליץ לך ולכל שאר הקוראים להתרחק מאופציות כמו מאש.
זה נשמע מעולה על הנייר עד שאתה מתחיל ומבין שזו הדרך המהירה ביותר לפשוט רגל...

דווקא כן התבלבלת.
כל מה שאמרת נכון חוץ מזה שגם הפרמיה מוכפלים במאה, ואני לא מבין למה אתה טוען שהתבלבלתי.
הנקודה החשובה במניות היא שפוטנציאל הרווח הוא אינסופי ופוטנציאל ההפסד מוגבל למחיר המניה.
אתה שמרת על פוטנציאל ההפסד אבל הגבלת את הרווח ל-5 דולר בלבד!
הפוטנציאל האינסופי חסר משמעות. מבחינתי אין הבדל בין שני סוגי זנבות כל עוד הם שווי תוחלת, שונות, צידוד וגבנוניות (וזו הדרך הרציונלית היחידה להתחשב בהתפלגות עם אינסוף ערכים).
ספציפית במניות, אין הבדל בין פוטנציאל תשואה של מליון אחוז לפוטנציאל אינסופי, ולפעמים כדאי להקטין את הרף העליון עוד יותר בתמורה לתשואה קבועה.

אני מעריך מאד את הנכונות שלך לעזור לחסרי נסיון וידע (כמוני), אבל האזהרה הכללית שלך מאופציות לא מועילה בלי להצביע על כשל ספציפי. בדיון הקודם הצבעת על בעיה מסויימת באסטרטגיה שהצעתי, ואשמח אם כך תעשה גם כאן.

בינתיים, אני ממליץ לכל מי שמנסה להפחית מהפחד של הכניסה לשוק, ללמוד בעצמו על היתרונות והחסרונות של הכלים השונים והלהועץ במומחים.

כל מה שאמרת נכון חוץ מזה שגם הפרמיה מוכפלים במאה, ואני לא מבין למה אתה טוען שהתבלבלתי.
פרמיה של 0.05 סנט נותנת לך 5 דולר... כבר הכפלתי אותם ב-100.
אני לא מבין למה אתה טוען שהתבלבלתי.
כי אתה טוען שאתה לא מפסיד את מחיר המניה המלא אם המניה נחתכת.

אני מעריך מאד את הנכונות שלך לעזור לחסרי נסיון וידע (כמוני), אבל האזהרה הכללית שלך מאופציות לא מועילה בלי להצביע על כשל ספציפי. בדיון הקודם הצבעת על בעיה מסויימת באסטרטגיה שהצעתי, ואשמח אם כך תעשה גם כאן.
כשאתה מוכר אופציית פוט אתה למעשה זורק קובייה עם 200 צדדים שבנויה כך:
ב-100 צדדים רשומים המספרים מ-1 ועד 100 ואם נפלת על אחד מהם אתה מפסיד כמות דולרים הזהה למספר שקיבלת (מחיר המניה ירד ואתה מפסיד את הפער בין מחיר האופציה למחיר המניה).
ב-100 צדדים אחרים רשום שזכית בדולר אחד (מחיר המניה עלה ואתה שומר על הפרמיה בלבד).

למה אתה מתעקש לזרוק את הקובייה הזו?

אם אתה חושב שאני טועה בהקבלה לקובייה אז אתה עדיין לא מצליח להבין איך מכירת אופציית פוט עובדת.
במכירת אופציית פוט אתה מבטח מישהו אחר מפני נפילה במחיר המניה בתמורה לפרמיית ביטוח מסוימת.
זה מאוד נחמד לקבל פרמיה באופן עקבי אבל כאשר מישהו נופל ואתה צריך לספק את השירות הביטוחי אתה נמצא בצרות צרורות.

אני מבין שלמדת על משהו חדש ומרתק אבל אל תטעה לחשוב שאתה הראשון על פני כדור הארץ שיכול לעשות מזה כסף.
הרבה אנשים התחילו לפניך והתדרדרו להפסדי ענק.

מכיוון שאני חקרתי את הנושא בצורה עמוקה כולל אסטרטגיות הרבה יותר מתקדמות מהאסטרטגיות שאתה מכיר עדיין (פרפרים, פרפרים שבורי כנף, פרפר יומן וכו') ועדיין לא נתקלתי באפילו אדם אחד שהוכיח רווחים עקביים בלי למחוק רווחים של שנה שלמה בעסקה כושלת אחת אני ממליץ לאנשים לא להתקרב לאופציות בכלל.

מי שרוצה להתייחס לזה כמו הימורים אז שיהיה לו לבריאות (זה מה שאני עושה) אבל להמר זה לא השקעה וההימורים הללו מגיעים עם תוחלת הפסד גדולה מאוד!
עד היום היו לי תקופות של כמה חודשים רצופים של רווחים אבל עסקה כושלת אחת מחכה את כל הרווחים והכניסה את כל החלק הזה להפסד רציני שעדיין לא תיקן את עצמו.

ואחרי שאמרתי את כל זה אני הולך לנתק את עצמי מהדיון.
אם אתה משוכנע שזה מתאים לך אז שיהיה לך לבריאות - ניסיתי לשכנע אותך שלא אבל אני משער שאתה אדם בוגר ואחראי למעשיך.

פרמיה של 0.05 סנט נותנת לך 5 דולר... כבר הכפלתי אותם ב-100.
זה לא ראלי לstrike רלוונטי. אם זה המחיר, עדיף לקנות את האופציה מאשר למכור אותה.
כי אתה טוען שאתה לא מפסיד את מחיר המניה המלא אם המניה נחתכת
אם הפרמיום גבוה, אתה מפסיד פחות מאשר אם רק תחזיק את נכס הבסיס.
אם אתה חושב שאני טועה בהקבלה לקובייה אז אתה עדיין לא מצליח להבין איך מכירת אופציית פוט עובדת.
הטעות שלך היא ההנחה שלכל פאה בקוביה ישנה אותה הסתברות. לשוק יש סיכוי גדול יותר להיות ב+1 מאשר ב-2. (תלוי בנייר וביחידות)

אני מבין שלמדת על משהו חדש ומרתק אבל אל תטעה לחשוב שאתה הראשון על פני כדור הארץ שיכול לעשות מזה כסף.
הרבה אנשים התחילו לפניך והתדרדרו להפסדי ענק.
אני שונה מהם. הם מנסים להכות את השוק עם ספקולציות. אני יודע שאפסיד תשואה אלטרנטיבית, ורק מדבר על גידור. (נכון, יש רבים ובהם מוסדיים, שמשתמשים בגידור, אבל הם לא בוכים אחר כך כשהם מפסידים).
מכיוון שאני חקרתי את הנושא בצורה עמוקה כולל אסטרטגיות הרבה יותר מתקדמות מהאסטרטגיות שאתה מכיר עדיין (פרפרים, פרפרים שבורי כנף, פרפר יומן וכו') ועדיין לא נתקלתי באפילו אדם אחד שהוכיח רווחים עקביים בלי למחוק רווחים של שנה שלמה בעסקה כושלת אחת אני ממליץ לאנשים לא להתקרב לאופציות בכלל.
דווקא בגלל הידע והניסיון שלך לעומת חוסר הניסיון שלי, אני רוצה לשמוע את דעתך על הבעייתיות של אופציות.
אני מודע לכך שמדובר בנושא סבוך, אבל לא השתכנעתי שהוא קטלני במאה אחוזים (בניגוד לקרן החדשה עליה אני עובד עכשיו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F לשים ירושה בתיק השקעות ולפרוש שוק ההון 23
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
H לגבי לא לשים את הביצים בסל אחד שוק ההון 20
E מתלבט כמה לשים בחתונה ללקוח שלי שמפרגן לי. מה אומרים? אוף טופיק 23
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26
4 למה לא לשים בפיקדונות בבנקים בחול שוק ההון 4
G שימוש בהלוואה ללא ריבית והצמדה כדי לשים בקופת גמל להשקעה שוק ההון 34
SpidiMan מתלבט איפה לשים קרן השתלמות (דש / אלטשולר) שוק ההון 15
unrealx חושב לשים את כל החלק אג"חי בתיק בקונצרני ארה"ב דירוג השקעה, תעצרו אותי שוק ההון 7
S איך להשקיע פשוט מבלי לשים את כל הביצים בסל אחד שוק ההון 21
M כמה כסף לשים בצד לפני שנכנסים להשקיע בבורסה? שוק ההון 38
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
O החלטה מה לשים בקרן פנסיה בראיה של תיק אחד שוק ההון 7
מ למה לשים לב במעבר בין קרנות צרכנות פיננסית 3
ד תזכורת לימים אלה: לא לשכוח לשים על טייס אוטומטי אוף טופיק 0
S איפה לשים את הכסף שלי? נורא מבולבל... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M איך יודעים לשים את הגבול? אוף טופיק 14
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7

נושאים דומים

Back
למעלה