• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להיות שמחה עם מה שיש לי ולשאוף קדימה - איך עושים את זה?

אלבי

משתמש רשום
דירוג
9
היי, אני בת 28. מאז ומתמיד אני מופנמת, מרגישה קצת שונה, מרגישה פחות טובה, מרגישה חרדה לכסף.

תמיד היה לי רצון לחסוך, תמיד היה לי מוסר עבודה, באתי דווקא מבית שלא היה בו חסר כלום, ההורים שלי קנו לי מה שרציתי אבל מצד שני גם לימדו אותי לחסוך, ראש כלכלי לא היה (השקעות\נדלן וכו) ההורים שלי פשוט האמינו בעבודה קשה.
כך גדלתי, עשיתי צבא כמו כולם, תואר שלא מאוד רציתי (ריאלי) והתחלתי לעבוד בהייטק.
אני כבר באיזור השלוש שנים בתחום, סובלת.
נחשפתי לסולידית לפני כשנה, ומאז אני מרגישה שהשתנו לי החיים, אני מרגישה שסוף סוף מישהו מבין אותי, אבל מצד שני גם חווה כאב נורא גדול סביב הנושא של כסף. אני מרגישה שכל היום שלי סובב סביב כסף,
הצלחתי לחסוך 230K לאורך השנים. בשנה האחרונה פשוט מתבהר לי כמה משמעותי לחסוך,
אני מרוויחה 11K נטו, מתוכם מצליחה לחסוך באיזור ה 65-70%. תקציב העצמות היבשות שלי עומד על 2800 אבל אם אני מחשיבה חול בערך פעמיים בשנה (500 בחודש בערך) ועוד שאר ההוצאות, אני חיה יחסית יפה מ 4000 שח בחודש. (גרה עם בן זוג, מתחלקים חצי חצי בהכל), אני לא רואה את עצמי עם ילדים, לא מוציאה כסף מיותר, חוסכת איפה שאפשר,
אני בנאדם שאוהב בית אז הבילויים שלי מסתכמים בלבשל בבית או נטפליקס, מידי פעם קצת טיולים, סרטים וכו.

אני רוצה לצאת לחופש כלכלי כמה שיותר מוקדם. שנאתי תמיד לעבוד (לא משנה באיזה תחום), אז בשלב מסויים הבנתי שפשוט עדיף להרוויח כמה שיותר ולעבוד כמה שפחות.
מהחישוב שלי, זה אומר שאני צריכה לעבוד באיזור ה 9-10 שנים ולחסוך כפי שאני חושבת עכשיו. בנוסף, להישאר במוד של לא להביא ילדים.
מה הבעיה?
קשה לי,
קשה לי להישאר בתחום, לא מרגישה טובה במה שאני עושה וגם זה שוחק ותובעני מידי (זה התחום הכי מתגמל, לא רואה את עצמי עושה הסבה למשהו אחר כי זה פשוט לא ריווחי), בנוסף תמיד יש פחד מפיטורים, תמיד יש פחד להיות לא רלוונטי.
קשה לי בהתמודדות עם אנשים אחרים כשמדברים על כסף, אני תמיד שונה בדעות שלי.
קשה לי עם בזבוז כסף שגורר ריבים עם אנשים (יציאות צרכניסיטיות, מתנות כל שני וחמישי בעבודה לזאת שילדה, לזאת שהתחתנה..), יציאות לאכול בחוץ, חתונות,מסיבות רווקות,דברים שהבן זוג רוצה ואני לא וכו...
קשה לי בגדול גם לשחרר ולבזבז, כשאני יודעת שזו המטרה שלי. מרגישה בגדול שאין כל כך טעם בחיים והמטרה שלי נהייתה רק לרדוף אחרי כסף במטרה לצאת לחופש כלכלי, אבל מצד שני לא בא לי לבזבז את השנים בהן אני עוד צעירה רק בשביל להגיע לפרישה עם הלשון בחוץ.
קשה לי לחיות מתלוש משכורת לתלוש משכורת. אני מרגישה שאחרים תמיד נהנים ממה שהם עושים ואותי זה מתסכל, קשה לי עם ילדי שמנת שפשוט מקבלים מלא כסף מההורים, או כאלה שעשו חצי שנה קד"צ ב 8200 ומשתחררים ומקבלים משכורת של 20K. מרגישה שאני צריכה לעבוד ממש קשה כדיי להישאר במרוץ הזה, בדרך מרגישה שאיבדתי קצת את עצמי.

עצות.? אשמח לדברים פרקטיים מניסיון אישי.

זה התחום הכי מתגמל, לא רואה את עצמי עושה הסבה למשהו אחר כי זה פשוט לא ריווחי
אם תמצאי עבודה שאת אוהבת ונותנת לך משמעות זה ישנה את כל התמונה.
אני העברתי את רוב הקריירה שלי בעבודה כזו, אז זה אפשרי. ייתכן שצריך להקריב זמנית כדי להגיע לשם.
מה מעניין אותך? מחקר? אומנות? יחסי אנוש?
לכי לכיוונים שאת אוהבת.

בואי נצא מנקודת הנחה שתצאי לעצמאות כלכלית בגיל 39-40 (אמרת שתצטרכי לעבוד 9-10 שנים). ואז מה? בלי ילדים, חיה על תקציב עצמות יבשות, גיל מאוד צעיר, סביבה שכל הזמן תעיר לך למה את לא עובדת...איפה את רואה את עצמך בגיל 50 נגיד? עדיין חיה בשכירות בדירה קטנה עם הבן זוג?לא נראה לי. אני בטוח שבתוך תוכך יש לך שאיפה להגיע לאנשהו,אם זה לגור בבית יותר מרווח (לא משנה אם שכירות או בבעלותך), לגדל משפחה, לצבור זכרונות עם אנשים. הקלישאה הידועה: "כסף זה לא הכול בחיים". מקווה שעזרתי

שלום וברוכים הבאים,

אישית, אני הייתי משקיע בעצמי.

נשמע שאת רוצה להנות מהחיים ויש לך מחסומים, כנראה עניינים רגשיים וכו'. כמו שכבר כתבו לך אז מה תעשי בפרישה בגיל 37- בישולים ונטפליקס עד לגיל 90, נראה לי שיימאס לך אחרי שנה שנתיים.

הייתי מתחיל לקרוא ספרים על התפתחות עצמית, אולי הייתי קובע תור אצל מטפל/ת, נראה שהחסכנות שלך נובע ממשהו עמוק שלא מסוגל לשחרר.

סביבה שכל הזמן תעיר לך למה את לא עובדת
אז מה אם הם יעירו לה? היא צריכה לעשות מה שטוב *לה*, לא מה שטוב לאחרים.

בלי ילדים,
לגדל משפחה
היא כתבה שהיא לא רואה את עצמה עם ילדים, תשחרר.

אני מרגישה שאחרים תמיד נהנים ממה שהם עושים ואותי זה מתסכל, קשה לי עם ילדי שמנת שפשוט מקבלים מלא כסף מההורים,
תפסיקי להסתכל על אחרים ותסתכלי במראה. עזבי מי מרוויח כמה. יש כאלו שמרוויחים שכר מינימום במשך שנים. איך את מרגישה עכשיו?
את צריכה להיות שמחה עם מה שיש לך וכמובן לשאוף קדימה. תגידי תודה שגדלת בבית שיש בו כסף. יש כאלה שאין להם כלום.

לרדוף אחרי כסף
ריבית דריבית. הכסף צריך לעבוד בשבילך. הסולידית כתבה על זה ספציפית באחד הפוסטים שלה (אם לא יותר מאחד). לא זוכרת כרגע את שם הפוסט. תקראי פוסטים שלה לגבי השקעות.

מה לגבי הקמת עסק? אולי זה יכול להתאים לך?
זה יכול להיות תחביב שאת מפתחת ועושה ממנו עסק צדדי בהתחלה, בנוסף לעבודה שלך. תבדקי אם בחוזה עבודה שלך יש סעיף איסור על עבודה נוספת.

נסי להתחמק באלגנטיות עם תירוץ מתקבל על הדעת. מה שלא מתקבל על הדעת זה שכל אחת שמתחתנת מזמינה את כולם פחות או יותר. לא צריך ללכת לחתונה של כל אחד\אחת. לדעתי זה בזבוז זמן וכסף. הזמן שלך הרבה יותר חשוב מאשר לשרוף ערב שלם על חתונה, שמלה, נעליים, סידור שיער ועוד...

את מוזמנת לפנות אלי בפרטי.

בחיי הרגשתי שאני קורא פוסט של עצמי...

קשה לי
לכולם, תתנחמי בזה שקל לך יותר מלהרבה אחרים ובגלל שיש להם 1-2-3 נודניקים מחבקי רגליים והם מרווחים כזוג מה שאת מרוויחה לבד הם לא יצאו לפרישה מוקדמת לעולם, עכשיו תחשבי על להמשיך ככה עוד 20-25 שנה בהייטק ואז פתאום לחפש תחום אחר.

קשה לי להישאר בתחום, לא מרגישה טובה במה שאני עושה וגם זה שוחק ותובעני מידי (זה התחום הכי מתגמל, לא רואה את עצמי עושה הסבה למשהו אחר כי זה פשוט לא ריווחי), בנוסף תמיד יש פחד מפיטורים, תמיד יש פחד להיות לא רלוונטי.
נכון, לכן תמיד מנסים להיות רלוונטיים, לפעמים זה אומר לעבוד קשה, לפעמים זה אומר להיות שחקן וכו'. יש מטרה חשובה להגיע אליה.
תחשבי על זה שבתחום אחר שאולי יהיה מעט יותר קל יהיה צורך לעבוד כפול זמן... שווה את זה ? לא נראה לי.

פשוט לא לעלות את הנושא מצדך, לשחק דג כשמדברים על זה או לחלופין לפרוש את משנתך בפני מי שנראה לך ששווה את הזמן.
אם את בטוחה בדרך תדבקי בה ואל תתני לאי אילו שיחות משרד לערער אותך, להפך את תראי שאחרי כמה זמן את תצאי מהן יותר עיקשת בצדקתך.

קשה לי עם בזבוז כסף שגורר ריבים עם אנשים (יציאות צרכניסיטיות, מתנות כל שני וחמישי בעבודה לזאת שילדה, לזאת שהתחתנה..), יציאות לאכול בחוץ, חתונות,מסיבות רווקות,דברים שהבן זוג רוצה ואני לא וכו...
לא הולך, פשוט לא הולך...
גם ככה לא מת על הקונספט של האירועים האלה, תוסיפי לזה את המתנה ואת ההוצאות סביב וזה בכלל נהיה לא לרוחי. (ואצלי הכמות לאמא שלי 11 אחים לאבא 8, בממוצע לכל אחד 3 ילדים והיום לרוב הילדים יש 2-3 ילדים, צריך משכורת לחינות,חתונות,בריתות ובר מצוות.
לא הולך.
לקח למשפחה כמה שנים להתרגל ואפילו המשפט הקבוע של "אפילו בלי מתנה העיקר תבוא" לא עוזר... למי שאני באמת רוצה להגיע (2-3 אירועים בשנה אני מגיע ונותן מתנה צנועה.

קשה לי בגדול גם לשחרר ולבזבז, כשאני יודעת שזו המטרה שלי. מרגישה בגדול שאין כל כך טעם בחיים והמטרה שלי נהייתה רק לרדוף אחרי כסף במטרה לצאת לחופש כלכלי, אבל מצד שני לא בא לי לבזבז את השנים בהן אני עוד צעירה רק בשביל להגיע לפרישה עם הלשון בחוץ.
א. עדיף להגיע עם לשון בחוץ לפרישה בגיל 40 מאשר להיות עם לשון בחוץ בגיל 40 ואז להמשיך עוד 25(!!) שנים.
ב.תמצאי את האיזון שלך, אם זה אומר שתחסכי 500-1000 שקל פחות אבל יוקל לך נפשית זה עדיף

קשה לי לחיות מתלוש משכורת לתלוש משכורת. אני מרגישה שאחרים תמיד נהנים ממה שהם עושים ואותי זה מתסכל, קשה לי עם ילדי שמנת שפשוט מקבלים מלא כסף מההורים, או כאלה שעשו חצי שנה קד"צ ב 8200 ומשתחררים ומקבלים משכורת של 20K. מרגישה שאני צריכה לעבוד ממש קשה כדיי להישאר במרוץ הזה, בדרך מרגישה שאיבדתי קצת את עצמי.
תפסיקי לקנא באחרים, זה לא יעזור לך להגיע ליעד שלך, תעריכי את מה שיש לך ואת מה שהשגת, יש הרבה שיכולים לקנא בך.
הרבה מאותם ילדי שמנת נשארים בלי כלום בסוף כי הם לא למדו את הבסיס של לחסוך ולהשקיע וההורים לא יהיו שם לנצח כדי לתת.
יש גם כמויות עצומות של עשירים מזוייפים היום, בתים עצומים ומפוארים, רכבי יוקרה ומלתחות של עשרות אלפי שקלים ואז פוףףף יום אחד הכל מתפוצץ.
כי סביר להניח שהחסכון שלך היום גדול מהחסכון שלהם...

נערך לאחרונה ב:
הי, נשמע שבאנו מרקע דומה... רק שאני בגיל 28 עדיין הרווחתי שכר מינימום :)

שני כיוונים מנסיון אישי כיוונים שאולי יתנו לך רעיונות.
1. סייד-פרוג'קט שיכניס לך כסף. כל עוד אין לך ילדים, זה הזמן המושלם. זה יכול להיות בלוג, להיות משפיענית אינסטוש, להיות משפיענית לינקדאין, עסק קטן של יצירה, עסק קטן של הדרכה.. משהו שיתן לך סיפוק אישי מבלי לוותר על השכר בהייטק. לי יש בלוג ואינסטוש, לא בדיוק עושה מהם כסף, אבל כן עושה שתפים אז מקבלת דברים שאני אוהבת בחינם.
2. לרענן. אולי מקום העבודה עצמו לא מרגש אותך.. נסי למצוא מקום אחר יותר מעניין, או יותר רווחי, או יותר קרוב לבית, או יותר קטן כך שלא תצטרכי כל שני וחמישי להשתתף במתנות. אני עשיתי הסבה מטורפת והגדלתי משמעותית את השכר, ועברתי דווקא ממקום קטן למקום ענק, אבל לי אישית לא מפריע לצאת לצהריים או להשתתף במתנות.

שלום אלבי,

בתור התחלה כל הכבוד על הניסוח החד והמדויק, עצם קריאת הפוסט שלך היתה לכשעצמה מעניינת. הגרוש שלי לשקל הוא שעם כל הכבוד למארחת ולאכסניה, נראה לי שאולי התאהבת מידי ברעיון שאינו הכי נכון בשבילך.

זה עתה סיימת ללמוד, התחלת לעבוד, את לא מרוצה מהעבודה בלשון המעטה. המסקנה ההגיונית היא להוריד את הראש ולהשאר לעבוד שם עוד 10 שנים?

הצורך שלך לחסוך גורם לך גם לפי אמירתך להתעסק באופן תמידי עם כסף. זה החופש אותו את מחפשת?

תקציב העצמות היבשות יוצר קשיים, אמנם חיצוניים אבל עדיין זה לא "מתלבש" לך על החיים. המסקנה ההגיונית היא להתחייב למטרה הזאת עד יום מותך?

יכול להיות שכן, יכול להיות שלא, אף כותב אנונימי כאן בפורום לא ידע. מה שכן נראה שאת לא מרוצה מהדרך אותה בחרת, והדרך עד עתה היא גם הייטק, גם ניאונים אבל גם מרדף אחרי אותו "חופש כלכלי", גם את זה צריך לא לשכוח.

הסכום שחסכת עד עתה יכול לשמש גם כסכום ראשוני בדרך לאותו "חופש כלכלי" שאינו חופש כלל, אבל גם לחילופין ככרית נוחה לצורך עשיית שינוי שיעניק לך עניין והנאה בחיים.

את בת פאקינג 27!! (סליחה, הייתי חייב)

אני רוצה לצאת לחופש כלכלי כמה שיותר מוקדם. שנאתי תמיד לעבוד
איך ייראה היום שלך כשלא תצטרכי לעבוד? דמיינת את זה? או שזה יסתכם ב
הבילויים שלי מסתכמים בלבשל בבית או נטפליקס, מידי פעם קצת טיולים, סרטים וכו.
הבילויים שלך הם לגמרי סבבה אבל חסרים כאן 2 דברים שנותנים טעם לחיים -מטרה ומשמעות. את עוד צעירה ובשלב של יצירת משמעות בחיים אז קחי לך זמן מחשבה ושימי לב ללב שלך.
מהפוסט שלך אני מזהה אגרנות כספית לצורך שיכוך חרדות (בלי תכניות, בלי מטרות, בלי השקעות), קנאה באחרים שנדמה לך שיותר קל להם בחיים וחוסר רצון ביחסי חברות (באופן מעשי) עם אנשים. האם החבר היחיד שלך הוא בן זוגך? האם את רוצה לבלות רק איתו ורק בבית? האם יש לך קשר חברי עם משפחתך?

אני מזדהה עם כל מה שכתבת. אם יש משהו שהמליצו לי זה למצוא תחביב שיעזור טיפה להעביר את הימים בכיף. אולי להתחיל ללכת לחדר כושר או יוגה.

הבילויים שלך הם לגמרי סבבה אבל חסרים כאן 2 דברים שנותנים טעם לחיים -מטרה ומשמעות
+100

איך יראו הימים שלך אחרי הפרישה?

רוצה רגע להסב את תשומת ליבך למשהו קטן. שמתי לב להרבה לא וקשה לי בהודעה שלך, ופחות בא לי וכאלה...

לדוגמא:
ראש כלכלי לא היה
תואר שלא מאוד רציתי
אני לא רואה את עצמי עם ילדים, לא מוציאה כסף מיותר

זה לא בהכרח דבר רע, וגם הגיוני לאור הדברים שכתבת, אבל אני כן מזמינה אותך לשים לב, ולהעדיף ניסוח חיובי. למשל כמו כאן:
אני בנאדם שאוהב בית אז הבילויים שלי מסתכמים בלבשל בבית או נטפליקס, מידי פעם קצת טיולים, סרטים וכו.
אני רוצה לצאת לחופש כלכלי כמה שיותר מוקדם

ממש להיכנס לפרטים: מה אני רוצה? מה משמח אותי? איך ניראה בוקר שמח בשבילי? קפה שמח?

לשמח את עצמך, אקטיבית, בשגרה ובפרטים הקטנים. אני אתן דוגמא: סובבתי את המיטה כך שאני יכולה לראות את הנוף כשאני פוקחת עיניים. יש אנשים שחושבים שהחדר ניראה הפוך. אז מה? אותי הוא כל כך משמח!!! אני פוקחת עיניים, בוהה על הנוף והשמיים, ועוד לפני שיצאתי מהמיטה אני כל כך שמחה, שזה נותן בוסט של אנרגיה להתחיל את היום.

אני בכוונה נותנת דוגמא כזו, קטנטונת, שגם לא כרוכה בכסף. פשוט לפתוח את הלב ולחיות את החיים באהבה אמיתית. לחדד את החושים. לשים לב לפרטים הקטנים. להודות על מרגנית בצד הדרך.

ועוד משהו קטן, להפוך הרגלים/רוטינות למסורת קטנה ופרטית. אני אסביר שוב בדוגמא: אנחנו עורכים "מסיבת שבת" ביום שבת בצהריים (כן, זה בנוסף לקידוש של ערב שישי, לא במקום ;) ). מקלפים פירות, שרים שיר שהמצאנו, מכרסמים קצת פיצוחים. זה כיף.
למה "מסיבת שבת"? למה לא סתם לאכול פירות ופיצוחים? כי זה כל הכיף. וזה עושה את ההבדל.

וממליצה על לואיז היי. תגגלי. כיף להקשיב לה.
מאחלת לך שתמצאי ותיצרי את הטוב בשבילך.

גם אני שונה בדעותי בתחום ואני דווקא אוהב להיות מיוחד ו"למשוך אש".

אני מרגישה שאחרים תמיד נהנים ממה שהם עושים ואותי זה מתסכל, קשה לי עם ילדי שמנת שפשוט מקבלים מלא כסף מההורים, או כאלה שעשו חצי שנה קד"צ ב 8200 ומשתחררים ומקבלים משכורת של 20K.
לא חושב שזה נכון שאחרים נהנים מהעבודה, הם פשוט לא אומרים שהם סובלים. לא צריך להיות "קשה לך" עם ילדי שמנת או בעלי משכורת גבוהה, כל אחד והחבילה שלו. ברור שיש יותר מוצלחים ממך וממני, אז מה?

כסף הוא לא הבעיה שלך. או יותר נכון, המחשבות על הכסף לא עושות לך טוב.
הייתי ממליץ על תחילת תהליך שיעזור לך לפתח צדדים בעצמך שכדאי לשפר ולפתח, תחביבים, דרך כן למצוא עניין בעבודה, ללמוד לפרגן לעצמך ולסובבים אותך ועוד.
ספרים, מפגשים חברתיים, פורומים בנושאי תמיכה וגם טיפול פסיכולוגי אלו דברים שעזרו לי בתקופות לא פשוטות בחיים. ממליץ לבדוק מה מתאים לך..

עצות.? אשמח לדברים פרקטיים מניסיון אישי.

יקירתי, כמדומני התבלבלת בין מטרה ואמצעי. הכסף לעולם לא יחליף את המטרה, ותמיד יישאר אמצעי. האובססיה שלך עם אגירת כסף היתה לפחות מובנת אם היית מציגה איזו מטרה ברקע, אבל מכיוון שהאובססיה נעצרת בהתחשבנות כספית - החמיצות עולה. ספרי עוד על בן הזוג, אולי ע"י התבוננות בו תקבלי השראה, תובנה או מטרה רחמנא ליצלן. האם גם הוא אינו מעוניין בהבאת ילדים?

@אלבי
ברשותך, שיניתי את הכותרת שתהייה משמעותית יותר מ "איך עושים את זה?"

פותחת השרשור לא חזרה לקרוא בו מאז יום ראשון 12/4 ובטח לא להגיב. בזבוז רצון טוב וזמן של מגיבים.
אם החד צדדיות תימשך, השרשור יינעל ביום ראשון הקרוב.

אם החד צדדיות תימשך, השרשור יינעל ביום ראשון הקרוב.
מקווה שתחזור להגיב:roll:
הכתיבה שלה קלעה בול לתחושות שלי ואולי של עוד אנשי\נשות דור ה-Y.

קשה לי להישאר בתחום, לא מרגישה טובה במה שאני עושה וגם זה שוחק ותובעני מידי
יש תחומים אחרים שבהם את מרגישה שאת טובה או שהעבודה פחות תשחוק אותך?
אולי עדיף לך לוותר על עבודה שוחקת ל-10 שנים בתמורה לעבודה נעימה גם אם זה אומר לעבוד 20 שנה במקום.

חסרים כאן 2 דברים שנותנים טעם לחיים -מטרה ומשמעות
באשר לזה, אם לכולנו הייתה מטרה ומשמעות כנראה הדברים היו פשוטים הרבה יותר. לפעמים דווקא החיפוש אחרי אותה משמעות (שאולי אפילו מצופה מאיתנו כבר על ידי הסביבה פשוט לדעת מה ייעודנו בחיים) היא זאת שמכבידה עוד יותר.
ואם לחזור לפרקטיות, הרבה פעמים אני מגלה על עצמי מה חשוב לי באמת דווקא בזמנים הקשים. ברגעים הכי קשים שלך בעבודה, שכל מה שבא לך הוא לקחת את הרגלים וללכת, לאן את רוצה ללכת? מה היית רוצה לעשות במקום באותו הרגע?

הכתיבה שלה קלעה בול לתחושות שלי ואולי של עוד אנשי\נשות דור ה-Y.
מקבלת, הכותרת יכולה להתאים להרבה סיפורים אישיים של אחרים.
אם לכולנו הייתה מטרה ומשמעות כנראה הדברים היו פשוטים הרבה יותר. לפעמים דווקא החיפוש אחרי אותה משמעות (שאולי אפילו מצופה מאיתנו כבר על ידי הסביבה פשוט לדעת מה ייעודנו בחיים) היא זאת שמכבידה עוד יותר.
רגע, אנחנו לא מדברים על אותו הדבר. לא חייבים למצוא מטרה אחת ו/או משמעות אחת בחיים, אפילו לא רצוי בעיניי. אבל בכל נקודת זמן כדאי שתהיה מטרה קדימה שתאפשר לנו להמשיך בדרך אליה. כשמגיעים, בוחרים מטרה נוספת. זה אומר שהמטרות הן לא איזה משהו גדול מדי מהחיים העכשוויים שלך.
לגבי משמעות, טוב אני זקנה וכבר גיליתי את משמעות החיים אז לא אספר לכם כדי שתגלו בעצמכם :) טריגר קטן- הזמנים הנוכחים טובים לגילויי משמעות, במיוחד למי שמתבונן בשקט מהצד ולא נתון בסערת רוחות ומוצף בחרדות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
A ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
T להיות אנג׳ל בישראל השקעות אלטרנטיביות 12
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
C האם יכול להיות שאינדיקטורים מסויימים אופיניים למניות מסוימות? שוק ההון 5
א איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם? התפתחות אישית 6
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
S להתפטר? או להיות מפוטר? התפתחות אישית 30
ל מתעתד להיות עצמאי אוף טופיק 1
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
א להיות ערפד בשוק ההון שוק ההון 17
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
ל שאלה- למה לא הלכתם להיות במגזר הציבורי? התפתחות אישית 8
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ס הולך להיות משעשע, אשמח ליעוץ אוף טופיק 61
הק995 האם קופות IRA לא נזילות חייבות להיות מושקעות פאסיבי? שוק ההון 2
מ להתפטר או להיות מפוטר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 72
ה עסק ראשון כישלון ראשון (או: להיות בעלים של רשת חנויות קפה בגיל 26 ולצאת מזה בחיים בשביל לספר על זה) יומני מסע אישיים 26
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
ק פותח עוסק פטור ומפסיק להיות שכיר - איך לנצל את זכויותיי? התפתחות אישית 0

נושאים דומים

Back
למעלה