• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשיפה מוגזמת לsnp?

• פותח הנושא פותח הנושא אריקנבון
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

אריקנבון

משתמש רגיל
דירוג
44
הגעתי למסקנה שאולי אני חשוף יותר מדי לsnp וכדאי לחשוב על צמצום למדד הזה וכנראה להוריד משקל במניות בכללי.

כשהתחיל הבלגאן הפוליטי, העברתי בערך חצי מהפנסיה ושליש מההשתלמות למסלול עוקב סאנופי (הייתי במסלולי עד 50/כללי בהשתלמות), גם מחשש מהשוק המקומי וגם כדי להיחשף לדולר. בנוסף בib רוב המניות בקרן imid. ראיתי ששם המשקל של הגדולות (אפל, ms וכו הוא בערך חצי מהמשקל שלהם בsnp).

אני רוצה לצמצם חשיפה לsnp אבל רוצה לשמור על החשיפה לדולר. לא ראיתי מסלולים דולריים אחרים בקרנות (מיטב) למעט משהו שקוראים מדדים גמיש, שמבירור שעשיתי רובו בnasdaq ואין לי רצון להמיר סאנופי בנאסדק.

מה אומרים?

מה גורם לך לחשוב שאתה חשוף לדולר בS&P? יכול להיות שאתה מתכוון שאתה רוצה לשמור על "חוסר חשיפה לשקל/ישראל"?
במה אתה כן מעוניין להשקיע? סקטורים/מניות מסויימים? אגחים?
אם אתה מעוניין בחשיפה מנייתית כמה שיותר רחבה לפי משקל החברות, לדעתי המסלול הכי מתאים בקרנות הפנסיה בישראל הוא מסלול S&P500. רק בגלל העדר מסלול יותר גלובלי כמו VT של ואנגארד.

בנוסף בib רוב המניות בקרן imid. ראיתי ששם המשקל של הגדולות (אפל, ms וכו הוא בערך חצי מהמשקל שלהם בsnp).
תיחשף למה שאתה רוצה, לא מכריחים אותך לקנות IMID, מה הבעיה?

הגעתי למסקנה שאולי אני חשוף יותר מדי לsnp וכדאי לחשוב על צמצום למדד הזה וכנראה להוריד משקל במניות בכללי.
להוריד משקל במניות זאת באמת החלטה סובייקטיבית לגמרי וקשורה להעדפת שקט נפשי על סיכון מוגבר.
לגבי החלפת מדד סנופי במדד מנייתי רחב אחר - בקרנות הפנסיה וההשתלמות בישראל אין יותר מדי חלופות לזכרוני (אם בכלל) וכדאי לשים לב אם המשמעות היא תוספת דמי ניהול (ישירים או עקיפים).

אני חושב שחלק מחברות הגמל מחזיקות תיק עולמי יותר במסלולי מניות (לא רק ישראל / ארהב / S&P)
בשנים האחרונות היה הרבה רעש בעיתונות על אלטשולר שחם שהשקיע יחסית הרבה בסין והפסיד

לא חפרתי הרבה בנושא ואת האיזון המדובר אני עושה מול תיקי השקעה אחרים שלי

מחזיקי סופי חשופים להכנסות לא רק בדולר. ב-2018 אאל״ט כ-70% מההכנסות של החברות במדד היו דולריות והיתרה במטבעות אחרים ובעיקר כמובן יורו, יואן ליש״ט וכו׳.

ככל שאתה מחפש חשיפה מנייתית שהיא רחבה מספיק לוורן באפט, אינני רואה סכנה בסנופי, להפך. השאלה של כלל הסיכון בתיק צריכה להיבחן יחסית לתזרים המזומנים שלךכעת ובעתיד, הוודאות שלו, ההוצאות הצפויות וכו׳. אם אתה קרוב לפנסיה בישראל והצפי הוא שהפנסיה עצמה לא תכסה את ההוצאות שלך תצטרך לשקול הוספת מרכיב אג״ח תיק ... אבל צריך לשאול את השאלות בסדר הנכון כאשר יש הבנה טובה מספיק של המצב הספציפי שלך כדי לתת תשובה אפקטיבית.

מה גורם לך לחשוב שאתה חשוף לדולר בS&P?
למה אתה מתכוון? המסלול סאנופי לפחות במיטב חשוף לדולר, ולמיטב ידיעתי זה הסטנדרט.
יכול להיות שאתה מתכוון שאתה רוצה לשמור על "חוסר חשיפה לשקל/ישראל"?
בגדול כן
תיחשף למה שאתה רוצה, לא מכריחים אותך לקנות IMID, מה הבעיה?
אף אחד. אבל אני כבר בפוזיציה ואני מתלבט אם להחליף את imid, בקרן עם חשיפה פחותה למניות שגם ככה אני חשוף אליהן בקרנות.
ככל שאתה מחפש חשיפה מנייתית שהיא רחבה מספיק לוורן באפט, אינני רואה סכנה בסנופי, להפך
זה שילוב. בגדול הבנתי שהחשיפה שלי יותר מרוכזת ממה שחשבתי (אותן אפל וטסלה חוזרות שוב ושוב בכל מיני קרנות ומסלולים), וגם השוק האמריקאי יקר עכשיו לעומת שווקים אחרים. אלה + הסימנים המתרבים למיתון אפשרי גורמים לי לרצות להוריד חשיפה מנייתית בכלל ולסאנופי בפרט

הוא לא חשוף לדולר ישירות. הוא חשוף לחברות של המדד. א
ם הדולר יורד או עולה לא משפיע על המדד s&p אלא אם כן גופים גדולים החליטו להמיר דולרים במניות או להפך.

הוא לא חשוף לדולר ישירות. הוא חשוף לחברות של המדד. א
ם הדולר יורד או עולה לא משפיע על המדד s&p אלא אם כן גופים גדולים החליטו להמיר דולרים במניות או להפך.
אתה טועה. זו חשיפה ישירה

אפשר לראות למטה חשיפה למטח, ואכן כל הסכום שלא נמצא באגח מיועדות הוא חשוף למטח (1.794 מיליארד)

קח תרגיל מחשבתי.

נניח שהפד מדפיס עכשיו 15 טריליארד דולר, והדולר נחתך פי 2 ביחס לכל מטבע אחר.

מה יקרה למדד ה- S&P 500 ? האם אתה תינזק? האם אתה חשוף למטבע?

קח תרגיל מחשבתי.

נניח שהפד מדפיס עכשיו 15 טריליארד דולר, והדולר נחתך פי 2 ביחס לכל מטבע אחר.

מה יקרה למדד ה- S&P 500 ? האם אתה תינזק? האם אתה חשוף למטבע?
אתה מכוון אותי לדיון על זה שהשקעה במניות מייתרת את שאלת המטבע?

בתרגיל שלך, אני מבין שאתה חותר לזה שאם המטבע נחתך בחצי אז או שהחברות מרוויחות חלק במטבעות אחרים או שהמחירים בדולר יעלו בהתאם. צדקתי?

אבל אני מסתכל על זה מהכיוון של בחירה בין מסלול מניות רגיל (שכפי שאני מבין הוא מגודר), לבין מסלול מנייתי לא מגודר. באופציה המגודרת צניחה של השקל תחשוף אותי לשחיקה בכוח הקנייה, לא?

בתרגיל שלך, אני מבין שאתה חותר לזה שאם המטבע נחתך בחצי אז או שהחברות מרוויחות חלק במטבעות אחרים או שהמחירים בדולר יעלו בהתאם. צדקתי?
נכון

בין מסלול מניות רגיל (שכפי שאני מבין הוא מגודר)
אני לא מכיר שיש מסלול מגודר. אני מקווה מאוד שאין, כי זה חושף את המשקיע לסיכון גדול.

בגדול כן

אף אחד. אבל אני כבר בפוזיציה ואני מתלבט אם להחליף את imid, בקרן עם חשיפה פחותה למניות שגם ככה אני חשוף אליהן בקרנות.

זה שילוב. בגדול הבנתי שהחשיפה שלי יותר מרוכזת ממה שחשבתי (אותן אפל וטסלה חוזרות שוב ושוב בכל מיני קרנות ומסלולים), וגם השוק האמריקאי יקר עכשיו לעומת שווקים אחרים. אלה + הסימנים המתרבים למיתון אפשרי גורמים לי לרצות להוריד חשיפה מנייתית בכלל ולסאנופי בפרט

בסופו של יום לאורך זמן התופעה של ריכוז ושל ״הזוכה לוקח הכל״ מתחזקת בשווקים. בנוסף, הקורלציה בין התנהגות שוקי המניותת בעולם הולכת וגדלה (לע״דכבר היום אנחנו במקדם שהוא סדר גודל של 0.85-0.90). בנוסף, תהיה ברור לגבי כמות החשיפה שאתה מעוניין בה - אם אתה רוצה יותר חשיפה לשווקים לבר-אמריקאים סבבה, אבל אם הבעיה שלך היא שהשוק ״יקר עכשיו״ (ציטוט שלך) אתה למעשה עושה market timing שזה בגדול כנראה לא עובד (אחרת היו ארוחות חינם וכד׳).

בדקתי בפנסיה נט, הנה הקישור.

אפשר לראות למטה חשיפה למטח, ואכן כל הסכום שלא נמצא באגח מיועדות הוא חשוף למטח (1.794 מיליארד)

אני מניח שהקרן חייבת לשמור על חלק מסויים של הקרן כמזומן בשביל נזילות. האחוז הקצאה קטן מ10% אבל לא זניח. לא ברור לי איך מחושב אחוז החשיפה למטח או מה הוא אומר בתכלס.
גם אני לא יודע אם יש להם אמצעים מלאכותיים כדי לפתור את החשיפה לנכסי מט"ח בשביל נזילות אבל זה לא בלתי סביר. הרי הם צריכים לשמור על עקיבה לs&p עד כדי דיוק מסויים. לא?

אני אומר את זה מתוך תקווה מסויימת אבל גם כי לדעתי הם היו צריכים לרשום במפורש בשם של הקרן שהיא מגודרת במידה וזה המצב.

אני כן סקרן לשמוע את דעת מומחי הפנסיות של הפורום בנושא

אני אומר את זה מתוך תקווה מסויימת אבל גם כי לדעתי הם היו צריכים לרשום במפורש בשם של הקרן שהיא מגודרת במידה וזה המצב.
אבל היא לא מגודרת...
רק שיהיה ברור, "מגודרת" אומר ששינויים בשער שקל מול מטבע זר ינוטרלו. זה לא המצב בקרנות האלה.

אבל היא לא מגודרת...
רק שיהיה ברור, "מגודרת" אומר ששינויים בשער שקל מול מטבע זר ינוטרלו. זה לא המצב בקרנות האלה.
מצד שני לא ברור למה שקרן שעוקבת אחרי מדד s&p תיהיה חשופה למטח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י 80% חשיפה למניות שוק ההון 26
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
T איך לייצר חשיפה למדד תשומות הבנייה? נדל"ן 0
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה חשיפה לדולר צרכנות פיננסית 2
לאץ' חשיפה לs&p לטווחי זמן שונים שוק ההון 3
ב חשיפה פשוטה להשקעות ב-Private Equity השקעות אלטרנטיביות 1
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
ב חשיפה לכלל סוגי האג"חים הממשלתיים שוק ההון 4
Finfree קה"ש ילין לפידות מסלול מנייתי-איך לזהות חשיפה למדדים השונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B רמת חשיפה למניות שוק ההון 7
G תיק חשיפה לפקטורים שוק ההון 0
C חשיפה לחברות ביטחוניות שוק ההון 5
T MSCI EUROPE - חשיפה ליורו שוק ההון 14
ה חשיפה להודו שוק ההון 1
ש חשיפה למניות לעומת חשיפה למחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Yos עדכון חשיפה למניות במסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
C חשיפה לתעשייה מסורתית שוק ההון 0
G מה זה שיעור חשיפה? שוק ההון 5
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
S משכנתא: חשיפה לפריים אל מול קבועה צמודה נדל"ן 7
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
ח צמצום חשיפה למניות שוק ההון 2
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
מומו הברווז חשיפה אפקטיבית למניות בקה"ש שוק ההון 2
milx חשיפה לזהב ע"י חברות תמלוגי זהב - לגיטימי? שוק ההון 7
Summers חשיפה גדולה מדי של S&p500 לחברות הגדולות שוק ההון 13
O חשיפה לפקטורים שוק ההון 38
T למה כולם רצים על חשיפה מחוץ לארהב בכל מחיר ? שוק ההון 2
ה לא מבין חשיפה לדולר שוק ההון 2
סול חשיפה מוגדלת לארה"ב שוק ההון 14
ינש הקטנת חשיפה לריביות על משכנתא צרכנות פיננסית 2
A איך מאזנים בין נוחות ניהול תיק מול מיקסום חשיפה שוק ההון 70
E חשיפה לדירה להשקעה בלי לקנות דירה שוק ההון 5
ה חשיפה לשוק הבריאות בארצות הברית שוק ההון 4
מ הבנת 120% חשיפה למניות שוק ההון 6