• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להורים טריים או ותיקים - הוצאות הכרחיות לתינוק אחר לידה

לגבי שידת החתלה - למעט ב3 החודשים הראשונים שבהם התינוק נמצא בעריסה (כל לידה לקחנו מיד שרה והחזרנו - סתם כדי שלא נצטרך לאחסן את זה), היה לנו משטח שמניחים מעל מיטת התינוק, ועליו אפשר לחתל. מאוד מומלץ לגב וחסכוני במקום.
בעריסה זה לא כל כך עובד כי אין לזה מקום, וגם הגובה לא הרבה יותר נוח.

קודם כל מזל טוב
השנקל שלי
כיסא בטיחות טוב אפשר גם יד שניה אם הוא במצב טוב / אנשים שאתה מכיר. סל קל אם אתה מקבל מתנה זה ממש נחמד ואם לא זה ממש מיותר כי משתמשים בזה לכמה חודשים ואז יש לך חפץ גדול בבית שנקרא סל קל.

שידה / שולחן איפור רחב אני מאוד נהנת מהשידת החתלה שלנו והיא מאוד מאוד נוחה לי. כמובן שאפשר לחתל איפה שרוצים אבל לי זה הכי נוח.

מיטה לתינוק - אישית התחלנו להשתמש רק סביב חצי שנה כי עד אז היה במטחברת.
מטחברת - לא כולם אוהבים את הקונספט וכמו שכתבו מעלי אפשר להפוך כל מיטה למטחברת . הבעיה היא בגובה של מיטת תינוק והמיטה שלכם. כמו כן מיטת תינוק היא ענקית והתינוק ממש ממש פיצי. מצאתי שהם פחות אוהבים את זה בחצי שנה הראשונה ואוהבים יותר להתרכבל בחלל קטן יחסית מרגיש להם יותר בטוח ולכן האמבטיה של העגלה מושלמת לשינה לחודשים המממש ראשונים. היא גם ממש נוחה כי היא ניידת (עגלה הלא היא) אז מבחינת שינה אצלי זה היה ככה
חודש ראשון אמבטיה של עגלה
חודש 2-6 מטחברת
חודש 6 והלאה מיטת תינוק בחדר אחר ! קריטי

עגלה - הפריט הכי חשוב ושהכי ישמש אותך. לא יודעת איזה רכב יש לכם או איך הרחובות של שנחאי. אם הרחובות מלאים מהמורות עדיף עגלה עם גלגלים בעלי היקף גדול וגבוהים על מנת שהתינוק לא יחטוף מלא זעזועים במהלך הניידות עימו והנסיעה תיהיה חלקה. בייביגוגר כמו שהמליצו מעלי, joy זו גם עגלה מעולה וענקית פאטפריגו וחלק מהסייבקס. למוצי גם יש גלגלים ענקים אבל אני שונאת את העגלה הזאת כי היא מגושמת בצורה לא הגיונית. גם סטוקי מגושמת מאוד ולא הייתי קונה אותה בחיים.
אם הרחובות נוחים ואתם גרים במטרופולין ענקי הייתי הולכת על העגלה הכי קומפקטית שיש שזה כמובן יויו , סייבקס מיני או איך שלא קוראים להם, או בכלל משהו אחר וזה לקחת עגלה עם אמבטיה בהשאלה מחר (אם יש) או לקנות יד שניה ממש בזול ואז לעבור בגיל 7-8 חודשים לטיולון. עם כל רצון לא לקנות הרבה דברים, אנחנו התניידנו עם עגלה עד שעברנו לטיליון בגיל שנה וחצי בערך וזה היה כזה ואוו !!!! איזה כייף טיוליון פיצי שמתקפל לכזה דבר קטן פתאום היה כל כך הרבה יותר נוח.

פריט משלים לעגלה מנשא - אני ממש אוהבת את ארגו בייבי ובחודשים הראשונים השתמשתי במנשא בד שבעלי טוען שהוא השטן ושנא אותו. אז לא מתאים לכולם. לדעתי לא לקנות סתם מנשא כי אתם לא יודעים מה יהיה לכם נוח. אם אפשר להשאיל הכי טוב ואז להחזיר ואם אפשר להשאיל כמה סוגים לבדוק מה נוח ולשמור את מה שמתאים לכם.

אלו הדברים הגדולים שהם בגדר ״חובה״

כיסא אוכל יש לכם עוד המון זמן והכיסא הבסיסי של איקאה גם יפה גם קל לנקות וגם סופר נוח.

אני מוסיפה לך רשימה שהכנתי בזמנו לחברה לפני הלידה שלה. זו טבלה שמחולקת לפי מוצר לאיזה גיל צריך אותו (כי אין טעם לקנות עכשיו מלא דברים שתינוק לא צריך עד גיל ממש מאוחר) והאם באמת צריך אותו או לא. הרשימה בלשון נקבה אבל מתייחסת לשני המינים. כמו כן יש שם קישורים לקבוצה צרכנית בפייסבוק ולעוד פרטים ברשת שילב וכד׳. אם אני עוברת על חוקי הפורום אני אוריד אותה.

עוד דבר אם אישתך מתכננת להניק , הנקה זה דבר שלא תמיד קל ולפעמים ממש ממש קשה ולא זורם בהתחלה. חשוב להגיע מוכנים ועם עיניים פקוחות וכן להכין מראש משאבת חלב טובה , חזיות הנקה לפחות אחת, ויועצת הנקה. אפילו שאתם לא בארץ היום הכל בזום גם ככה.

ושיהיה במזל טוב

קבצים מצורפים

• גנרית רשימת ציוד ללידה.docx
    KB 28.6 · צפיות: 21
גם אם אין רכב חובה סלקל כדי להוציא את התינוק מבית החולים.
מיותר לגמרי. זו גם הוצאה שבאמת טובה לכל כך מעט זמן, ואז גם דופקת מבחינת אחסון.

מזל טוב שתהיה לידה קלה ובריאה
מנצלשת לשאול האם חייב גם מיטת תינוק וגם לול או אפשר רק אחד מהם? תודה

מזל טוב שתהיה לידה קלה ובריאה
מנצלשת לשאול האם חייב גם מיטת תינוק וגם לול או אפשר רק אחד מהם? תודה
לא חייב בכלל.
לפעמים נוח שאפשר להשכיב את התינוק בחדר אחר, למשל בסלון.
כל עוד הוא ממש קטן, אפשר בעגלה. כשהוא גדול יותר - בעיקר אם אתה מתכנן לעשות דברים אחרים, ולא בטוח שתשים לב אם הוא יתעורר ויתחיל לזחול - כלוב כלשהו, למשל לול, יכול להיות נוח, אם יש לכם מקום. יש גם לולים פושטיים.

• אהבתי
Reactions: may
לא חייב בכלל.
לפעמים נוח שאפשר להשכיב את התינוק בחדר אחר, למשל בסלון.
כל עוד הוא ממש קטן, אפשר בעגלה. כשהוא גדול יותר - בעיקר אם אתה מתכנן לעשות דברים אחרים, ולא בטוח שתשים לב אם הוא יתעורר ויתחיל לזחול - כלוב כלשהו, למשל לול, יכול להיות נוח, אם יש לכם מקום. יש גם לולים פושטיים.
אז בעצם מיטה זה מספיק? אם בוחרים רק אחד מיטה או לול אז מיטה עדיף? נכון אסור לתינוק לישון בלילה בלול לא ככה?

אז בעצם מיטה זה מספיק? אם בוחרים רק אחד מיטה או לול אז מיטה עדיף? נכון אסור לתינוק לישון בלילה בלול לא ככה?
עד גיל 3 חודשים עדיף מקום קטן וחמים , עריסה /עריסה מתחברת/אמבטיה בעגלה.
אחרכך מיטת תינוק.
לול זה נמוך ולא נוח

• אהבתי
Reactions: may
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
ל לתת הלוואה להורים - מה המחיר של זה? שוק ההון 19
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
B ייעוץ פיננסי להורים של חברה שיצאו לגמלאות צרכנות פיננסית 10
amidar שירותי טלויזיה מבוססי אינטרנט - להורים בני שישים פלוס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
J עזרה להורים שוק ההון 11
A דאגה להורים שלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
י תיק ני"ע להורים בפנסיה -חוות דעת שוק ההון 18
painblanc קניית אגוזים לסוגיהם לא טריים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
רחל וויטיס מחפשת יועצ/ת השקעות לאירוח בפורום נשואים טריים אוף טופיק 16
yossik מתי כדאי ורצוי לקנות עופות טריים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
E ריסק או הפקדה עצמית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אפקה או בראודה התפתחות אישית 0
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 21
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7

נושאים דומים

Back
למעלה