1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

טעויות עקיבה ענקיות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י הדיוט בכלכלה, ‏27/5/15.

1. הדיוט בכלכלה

הדיוט בכלכלה משתמש ותיק

אני מסתכל על כמה גרפים של קרנות נאמנות ותעודות סל, ונדמה לי שההבדלים בין הקרנות לבין המדדים שאחריהם הן אמורות לעקוב כל כך גדולים, כאלו לא היה בכלל קשר בין הקרן למדד. האם אני לא מבין משהו?

הנה, לדוגמה, הקרן המחקה IBI סל S&P 500 עשתה בשנת 2014 רווח של 26.69%, בעוד שהמדד עלה ב-12% בלבד! הפרשים דומים נרשמו גם לתקופות אחרות שבדקתי. נכון, הקרן לא מתיימרת לחקות במדויק, אבל עם הפרש כזה, איך אפשר להשקיע בה ולצפות למשהו שדומה לתשואת השוק?

והנה דוגמה נוספת, הפעם תעודת סל: קסם MSCI World עשתה מתחילת השנה 4.3%, בעוד שמדד MSCI World עשה 10.3%. איפה הקשר? חשבתי שדווקא תעודות סל מתחייבות לחקות את המדד במדויק.

מה קורה פה? איך מונעים השקעה כל כך לא מדויקת בבחירת קרן נאמנות או תעודות סל, או שאין מנוס מטעויות של פי 2-3 ברווחים?

2. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

המספרים שלך בעייתיים (אגב - צרף קישורים פעם הבאה, יהיה קל יותר לבדוק את המספרים).
    הקרן המחקה של IBI הוקמה בכלל ביולי 2014, כך שהשוואה לכל שנת 2014 בעייתית (וחוץ מזה, שים לך שהיא עוקבת אחרי מדד NTR ולא מדד המחיר PR)
    MSCI World עשתה מתחילת השנה 4.18%

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/15
  3. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

הקרן המחקה הזו מושפעת גם מהיחס בין הדולר לשקל, שעלה מאוד ב- 2014.
    אתה יכול לבחור תעודות סל מנוטרלות מטבע כדי להימנע מחשיפה לתנודתיות הזו (לא המלצה).

4. Leo

Leo משתמש ותיק

ה 26.69% כוללים גם עלייה משמעותית בשער הדולר.

אבא עשיר ו-תל אביבי אוהבים את זה.
  5. הדיוט בכלכלה

הדיוט בכלכלה משתמש ותיק

תודה על התשובות. האמת שעכשיו אני לא רואה מאיפה הבאתי את הנתון של 10.3%, וחבל שלא הבאתי קישור. העלייה בשער הדולר באמת מסבירה יפה את ההבדל בין מדד S&P 500 לתעודת הסל שעוקבת אחריו, וזאת היתה טעות טפשית שלי ששכחתי להתחשב בו.

תל אביבי אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
טעויות של מתחילים פינת המשקיעים ‏20/8/19
איך בודקים פער עקיבה פינת המשקיעים ‏7/7/19
פערי עקיבה בין MSCI WORLD INDEX ל מגדל MSCI פינת המשקיעים ‏22/4/18
צמצום טעות עקיבה, סיכון מנפיק וסיכון רגולטורי פינת המשקיעים ‏14/9/16
עקיבה סינתטית - מה הסיכונים? פינת המשקיעים ‏11/1/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.