• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טעויות של מתחילים

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
45
בס"ד

בעוונתי על אף אזהרותיה הדגולות של מרת דורית הרטמן האלופה.
רכשתי קריפטו בצורה איוולית לחלוטין. ובצורה המפסידה מכל הכיוונים..

ועתה זהו סיפורי הקצר. ראיתי עלייה של 100% של הביט בשבוע מ1000 ל2000. ראיתי כי טוב ונכנסתי. נכנסתי טוב בדיוק בעליות הגדולות של 2017 ומ10K נהיו 40K כי רכשתי כל מיני מטבעות קטנים, ובאותו זמן איפה שלא ירקת הרווחת.
ועתה באה החמדנות , ושכחתי את הפחד. מינפתי את עצמי בהלוואה גרועה ביותר מבלנדר ב15K שעם עמלת ההלוואה יוצאת ריבית של 6% לערך שנתי.

והשקעתי בכל מיני השקות פושטות רגל וחרטאקוינים למיניהם ועוד. בדיוק בנפילות העצומות של ינואר 2018.

גוועלד. הכל נעלם, ונותרתי עם אולי 10K.. אני מניח שהיו פה חכמים מיושבי הפורום שגידרו את עצמם מול הדולר וכד' וניצלו מהזוועה הזאת.

מכל מקום כעת נותר לי לשלם להלוואה 8K ושווי הקריפטו הוא 9k. יש לי מזומן לכסות. ואני רוצה להפטר מההלוואה הזאת כבר כפי שמופיע בתרשים זרימה הנהדר של הסולידית שתחיה.

אלא שיצר החמדנות לא מרפה, וכרגע המטבעות שאינם הביט בשפל מתמשך ביחד למה שהיו (לא שיש להם ערך מוגדר כלשהו).

ובעצם השאלה היא האם לפרוע אתה ההלוואה זה מול זה מהקריפטו, ולצאת מהשוק הזה בשן ועין או להמשיך ולהחזיק בתקווה שיום יבוא והם יצמחו. כמו העקרון הנלמד לגבי מניות.

אשמח לשמוע תובנות,תוכחות מוסר, והגיגים פילוספיים.

אני הייתי מכסה את ההלוואה מהיתרה בביטקוין ומשקיע בחכמה בהמשך.

יש כאן מספר חברים בפורום שלא מקבלים בצורה טובה תוכחות כאלו בנוגע לקו מחשבתם ובחירותיהם להשקעה, אז ראשית ישר כח על נכונותך לקבל את הדברים בצורה עניינית ולנסות לצמוח מכך.
שנית,
להמשיך ולהחזיק בתקווה שיום יבוא והם יצמחו. כמו העקרון הנלמד לגבי מניות.
ממש לא אותו עקרון. מניות בפיזור עולמי רחב ככל הנראה יצמחו בטווח הארוך. מטבעות, לעומת זאת, שלא לדבר על "מטבעות" דיגיטליים, ככל הנראה יאבדו מערכם לטווח הארוך (אם לא בקרוב...).
לטעמי אם כך המסקנה ברורה, אבל אינני איש מקצוע ואינני ממליץ על דבר.

אם 8k היה סכום רציני עבורי אז הייתי סוגר.

או להמשיך ולהחזיק בתקווה שיום יבוא והם יצמחו.
השקעה בתנודתיות גבוהה זאת לא השקעה שמתאימה לטווח ארוך לכן צריך להפריד טכנית את האופן שבו נכנסים ויוצאים מפוזיציה
בעיקרון, אלטקוינים מתפקדים בעולם כמו Penny Stocks, לכן לא תראה מהם שקל יותר בתנאים סטנדרטיים (אלא רק בעקבות PUMP של מישהו)
תחשוב כמה יש כמוך שמחזיקים וירצו למכור ברגע שיגיעו ל"איזון" כלשהו
יש לך מספר אפשרויות כפי שאני רואה, אבל זאת באמת החלטה אישית, אני הייתי בוחר:
- למכור הכל במכה, לאפס את הלוח ולהתחיל להשקיע בצורה יותר מסודרת (אפשר גם לכלול נכסים מסוכנים בחלק קטן מהתיק)

אתה סותר את עצמך. מצד אחד:

בעוונתי על אף אזהרותיה הדגולות של מרת דורית הרטמן האלופה.
רכשתי קריפטו בצורה איוולית לחלוטין. ובצורה המפסידה מכל הכיוונים..
ומצד שני:
ובעצם השאלה היא האם לפרוע אתה ההלוואה זה מול זה מהקריפטו, ולצאת מהשוק הזה בשן ועין או להמשיך ולהחזיק בתקווה שיום יבוא והם יצמחו. כמו העקרון הנלמד לגבי מניות.

אז אתה חושב שזו הייתה החלטה גרועה להשקיע בזה? או שזו הייתה החלטה טובה, שעדיין לא התממשה ובטווח הארוך תתגלה ככזו?

לפי התשובה לזה - נראה לי שברור מה צריך לעשות (ואני בכנות לא נוקט עמדה לכאן או לכאן).

כמו העקרון הנלמד לגבי מניות.
אין שום עקרון כזה על מניות ספציפיות, שזו הקבלה טובה יותר. אתה משול לאדם שהשקיע בטבע עם מינוף, לא לאדם שהשקיע בVT עם מינוף. אין שום הבטחה שמניה ספציפית תעלה בטווח הרחוק.

לגבי מצבך, זה יותר פסיכולוגיה מכל דבר אחר. אם תסגור את ההלוואה עם המזומן ושווי הביטקוין שלך יירד ל2,000 איך תרגיש?
אם תסגור את ההלוואה עם הביטקוין והוא יזנק 100% בחצי שנה שאחרי איך תרגיש?

בס"ד

ראשית אגיד שאין "סל" של מטבעות קריפטו שמייצג את מה שסל כמו SP500 אמור לייצג מבחינת אופי ההשקעה.
נכון להיום כל תחום הקריפטו הוא תחום חדש לחלוטין ו- 70% משווי השוק הוא ביטקוין בלבד.
99% מהמטבעות האחרים הם SCAM טהור וה- 1% הנותרים הם גם בספק שנותנים ערך מוסף.
כל זה בניגוד מוחלט למי שמחליט לפרוס את התיק שלו ע"ג מאות אם לא אלפי חברות שמביאות תועלת מוכחת שנה אחר שנה ועם היסטוריה של 100+ שנה.
.
מעשית כל פריסה רנדומלית על סל של מטבעות קריפטו הוא בעיקר הימור עיוור עם תוחלת שלילית.

מה אני הייתי עושה?
ראשית מפיק לקחים:
לא להכניס כסף שאין לי לנכסים סופר מסוכנים (קריפטו)
לא לוקחים מינוף בלי לחשוב עד סוף על כל הרבדים ועם תוכנית מוכנה ביד.
איך יכול להיות שהשוק עלה בתקופת ההשקעה שלי ובכל זאת יצאתי מופסד? (אולי דרך ההשקעה הייתה לקויה)

אילו הייתי צריך הכסף/ הסכום גדול עבורי הייתי מידית סוגר את ההלוואה.
לומד לעומק את התחום ומשרטט מחדש תוכנית השקעה וטווחי השקעה
במידה ולא צריך את הכסף הייתי שוקל מחדש ובודק האם קיימים באחזקותיי אלטים שלא למדתי עליהם מספיק והם גרועים/ סקאם?
אולי כדאי להקטין חשיפה לאלטים ולהגביר לביט כדי "ללכת על בטוח"?

אין שום עקרון כזה על מניות ספציפיות, שזו הקבלה טובה יותר. אתה משול לאדם שהשקיע בטבע עם מינוף, לא לאדם שהשקיע בVT עם מינוף. אין שום הבטחה שמניה ספציפית תעלה בטווח הרחוק.

לגבי מצבך, זה יותר פסיכולוגיה מכל דבר אחר. אם תסגור את ההלוואה עם המזומן ושווי הביטקוין שלך יירד ל2,000 איך תרגיש?
אם תסגור את ההלוואה עם הביטקוין והוא יזנק 100% בחצי שנה שאחרי איך תרגיש?

אם ירד- מצויין.

אם יעלה- על הפנים.

ברור לא? זה בעיקר מה שמונע ממני לממש, הפחד שמא הכל יעלה, ואני יאכל את הכובע..

ראשית אגיד שאין "סל" של מטבעות קריפטו שמייצג את מה שסל כמו SP500 אמור לייצג מבחינת אופי ההשקעה.
נכון להיום כל תחום הקריפטו הוא תחום חדש לחלוטין ו- 70% משווי השוק הוא ביטקוין בלבד.

מאיפה המידע הזה לקוח?
כל זה בניגוד מוחלט למי שמחליט לפרוס את התיק שלו ע"ג מאות אם לא אלפי חברות שמביאות תועלת מוכחת שנה אחר שנה ועם היסטוריה של 100+ שנה.
.
מעשית כל פריסה רנדומלית על סל של מטבעות קריפטו הוא בעיקר הימור עיוור עם תוחלת שלילית.

מה אני הייתי עושה?
ראשית מפיק לקחים:
לא להכניס כסף שאין לי לנכסים סופר מסוכנים (קריפטו)
לא לוקחים מינוף בלי לחשוב עד סוף על כל הרבדים ועם תוכנית מוכנה ביד.
איך יכול להיות שהשוק עלה בתקופת ההשקעה שלי ובכל זאת יצאתי מופסד? (אולי דרך ההשקעה הייתה לקויה)

השוק לא עלה, אלא צנח בצורה קיצונית. הביטקוין לבסוף עלה.

אילו הייתי צריך הכסף/ הסכום גדול עבורי הייתי מידית סוגר את ההלוואה.
לומד לעומק את התחום ומשרטט מחדש תוכנית השקעה וטווחי השקעה
במידה ולא צריך את הכסף הייתי שוקל מחדש ובודק האם קיימים באחזקותיי אלטים שלא למדתי עליהם מספיק והם גרועים/ סקאם?
אולי כדאי להקטין חשיפה לאלטים ולהגביר לביט כדי "ללכת על בטוח"?

מאיפה המידע הזה לקוח?

אם ירד- מצויין.

אם יעלה- על הפנים.

ברור לא? זה בעיקר מה שמונע ממני לממש, הפחד שמא הכל יעלה, ואני יאכל את הכובע..
אז יש לך תשובה

מאיפה המידע הזה לקוח?
ב- cmc יש לך כרגע 2500 מטבעות, כמה מהם אתה חושב הם פרויקטים לגיטימים? פחות מ-50 זה אימרה די בטוחה (אומנם לא מדעית).
יש גם אתר שאינני מוצא כרגע שרשומים בו כל אלפי המטבעות שכבר נעלמו מעולמנו, מוזמן לחפש בגוגל.
תוסיף את שניהם ותגלה שמעט מאוד פרויקטים הם לגיטימיים.

אתה טוען שהתחלת להשקיע אחרי שביטקוין חצה את 2000, היום ביטקוין שווה 10~.
משמע אם היית הולך על תוכנית פשוטה ובטוחה וקונה ומחזיק רק ביטקוין מאז ועד עכשיו הייתה מורווח X5 .
אתה מציין שאתה מופסד זאת אומרת שעשית משהו אחר.
כלומר לפי התגובה שלך התוכנית שלך לא עבדה או שבחלק הזה של התוכנית עוד תכננתה שייתכן שתיהיה מופסד (אבל אז לא היית אמור להיות מודאג עכשיו).
אם לא תכננת להיות כרגע מופסד אז אולי כדאי לשקול מחדש את תצורת ההשקעה שלך כי הוכחתי לך כבר למעלה שבאמצעות התוכנית הכי פשוטה הייתה יכול להיות כרגע ברווח.

ב- cmc יש לך כרגע 2500 מטבעות, כמה מהם אתה חושב הם פרויקטים לגיטימים? פחות מ-50 זה אימרה די בטוחה (אומנם לא מדעית).
יש גם אתר שאינני מוצא כרגע שרשומים בו כל אלפי המטבעות שכבר נעלמו מעולמנו, מוזמן לחפש בגוגל.
תוסיף את שניהם ותגלה שמעט מאוד פרויקטים הם לגיטימיים.

אתה טוען שהתחלת להשקיע אחרי שביטקוין חצה את 2000, היום ביטקוין שווה 10~.
משמע אם היית הולך על תוכנית פשוטה ובטוחה וקונה ומחזיק רק ביטקוין מאז ועד עכשיו הייתה מורווח X5 .
אתה מציין שאתה מופסד זאת אומרת שעשית משהו אחר.
כלומר לפי התגובה שלך התוכנית שלך לא עבדה או שבחלק הזה של התוכנית עוד תכננתה שייתכן שתיהיה מופסד (אבל אז לא היית אמור להיות מודאג עכשיו).
אם לא תכננת להיות כרגע מופסד אז אולי כדאי לשקול מחדש את תצורת ההשקעה שלך כי הוכחתי לך כבר למעלה שבאמצעות התוכנית הכי פשוטה הייתה יכול להיות כרגע ברווח.

ברוא לי שהרבה מטבעות הם סתם, אבל חגבי מספרים לא בטוח שאתה צודק.

האסטרטיה שלי הייתה לא נכונה כמובן, ולא התבצרתי רק על הביט, כי לא ידעתי כמובן שכוחם יפלו מולו. מה גם שלא קניצי הכח בבת אחת. וקניתי גם כשהביט היה על 7 ועל 10..

ברור שצריך לחשוב על אסטרטגיה.. תודה.

בתחילת השנה מכרתי הכל (כמה אלפי $) חוץ מביטקוין תמורת ביטקוין
לפי העליה של הדומיננטיות נראה שהרבה עשו כך
הטענה היא ש 90% מהטוקנים ב CMC כבר לא נושמים
אם יש לך איזה פרוייקט שאתה חושב שדווקא עובד ורק המחיר לא זז, אז תשקול אותו
מול השאר תצטרך להתמודד על מי נפטר ראשון מה"שק"

@Jo4 מה פלח ההשקעה הזו מסך השקעותיך? אם מדובר בפלח קטן, שלא באמת משפיע על האלוקציה, הרי שלשם הלימוד/אדרנלין/סיפוק או עניין או כל מניע אחר, אין בעיני פסול בהתנסות שכזו

הנה Meme להמחשת הבעיה כפי שהרבה חווים אותה
https://www.reddit.com/r/cryptocurr...to_edition/?utm_source=share&utm_medium=web2x
:)

היי, הנה טבע! :)

------
בקשר לנושא האשכול, אישית, לא מאמין בביטקוין.
יש שאומרים שזה הזהב החדש, שזה העתיד... יש לי אפילו ידיד ש"משקיע" בזה והתגאה שבשעה שבמניות "שלי" התשואה הוכפלה "רק" פי 3 בעשור, אצלו הביטקויין מוכפל "כל שנייה". אני רואה ב"נכס" כל כך תנודתי חיסרון ולא יתרון.
ואם כבר נכס-מי קבע שלכמה שורות הקוד האלה יש ערך?
איך גם אפשר ל"השקיע" בדבר שלא יוצר רווחים? זאת פשוט ספקולציה.
בעיניי זה פלופ שיתפוצץ כשההמונים ינהרו ל"ליברה" של פייסבוק או ל"דולרקוין" עתידי מבית ארה"ב, אבל קטונתי.

*לא מהווה המלצה, ייעוץ וכו' וכו'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב טעויות של מתחילים? עד כמה תיק מנוהל זה דבר גרוע? שוק ההון 20
W טעויות של מתחיל בהגשה מקוונת של הדו"ח השנתי, כיצד מתקנים? מיסים 5
E טעויות כלכליות במלחמה? שוק ההון 44
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
D טעויות שנעשו בשיוך הפקדות בשנת 2020 בקרן פנסיה שניידתי, יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י מיטב דש - טעויות חישוב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
נ טעויות רישום שגוי באורדרנט / ספרק / FMR צרכנות פיננסית 5
ה טעויות עקיבה ענקיות שוק ההון 4
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 27
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5

נושאים דומים

Back
למעלה