• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו

• פותח הנושא trhe
  • פורסם בתאריך
הערה לסיום כי זה נושא מורכב קצת:

מדובר בנכס ולכן ניתן לדווח על רווח ראלי מוצמד למדד או לנסות להקטין את הרווח בעזרת הצמדה למט"ח. אנשים פרטיים לא משלמים מס על משהו שנקרא הפרשי שער. הדולר ירד שנה שעברה ב11% ויש פה ירידת ערך שניתן לקבל.

אנחנו מחשבים את כל זה עבור אנשים, יחד עם זאת, ללא רו"ח יותר קשה לעשות את הטיפול הסופי והדיווח אם בוחרים להכיר העניין של הצמדה מטחית (מדד זה ממש פשוט). כפי שכתבתי, כן אנחנו נותנים את כל החישובים שצריך, אבל בדיווח עצמו יש קצת יותר מורכבות. כמובן שניתן לוותר ולדווח על רווח נומינלי (גם זה אנחנו עושים) וכמובן שעל זה מס הכנסה לא מתנגד - פשוט השארתם כסף על השולחן.

מי שרוצה יכול לפנות בפרטי, אני אשמח לענות על שאלות יותר קונקרטיות.

או לנסות להקטין את הרווח בעזרת הצמדה למט"ח. אנשים פרטיים לא משלמים מס על משהו שנקרא הפרשי שער. הדולר ירד שנה שעברה ב11% ויש פה ירידת ערך שניתן לקבל.
ברצינות? יש איזשהו פרשנות יצירתית שמתירה הצמדה למטח? (אפשרות לבחור בין הצמדה למדד והצמדה למטח כפי שטענת, אין בכל מקרה)
ההצמדה למטח, היא לניירות ערך בלבד
על אף האמור, לענין נייר ערך בידי יחיד, הנקוב במטבע חוץ או שערכו צמוד למטבע חוץ, יראו את שער המטבע כמדד
"נייר ערך" – כהגדרה "ניירות ערך" בחוק ניירות ערך, לרבות איגרת חוב או מילווה של מדינת ישראל או בערבותה, איגרת חוב של מדינת חוץ, יחידה, יחידת השתתפות בשותפות נפט, יחידת השתתפות בשותפות סרטים, זכות באיגוד מקרקעין, נייר ערך שהונפק מחוץ לישראל וכן עסקה עתידית
"ניירות ערך" – תעודות המונפקות בסדרות על-ידי חברה, אגודה שיתופית או כל תאגיד אחר ומקנות זכות חברות או השתתפות בהם או תביעה מהם, ותעודות המקנות זכות לרכוש ניירות ערך, והכל בין אם הן על שם ובין אם הן למוכ"ז, למעט ניירות ערך המונפקים בידי הממשלה או בידי בנק ישראל, שנתקיים בהם אחד מאלה:

(1) הם אינם מקנים זכות השתתפות או חברות בתאגיד ואינם ניתנים להמרה או למימוש בניירות ערך המקנים זכות כאמור;

(2) הם מונפקים לפי חיקוק מיוחד;

אני כמובן לא חולק על כך, שישנם רואי חשבון שעושים מה שמתחשק להםD:

ברצינות? יש איזשהו פרשנות יצירתית שמתירה הצמדה למטח? (אפשרות לבחור בין הצמדה למדד והצמדה למטח כפי שטענת, אין בכל מקרה)
ההצמדה למטח, היא לניירות ערך בלבד

אני כמובן לא חולק על כך, שישנם רואי חשבון שעושים מה שמתחשק להםD:

דן, מדובר בנכסים, מרביתם נקובים במט"ח מרבית הנכסים נרכשים במט"ח. הפרשי מטבע פטורים ממס ליחדים. יש אפשרות להכיר בהפסדים לשל במקרה הבא:

רכשת בביט בדולר דרך קוינבייס ב1000$ דולר לביט. הדולר היה שווה במועד הרכישה 3.75 (סתם) מכרת ביט או המרת אותו לכל דבר אחר לי 2000$ יש לך רווח של 1000$ במועד הפעלה. שער הדולר הוא 3.45 ז"א רווח של 3450 ש"ח. מצד שני את הביט המקורי רכשת ב1000 דולר כאשר הדולר היה 3.75, ז"א במעוד המכירה הפסדת 0.3 אגורות על כל דולר או 300 ש"ח. ההפסד נובע מהפרשי שער. אם נוסיף אותם מדובר על רווח של 3050 ש"ח ובחיסכון בבמסלול הוני של כ105 ש"ח. שוב לא כסף גדול, אבל זה תוי בתקופה, בפעילות ובסכומים.

כדי לקבל את ה300 ש"ח האלה יש לחשב אחרת, יש לספק אישור המרה של3750 ש"ח ל1000$ ואת החישוב לעשות בשקלים (או על המרה אחרת אשר שימשה לרכישתקריפטו - צריך להראות שהתחלת עם שקלים).

כתבתי שלעשות זאת לבד ללא רו"ח זה מסובך ולכן אני לא ממליץ, למרות שאנחנו מספקים את כלהנתונים האלה. ישנם רו"ח שעושים זאת ללקוחיתהם כאשר זה משתלם - כפי שכתבתי, הדולר ירד 11% שנה שעברה, וגם כתבתי שאני כן ממליץ לעבוד עם רו"ח פעם שיש את כל הנתונים בצורה מורכזת, עם כל המידע הדרוש.

מנסיוני, חיסכון של כמה אלפי שקלים ברו"ח מוביל לתשלום מס גבוה פי כמה.
מ

דן, מדובר בנכסים, מרביתם נקובים במט"ח מרבית הנכסים נרכשים במט"ח. הפרשי מטבע פטורים ממס ליחדים. יש אפשרות להכיר בהפסדים לשל במקרה הבא:
נכסים שנקובים ונרכשים במטח (חוץ מניירות ערך, להם יש כלל מיוחד), ממוסים תמיד בחישוב רווח הון ריאלי שקלי, בדיוק כמו נכסים שנקנים ונקובים בשקלים. שווי מחיר קנייה בשקלים (אם קנית בדולרים, חישוב בשקלים לפי השער היציג לדוגמא), שווי מחיר מכירה בשקלים (לפי שער יציג לדוגמא). זה הרווח הנומינלי. בשביל הריאלי מצמידים את מחיר הקנייה השקלי למדד המחירים לצרכן. זהו, זה החישוב החוקי היחיד. הפרשי מטבע פטורים, זה רווח מהחזקת המטח, לא מהנכס שנקנה במטח.
יש לספק אישור המרה של3750 ש"ח ל1000$ ואת החישוב לעשות בשקלים (או על המרה אחרת אשר שימשה לרכישתקריפטו - צריך להראות שהתחלת עם שקלים).
מישהו שקיבל ירושה של דולרים (כך שהוא מעולם לא החזיק או המיר שקלים), ואיתם הוא קונה נכס (שהוא לא נייר ערך), מחיר הקנייה השקלי שלו, הוא שווי הדולרים ביום הקנייה. מה שייך אישור המרה?

מישהו שקיבל ירושה של דולרים (כך שהוא מעולם לא החזיק או המיר שקלים), ואיתם הוא קונה נכס (שהוא לא נייר ערך), מחיר הקנייה השקלי שלו, הוא שווי הדולרים ביום הקנייה. מה שייך אישור המרה?

דן כעיקרון אתה צודק.

אבל, נתתי דוגמא סגורה על קריפטו. עם הסבר איך זה עובד, מעולם פרקטי, בעקבות הגשה של דוחות בתחום עם עשרות רו"ח. עבדנו עם עו"ד על לא מעט חוות דעת בתחום, שרובם התקבלו. דרך המערכת שלנו עברו ככבר מעל למיליון טרנזקציות, עם מחזורי מסחר מצטברים מעל ל3.5 מילארד ש"ח.

הדוגמה ניתנה כמובן לסייע לשאולים פה להפחית את חבות המס שלהם. כפי שכתבתי דוגמא סגורה, שמניסיוננו מתארת את מרבית המשתמשים - מעבירים דולרים לשקלים ואז לקארקן או קוינבייס או זירות פיאט אחרות. במטרה לעזור ולסייע. ב2017 הדולר ירד 11% והמדד היה זניח. כדי שמי שקורא פה יוכל, אם ירצה, להזכיר את האפשרות הזאת לרו"ח שלו.

זה לא דיון על חוק מס, מקרי קצה - בע"ה יש לי 8 שנות לימוד אקדמאיות, 6 מתוחם עם מתמטיקה מאוד מתקדמת. שם דיברו איתי על בעיות קצה, מקרי קיצון,קיום ויחידות. אז אשאל בנימוס - מה הקשר בין ירושה לקריפטו? או לדוגמא הסגורה שנתתי - אשר מניסיוני מתארת 95% מהמקרים?

ן, מדובר בנכסים, מרביתם נקובים במט"ח מרבית הנכסים נרכשים במט"ח.
האם אתה חושב שעם קבלת ETF בחו"ל והמשך הכניסה של המוסדיים [סטייל אלטשולר] בארץ ובחו"ל, מתישהו ייפול הביט לחברים בפקידות וזה יהפוך למט"ח?
הרי ברור לכל שזה מגוחך...

האם אתה חושב שעם קבלת ETF בחו"ל והמשך הכניסה של המוסדיים [סטייל אלטשולר] בארץ ובחו"ל, מתישהו ייפול הביט לחברים בפקידות וזה יהפוך למט"ח?
הרי ברור לכל שזה מגוחך...
זו לא הכוונה. שוב, אם אתה יכול להראות מסלול שיקלי -> דולר -> שקל שלם, עם העברות בנקאיות אתה יכול להגיד שאת כל החישוב יש לבצע בעצם בשקל, ולכן יש לך הפסד או רווח (תלוי בך) על הפרשי השער. כמובן שיש להיות עקביים. אני מציע להיוועץ עם רו"ח על זה.

אני משקיע שנים בPE נדל"ן בארה"ב אני תמיד (אם אני ממיר ש"ח למט"ח) שומר את הפירוט. במועד המימוש אני מבקש מהרו"ח שלי לחשב את הרווח בשקלים עם ההמרות ובלי. מה שיוצא נמוך יותר מדווח לצורכי מס. שוב אני מציע להיוועץ על כל מקרה עם רו"ח, יש דקויות בכל דבר בחיים.

תתייחס למע"מ, יש לזה השלכות אם אדם פרטי או עוסק כורים.
מהניסיון שלנו עד היום, רשות המסים לא ביקשה מאנשים העוסקים מע"מ.

היוטצא מהכלל הוא אנשים שיש להם אופרציה אמיתית (חברה מאוגדת, הוצאות ציוד גדולות וכו') - שם רשות המסים מתייחסת לדברים כעסק לכל דבר והמסוי באמת מאוד שונה וכולל מע"מ (לא דבר רע יש המון דברים שאפשר לעשות).

לא דיברתי על זה.
בתור אדם פרטי שכורה לבד אינך יכול להזדכות על המע"מ על ציוד הכרייה שאתה רוכש, בתור עוסק כן.
מכירת הקריפטו היא עם 0% מע"מ.

לא דיברתי על זה.
בתור אדם פרטי שכורה לבד אינך יכול להזדכות על המע"מ על ציוד הכרייה שאתה רוכש, בתור עוסק כן.
מכירת הקריפטו היא עם 0% מע"מ.

אכן אתה צודק ב100%.

מי שעושה את זה בצורה יותר מקצועיות - מוטב להיוועץ, למשל, חוות כרייה באילת או שלומי זה רעיון הרבה יותר מוצלח מאשר תל אביב.

היוטצא מהכלל הוא אנשים שיש להם אופרציה אמיתית (חברה מאוגדת, הוצאות ציוד גדולות וכו') - שם רשות המסים מתייחסת לדברים כעסק לכל דבר והמסוי באמת מאוד שונה וכולל מע"מ (לא דבר רע יש המון דברים שאפשר לעשות).
לא חייבים להיות חברה מאוגדת כדי שמס הכנסה ייראו בפעילות סחר כפעילות של עסק עם הכנסה מעסק ( עם השלכות המס).
אם אני זוכר נכון- פס"ד מזרחי, אדם סחר במניות( סוחר יום), נוצרו רווחי הון אדירים, טען שיש למסות לפי רווח הון 25%, בית המשפט קבע שלפי מבחני קיום עסק מדובר בפעילות עסקית ולכן ימוסה לפי מדרגות המס ( במקרה שלו 50% +קנס).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F 1325 - כיצד לדווח על עמלות קנייה/מכירה? מיסים 3
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
P בדוח שנתי - חובה לדווח על הפקדות פנסיוניות? מיסים 12
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
R המרה לדולרים בברוקר זר זה משהו שצריך לדווח עליו למס הכנסה? מיסים 2
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
Jane Doe IBI הולכים לדווח באופן יזום לרשויות המיסים האמריקאיות על יתרות והכנסות של אזרחי ארה"ב צרכנות פיננסית 31
תמיר עוסק פטור על מה צריך להוציא קבלה 0.38שח האם צריך לדווח בצורה כלשהיא? התפתחות אישית 7
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
C האם יש תקרת רווח בקרן השתלמות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א Etrade וקיזוז רווח הון מיסים 1
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
F מדינות באירופה ללא מס רווח הון (אוגוסט 2023) מיסים 53
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ מס יסף על רווח הון של ידועים בציבור מיסים 15
S רווח אבסולוטי VS תשואה אישית שוק ההון 19
4 האם ניתן לקזז הפסד שבח ממכירת דירה מול רווח כלשהו? נדל"ן 4
F 1322: חשבון IB, יש הפסד רווח הון, אבל על דיבידנדים שולם מס במקור - למלא 2 טפסים? מיסים 7
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
S מס רווח הון ריאלי ESPP/RSU מיסים 4
ש מכפילי רווח ותשואות דיבידנדים של מדדים פוסטים מאיכות נמוכה 4
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
Plato כמה מהצבירה שלי היא רווח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה