• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף?

MosheZ

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אני נמצא כרגע בצומת דרכים גדולה בחיי. אשמח לקבל את נקודת מבטכם לסיטואציה בה אני נמצא.
אני בן 24, בעל שאיפות גדולות להצלחה מימוש עצמי.

לאחר שחרורי מהצבא, עשיתי 3 פעמים פסיכומטרי בשביל להתקבל להנדסת תעשיה וניהול בבן גוריון ואכן התקבלתי. זה היה החלום שלי. ללמוד הנדסת תעשיה וניהול בבן גוריון.

בו זמנית התחלתי לעבוד בחברה לייעוץ עסקי בטלמטינג - קבעתי פגישות מכירה של ייעוץ עסקי למנהלת פיתוח עסקי של החברה , שהא הייתה נפגשת עם בעלי עסקים של מחזור שנתי 10Mּּ+.
לאחר כמה חודשים, בלטתי מאוד והיא נכנסה לחופשת לידה ומצאתי את עצמי בגיל 22 לאחר הסמכה של כמה חודשים נפגש עם בעלי עסקים ומדבר איתם על הבעיות שלהם בעסק. תפקיד כלל כמובן רכב צמוד משכורת וכו'.

אחרי שנה וחצי מאוד מאתגרות ומעניינות, טסתי לחצי שנה לדרום אמריקה, ניסיתי לעבוד בארצות הברית כמנעולן (אחרי 4 ימים הבנתי וחישבתי את המספרים והבנתי שזה פשוט לא שווה עבורי ואז חזרתי ארצה).

לפני שהתחלתי את לימודי השנה התלבטתי - האם לעבור לבאר שבע, ללימודים קשים ומפרכים(שלאו דווקא מצדיקים את עצמם בתור מהנדס תעשייה וניהול) , להוציא 50K בשנה בלי לחסוך שקל אך לצאת עם חוויה סטודניאלית ולצאת עם ה"חזה בחוץ" שאני בוגר אונ' בן גוריון. או האם נכון עבורי לעשות לימודי ערב במכללה קרובה לבית, להמשיך לגור אצל ההורים ולעבוד במשרה מלאה וכך במהלך ה4 שנים לחסוך כסף, להתקדם בתפקיד ניהוליים ולצבור ניסיון. אם לא יהיו בלתמים, מהוצאה צפויה של 50K שנתי בבן גוריון אני צפוי לחסוך 60K בשנה, משמע ב4 שנים זה להיות בפלוס של 250K ולא במינוס של 200K ( החלטה של כמעט חצי מיליון שקל...)

בחרתי במסלול של לימודי ערב בHIT שזה אומר פעמיים בשבוע מ16:00 עד 22:00, פעם בשבוע בימי שישי ולומד בסמסטר קיץ - אין חופש בכלל וחזרה לעבוד בחברה לייעוץ עסקי בתור מנהל שיווק (כרגע לומד על כולם עולם השיווק הדיגטלי - סושיאל, גוגל אדס, גוגל אנליטקס, ניהול תקציב נכון, בניית שיתופי פעולה וכו' וכו', אין כמעט דבר בשיווק שלא עובר דרכי בחברה של הייעוץ עסקי ובחברת בת שלה - ייצור בריכות יוקרה).

בתפקיד עצמו אני מקבל המון קרדיט מהמנכל שלי(אותו הכרתי בכדורסל עוד לפני 5 שנים ומאז הקשר שלנו התחזק מאוד), הוא רואה בי כשותף לכל דבר ואני מאמין שיגיע היום שאני והוא נהיה שותפים בעסק מסוים. בינתיים הוא משקיע בי המון - פעמיים בשבוע לפחות אני נפגש עם ספקים חיצוניים שילמדו אותי על כל העולם השיווק, לא בודק מתי אני מגיע ומתי אני הולך ומאפשר לי גמישות מלאה עם רכב צמוד, דלקן וקרן השתלמות.

בחודש חודשיים האחרונים לא פוסקות בי המחשבות שאולי רצתי מהר מדי אל עבר הקריירה. שאני לא באמת חווה את החוויה הסטודנטיאלית אותה רציתי לחוות. שאני לומד במכללה שהיא עם נתוני קבלה נמוכים ועם זה גם מגיע איכות אנשים ירודה(לא רוצה להכליל כמובן). שהלימודים ברמה יחסית נמוכה. שאני צריך לצאת מהבית של ההורים ולחוות עוד את הנעורים. שאין לי פנאי או מקום ואפשרות להכיר בת זוג איכותית.

מצד שני, אם אני מחליט לוותר על "ההזדמנות" שקיבלתי ועובר ללמוד את אותו תואר בבן גוריון, אני צריך להתחיל את הלימודים מחדש(עכשיו אני בסמסטר ב' שנה א'), לצאת מנקודת הנחה שאעבור לימודים מאוד מפרכים וציונים נמוכים(מה שבHIT לא קורה, המבחנים לא ברמה גבוהה כמו בב"ש) וכנראה שבתום ה4 שנים אצא לאותה משכורת שאני נמצא בה עכשיו.

החשש האמיתי שלי שעוד 10 שנים אתחרט על זה שפספסתי את החוויה של ב"ש. שיכולתי להכיר שם את אשתי לעתיד. שיכולתי לחוות חוויות שלא אוכל לחוות. מצד שני אני יודע שאם אעשה את הצעד ואעבור, אתמרמר על זה שאני תקוע במקום ולא עובד וחוסך כסף (אני עובד מגיל 13 בכל רגע בחיים שלי חוץ מדרום אמריקה).

מה דעתכם? הייתם עושים אחורה פנה בשביל החוויה או הולכים עם "החלום"(שאני לא יודע עד כמה זה כבר חלום..) ומקדם את הקריירה שלי?

תודה רבה מראש לעונים

*אוסיף ואומר שגם לגבי התואר עצמו אני לא סגור ב100%. תמיד עלתה בי המחשבה על ראיית חשבון או על עריכת דין אבל עם אף אחד מהמקצועות לא הייתי מספיק שלם בשביל לבחור ולכן בחרתי בהנדסת תעשייה וניהול. הקורסי הנדסה לא מעניינים אותי בשיט אבל אני מודע לזה שהטייטל של מהנדס גדול משמעותית מטייטל של BA במנהל עסקים. בנוסף חסכתי במהלך השנים ויש לי הון עצמי של כמעט 300K(אני מגיל 13 מתמיד על זה שאכניס יותר ממה שאני מוציא), אני משקיע את כספי בקרנות השתלמות(שלי ושל אבי) ותיק מסחר עצמאי. אמי אמרה שתתמוך בי ב2500 שקל בחודש אם אחליט לעבור.

מה דעתכם? הייתם עושים אחורה פנה בשביל החוויה או הולכים עם "החלום"(שאני לא יודע עד כמה זה כבר חלום..) ומקדם את הקריירה שלי?
שמע, זה כולה לימודי תואר ראשון באוניברסיטה בדרום. אתה עושה מזה כאילו מלהקים שם אנשים לחתונה ממבט ראשון. אילו חוויות אתה כבר מדמיין שאנשים חווים שם?
אתה עושה יותר מידי רומנטיזציה לדרך שלא בחרת בה.

קצת אחרי שהשתחררתי מהצבא הייתי בדילמה דומה לשלך...
בסופו של דבר אתה מבין שאין פה ממש דרך נכונה או לא נכונה, הדרך שבחרת בה היא הדרך היחידה שבפועל היתה פתוחה בפניך, רק בדיעבד אתה משכנע את עצמך שהייתה לך יכולת לבחור. אין לך יכולת לדעת איך חייך היו מתגלגלים אם היית עושה בחירה אחרת, כניראה שלא היה לך מושג שהבחירה שקיבלת תוביל אותך למקום שאתה נמצא בו היום. המסלול שהחיים הולכים בו נקבע על ידי כמות עצומה של גורמים שרובם אינם תלויים בך, כך שלבחירות שאתה מקבל אין באמת השפעה על איך החיים שלך יראו.

תחושת החרטה היא בסוף עוברת... ממרחק גדול מספיק אנשים כמעט אף פעם לא מתחרטים על בחירות שהם עשו, אלא רק על הגישה שלהם למצבים שהם נקלעים אליהם.
במקרה שלך: אני בטוח שאתה לא תתחרט על זה שוויתרת על החוויה הסטודנטיאלית. אתה כן אולי תתחרט על זה שבמקום לחיות את הרגע, להנות מהחיים שיש לך כרגע ולחוות את הכאן-ועכשיו, העדפת להתעסק כל הזמן בדילמות מיותרות וחלומות על חיים אחרים.

יומן מסע מעניין,
ברוך הבא לפורום @MosheZ

אין לי פנאי או מקום ואפשרות להכיר בת זוג איכותית.
מי אמר ששם תמצא את מי שאתה מחפש? אולי תמצא אותה במקום אחר ואז תתחרט שבחרת בדרך הזאת (חוויה סטודנטיאלית)?
יש הרבה מקומות למצוא בהן בת זוג. את החוויה תשכח עם השנים. לדעתי אתה מייחס לחוויה הזאת יותר מידי, כמו ש-אופטימום כתב- רומנטיזציה.

לדעתי החוייה הזאת היא לא מה שחשוב. זה תוספת נחמדה, אבל זה לא העיקר. תגדיר את העיקר ותתמקד בו.
במקביל אתה יכול לחפש בת זוג בלי שום קשר לחוויה-או-לא-חוויה.

דעתי
שחרר מבן גוריון, תמשיך בתואר ב HIT, תצא עם התואר מהנדס שאתה חושק בו ותמשיך להתקדם בעבודה.
אני לא סיימתי את התואר והתקדמתי יפה בעבודה, בזמן שאנשים שהיו ממוקמים כבר בחרו ללכת ללמוד (משום מה תמיד תעשיה וניהול) והתחרטו על כך (גם פיננסית וגם תעסוקתית).
עבדת הרבה כדי לייצב את עצמך בפוזיציה מאד יפה בגילך, תמנף את זה ותמשיך במסלול הקיים.

תנסה במודע להכריח את עצמך להיפגש חברתית עם חברים ונשים, חשוב לא להשאיר מאחור את הכישוריים החברתיים בדרך.
בכל מקרה אתה עוד צעיר וזה בסדר לקחת את הזמן ולייצב את עצמך ולא לרדוף אחרי בנות, מסיבות ונהנתנות כמו שאר בני גילך (אין רע בזה אבל צריך מידתיות).

שלום לכולם,
אני נמצא כרגע בצומת דרכים גדולה בחיי. אשמח לקבל את נקודת מבטכם לסיטואציה בה אני נמצא.
אני בן 24, בעל שאיפות גדולות להצלחה מימוש עצמי.

לאחר שחרורי מהצבא, עשיתי 3 פעמים פסיכומטרי בשביל להתקבל להנדסת תעשיה וניהול בבן גוריון ואכן התקבלתי. זה היה החלום שלי. ללמוד הנדסת תעשיה וניהול בבן גוריון.

בו זמנית התחלתי לעבוד בחברה לייעוץ עסקי בטלמטינג - קבעתי פגישות מכירה של ייעוץ עסקי למנהלת פיתוח עסקי של החברה , שהא הייתה נפגשת עם בעלי עסקים של מחזור שנתי 10Mּּ+.
לאחר כמה חודשים, בלטתי מאוד והיא נכנסה לחופשת לידה ומצאתי את עצמי בגיל 22 לאחר הסמכה של כמה חודשים נפגש עם בעלי עסקים ומדבר איתם על הבעיות שלהם בעסק. תפקיד כלל כמובן רכב צמוד משכורת וכו'.

אחרי שנה וחצי מאוד מאתגרות ומעניינות, טסתי לחצי שנה לדרום אמריקה, ניסיתי לעבוד בארצות הברית כמנעולן (אחרי 4 ימים הבנתי וחישבתי את המספרים והבנתי שזה פשוט לא שווה עבורי ואז חזרתי ארצה).

לפני שהתחלתי את לימודי השנה התלבטתי - האם לעבור לבאר שבע, ללימודים קשים ומפרכים(שלאו דווקא מצדיקים את עצמם בתור מהנדס תעשייה וניהול) , להוציא 50K בשנה בלי לחסוך שקל אך לצאת עם חוויה סטודניאלית ולצאת עם ה"חזה בחוץ" שאני בוגר אונ' בן גוריון. או האם נכון עבורי לעשות לימודי ערב במכללה קרובה לבית, להמשיך לגור אצל ההורים ולעבוד במשרה מלאה וכך במהלך ה4 שנים לחסוך כסף, להתקדם בתפקיד ניהוליים ולצבור ניסיון. אם לא יהיו בלתמים, מהוצאה צפויה של 50K שנתי בבן גוריון אני צפוי לחסוך 60K בשנה, משמע ב4 שנים זה להיות בפלוס של 250K ולא במינוס של 200K ( החלטה של כמעט חצי מיליון שקל...)

בחרתי במסלול של לימודי ערב בHIT שזה אומר פעמיים בשבוע מ16:00 עד 22:00, פעם בשבוע בימי שישי ולומד בסמסטר קיץ - אין חופש בכלל וחזרה לעבוד בחברה לייעוץ עסקי בתור מנהל שיווק (כרגע לומד על כולם עולם השיווק הדיגטלי - סושיאל, גוגל אדס, גוגל אנליטקס, ניהול תקציב נכון, בניית שיתופי פעולה וכו' וכו', אין כמעט דבר בשיווק שלא עובר דרכי בחברה של הייעוץ עסקי ובחברת בת שלה - ייצור בריכות יוקרה).

בתפקיד עצמו אני מקבל המון קרדיט מהמנכל שלי(אותו הכרתי בכדורסל עוד לפני 5 שנים ומאז הקשר שלנו התחזק מאוד), הוא רואה בי כשותף לכל דבר ואני מאמין שיגיע היום שאני והוא נהיה שותפים בעסק מסוים. בינתיים הוא משקיע בי המון - פעמיים בשבוע לפחות אני נפגש עם ספקים חיצוניים שילמדו אותי על כל העולם השיווק, לא בודק מתי אני מגיע ומתי אני הולך ומאפשר לי גמישות מלאה עם רכב צמוד, דלקן וקרן השתלמות.

בחודש חודשיים האחרונים לא פוסקות בי המחשבות שאולי רצתי מהר מדי אל עבר הקריירה. שאני לא באמת חווה את החוויה הסטודנטיאלית אותה רציתי לחוות. שאני לומד במכללה שהיא עם נתוני קבלה נמוכים ועם זה גם מגיע איכות אנשים ירודה(לא רוצה להכליל כמובן). שהלימודים ברמה יחסית נמוכה. שאני צריך לצאת מהבית של ההורים ולחוות עוד את הנעורים. שאין לי פנאי או מקום ואפשרות להכיר בת זוג איכותית.

מצד שני, אם אני מחליט לוותר על "ההזדמנות" שקיבלתי ועובר ללמוד את אותו תואר בבן גוריון, אני צריך להתחיל את הלימודים מחדש(עכשיו אני בסמסטר ב' שנה א'), לצאת מנקודת הנחה שאעבור לימודים מאוד מפרכים וציונים נמוכים(מה שבHIT לא קורה, המבחנים לא ברמה גבוהה כמו בב"ש) וכנראה שבתום ה4 שנים אצא לאותה משכורת שאני נמצא בה עכשיו.

החשש האמיתי שלי שעוד 10 שנים אתחרט על זה שפספסתי את החוויה של ב"ש. שיכולתי להכיר שם את אשתי לעתיד. שיכולתי לחוות חוויות שלא אוכל לחוות. מצד שני אני יודע שאם אעשה את הצעד ואעבור, אתמרמר על זה שאני תקוע במקום ולא עובד וחוסך כסף (אני עובד מגיל 13 בכל רגע בחיים שלי חוץ מדרום אמריקה).

תודה רבה מראש לעונים

*אוסיף ואומר שגם לגבי התואר עצמו אני לא סגור ב100%. תמיד עלתה בי המחשבה על ראיית חשבון או על עריכת דין אבל עם אף אחד מהמקצועות לא הייתי מספיק שלם בשביל לבחור ולכן בחרתי בהנדסת תעשייה וניהול. הקורסי הנדסה לא מעניינים אותי בשיט אבל אני מודע לזה שהטייטל של מהנדס גדול משמעותית מטייטל של BA במנהל עסקים. בנוסף חסכתי במהלך השנים ויש לי הון עצמי של כמעט 300K(אני מגיל 13 מתמיד על זה שאכניס יותר ממה שאני מוציא), אני משקיע את כספי בקרנות השתלמות(שלי ושל אבי) ותיק מסחר עצמאי. אמי אמרה שתתמוך בי ב2500 שקל בחודש אם אחליט לעבור.
בן גוריון ואל תסתכל אחורה...

זה כנראה אינדיווידואלי, אבל בתור אחד שלמד בבן גוריון תואר די תובעני, עדין הצלחתי להנות מאוד מהאווירה שם, והחברים הכי טובים שלי הם משם.
אחת התקופות היפות בחיי.

אני חושב שהתפיסה שלך של מה זה חוויה סטודנטיאלית קצת מוגזמת ואולי ראית יותר מדי סרטי קולג' אמריקאיים (מודה שגם אני חטאתי בזה לפני הלימודים..). בסופו של דבר אנשים באים לאוניברסיטה (גם בב"ש) כדי ללמוד ולא לבלות במסיבה ממושכת ובזה גם הם משקיעים את עיקר זמנם וכוחם. זה גם מה שצריך להנחות אותך... כלומר מה הדבר שאתה רוצה ללמוד, במה תרצה לעבוד לאחר מכן וכו' ואם יש משהו כזה, אז לך על זה.. מתוך הנחה שאתה רוצה להשקיע הרבה עבודה בשביל זה. זה העיקר.
נכון שמכירים אנשים (כמו בכל מסגרת חברתית שהיא) ויש מסיבות פה ושם וכו'... אבל מכירים אנשים בכל מיני מקומות (כולל ב HIT) ואפשר ללכת למסיבות של בני גילך גם בלי להיות סטודנט. סה"כ נשמע שיש לך יכולות וכישורים ועל הדרך קיבלת כל מיני הזדמנויות כי היה מי שזיהה את זה. אני לא אומר שזו הדרך "הנכונה| אבל זה לא קורה לכל אחד בן גילך. נשמע גם שיש לך יוזמה ושאיפות ואתה חושב על מה ללמוד ואיך להתנהל כספית ועל תחומים חדשים... אז זה גם משהו שהוא חשוב למסלול "עוקף תואר רגיל". כלומר, הרבה אנשים (כולל אני..) הולכים ללמוד תואר במסגרת אוניברסיטאית "רגילה" רק כי אין להם כ"כ רעיונות למה הם רוצים לעשות עם עצמם וצריכים מסגרת ודחיפה לתפקיד/מקצוע מסוימים. סה"כ נשמע שאתה במסלול טוב של עבודה+לימודים ועל פניו הייתי ממשיך בזה. תנסה לחשוב גם אם זה מספק אותך. כלומר אם המצב שאתה נמצא בו כרגע (העבודה, הלימודים, התחומים שאתם מתעסקים בהם..) סה"כ מעניינים אותך ואתה מרגיש בהם טוב ורואה בהם כיוון אז למה לא לנסות להתפתח בזה?
חרטה לגבי בחירות בחיים כנראה שתמיד תהיה שם ברקע... אבל לא צריך להתעסק בזה ובכל מקרה אין מסלול שהוא בוודאות היה נכון. גם חוכמת הבדיעבד היא לא חוכמה גדולה בכל מקרה.
לגבי אשתך לעתיד - צא לבלות, תכיר דרך חברים, תכיר דרך אפליקציות... בטוח שגם היא תגיע :) בהצלחה!

סתם תהייה, למה האפשרויות הן או בן גוריון או HIT? אין אוניברסיטאות אחרות באיזור המרכז שבהן אתה יכול ללמוד, ולהמשיך ליהנות ממגורים חינם אצל ההורים?

אנשים באים לאוניברסיטה (גם בב"ש) כדי ללמוד ולא לבלות במסיבה ממושכת ובזה גם הם משקיעים את עיקר זמנם וכוחם
לא למדת בבאר שבע נכון? זה שונה מכל מקום אחר. תדמיין שכונות שלמות של בניינים שמאוכלסים אך ורק בסטודנטים . חיי חברה ברמה שאין בשום מקום אחר.כולם שם לאורך השבוע, כי ההורים רחוקים ואין טעם לחזור .זה יוצר גיבוש וחברויות שאפשר להשיג רק בצבא או בטיול הגדול.
יש שם תמיד מה לעשות ולאן לצאת ,ואתה מוקף באנשים טובים כל הזמן .

בפועל נשמע שאתה כבר עושה תפקיד של אחרי תואר תוך כדי למידה משמעותית ורלוונטית (בעבודה), לוותר על ההזדמנות הזו בשביל להתחיל תואר שבסופו לא מובטח לך שום דבר נשמע לי אבסורד.
מהחוויה שלי אחרי כמה שנות ניסיון בשוק אף אחד לא מסתכל על תואר ולהיות בוגר אוניברסיטת בן גוריון אולי יתרום לאגו אבל לא לקבלת עבודה.
כנ״ל לגבי קידום ותפקידים בכירים, מסביבי יש אנשים בלי תואר או בוגרי מכללות ״פחות נחשבות״ ובסוף מסתכלים על מה עשית ולא על מה למדת.
הדוגמה הכי טובה לזה היא כנראה בוגרי 8200 שמצליחים להתקבל לעבודה מעולה על בסיס ניסיון ודברים שהם עשו בזמן השירות למרות שאין להם תואר.

אני חושב שהשאלה הגדולה פה היא איזה תפקיד אתה רוצה לעשות 4-5 שנים מעכשיו, והאם התפקיד שאתה עושה עכשיו יעזור לך להגיע אליו.
אם החלום שלך הוא להיות מתכנת אז כנראה שההחלטה הנכונה היא ללכת לבן גוריון וללמוד מדמח.
מהניסיון שלי, כנראה שיש לך סיכוי גדול יותר להתקדם בעולם של תעשייה וניהול אם תמשיך באפיק שאתה נמצא בו עכשיו מאשר לסיים את התואר ואז לחפש עבודה בתור ג׳וניור.
אם העולם הנוכחי שאתה עובד בו מעניין אותך, לעזוב את העבודה בשביל תואר נשמע לי כמו לדחות את הקריירה וההתפתחות שלך בכמה שנים, וזו ההקרבה הגדולה, יותר מאשר הכסף שהיית יכול להרוויח ועלות הלימודים.

זה כן אומר שאתה תהיה חייב להמשיך ללמוד, להתנסות בדברים שונים ולהרחיב את האופקים שלך כמה שיותר אבל ממה שאתה מספר נראה שאתה בדרך הנכונה ממילא.

כמה מילים אחרונות לגבי האידיאליזציה של התואר - בעיניי תואר הוא לא מטרה בפני עצמה וזה משהו שאנשים נוטים לשכוח או לשים על הולד לכמה שנים עד שיסיימו אותו, בעיניי תואר הוא אמצעי כדי לעסוק בתפקיד שאתה אוהב ובתחום שמעניין אותך, אם אתה כבר שם - למה לוותר על זה?

לגבי החוויה הסטודנטיאלית, אכן טריידאוף, בעיניי לא כזה גדול ולדעתי רוב הסטודנטים היו שמחים להתחלף איתך במצב הנוכחי, בטח בעוד שנתיים.

בהצלחה.

גילוי נאות: בלי תואר, לא הייתי ב8200, עובד בהייטק.

לא למדת בבאר שבע נכון? זה שונה מכל מקום אחר. תדמיין שכונות שלמות של בניינים שמאוכלסים אך ורק בסטודנטים . חיי חברה ברמה שאין בשום מקום אחר.כולם שם לאורך השבוע, כי ההורים רחוקים ואין טעם לחזור .זה יוצר גיבוש וחברויות שאפשר להשיג רק בצבא או בטיול הגדול.
יש שם תמיד מה לעשות ולאן לצאת ,ואתה מוקף באנשים טובים כל הזמן .
לא למדתי בב"ש. אבל היו לי כמה חברים שלמדו שם ואפילו הגעתי לשם כמה וכמה פעמים להיות אצלם וגם יצאנו. בטוח שיש שם אחלה חוויה חברתית אבל לדעתי לא זה צריך להיות ה-שיקול. מעבר לזה, גם כשאני למדתי באונ' אחרת בארץ היינו, אני והחברים ללימודים, כל יום מהבוקר עד הלילה ביחד, נפגשנו ללימודים גם אחרי הלימודים בבתים אחד של השני ונפגשנו גם בסופי שבוע, אם ללימודים ואם לבילויים (נוצרה קבוצה כזו...). אז עם כל הכבוד לב"ש, יש גם חוויות דומות בכל מקום שאתה שוהה המוןןןן זמן עם אותם אנשים (כמו שכתבת גם בצבא). ועד היום אני אכן בקשר עם שניים מהקבוצה הזו (עברו מאז כבר 15 שנה בערך...).
חוץ מזה, כל בנאדם הוא שונה וחוויה היא סובייקטיבית. זה שאתה (או אני..) חווית את ב"ש בצורה מסוימת לא בהכרח אומר שכותב הפוסט יחווה אותה חוויה. ועובדה שאני מכיר מחברים ומאנשים בעבודה ש"עפים" על הלימודים בבאר שבע כמו בערך מה שאתה מתאר ואנשים שאומרים... כן ב"ש.. למדתי שם... היה גם אווירה טובה... וזהו (פחות "עפים").

מהחוויה שלי אחרי כמה שנות ניסיון בשוק אף אחד לא מסתכל על תואר
זה נכון לחלוטין בהייטק, אבל יש מקצועות בהם התואר והאוניברסיטה בה נעשה יכולים להיות משמעותיים גם בהמשך הקריירה, והיעדר תואר ממקום נחשב יכול למנוע קידום/קבלה למקומות מסויימים.

שמע, זה כולה לימודי תואר ראשון באוניברסיטה בדרום. אתה עושה מזה כאילו מלהקים שם אנשים לחתונה ממבט ראשון. אילו חוויות אתה כבר מדמיין שאנשים חווים שם?
אתה עושה יותר מידי רומנטיזציה לדרך שלא בחרת בה.
1+

אני לא הולך לשחוט אותך @MosheZ כי אתה צעיר. וגם נראה לי עוד 5-10 שנים תבין לבד כבר איזה שאלה הזויה אתה שואל פה. ברור שתלך על לימודי הערב!!!

אין שום ערך בללמוד בבן גוריון אלא אם כמובן ההורים היו מוכנים לכסות לך את כל ההוצאות או משהו בסגנון כדי שתלמד פול-טיים.
חיי סטודנט זה לא כמו בסרטי ״אמריקן פאי״ או דברים אחרים שראית שהגיעו מארצות הברית. זה יותר כמו תיכון 2.0 לאנשים בוגרים. הסיכוי שם להכיר חברים לעומת מקומות אחרים לא יותר גבוה, הסיכוי שתכיר שם את אשתך לא יותר גבוה... שום דבר לא יותר טוב חוץ מאשר השם הסקסי של האוניברסיטה הזו. אבל בתחום שאתה מכוון אליו יותר חשוב החוג מאשר המוסד, וחצי מיליון שקל זה מאוד הרבה לשלם בשביל חתיכת נייר יותר יוקרתית.

אם תהיה לך הזדמנות מתישהו לגור בחו״ל, תהיה בטוח שלאף אחד שם לא אכפת מאיזה קולג׳ ישראלי אתה (ובכוונה בחרתי במילה קולג׳).

זה נכון לחלוטין בהייטק, אבל יש מקצועות בהם התואר והאוניברסיטה בה נעשה יכולים להיות משמעותיים גם בהמשך הקריירה, והיעדר תואר ממקום נחשב יכול למנוע קידום/קבלה למקומות מסויימים.
מהתפקידים שהוא עשה ומהתואר שהוא לומד או חושב ללמוד נראה שהייטק זה הכיוון.
בכל אופן זו אמירה חשובה ובמקום, מקבל.

אני חושב שמי שלא למד בבן גוריון עדיף שלא יזרוק את השני שקלים שלו וסתם יבלבל עוד יותר את הבחור.

בנוגע לתפקיד הנוכחי שאתה מבצע אני יודע שבעיני בן 24 זה נראה כאילו עלית על דרך המלך, אבל במציאות זה לא בהכרח נכון. אולי כן. לא יודע. לא מכיר אותך בשביל לדעת. הנקודה היא שתואר איכותי יכול לפתוח בפניך מסלולים הרבה יותר טובים + רשת קשרים שאולי תבנה במהלך הלימודים תהיה שווה זהב בהמשך הקריירה. (לרוב קשרים שווים יותר מתארים)

הניסיון התעסוקתי שכבר קיבלת זה אחלה שורה בקורות חיים וחשיבותה לא תדעך אם תקח פסק זמן ותלך ללמוד תואר בבן גוריון.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
מ דילמת המהנדס התפתחות אישית 4
מ דילמת הסטודנט ואפקט ריבית דריבית שוק ההון 6
G דילמת החייל המשוחרר התפתחות אישית 14
ברייטס דילמת קופות גמל שוק ההון 6
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
amidar דילמת מעבר קרן השתלמות... צרכנות פיננסית 18
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
Cherry אלו חיי יומני מסע אישיים 207
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
Laca Port קושיה לגבי התחשבנות בין יורשים על נדל"ן שהתקבל במהלך חיי המורישים נדל"ן 60
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
E אהלן, מתחיל את חיי הפיננסיים שוק ההון 14
ט הגדרת חובות של הורה שנפטר+חוב של הורה חיי ללא רכוש. צרכנות פיננסית 10
א חיי לאן ? צומת דרכים התפתחות אישית 15
C00ckiE חיי הסטודנט אוף טופיק 27
ס חיי העולם הזה או חיי העולם הבא צרכנות פיננסית 9
yossik הארכת חיי סוללה (סמארטפון, טאבלט) אוף טופיק 3
RacerX החוב שהעיר אותי ושכנע אותי להתחיל את חיי יומני מסע אישיים 13
מתכנת חוויה שלילית עם בית השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 12
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
oz1987 "חוויה" בבנק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 89

נושאים דומים

Back
למעלה