• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לשים ירושה בתיק השקעות ולפרוש

fgfgfgh

משתמש סולידי
דירוג
11
לצורך העניין בן אדם מקבל ירושה של כ2.5 מיליון והוא רוצה לשים אותה בתיק השקעות באפיק סוליידי כדי שיספיק לו עד הפרישה ונניח שעד גיל 50 הספיק לצבור לפחות מיליון שקל בתיק השקעות שלו ככה שמדובר ב 3.5 מיליון

כמה יוכל למשוך משם כל חודש אם זה מושקע באגח ממשלתי לצורך העניין כדי שהתיק יהיה מאוזן ולא ירד בצורה דרסטית כל שנה

מחזק את @סולידי. אפשר גם לחשוב על כיוונים של נדל"ן לווא דווקא מניות.

אבל לא כתבת פה נתון קריטי ביותר - מה הסכום החודשי/שנתי שהבן אדם מוציא? רק בהינתן סכום הוצאה אתה תוכל לגזור ולדעת האם תיק בגודל X יוכל להספיק.

לדוגמא עבור תיק בגודל 5M, והנחת תשואה של 5% בשנה לאחר מיסים ייתן 250K בשנה. האם זה מספיק? לא יודע, תלוי את מי שואלים. מעבר לכך, אם נניח הייתי יודע ש250k בשנה מספיקים לי, אישית הייתי מעדיף להגיע לכ6M לפני שאפרוש, רק בשביל שהראש יהיה שקט... מה שנקרא "שיהיה אקסטרה בצד"

כמה יוכל למשוך משם כל חודש אם זה מושקע באגח ממשלתי לצורך העניין כדי שהתיק יהיה מאוזן ולא ירד בצורה דרסטית כל שנה
תצטרך להוסיף 1.5% לשם כל שנה, רק כדי לשמור על כוח הקנייה הריאלי שלך.

כדי לפרוש חיבים מניות בתיק.
נקודה מצוינת ולפחות כלכלית זה נכון, אבל זה אפשרי גם ללא מניות, תלוי במטרה. בן כמה הוא היום? כמה הוא מוציא?
בהתחשב באינפלציה של 2-3% (אין לי מושג איך משערים את זה אבל אאלט בנק ישראל מכוון ל2%), ריאלית יישאר לו 3.5 מיליון או קצת יותר
כמה למשוך? האם המטרה לשמר פחות או יותר את גודל התיק? האם המטרה לנצל את כל הסכום עד הפנסיה (20+ שנה)?

אם הייתי רוצה לפרוש בגיל 50 הייתי מחלק את הסכום לשניים. חלק שאמור לשמש אותי עד הפנסיה וחלק שאני רוצה לשמור לפנסיה (ההחלטה על הסכום תלויה כמובן בגובה הפנסיה).

משקיע הכל עכשיו באפיק מנייתי ולקראת גיל 50 מעביר חלק מהסכום שהגדרתי לשימוש עד הפנסיה (נגיד שליש), לאפיק סולידי יותר. לאחר שליש מהתקופה עד הפנסיה (7-8 שנים בהנחה שגיל הפרישה יהיה 70-74) מחכה למצב שהשווקים לא בירידה מאז שהעברתי את השליש הראשון לסולידי ומעביר עוד שליש לאפיק סולידי. לאחר עוד שליש תקופה מעביר את היתרה

תלוי כמה אתה צופה לחיות, נניח ריבית ריאלית 0, אז פשוט תחלק את כל הסכום בחודשים שנותרו לך לחיות.

לצורך העניין בן אדם מקבל ירושה של כ2.5 מיליון והוא רוצה לשים אותה בתיק השקעות באפיק סוליידי כדי שיספיק לו עד הפרישה ונניח שעד גיל 50 הספיק לצבור לפחות מיליון שקל בתיק השקעות שלו ככה שמדובר ב 3.5 מיליון

הי
מאחר ומדובר ב 30 עד 40 שנות מחיה בפרישה, זה תקופה ארוכה, קשה לנחש מראש בלתמים, האינפלציה הרשמית לא משקפת
את השינוי האמיתי ביוקר המחיה, לא ידוע אם אותו אדם יש לו דירת מגורים בבעלותו או שהוא חשוף לשוק השכירויות......

כוח הקניה של תיק בשווי 3.5 מליון ש"ח היום, בעוד 40 שנים יכול להיות דומה לתיק של חצי מליון ש"ח כיום.

אני חושב שצריך לייצר הכנסות פסיביות גמישות המתעדכנות ומגדרות עלייה בעלויות המחיה,
כמו כן להעלות את היעד של ההכנסה החודשית
מעבר לצורך כיום כדי ליצור מרווח ביטחון להכיל בלתמים..

אתה צריך לחשוב גם על הצמיחה ברמת החיים הכללית, למדינה מפותחת זה ממוצע של בערך 2% ריאלית בשנה.
זה אולי לא נשמע הרבה אבל אחרי 30 שנה אתה בפער ריאלי של 80%, זה לא פשוט לחיות באחוזונים התחתונים גם אם כרגע רמת החיים שלך נראית סבבה.

חברים טעות שלי! לא דיברתי על פרישה אני ארצה לעבוד עד הפנסיה השאלה היא כמה אוכל למשוך בנוסף למשכורת כדי לעלות את רמת המחייה כמובן

חברים טעות שלי! לא דיברתי על פרישה אני ארצה לעבוד עד הפנסיה השאלה היא כמה אוכל למשוך בנוסף למשכורת כדי לעלות את רמת המחייה כמובן
על תיק שהוא 50:50 אגח מניות, כ-3.5% משווי ההתחלתי של התיק ברוטו.

לפי דעתי אם ישקיע את זה רק באגחים וזה כל הכסף שיש לאיש. שיוציא רשיון מאבטח, הוא יצטרך את זה.

אבל לא כתבת פה נתון קריטי ביותר - מה הסכום החודשי/שנתי שהבן אדם מוציא? רק בהינתן סכום הוצאה אתה תוכל לגזור ולדעת האם תיק בגודל X יוכל להספיק.
לחילופין, אם לאדם יש תיק בגודל X, הוא יכול לגזור מכך מה הסכום השנתי שהוא יכול להוציא מבלי לייבש את התיק (בהנחת השקעה עפ"י כללי FI מקובלים).

, בעוד 40 שנים יכול להיות דומה לתיק של חצי מליון ש"ח כיום.
אז מה? מה אכפת לך עם כמה כסף תסיים, ובהסתברות משמעותית שכבר תהייה מת בשלב זה.
הגישה שלך מונעת מהאדם להשתמש במשאבים שלו לצרכיו ולהנאתו בעודו בחיים.
אני חושב שצריך לייצר הכנסות פסיביות
ריבית אג"ח היא לא הכנסה פסיבית?

קראת את הבלוג של הסולידית? מומלץ.
לפי כללי FIRE מקובלים עבור תיק 60/40 מחקה מדד מפוזר ובעלויות מנימליות ניתן למשוך 4% בשנה ולדעת שבהסתברות שקרובה מאד מעשית לבטחון התיק לא יעלם (ובהרבה מקרים התיק אף יגדל). שים לב שאף אחד לא מבטיח מה יקרה בשנה מסויימת. יהיו שנים שהתיק כן ירד בצורה דרסית, ויהיו שנים שהתיק יעלה בצורה דרסטית, ויהיו שנים שהתיק ירד בצורה מועטה, ויהיו שנים שהתיק יעלה בצורה מועטה. בסך הכל עבור עשרות שנים התיק ישרוד.
לא דיברתי על פרישה אני ארצה לעבוד עד הפנסיה השאלה היא כמה אוכל למשוך בנוסף למשכורת כדי לעלות את רמת המחייה כמובן
התשובה היא אותה תשובה כמו מקודם, אבל השאלה היותר מהותית היא מדוע אתה לא מדבר על פרישה? האם אתה לא רואה בפרישה ובעצמאות כלכלית כעלייה ברמת החיים?
האם חוסר התלות במעסיק ובמחוייבות יומיומית להיות במקום מסוים ולתת מזמנך היקר למישהו אחר אינם מאפשרים לך חיי רווחה נפשית?

נראה לי שאם תשקיע באג"ח ממשלתי צמוד מדד תוכל לשמור על ערך הכסף (וזאת בתנאי שהלמ"ס מחשב את המדד נכון) אבל לא להרוויח.
כלומר התיק לא יהיה מאוזן. הואירד כל שנה. בכמה? פחות או יותר בהוצאה השנתית שלך. אם אתה משפחה ישראלית ממוצעת תאבד 200 אלף ש"ח לשנה בערך.

אז מה? מה אכפת לך עם כמה כסף תסיים,

זה עלול לא להספיק, לכן צרכים להיות שמרנים בהנחות שלנו לגבי העתיד.

ריבית אג"ח היא לא הכנסה פסיבית?
בהחלט הכנסה פסיבית, אך אני לא יודע עד כמה היא גמישה לגדר את המשקיע הממוצע בתקופות של עלייה
חדה בעלויות המחיה, רק בשלוש השנים האחרונות עלויות המחיה צמחו לפחות בין 20% ל 25% נטו.

אז מה? מה אכפת לך עם כמה כסף תסיים, ובהסתברות משמעותית שכבר תהייה מת בשלב זה.
הגישה שלך מונעת מהאדם להשתמש במשאבים שלו לצרכיו ולהנאתו בעודו בחיים.
התשובה של רוני הייתה במקום. הוא ענה לשאלה של פותח השרשור שציין במפורש:
כדי שהתיק יהיה מאוזן ולא ירד בצורה דרסטית כל שנה

אם כל הסכום מושקע באג״ח ממשלתי איזו תשואה *ריאלית* תישאר לו למשיכה בהנחה שהוא מעוניין להשאיר את התיק מאוזן?…

הוא כמובן יכול להחליט שאין לו בעיה ״לאכול״ בסופו של דבר את הכסף, אבל זה לא מה שהוא שאל…

אבל זה לא מה שהוא שאל…
זה מה שאני שואל.
בשביל זה אנחנו כאן, לא? כדי להאיר נקודות רחבות יותר על אורח החיים הרצוי מאשר להתמקד בפרטי פרטים של איזה חלקי אחוז.
מדוע להשאיר את התיק מאוזן? זו נשמעת כמטרה מאד תמוהה. התיק נמצא על איזשהו מספר אקראי לחלוטין שאינו משקף במאומה את אורח החיים המצוי וגם לא את אורח החיים הרצוי. המצב הנוכחי הוא רק עוגן פסיכולוגי עכשווי שקל לאדם להתפס אליו, אז אולי הוא הופך את זה לשאיפה בגלל תחושת בטחון כלשהי (שהיא בפני עצה לא עברה תהליך של ניתוח סיכונים אמיתי). לכן עדיף בעיניי לפנות למחקר מקיף שכבר נעשה על סכום משיכה בטוח ולגזור מכך אפשרויות לרמת חיים מסויימת לאורך זמן.

אם כל הסכום מושקע באג״ח ממשלתי איזו תשואה *ריאלית* תישאר לו למשיכה בהנחה שהוא מעוניין להשאיר את התיק מאוזן?…
אם כל התיק מושקע באג"ח ממשלתי התיק פר הגדרה תמיד מאוזן.

אם כל התיק מושקע באג"ח ממשלתי התיק פר הגדרה תמיד מאוזן.
גם אם במקביל מושכים ממנו כסף כל חודש? הרי זו הייתה הדרישה מהתיק…
תיק מושקע באג״ח ממשלתי - מאפשר משיכה חודשית כלשהי (מניחה שהרצון הוא למשיכה חודשית שנשארת ריאלית) - ונשאר מאוזן לאורך השנים

עריכה (כי אולי הבנו את המילה ״מאוזן״ בצורה שונה…)
ב- ״מאוזן״ *אני* הבנתי שהכוונה של פות״ש זה שהוא שומר על ערך הקרן
כדי שהתיק יהיה מאוזן ולא ירד בצורה דרסטית כל שנה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
H לגבי לא לשים את הביצים בסל אחד שוק ההון 20
E מתלבט כמה לשים בחתונה ללקוח שלי שמפרגן לי. מה אומרים? אוף טופיק 23
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26
4 למה לא לשים בפיקדונות בבנקים בחול שוק ההון 4
G שימוש בהלוואה ללא ריבית והצמדה כדי לשים בקופת גמל להשקעה שוק ההון 34
SpidiMan מתלבט איפה לשים קרן השתלמות (דש / אלטשולר) שוק ההון 15
unrealx חושב לשים את כל החלק אג"חי בתיק בקונצרני ארה"ב דירוג השקעה, תעצרו אותי שוק ההון 7
S איך להשקיע פשוט מבלי לשים את כל הביצים בסל אחד שוק ההון 21
M כמה כסף לשים בצד לפני שנכנסים להשקיע בבורסה? שוק ההון 38
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
O החלטה מה לשים בקרן פנסיה בראיה של תיק אחד שוק ההון 7
מ למה לשים לב במעבר בין קרנות צרכנות פיננסית 3
ע לשים הכל או במנות שוק ההון 49
ד תזכורת לימים אלה: לא לשכוח לשים על טייס אוטומטי אוף טופיק 0
S איפה לשים את הכסף שלי? נורא מבולבל... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M איך יודעים לשים את הגבול? אוף טופיק 14
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 14
מ מס ירושה מיסים 3
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13