• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו

• פותח הנושא trhe
  • פורסם בתאריך
פוסט חדש בנושא STEEM, איך מקבלים מטבעות מה מקבלים ומה המס על הדבר הזה בכלל??

https://blog.bloxtax.co.il/steeem_crypto_tax/
פוסט נחמד
האם אפשר לקבל את המקור שעליו מבוססת הפיסקה הבאה?
נציין עוד כי המרה המטבע מסטים למטבע כח סטים או לסטים דולר אינה מהווה אירוע מס, למעשה זה אותו מטבע והשינוי בשם נועד רק לצורך השימוש בו.

פוסט נחמד
האם אפשר לקבל את המקור שעליו מבוססת הפיסקה הבאה?
הפסקה נכתבה ע"י רו"ח, מנהל מחלקת שוק ההון ברשות המסים לשעבר. זו דעה, שהמשרד שלו מגבה, כעיקרון ההמרה היא מסוג מטבע נעול לא סחיר לסוג סחיר של מטבע באותו שווי (לפחות בקריפטו).

אם יש לך כמות גדולה שכזו אני בטוח שהוא ישמח לחלוק איתך חוות דעת בנושא (גילוי נאות יש לנו כמה לקוחות כאלה).

אם יש לך כמות גדולה
יש לי 0 עגול
פשוט חשבתי שהניסוח שזה "אותו מטבע" לא ישכנע את פקידי השומה
הרי האחד מחלק דיבידנדים למחזיקים (מס דיבידנדים)
השני שייך ל"שכר סופרים",
והשלישי נכס שאפשר לסחור בו ב"שוק ההון" יענו מס רווחי הון
מה דעתך?

זאת כמובן השערתי שאיננה מבוססת על שום עובדה במציאות אלא רק מדעותיי בנושא ודברים שהגיתי כשחלמתי בהקיץ

יש לי 0 עגול
פשוט חשבתי שהניסוח שזה "אותו מטבע" לא ישכנע את פקידי השומה
הרי האחד מחלק דיבידנדים למחזיקים (מס דיבידנדים)
השני שייך ל"שכר סופרים",
והשלישי נכס שאפשר לסחור בו ב"שוק ההון" יענו מס רווחי הון
מה דעתך?

זאת כמובן השערתי שאיננה מבוססת על שום עובדה במציאות אלא רק מדעותיי בנושא ודברים שהגיתי כשחלמתי בהקיץ
הבצורה הפשוטה ביותר:

קבלה של תגמול על פוסט - זה שכר מעובדה כפי שכתבת, גם קבלה של תגמול בעקבות "הצבע" או נתינת steak זה גם סוג של הכנסה - יכול להיות רבית (דיבדנד לא יקרה כאן).

במעוד המכירה יש רווח הון שהוא ההבדל בי המחיר בו קיבלת את הטוקן למחיר שהוא נמכר. יכול להיות הפסד הון... במילים אחרות המחזקים נמצאים בשני סוגי מסלולים - הוני ופרותי.

אז לפי זה, יש הפרדה במיסוי בין המטבעות, משמע זה לא "אותו מטבע"
איפה אני טועה?
איפה כתבתי שאתה טועה? אישרתי את מה שכתבת רק ציינתי שאין דיבדנדים. דיבדנד זה משהו ששמור למניות (כנראה שיש פער בטרמינולגיה שלא הבנתי - אז אני מתנצל אם לא הבנתי אותך נכון).

במיסוי מאוד חשוב מה אתה עושה, מה רמת האקטיביות שלך. אם אתה כותב פוסט ומתפרנס מכתיבת תוכן, זו כנראה הכנסה עסקית/ פרותית. אם אתה מוכר את ה אחר כך ונגיד, קיבלת הכנסה פרותית בדמות נכס ששווה 8$ יש לך מס במועד הקבלה על הכסה פרותית על ה8$. עכשיו יש לך מלאי, של נכס, אם תמכור אותו ב7$ יהיה לך הפסד הון של 1$.

זה יחסית פשוט -רק דורש ניהול + חשבניות.

לדוכמא, AirDrop או Fork ממוסה במועד המימוש לא הקבלה, בשונה מכך זה Bounty אשר ממוסה במועד הקבלה. כמובן שאם מדובר בסכומים קטנים זה לא מעניין. אז הכל יכול להיות רווחי הון. אבל יש יועצים שמקבלים סכומים גדולים בקריפטו, אז זה משנה.

דיבדנד זה משהו ששמור למניות (כנראה שיש פער בטרמינולגיה שלא הבנתי - אז אני מתנצל אם לא הבנתי אותך נכון).
הטרמינולוגיה זה בדיוק הגשר (שלא קיים) בין המשקיע למס הכנסה
כשאני אומר דיבידנד בקריפטו זה בדרך כלל התוצר של מטבע שהוא PoS או אחזקת\ניהול Master Node

בכל מקרה, הייתי מעוניין להיות בכנס השתלמות של פקידי שומה כשמסבירים להם מה זה מה :)

בכל מקרה, הייתי מעוניין להיות בכנס השתלמות של פקידי שומה כשמסבירים להם מה זה מה :)

מבטיח לתת פה לינק לסרטונים לכנס שאירגנו עם מס הכנסה על זה לפני שבוע וחצי.
יש חדשות טובות בתחום, יצאו חוזרים חדשים בנושא, בטח בתחום ה Security Token. העבודה כבר החלה.

מבטיח לתת פה לינק לסרטונים לכנס שאירגנו עם מס הכנסה על זה לפני שבוע וחצי.
יש חדשות טובות בתחום, יצאו חוזרים חדשים בנושא, בטח בתחום ה Security Token. העבודה כבר החלה.
נחמד, טוב לדעת
אז מתי משלמים מיסים בביטקוין? :)

נחמד, טוב לדעת
אז מתי משלמים מיסים בביטקוין? :)
חחחח

לצערי זה לא יקרה, כנראה לעולם לא. זה דיון אחר לדעתי על המשמעות של מה זה שקל, איך מיצרים ביקוש קשיח למטבע ולמה בנק ישראל התחנן מהרשות לתת למומובייל איי אפשרות לשלם מס בדולרים :)

הטרמינולוגיה זה בדיוק הגשר (שלא קיים) בין המשקיע למס הכנסה
כשאני אומר דיבידנד בקריפטו זה בדרך כלל התוצר של מטבע שהוא PoS או אחזקת\ניהול Master Node

אז אני מציע את הפוסט הבא שפרסמנו היום בבלוג שלנו, תמצית של מפגש יחודי עם רשות המסים שאירגנו יחד עם פורום חברות הבלוקציין:

https://blog.bloxtax.co.il/crypto_israeli_tax_authority/

טוב היינו עמוסים ולא עידכנתי, רשות המסים עידכנה את טפסי הדיווח לשנת 2018 והוסיפה אפשרות לדווח על קריפטו. אני מצרף לינק לבלוג פוסט על עידכונים נוספים:

https://blog.bloxtax.co.il/tax_authority_january_19_update/

חברים אני מעדכן כאן פוסט שפרסמנו היום על הCRS, וכמה זירות מסחר שחלקן כבר מדווחות לרשות בישראל (מדובר על זירות זרות).

הCRS לא יחודי רק לקריפטו אבל שווה לשים לב שיש העלאת הילוך בנושא:
https://blog.bloxtax.co.il/crs-bitcoin-compliance-and-taxes/

אני מחזיק את הטרד הזה חי קצת :) בכל מקרה פרסמנו שני פוסטים על דיווח על הפעילות בשנת 2019. הפוסטים מיועדים בעיקר למי שרוצים לדווח לבד ללא רו"ח - רלוונטי לא רק למי שמשקיע בקריפטו:

פוסט על איך למל א (בצורה בסיסית) את ה1301 החדש (דיווח על 2018):

https://www.bloxtax.co.il/blog/bitcoin-tax-report-1301/

ופוסט נוסף על טופס 1399 למטבע וירטואלי (קריפטו/ ביטקוין בשפת רשות המסים):

https://www.bloxtax.co.il/blog/1399-for-bitcoin-tax-reporting/

אני מחזיק את הטרד הזה חי קצת :) בכל מקרה פרסמנו שני פוסטים על דיווח על הפעילות בשנת 2019. הפוסטים מיועדים בעיקר למי שרוצים לדווח לבד ללא רו"ח - רלוונטי לא רק למי שמשקיע בקריפטו:

פוסט על איך למל א (בצורה בסיסית) את ה1301 החדש (דיווח על 2018):

https://www.bloxtax.co.il/blog/bitcoin-tax-report-1301/

ופוסט נוסף על טופס 1399 למטבע וירטואלי (קריפטו/ ביטקוין בשפת רשות המסים):

https://www.bloxtax.co.il/blog/1399-for-bitcoin-tax-reporting/
המון תודה, זה מאד מועיל!

אני מעדכן טיפה את הטרד הזה, למי שרלוונטי.

תודה, יש בפוסט לינקים לטפסים עם הסברים בגוף הטופס.
שאלה: מה המיסוי על חוזים עתידיים, דוגמא המוצרים של BitMex
או לחילופין, האם רכישת חוזה כמו BTCUSD שהוא בעצם חוזה הפוך על הדולר שרוכשים באמצעות ביטקוין, האם כל סגירת פוזיציה היא אירוע מס? ואם כן איך הוא מחושב כאשר כל התמורה מהפלטפורמה היא בביטקוין ואין נגיעה במט"ח
האם זה מחושב לפי השער הממוצע (BTC-USD) ברגע המכירה וההפרש בכמות ה BTC
נניח נכנסתי לחוזה עם 0.1 BTC ויצאתי עם 0.15 BTC, האם הרווח הוא 0.05 BTC כפול השער הממוצע
או שחבות המס נכנסת לפעולה כאשר מחזירים לשקל (או מט"ח אחר) ?

נניח נכנסתי לחוזה עם 0.1 BTC ויצאתי עם 0.15 BTC, האם הרווח הוא 0.05 BTC כפול השער הממוצע
או שחבות המס נכנסת לפעולה כאשר מחזירים לשקל (או מט"ח אחר) ?
דעתי הלא-מקצועית: הסיבה היחידה שיציאה מהחוזה לא תהיה אירוע מס, היא אם החוזה הוא מטבע. בהנחה שהוא לא, אז לא משנה אם הוא נכס קריפטו, נכס כלשהו, אפילו נייר ערך רגיל - נראה לי שיציאה ממנו היא אירוע מס. העובדה שקיבלת נכס (ביטקוין) בתמורה היא לא רלוונטית, כך שהרווח אמור להיות תמורת המכירה (השווי הכספי) מינוס העלות (עד כדי הצמדה, כמובן). כלומר, הרווח הוא לא 0.05 ביטקוין, אלא 0.15 כפול השער בזמן המכירה מינוס 0.1 כפול השער בזמן הקניה.
מעניין אם זה נחשב נכס שערכו נקוב/צמוד למט"ח (כלומר, הרווח מחושב ביחס למדד או לשער הדולר?).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F 1325 - כיצד לדווח על עמלות קנייה/מכירה? מיסים 3
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
P בדוח שנתי - חובה לדווח על הפקדות פנסיוניות? מיסים 12
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
R המרה לדולרים בברוקר זר זה משהו שצריך לדווח עליו למס הכנסה? מיסים 2
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
Jane Doe IBI הולכים לדווח באופן יזום לרשויות המיסים האמריקאיות על יתרות והכנסות של אזרחי ארה"ב צרכנות פיננסית 31
תמיר עוסק פטור על מה צריך להוציא קבלה 0.38שח האם צריך לדווח בצורה כלשהיא? התפתחות אישית 7
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
C האם יש תקרת רווח בקרן השתלמות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א Etrade וקיזוז רווח הון מיסים 1
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
F מדינות באירופה ללא מס רווח הון (אוגוסט 2023) מיסים 53
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ מס יסף על רווח הון של ידועים בציבור מיסים 15
S רווח אבסולוטי VS תשואה אישית שוק ההון 19
4 האם ניתן לקזז הפסד שבח ממכירת דירה מול רווח כלשהו? נדל"ן 4
F 1322: חשבון IB, יש הפסד רווח הון, אבל על דיבידנדים שולם מס במקור - למלא 2 טפסים? מיסים 7
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
S מס רווח הון ריאלי ESPP/RSU מיסים 4
ש מכפילי רווח ותשואות דיבידנדים של מדדים פוסטים מאיכות נמוכה 4
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
Plato כמה מהצבירה שלי היא רווח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה