• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסף ו/או עניין

Tzuriel

משתמש רגיל
דירוג
26
היי כולם,

אני פעיל בפורום, פתחתי משתמש חדש רק לשאלה הזו לשם הפרטיות D:
אני מפתח web fullstack בסטארטפ מזה מספר חודשים.
מדובר על סטארטפ יחסית בשל, כ-100 עובדים וצומח בקצב מרשים (יהיה שמה מעתה X).
לאחרונה פנה אליי חבר והציע לי להצטרף לחברה בה הוא עובד, מדובר על חברה בסדר גודל של Google ודומותיה.
יהיה שמה מעתה Y.
הכוונה להצטרף כ-tech lead בעולם ה-frontend ולאחר שנה להתקדם לתפקיד ניהול צוות fullstack (כולל QA ו-Product).
התנאים שמוצעים בחברה Y טובים משמעותית מאלה הקיימים בחברה X. אפרט את התנאים הידועים לי כעת:
1. שכר בסיס הגדול ב-5,000 ש״ח ברוטו לפחות.
2. בונוס שנתי של 10-15 אחוז מהמשכורת.
3. RSU של לפחות 50K דולר (בונה על 100K) לארבע שנים.
4. ESPP.
5. perks למיניהם הכוללים: ביטוח בריאות משפחתי, תן ביס מכובד, החזר הוצאות ספורט ומחשוב.
6. כ-20,000 ש״ח לשנה ללימודים הקשורים לתחום.
7. 3 חודשי לידה בתשלום (עבורי - ללא קשר לאשתי, רלוונטי מאוד לזמן הקרוב).

ההתלבטות בנושא כוללת מספר מרכיבים:
1. נאמנות לחברה - עובד רק מספר חודשים - חוסר נעימות מול המעסיק והרזומה שלי.
2. Pivot לקריירה - עברתי לסטארטפ X במטרה להכיר יותר את עולם ה-fullstack (מגיע מכיוון ה-frontend). בחברה Y ההתמקדות תהיה עולם ה-frontend. השיקול המרכזי כאן הוא רוחביות מול התמחות.
3. מפתח hands on או ראש צוות - אוהב לפתח, חושש מהתרחקות מהמקלדת כתוצאה מתפקיד ניהולי (חשוב להבהיר שישנה האפשרות להתנסות בניהול צוות ולחזור לפיתוח נטו במידה ואבחר בכך).

אשמח לשמוע מנסיונו של מי שהיה בסיטואציה דומה או בעל ניסיון בניהול צוות או פיתוח בחברה מבוססת מספר שנים.

תודה!

כתבת הרבה מאוד על כסף ומעט מאוד על עניין. מה זה אומר?

ודעתי: עבודה מעניינת מצדיקה משכורת נמוכה עד 30%.

@חתול לילה , כנראה שהכסף הוא המלך :)
באמת לא הרחבתי לגבי סוגיית העניין.
החברה הנוכחית מאוד טכנולוגית, מתחדשת כל הזמן, יש לה data pipeline מכובד שיכול לאפשר לי כ-fullstack לגעת בהרבה תחומים.
החברה האחרת, חברת Y גם מוכוונת data אבל ה-backend שלה יחסית חד גוני (java ו-python) וגם כך אני מוכוון ל-frontend.
עוד דבר בנוגע לעניין - החברה הנוכחית צומחת כל הזמן ויש סוג של תחושת שייכות להישגים שלה, ללקוחות שמצטרפים כל הזמן, לאתגר ביצירת מוצרים שבאמת משפיעים על הכיוון שהחברה הזו יכולה לקחת. בחברה Y, מכיוון שכבר נקנתה, קצת חסר ה-edge והריגוש של חוסר הוודאות. למרות שעניין לא יחסר אני מניח.

כנראה שהכסף הוא המלך
ככה זה באמת נראה ממה שכתבת, אז בוא נתמקד בו:
פירטת את התנאים בחברה Y וחוץ מסעיף 1 שברור שהוא יותר גדול מאשר X (כמה זה גדול באחוזים מהשכר כעת?) לא ברור אם שאר הסעיפים לא קיימים במקום עבודה הנוכחי. כלומר- אם תכמת את כל הסעיפים בכל אחת מהחברות, בכמה אחוז תגדל המשכורת שלך (כולל הפינוקים).
השאלה השניה היא אופק הצמיחה שלך בכל אחת מהחברות מבחינת הגדלת הון. האם בחברה הנוכחית יש תכניות לאקזיט? באיזה משתי החברות יש לך סיכוי גדול יותר להתעשר?
בכל מקרה, נראה שאין לך בעיה בנושא העניין. גם כאן וגם שם אתה יודע איך למצוא אותו (או כך לפחות אני הבנתי ממה שקראתי). בהצלחה!

תודה @בת העמק !
בחברה Y הגדילה בשכר הבסיס היא ב-10%.
מקום העבודה הנוכחי מציע אופציות אך קשה באמת לכמת אותן.
ההנהלה מדברת על הנפקה ולא אקזיט והיעד הוא איפשהו בארבע שנים הקרובות.
כמובן שמדובר על ספקולציה ואי אפשר לדעת מה יוליד יום.
על הנייר, חברה Y היא מנוע צמיחה רציני יותר מבחינת הון.
חברה X הנוכחית צומחת מהר ואם הייתי קורא בקפה הייתי אומר שהיא כנראה תצליח מאוד.

תודה @בת העמק !
בחברה Y הגדילה בשכר הבסיס היא ב-10%.
מקום העבודה הנוכחי מציע אופציות אך קשה באמת לכמת אותן.
ההנהלה מדברת על הנפקה ולא אקזיט והיעד הוא איפשהו בארבע שנים הקרובות.
כמובן שמדובר על ספקולציה ואי אפשר לדעת מה יוליד יום.
על הנייר, חברה Y היא מנוע צמיחה רציני יותר מבחינת הון.
חברה X הנוכחית צומחת מהר ואם הייתי קורא בקפה הייתי אומר שהיא כנראה תצליח מאוד.
אתה נוגע בנקודות ההתלבטות הנכונות, גם במישור הכספי שנדמה לי שהוא העיקרי מבחינתך.
בחברה ענקית יהיה לך קשה לפרוץ את תקרת הסכומים שכתבת אלא אם תתקדם מאד. בסרטאפ זה די תלוי מה מעמדך הנוכחי. כבר יצא חי לראות עובדים בכירים שאינם מייסדים שיוצאים עם כמה מליוני שח כשהחברה נמכרה במאות מליוני שח (פחות מחצי מיליארד).

@גרהם, אני העובד ה-100 כך שקשה לדעת מה יהיה חלקי במידה והחברה תצליח.

אם יורשה לי להוסיף נקודה נוספת לדיון שאינה קשורה לכסף, בהנתן העובדה שבקרוב יוולד תינוק (ילד ראשון?) שווה לקחת בחשבון גם שיקולי איזון בית עבודה שכנראה יהיה יותר טוב בcorp האמריקאי (שלושה חודשים חופשת לידה זה די מדהים בעיני).

לגבי הכסף, יש פה המון אי וודאות אבל אפשר לנסות לחשב תוחלת, תנסה לזרוק מספר שיהיה באיזור של מה שאתה מעריך שתקבל אם הסטראפ יימכר/יונפק, תכפול בהערכה גסה של הסיכוי שזה יקרה ותשווה לבונוס ולמניות שאתה מקבל בcorp. זה רחוק מלהיות מדוייק אבל אולי ייתן תחושה...

@ת.אוקהם , העלית נקודה חשובה מאוד.
זו הסיבה העיקרית שהזיזה אותי מכסאי.
לא חיפשתי משרה אחרת והרגשתי טוב סך הכל במקום העבודה הנוכחי, עם זאת סוגיית איזון בית עבודה טרפה את הקלפים.

תוספת: אכן מדובר על ילד ראשון.

נערך לאחרונה ב:
@ת.אוקהם , העלית נקודה חשובה מאוד.
זו הסיבה העיקרית שהזיזה אותי מכסאי.
לא חיפשתי משרה אחרת והרגשתי טוב סך הכל במקום העבודה הנוכחי, עם זאת סוגיית איזון בית עבודה טרפה את הקלפים.
מתחבר לזה לגמרי.
אם לתת דוגמא מעצמי, בחיפוש עבודה האחרון שלי ויתרתי על 100k~ שנתי בtotal comp בשביל מקום עם איזון בית עבודה משמעותית יותר טוב.

לדעתי תישאר.

בתחילת הקריירה עדיף להיות בורג גדול במכונה קטנה מאשר בורג קטן במכונה גדולה.

@Fitch , נקודה מעניינת.
השאלה איך זה מתיישב עם התכנון לפרישה מוקדמת.
בחברה קטנה זה בעיקר ספקולטיבי, בגדולה אני בתמונה מלאה על התנאים ועל הדרך ליעד.

תהיה טוב בקטנה, אח"כ בגדולה הקפיצה תהיה עוד יותר משמעותית.

ברזומה שלי עבדתי רק בסטארטפים, יש לי קצת דעות קדומות על תאגידים.
But that's me...

נערך לאחרונה ב:
היי כולם, אני מחיה את השרשור הזה.
אחרי כמעט שנתיים וחצי בCorp אמריקאי קיבלתי החלטה להמשיך הלאה (רצון לחזור לפיתוח, כרגע ראש צוות).
אני מתבלט בין שתי אפשרויות:
1. להתכונן לראיונות FAANG ולהמשיך במסלול ה-Big tech.
2. להצטרף לסטארטפ שגייס Seed כעובד ראשון, מכיר את המייסד, היה הבוס שלי בעבר, מעריך אותו אישית ומקצועית.

השיקולים שמנחים אותי:
1. תנאים - FAANG יוביל (בשאיפה) ל-TC גבוה יותר, בסטארטפ קשה לדעת, מקבל שכר בסיס מעט נמוך יותר ממה שאני מקבל היום, מאבד הטבות אחרות כמו בונוס שנתי ו-RSU. מצד שני יש equity של אזור ה-0.5 אחוז.
2. עניין טכנולוגי - אני רוצה להאמין שב-FAANG אהיה סביב אנשים חכמים ויהיו את המשאבים ללמוד ולהתפתח. בסטארטפ קשה לדעת מי יהיו האנשים והאם הבחירות הטכנולוגיות שיעשו שם ייטיבו איתי מבחינה מקצועית (כרגע ה-stack הוא Ruby on Rails ו-React).

אשמח לשמוע מאלו שנתקלו בסיטואציה דומה או מכל מי שרוצה להשתתף בדיון!

קשה לי לייעץ בנוגע למה ששאלת, אבל כן מעניין אותי אם בדיעבד, כמעט 3 שנים אחרי המעבר - האם הוא היה נכון?
מבחינה כלכלית ומקצועית.

@Gogo123 , כלכלית זו הייתה החלטה טובה, מקצועית קשה להגיד - עברתי לניהול ובפן הזה למדתי הרבה אבל טכנולוגית יכולתי להתקדם יותר.
עוד פן חשוב שגיליתי במעבר - הפן החברתי - התאגיד שעברתי אליו מדהים מהבחינה הזאת, הכרתי מלא אנשים מדהימים, זו הייתה ממש תחושה של תיכון שוב :)

@solidix2 , חשבתי על האפשרות הזאת - מבחינתי זו ברירת המחדל, בעיקר כי טכנולוגית בחברה שאני נמצא אין עניין (סטארטפ ותיק שנרכש ע״י התאגיד).
אני יכול לעבור לאזור אחר בחברה, אבל אומר לעצמי - אם כבר אני בתאגיד אמריקאי - למה לא לממקסם יכולת השתכרות ולעבור ל-FAANG.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ כסף לדירה - להמשיך בתיק מנוהל או קרן כספית? שוק ההון 4
M קניית רכב עם כסף מהכיס או במימון צרכנות פיננסית 4
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
M איך להרוויח יותר כסף (או לשלם פחות מס)? צרכנות פיננסית 21
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
R הזרמת כסף לחשבון קיים או חדש שוק ההון 1
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
ת לשלם 238.8 בעבור מסגרת אשראי 13,000. שווה או בזבוז כסף? צרכנות פיננסית 26
M מה דעתכם\ן הקורונה גורם לבזבז יותר כסף או פחות אוף טופיק 12
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
ג להעביר כסף לבית ההשקעות או להעביר ניירות שוק ההון 7
W מה עדיף הלוואה ללא ריבית והצמדה או כסף שוק ההון 16
Y ביטוח מנהלים ? חשוב או בזבוז כסף ? צרכנות פיננסית 3
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
Y מי כאן משקיע במכרות זהב או כסף? שוק ההון 12
A האם ניתן לקבל כסף משני ביטוחי חיים שונים (או יותר)? צרכנות פיננסית 3
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
yossik משקיע או סוחר? השאלה שווה המון כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
N כסף בעו"ש צרכנות פיננסית 45
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה