• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיי לאן ? צומת דרכים

אנונימוס

משתמש סולידי
דירוג
10
שלום לכולם,
ראשית כל אציין שהבלוג הזה טרם רבות לחשיבה שלי ופתח את עייני בהרבה תחומים, סגנון הכתיבה של כותבת הבלוג נורא נעים וברור גם לאנשים שהגיעו ללא ידע מקדים.

אציג את עצמי, בן 24, רווק, עובד בתחום ה IT / תשתיות / תקשורת בתפקיד ניהולי, התפקיד דורש ממני הרבה שעות עבודה והרבה אחריות ומשאיר לי מעט זמן פנוי.
משתכר סביב ה 12-15 נטו, די אוהב את מה שאני עושה ומאמין שגם טוב בו. במידה ואמשיך בתחום ארצה לבצע "הסבה" לתחום אבטחת המידע שמאוד מעניין אותי.

מבחינת הון אישי כרגע ברשותי כ 300K נזיל בעו"ש, ועוד כ 70K במניות במסלולים של קרן השתלמות ופוליסת חסכון.
ברבעון השני של 2018 ארצה לבצע טיול גדול של כארבע חודשים בעלות משוערת של כ 70K.

אני מוצא את עצמי כיום בצומת דרכים מאוד משמעותית מבחינה מקצועית ופיתוח אישי וחושב שההחלטה שאקבל בנושא די תקבע את עתידי. בגדול הדילמות הם כדהלהלן:
1. להמשיך ולהיות שכיר בתחום הייטק
A. להתחיל ללמוד את אחד מהתארים הבאים כנראה באונברסיטה הפתוחה:
  • i. ניהול ובכלכלה
  • ii. כלכלה ובמדעי המחשב – מערכות ויישומים
  • iii. ניהול ובמדעי המחשב – מערכות ויישומים
  • iv. מדעי המחשב במסלול התמחות באבטחת המרחב המקוון (אבטחת סייבר)
B. לקחת קורס מקצועי בתחום אבטחת המידע (CISO) – קורס של כחצי שנה שיוכל להכניס אותי לתחום האבטחת מידע די מהר וכנראה שלאחר מכן גם אעשה תואר.
כמובן, הכוונה להשתלב במסלולים הבאים תוך כדי המשך עבודה אולי בירידה ל 80 אחוז משרה.
במידה וארצה להמשיך להיות שכיר בתחום ארצה שיהיה לי תואר כדי שאוכל להתקדם גם בתפקידים ניהולים.

2. לנסות ולצאת ממרוץ החיים השגרתי ולנסות ולהגיע לעצמאות כלכלית באופן לא תלותי במקום עבודה, זאת ע"י התפתחות באחד מהתחומים הבאים:
  • a. התעניינות בתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל (כגון קניה, שיפוץ מחירה) וכו'.
  • b. מסחר אינטרנטי על ידי יצירת מוצרים בסין ומכירתם (ברמה גבוה ולא drop shipping פשוט)
  • c. יזמות בנושאים אחרים.
  • d. וכו'
אציין שכרגע העבודה לוקחת את מירב זמני ולא מותירה לי זמן להתעניינות בנושאים אלו ואחרים.

מנקודת מבטי במידה ואבחר באופציה מספר אחת די אחרוץ את גורלי כאדם במעמד הביינים שעובד רוב שעות היום ולא יכול להרשות לעצמו חירות כלכלית.
אומנם קרוב לוודאי שבמידה ואלך על אופציה זו אגיע בתוך כ 2-6 שנים לשכר של בין 18-23 נטו אבל הדבר ידרוש ממנו הרבה שעות עבודה, אחריות רבה וכו'.

אופציה מספר שתיים מוציאה אותי מהאיזון שקיים בחיי ומעבירה אותי לבלתי נודע, אני מאוד מאמין בעצמי וביכולת החשיבה שלי, אם זאת היו רבים שבחרו לצאת להרפתקאות ומצאו את עצמם חסרי כל לאחר מספר שנים, ללא ספק יש פה גם אלמנט של מזל כמו בכל דבר בחיים.
הייתרון שלי שאוכל להשתלב חזרה במעגל העבודה בגלל גילי הצעיר והביקוש לתפקיד שלי.

אשמח לשמוע את דעת חברי הקהילה,
  1. איזה מסלול לפי דעתם נכון יותר
  2. במידה ומדובר במסלול מספר אחד על איזה תואר הם ממליצים ללכת בהתחשב בנסיון התעסוקתי שכבר קיים לי ועל הרצון להמשיך ולהפתח בתפקידים ניהולים, או מנגד אולי לקחת רק קורס מקצועי כפי שציינתי.
  3. האם יש מישהו שהיה בדילמות דומות ומה עשה לבסוף? האם הוא חושב שעשה בחירה נכונה?
תודה רבה!

לנסות ולצאת ממרוץ החיים השגרתי ולנסות ולהגיע לעצמאות כלכלית באופן לא תלותי במקום עבודה
אם אתה באמת מאמין ביכולת שלך להגיע לעצמאות כלכלית בתחומים האלה, וגם חושב שתהנה מהם לאורך זמן, אז אתה יכול, בהתחשב בכך שכבר יש לך נסיון מקצועי ומקצוע מתגמל, להחליט שאתה עושה נסיון. למשל שנה שבה אתה מפסיק לעבוד (או עובד במשרה חלקית אם זה אפשרי), ומנסה לקדם את עצמך בתחומים האלה. להכין מראש מספיק חסכונות כדי לחיות את השנה הזאת בלי יותר מדי דאגות כלכליות, וללכת על זה. להחליט מראש שאחרי שנה עושים בדיקה מחודשת וחושבים מה לעשות. אני מניחה ממה שאתה כותב שאחרי השנה הזאת, גם אם תגיע למסקנה שהנסיון לא הצליח, לא תהיה לך בעיה למצוא שוב עבודה מתגמלת ו/או להתחיל לימודים כמו שתכננת.

אני מאד לא ממליצה על הדרך הזאת אם אתה רוצה לבחור בה רק בגלל הפוטנציאל הכלכלי, ובלי לאהוב את הרעיון של לעסוק בתחומים האלה. לעשות משהו שלא אוהבים, גם אם על הנייר נראה כאילו הוא מאד משתלם כלכלית, זה צעד גרוע בעיני, גם פוגע באושר וגם מקטין את הסיכוי להצלחה. אני למשל בחרתי בדרך שהרבה יותר דומה לדרך הראשונה שהצעת, כי ממש ממש לא מעניין אותי לעסוק בתחומים אחרים כמו יזמות ונדל"ן. ואני יודעת שגם אם על הנייר זה היה יכול לצאת לי יותר משתלם, מעשית הייתי שונאת כל רגע, זה פשוט לא שווה לי.

ברוך הבא,

משתכר סביב ה 12-15 נטו, די אוהב את מה שאני עושה ומאמין שגם טוב בו.
יפה מאוד!
מבחינת הון אישי כרגע ברשותי כ 300K נזיל בעו"ש, ועוד כ 70K במניות במסלולים של קרן השתלמות ופוליסת חסכון.
http://www.hasolidit.com/כשהצעירים-לא-משקיעים
בגדול הדילמות הם כדהלהלן:
למה להגביל את עצמך? אפשר גם 1, גם A וגם B וגם 2. הכי חשוב לדעתי שתמשיך לעבוד ולחסוך - כי הייתרון של גיל צעיר והון הוא חשוב מאוד לרעיון "להשתחרר" ולהגיע לעצמאות כלכלית.
במידה ואבחר באופציה מספר אחת די אחרוץ את גורלי כאדם במעמד הביינים שעובד רוב שעות היום ולא יכול להרשות לעצמו חירות כלכלית.
זה לא נכון. אתה רק בן 24. משתכר הרבה מעל הממוצע הכללי. בעל חסכון גדול בהרבה מהממוצע הכללי. הדרך שלך לחירות כלכלית די סלולה.

לא היה שמץ של רצינות בדברי
בעבר חשבתי שהמילה "אנון" היא בנו"ן שרוקה, בקריצה לאלֵי מצרים או לשמו הפרטי של Hellboy.

עכשיו מצאתי שבניקוד אחר יש למילה משמעויות נוספות:
  1. הפועל נ.ו.ן בגוף ראשון עתידי.
  2. משקל אחר של אוננות.
  3. ישוב פרסי.
  4. שירוש בצ'ילית.
  5. פוקימון.
כל אחת מקבלת משמעות תניינית שונה בצירוף "נימוס" ובהקשר של פורום זה.

• אהבתי
Reactions: Roi
איך אני נכנס לתחום שלך בלי תואר? נמאס לי לעבוד במפעל בשביל 30 ש"ח לשעה

אם אתה באמת מאמין ביכולת שלך להגיע לעצמאות כלכלית בתחומים האלה, וגם חושב שתהנה מהם לאורך זמן, אז אתה יכול, בהתחשב בכך שכבר יש לך נסיון מקצועי ומקצוע מתגמל, להחליט שאתה עושה נסיון. למשל שנה שבה אתה מפסיק לעבוד (או עובד במשרה חלקית אם זה אפשרי), ומנסה לקדם את עצמך בתחומים האלה. להכין מראש מספיק חסכונות כדי לחיות את השנה הזאת בלי יותר מדי דאגות כלכליות, וללכת על זה. להחליט מראש שאחרי שנה עושים בדיקה מחודשת וחושבים מה לעשות. אני מניחה ממה שאתה כותב שאחרי השנה הזאת, גם אם תגיע למסקנה שהנסיון לא הצליח, לא תהיה לך בעיה למצוא שוב עבודה מתגמלת ו/או להתחיל לימודים כמו שתכננת.

אני מאד לא ממליצה על הדרך הזאת אם אתה רוצה לבחור בה רק בגלל הפוטנציאל הכלכלי, ובלי לאהוב את הרעיון של לעסוק בתחומים האלה. לעשות משהו שלא אוהבים, גם אם על הנייר נראה כאילו הוא מאד משתלם כלכלית, זה צעד גרוע בעיני, גם פוגע באושר וגם מקטין את הסיכוי להצלחה. אני למשל בחרתי בדרך שהרבה יותר דומה לדרך הראשונה שהצעת, כי ממש ממש לא מעניין אותי לעסוק בתחומים אחרים כמו יזמות ונדל"ן. ואני יודעת שגם אם על הנייר זה היה יכול לצאת לי יותר משתלם, מעשית הייתי שונאת כל רגע, זה פשוט לא שווה לי.
תודה על התגובה,
אני כן מאמין בעצמי, אם זאת גם מפחד, מפחד להיכנס למשהו שאני לא מכיר.
אבל בהחלט לוקח את דבריך ומסכים איתם.
תודה!

תודה רבה על התגובה,

בגלל צומת הדרכים שאני נמצא בא אני בוחר כרגע לא להשקיע את כספי, בהחלט אתחיל במידה ואבחר באופציה 1 / או שיתאפשר לי לשלב את זה יחד עם אופציה 2.
למה להגביל את עצמך? אפשר גם 1, גם A וגם B וגם 2. הכי חשוב לדעתי שתמשיך לעבוד ולחסוך - כי הייתרון של גיל צעיר והון הוא חשוב מאוד לרעיון "להשתחרר" ולהגיע לעצמאות כלכלית.
מבחינת זמן פנוי זה לא אפשרי עבורי, העבודה הנוכחית לוקחת את רוב זמני ולכן לא אוכל לבחור בכל האופציות.
לכן הסיכון פה הוא להפסיק לעבוד ולנסות להשקיע את זמני באופציה B.

זה לא נכון. אתה רק בן 24. משתכר הרבה מעל הממוצע הכללי. בעל חסכון גדול בהרבה מהממוצע הכללי. הדרך שלך לחירות כלכלית די סלולה.
חירות כלכלית הוא מושג סובייקטיבי,
מנקודת המבט שלי אני מחפש מצב שיאפשר לי חירות כלכלית ברמת חיים גבוה.
מפה מגיעות מרבית הדילמות, ללא זה ללא ספק להמשיך באופציה A יביא אותי לחירות כלכלית ממוצעת.

שוב תודה על התגובה!

איך אני נכנס לתחום שלך בלי תואר? נמאס לי לעבוד במפעל בשביל 30 ש"ח לשעה
מה שהכניס אותי לתחום שלי בדומה לרבים אחרים זה הצבא,
מזווית הריאה שלי, ובתור אחד שמראיין אנשים לתחום, הנסיון התעסוקתי הוא מה שנדרש.

בתור התחלה, כדי לבצע דריכת רגל כדי שתחשוב על קורסים כמו CCNA ו MCSE ומשמה תנסה להתגלגל.

באופן אישי, הדבר שהכי מפריע לי זו עבודה עם שעות ארוכות.
לא יכולתי לסבול שלמישהו יש שליטה כל כך גדולה בחיים שלי, אחרי שנה וחצי פשוט עזבתי.

מצאתי עבודה בחברה ביטחונית שמשלמת קרוב מאוד למה שאתה מרוויח (מעט פחות), אבל עובדים 8.5 שעות ביום.
אולי תנסה שם או במקום אחר שכן יאפשר לך לחיות ? החיים שלך יהיו טובים יותר (מבחינת זמן לפחות) ותוכל להתעסק לפחות בדבר אחד מהרשימה שציינת.
החיים הם פשרה (כן, אני יודע, גם אני לא אוהב את זה) ותצטרך לוותר על משהו כדי לקבל משהו אחר.

שעבוד מרצון לעבודה זה לא טוב!
מרדף אחרי כסף זה לא טוב לנשמה, היא צריכה להשתחרר...
הטיול יעזור עם זה, אבל אם אתה חוזר לעבודה מרובת שעות שלא מאפשרת לך לחיות, אז מה זה שווה ?
מה החיים שלנו שווים בלי קצת כיף? בלי שאנחנו מחליטים את ההחלטות שלנו בעצמנו ?

מבחינה כלכלית אתה נמצא במקום מצוין, אתה רק צריך למצוא עבודה עם פחות שעות (גם אם תתפשר על שכר מופחת)....
אתה מעוניין להיות מתכנת או שהתואר הוא רק לצורך שיפור עצמי ? אם התשובה היא שיפור עצמי, מציע לך לוותר על התואר בשלב זה וללכת על הקורס (B), הוא יקדם אותך יותר מבחינה מקצועית. אם המטרה היא ללמוד כלי כמו תכנות, עשה זאת בעצמך - בבית.
תואר במדעי המחשב כולל המון מתמטיקה וחשיבה לוגית, האם זה מה שאתה מחפש ? (לא מתכוון לרפות את ידיך).
בכלל, מה דחף אותך ללכת דווקא למדעי המחשב (גם המשולבים) ?
בוגרים בניהול וכלכלה יש המון, מה יבדל אותך מהקהל הזה בבואך לחפש עבודה לאחר התואר ? מה גורם לך לחשוב שכבעל תואר תוכל להרוויח יותר ממה שאתה מרוויח עכשיו ? (בהנחה והתואר הוא לא למטרת שיפור עצמי).

אני מתנצל, אני גורם לתגובה שלי להישמע יותר כמו ביקורת, זו לא הכוונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
Cherry אלו חיי יומני מסע אישיים 207
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
Laca Port קושיה לגבי התחשבנות בין יורשים על נדל"ן שהתקבל במהלך חיי המורישים נדל"ן 60
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
E אהלן, מתחיל את חיי הפיננסיים שוק ההון 14
ט הגדרת חובות של הורה שנפטר+חוב של הורה חיי ללא רכוש. צרכנות פיננסית 10
C00ckiE חיי הסטודנט אוף טופיק 27
ס חיי העולם הזה או חיי העולם הבא צרכנות פיננסית 9
yossik הארכת חיי סוללה (סמארטפון, טאבלט) אוף טופיק 3
RacerX החוב שהעיר אותי ושכנע אותי להתחיל את חיי יומני מסע אישיים 13
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
C מכאן לאן יומני מסע אישיים 28
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
W פיסיקאי לא ניסיונאי - לאן? התפתחות אישית 8
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
ו לאן אנו הולכים בהקשר ל-YouTube? אוף טופיק 39
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
N דמי ניהול בקפ"ג להשקעה - לאן לשאוף? פוסטים מאיכות נמוכה 2
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
L לאן מכאן? התפתחות אישית 32
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
stamEhad Binance - KYC, לאן נושבות הרוחות השקעות אלטרנטיביות 8
deussex לאן עכשיו ? שוק ההון 24
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
ב ZM - לאן היא הולכת? שוק ההון 32
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
G לאן הולך הדיבידנד בקרן מחקה s&p500 שוק ההון 11