• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי?

זה לא לגמרי מדוייק.
יש מדדים שבדיפולט כוללים את הדיבידנדים, כמו למשל המדדים הישראליים (TA35 ודומיו).
אכן במקרה של סנופי בדיפולט מדברים על מדד הPR שלו (כלומר מחיר בלבד).
לא הכרתי על ת"א, עד היום לא ראיתי מדדים שהכילו בתוכם את הדיבידנד...

שים לב ש FTSE זאת חברת מדדים (כמו MSCI). נכון שהרבה פעמים קוראים ל FTSE 100 בתור סתם "FTSE", אבל זה יכול לבלבל קוראים.
למשל הקרן VT של ונגארד עוקבת אחרי מדד של FTSE (ספציפית FTSE Global All Cap Index).
צודק, הנחתי שמבינים שמתייחסים ל FTSE 100.

תודה רבה על המידע, לא ידעתי את כל מה שרשמת
אני מקווה שאבי ירד מהמוצר הזה

אולי בסופו של יום, בתור פנסיונר, אין לו כח לנהל את כלל הכספים שלו, הוא יקח פמילי אופיס ויסגור את הפינה, ככה יהיה לו שקט נפשי
פמילי אופיס זה רק עלות נוספת...אתה משלם למישהו שבעצמו(באחוז גבוה מאד של המקרים) לא יודע להשקיע יותר מידי טוב(אבל כן יודע למכור לך...) ואז ישקיע את כסף אחרי שתשלם לו עמלה יפה...בעוד כל מיני השקעות של אנשים שגם להם תשלם עמלות יפות מאד.(קרנות גידור, עסקאות נדל"ן, PE וכו...)
לא מקבלים תשלום מתמשך מהון על "שים את הכסף שלך בסנופי ושב על התחת".

תודה אהוד
מסתבר שחלק דיי נכבד מהנתונים לא נחפשים בפני הלקוח הסופי.
חבל בעיני שהמון לקוחות לא מודעים לפרטים הקטנים האלה שיכולים להכריע את הכף לטובת מוצר כזה או אחר

מטורף.
תעשיית הפיננסים, בחלק לא קטן שלה היא פשוט מס על המשקיעים...עטוף באריזה מנצנצת.

לא הכרתי על ת"א, עד היום לא ראיתי מדדים שהכילו בתוכם את הדיבידנד...

צודק, הנחתי שמבינים שמתייחסים ל FTSE 100.

פמילי אופיס זה רק עלות נוספת...אתה משלם למישהו שבעצמו(באחוז גבוה מאד של המקרים) לא יודע להשקיע יותר מידי טוב(אבל כן יודע למכור לך...) ואז ישקיע את כסף אחרי שתשלם לו עמלה יפה...בעוד כל מיני השקעות של אנשים שגם להם תשלם עמלות יפות מאד.(קרנות גידור, עסקאות נדל"ן, PE וכו...)
לא מקבלים תשלום מתמשך מהון על "שים את הכסף שלך בסנופי ושב על התחת".

תעשיית הפיננסים, בחלק לא קטן שלה היא פשוט מס על המשקיעים...עטוף באריזה מנצנצת.
אני מבין לחלוטין את נושא הפמילי אופיס.
הוצע לנו ניהול של הכספים תמורת 0.6 אחוז.
לך תדע איך ינהלו, מה יקנו, ומה יעשו בתיק.

בשורה התחתונה, כנראה שבגיל מבוגר, כבר איך ראש להתעסק עם פוליסות חיסכון, חשבונות מסחר בניהול עצמי, ושאר אפיקים.

אתן לו להחליט וזהו, אני לא יכול להשפיע מעבר לרצונו

תודה על הייעוץ חבר, מוערך

אני מבין לחלוטין את נושא הפמילי אופיס.
הוצע לנו ניהול של הכספים תמורת 0.6 אחוז.
לך תדע איך ינהלו, מה יקנו, ומה יעשו בתיק.

בשורה התחתונה, כנראה שבגיל מבוגר, כבר איך ראש להתעסק עם פוליסות חיסכון, חשבונות מסחר בניהול עצמי, ושאר אפיקים.

אתן לו להחליט וזהו, אני לא יכול להשפיע מעבר לרצונו

תודה על הייעוץ חבר, מוערך
תציע לו לקרוא:

מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING?

פמילי אופיס

וד"א, בבחירה בין פמילי אופיס(עם שונות ענקית וכמעט צורך מהצד שלהם "לפזר" השקעות בהמון מקומות יקרים על מנת להראות "עשיה"...)...הייתי מנסה להשאיר אותו פשוט בבנקאות פרטית באיזה בנק ישראלי...הם ידחפו לו כמה קרנות שונות...אבל איתם לפחות לא יהיה את אותו פוטנציאל נזק כמו כל כך הרבה פמילי אופיס(=סוכני מכירות ברובם המכריע).
יש המון מקומות שאפשר ליפול בהם בתור "משקיע כשיר"...והטרף הכי קל עבורם זה בדיוק הפרופיל של אבא שלך...יש כסף, אין הבנה בהשקעות ואין רצון להתעסק.

תציע לו לקרוא:

מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING?

פמילי אופיס

וד"א, בבחירה בין פמילי אופיס(עם שונות ענקית וכמעט צורך מהצד שלהם "לפזר" השקעות בהמון מקומות יקרים על מנת להראות "עשיה"...)...הייתי מנסה להשאיר אותו פשוט בבנקאות פרטית באיזה בנק ישראלי...הם ידחפו לו כמה קרנות שונות...אבל איתם לפחות לא יהיה את אותו פוטנציאל נזק כמו כל כך הרבה פמילי אופיס(=סוכני מכירות ברובם המכריע).
יש המון מקומות שאפשר ליפול בהם בתור "משקיע כשיר"...והטרף הכי קל עבורם זה בדיוק הפרופיל של אבא שלך...יש כסף, אין הבנה בהשקעות ואין רצון להתעסק.
מסכים, אולי באמת בנקאות פרטית זה הפתרון.

הדבר האחרון אני רוצה זה שהוא ילך לפמילי אופיס, ושם יראו לו כמה הם עובדים קשה על ידי הצגת נתונים "מנופחים" מלאי נתונים ושאר מרעין בישין, והכל בשביל לקבל את העמלה שלהם ולהשאיר אותו בקרבתם.
מרגיש לי שהוא באמת טרף קל, וכל סוכן פנסיוני \ יועץ השקעות מנוהל מושך אותו לכיוונו בהבטחות לתשואות עתידיות (כמו במקרה של התכנית שהוצעה לו, שבפועל אין לנו מושג האם הקרנות עצמן כוללות או לא כוללות את הדיבדנדים), כפי שנראה הן לא, והכל הולך למנפיק.
זה לדוגמא פרט שהיועץ השקעות לא ציין, או אולי "שכח" .

מבחינתי, לפתוח תיק השקעות עצמאי,ולהשקיע שם באופן סולידי ותו לא, אבל אני זה משהו אחד, והוא זה משהו אחר.

מקווה שהוא יצליח בסופו של דבר להיסגר על משהו

בבנקאות פרטית באיזה בנק ישראלי...הם ידחפו לו כמה קרנות שונות...אבל איתם לפחות לא יהיה את אותו פוטנציאל נזק כמו כל כך הרבה פמילי אופיס(=סוכני מכירות ברובם המכריע).
השאלה איפה הוא יישחט יותר בעמלות.
תיק שמנוהל בבית השקעות ישראלי כלשהו או בבנק.

השאלה איפה הוא יישחט יותר בעמלות.
תיק שמנוהל בבית השקעות ישראלי כלשהו או בבנק.
הנושא הוא לא רק עמלות...אלא סיכונים ...

"פמילי אופיס" - זה שם לקשת רחבה מאד של אנשים...עם ידע/אינטרסים/יכולות שונים מאד...הם יכולים להכניס בן אדם שאינו מבין להמון הרפתקאות לא סחירות ומסוכנות מאד...נדל"ן, קרנות גידור, קרנות חו"ל, קרנות חוב, השקעות ישירות בחברות וכו...(ואולי אפילו לקבל על זה עמלות מבעלי אותן "השקעות אלטרנטיביות").

בנק הוא לפחות מוסד מפוקח שבו עיקר ההשקעות יהיו מאד סחירות ובסיכוי נמוך להונאות.

כנראה שמה שיעשו זה יבנו לו תיק של קרנות נאמנות יקרות? תעודות סל יעילות יותר או פחות? קצת אג"חים ומניות ישירות? ישלם עמלות סבירות +-...
סבבה...רחוק מאופטימלי...אבל אם הוא לא מעוניין להבין בהשקעות, רוצה שמישהו אחר יטפל ובעיקר לא לאבד אחוז גבוה מהונו? אז זה פתרון סביר+.

בן אדם בלי הבנה פיננסית והון "שיסתבך" עם איזה פמילי אופיס לא נכון יגלה מהר מאד שההון שלו עבר למישהו אחר.

כוונתי הייתה לתיק השקעות בניהול לא עצמאי.
האם מבחינתך, גם תיק מנוהל בבית השקעות כלשהו יכול להוות אלטרנטיבה לבנק? ( בהקשר למה שציינת)

כוונתי הייתה לתיק השקעות בניהול לא עצמאי.
האם מבחינתך, גם תיק מנוהל בבית השקעות כלשהו יכול להוות אלטרנטיבה לבנק? ( בהקשר למה שציינת)
בהנתן הסיטואציה כמו שתוארה, פנסיונר, עם הון, לא מבין ולא מעוניין להבין בהשקעות + אני מניח חוסר רצון של פותח השרשור להכנס לנושא באופן עצמאי, מורכבות משפחתית וכו...

אז אני חושב שמבין כל האלטרנטיבות(שאחת מהן היא גם להשקיע בפק"מ בבנק ולהרוויח פרוטות אם בכלל)...הייתי הולך על או תיק מנוהל בבנק או בבית השקעות עם מוניטין טוב(ילין, אנליסט וכו...) מגדיר גבולות גזרה ברורים(X% חשיפה למניות, בלי אופציות, בלי מוצרים מורכבים, בלי קרנות חוץ בנקאיות וכו...), עושה מו"מ על העמלות...וסוגר פינה.
זה יבטיח תוצאה בינונית...אבל כנראה ימנע תוצאה קטסטרופלית...שזה גם די חשוב.

ללכת לפמילי אופיס או מנהל חיצוני שלא בא מבית השקעות וותיק ומפוקח לפי דעתי יכול לגרום לנזק פיננסי מהותי...
"משקיע כשיר" - ללא השכלה פיננסית הוא טרף קל לסוכני מכירות בתחום.

אכן צודק, אין כל משמעות מעבר ל 40 אחוז תשואה,כי זו התקרה.
בנוגע לכסף, הוא כבר מבוגר, מבחינתו זה לירושה

אם זה לירושה אז אין בעיה לשים את הכסף בסיכון בתיק עצמאי כיוון שלא צריך אותו, בתקווה שהיורשים ידעו לנהל תיק מנייתי לטווח ארוך.

אני לא 100% בטוח אם זה כדאי אבל מחשבה שעברה לי בראש היא לנצל היכולת להפקיד לקופת גמל לפי תיקון 190 במסלול מנייתי וכך היורשים יכולים לקבל את הכסף בירושה ללא תשלום מס על הרווחים (אבל אולי זה המצב גם לתיק עצמאי ? לא יודע)

אני לא 100% בטוח אם זה כדאי אבל מחשבה שעברה לי בראש היא לנצל היכולת להפקיד לקופת גמל לפי תיקון 190 במסלול מנייתי וכך היורשים יכולים לקבל את הכסף בירושה ללא תשלום מס על הרווחים
מוגבל לסביב 40,000 שקלים לשנה. הסכום מעל זה יהיה מיסוי ליורשים (יחשב כקצבה מוכרת) של 15% נומינלי אם הנפטר מעל גיל 75.

Untitled.jpg
מוצר אלטרנטיבי להשקעה ב NVDA לתקופה של שנה וחצי.
במידה והמניה בעוד שנה וחצי היא בין מינוס 40% לפלוס 14%, המשקיע מקבל 114% מההשקעה בחזרה.
אם המניה ירדה יותר מ 40%, אז הוא מקבל את הקרן(זהה לבמידה והיה משקיע ב NVDA).
בין 114%- 140% כל העליה משולמת למשקיע.
במידה ובעת פקיעת המוצר המניה עלתה ביותר מ40%, אז המשקיע מוגבל ל 40% תשואה...השאר הולך לבנק.

מוצר לשנתיים עם הגנה על הקרן בסנופי:

Untitled.jpg
הקרן מוגנת.
אם במהלך השנתיים הסנופי נגע מתישהו ב30%+ מעל נקודת ההנפקה...אז בסוף השנתיים יתקבל קופון של 14.8%.
אם לא נגע ב30%, יתקבל בסוף השנתיים הגדול מבין שתי האופציות או 100% מהקרן או העליה בסנופי.(כמובן ללא דיבידנדים).

לאלו שממש מפחדים מאובדן קרן ורוצים לראות לפחות איזשהי סוג של תשואה והשתתפות בעליה של מדדים...זה פתרון, לא זול, אבל פתרון.

נא לקרוא את האותיות הקטנות.

השטיק המקובל בפקדונות מובנים, הוא שאם המדד עולה מעל X% תשואה בשנה, באחד מX ימים מהשנה, התשואה "מתאפסת" ואתה תקבל רק סכום קבוע, נגיד 5%.
לא יודע אם זה המקרה פה, אבל זה מקובל, וזה בעצם סוג של קזינו שבו הסיכוי נוטה לטובת הגוף המנפיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
T איך לייצר חשיפה למדד תשומות הבנייה? נדל"ן 0
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה חשיפה לדולר צרכנות פיננסית 2
לאץ' חשיפה לs&p לטווחי זמן שונים שוק ההון 3
א חשיפה מוגזמת לsnp? שוק ההון 45
ב חשיפה פשוטה להשקעות ב-Private Equity השקעות אלטרנטיביות 1
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
ב חשיפה לכלל סוגי האג"חים הממשלתיים שוק ההון 4
Finfree קה"ש ילין לפידות מסלול מנייתי-איך לזהות חשיפה למדדים השונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B רמת חשיפה למניות שוק ההון 7
G תיק חשיפה לפקטורים שוק ההון 0
C חשיפה לחברות ביטחוניות שוק ההון 5
T MSCI EUROPE - חשיפה ליורו שוק ההון 14
ה חשיפה להודו שוק ההון 1
ש חשיפה למניות לעומת חשיפה למחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Yos עדכון חשיפה למניות במסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
C חשיפה לתעשייה מסורתית שוק ההון 0
G מה זה שיעור חשיפה? שוק ההון 5
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
S משכנתא: חשיפה לפריים אל מול קבועה צמודה נדל"ן 7
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
ח צמצום חשיפה למניות שוק ההון 2
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
מומו הברווז חשיפה אפקטיבית למניות בקה"ש שוק ההון 2
milx חשיפה לזהב ע"י חברות תמלוגי זהב - לגיטימי? שוק ההון 7
Summers חשיפה גדולה מדי של S&p500 לחברות הגדולות שוק ההון 13
O חשיפה לפקטורים שוק ההון 38
T למה כולם רצים על חשיפה מחוץ לארהב בכל מחיר ? שוק ההון 2
ה לא מבין חשיפה לדולר שוק ההון 2
סול חשיפה מוגדלת לארה"ב שוק ההון 14
ינש הקטנת חשיפה לריביות על משכנתא צרכנות פיננסית 2
A איך מאזנים בין נוחות ניהול תיק מול מיקסום חשיפה שוק ההון 70
E חשיפה לדירה להשקעה בלי לקנות דירה שוק ההון 5
ה חשיפה לשוק הבריאות בארצות הברית שוק ההון 4
מ הבנת 120% חשיפה למניות שוק ההון 6
R חשיפה לטכנולוגיה שוק ההון 0
O חישובי חשיפה של קרנות השתלמות\קופות גמל שוק ההון 0
ד חשיפה לדולר, כיצד? שוק ההון 71
C חשיפה לאגחים וקרנות מחקות שוק ההון 6
S גידור חשיפה לנדל"ן צרכנות פיננסית 4
Liron2035 מבט היסטורי על חשיפה לשוק האמריקאי לעומת השוק עולמי שוק ההון 56
Liron2035 קרנות מחקות שמחזיקות אג"ח ממשלתי צמוד מדד לטווח קצר אך לא מתחייבות ל100% חשיפה שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה