• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשיפה לדולר, כיצד?

דני שובבני

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,

מצטערת על השאלה אם היא חזרה על עצמה אבל לא הצלחתי למצוא בחיפוש שאלה דומה.

מעוניינת ל"השקיע" / להיחשף לדולר ( מתוך דעה שהדולר יתחזק מול השקל )
מה האופציה הטובה - (וכשאני אומרת טובה אני מתכוונת לזולה ובטוחה כי כבר שמעתי על כל מיני זירות מסחר מונפצות שקרסו או ברחו עם הכסף)

והאם בבנק זו אלטרנטיבה יחסית בסדר? ואיך זה עובד שם ? האם אני פשוט קונה דולרים בחשבון או איזשהו סל עוקב אחר צמד המטבעות ?

תודה מראש על התשובה והעזרה !

את יכולה לקנות דולרים בבנק. תלוי בעמלות ובסכום זה יעלה לך כ-1% לכל כיוון, אולי פחות.

בכל בנק יש פקדונות צמודים לדולר.
למיטב ידיעתי העלות שלהם היא אפס הן בהפקדה והן במשיכה.
אם המטרה היא רק להיחשף לדולר, אין שום סיבה לשלם עמלות על רכישת דולרים.

אם בסופו של דבר תרצי את הכסף בשקלים בסוף הדרך, קחי בחשבון עלויות המרה כפולות כלומר בסביבות 2% בסוף הדרך וזה לא מעט.
הכי פשוט זה פיקדון צמוד לדולר, מפקידים שקלים ומקבלים שקלים. יש גם קרנות דולריות. פתרונות עם ריבית גבוהה יותר קצת יותר מסובכים, כרוכים בסיכון ומחייבים לשאת בעלוית המרה שיכולות להיות זולות יותר מסתם לרכוש דולרים.
יש גם אגח שעושה פעולה דומה לפיקדון בבנק עם ריבית גבוהה אבל הוא ל 4.5 שנים. אם מתאים לך לפרק זמן כזה. תוכלי למשוך לפני אבל עלולים להיות הפסדי הון.
http://www.bizportal.co.il/bonds/quote/generalview/1141662

מעוניינת ל"השקיע" / להיחשף לדולר ( מתוך דעה שהדולר יתחזק מול השקל )
את מעוניינת גם להשקיע בשוק ההון?

אם כן, הדרך הכי קלה וזולה, שיכולה לחסוך גם עמלות המרה היא להשקיע בקרן שקלית עוקבת אחר מדד SP500 (לא מגודרת מט"ח).

אם כן, הדרך הכי קלה וזולה, שיכולה לחסוך גם עמלות המרה היא להשקיע בקרן שקלית עוקבת אחר מדד SP500 (לא מגודרת מט"ח).
הSP500 פחות חשוף לדולר ממה שאתה חושב...

ברור לי שהמדד לא עוקב אחרי הדולר, אבל בכל זאת המחירים בו קבועים בדולרים. ולכן אם מעוניינים לעקוב אחריו וגם יחסית להצמד לדולר, זאת נשמעת לי אחלה אופציה.
מה אני מפספס?

מה אני מפספס?
שאין קשר בין המטבע שבו נקובה מניה מסויימת לחשיפה שלה לאותו מטבע.

למשל יש קרנות עוקבות SP500 שנקובות בדולר/יורו/פאונד ועוד הרבה מטבעות אחרים.
אתה חושב שאם תקנה קרן עוקבת SP500 שנקובה ביורו ההשקעה שלך פתאום צמודה ליורו, ואם תקנה את אותה קרן שנקובה בפאונד ההשקעה שלך צמודה לפאונד?

אני לא מסכים.
אם פות"ש רוצה להשקיע בדולר מתוך חשש לפיחות פתאומי בשקל (נניח מלחמה) אז קרן סנופי לא מגודרת תשמור על כוח הקנייה גם במקרה של פיחות כזה. ובנוסף, יש לה פוטנציאל לעליות בטווח הארוך.

ברור שההשקעה לא צמודה למטבע! אני הרי לא משקיע במט"ח, אלא במניות (בעקיפין). אבל אם הקרן נקובה במטבע כלשהו, אפשר להרוויח או להפסיד משינויים בערך שלו.

אם פות"ש רוצה להשקיע בדולר מתוך חשש לפיחות פתאומי בשקל (נניח מלחמה) אז קרן סנופי לא מגודרת תשמור על כוח הקנייה גם במקרה של פיחות כזה. ובנוסף, יש לה פוטנציאל לעליות בטווח הארוך.
תבדיל בין חשיפה לדולר לבין ניטרול חשיפה לשקל.
אם השקל יפול (אינפלציה שקלית) הSP500 אכן יגן עליך, אבל אם הדולר יעלה (דיפלציה דולרית) הSP500 לא בהכרח יעלה איתו.

אל תשכח שיש עוד מטבעות בעולם חוץ משקל ודולר

אם השקל יפול (אינפלציה שקלית) הSP500 אכן יגן עליך, אבל אם הדולר יעלה (דיפלציה דולרית) הSP500 לא בהכרח יעלה איתו.
ברור שאם הדולר יעלה, זה לא אומר שה- SP יעלה! זה די בסיסי... אבל אתה מסכים איתי שמישהו שמחזיר קרן ישראלית עוקבת סנופי ירוויח אם מחר הדולר יעלה ב- 10% ביחס לשקל? (או השקל ירד ב- 10% ביחס לדולר, שזה אותו הדבר).

אל תשכח שיש עוד מטבעות בעולם חוץ משקל ודולר
כן, שמעתי על זה... אבל פותח הדיון רוצה להרוויח מעליית דולר ואני מניח שהוא משתמש בשקלים ביום יום.

אבל אתה מסכים איתי שמישהו שמחזיר קרן ישראלית עוקבת סנופי ירוויח אם מחר הדולר יעלה ב- 10% ביחס לשקל? (או השקל ירד ב- 10% ביחס לדולר, שזה אותו הדבר).
לא. אני לא מסכים איתך.
זה מאוד תלוי מה סיבת העליה.
אם השקל יורד יחסית לכל המטבעות בעולם (ויחסית לסחורות וכו' - כלומר אינפלציה שקלית), אז אכן אחזקה של מניות (לא רק סנופי אלא מניות בכללי) תיצר רווח במונחים שקליים.
אם לעומת זאת הדולר עולה ביחס לכל שאר המטבעות בעולם (כולל השקל) ובייחס לסחורות (דיפלציה דולרית), והשקל שומר על ערכו יחסית לכל המטבעות למעט הדולר (ושומר על ערכו יחסית לסחורות), אז אחזקה של סנופי לא תייצר (כמעט) רווח שקלי.

כן, שמעתי על זה... אבל פותח הדיון רוצה להרוויח מעליית דולר ואני מניח שהוא משתמש בשקלים ביום יום.
בדיוק. הוא רצה להרוויח מעליית הדולר. הוא לא רוצה להגן על עצמו מפני אינפלציה שקלית.

אתה מפספס עובדה מאוד חשובה - מניות הן נכס ששומר על ערכו הריאלי. הן לא משפעות מתנועות מטבע.
פות"ש רוצה להמר על תנועת מטבע (ספציפית על הדולר).

אם הוא רוצה להרוויח מדולר הוא צריך להשקיע בדולר ולא במניות שמושפעות ממספר רב של מטבעות (גם אםבחלק משמעותי מהדולר).

לדעתי יש פה ממש סלט. פות"ש ביקש להיחשף לדולר ולא למניות.
מפה להמליץ "על הדרך" (וכן, זו המלצה) להשקיע בS&P500..

לא. אני לא מסכים איתך.
זה מאוד תלוי מה סיבת העליה.
אם השקל יורד יחסית לכל המטבעות בעולם (ויחסית לסחורות וכו' - כלומר אינפלציה שקלית), אז אכן אחזקה של מניות (לא רק סנופי אלא מניות בכללי) תיצר רווח במונחים שקליים.
אם לעומת זאת הדולר עולה ביחס לכל שאר המטבעות בעולם (כולל השקל) ובייחס לסחורות (דיפלציה דולרית), והשקל שומר על ערכו יחסית לכל המטבעות למעט הדולר (ושומר על ערכו יחסית לסחורות), אז אחזקה של סנופי לא תייצר (כמעט) רווח שקלי.

בדיוק. הוא רצה להרוויח מעליית הדולר. הוא לא רוצה להגן על עצמו מפני אינפלציה שקלית.

אתה מפספס עובדה מאוד חשובה - מניות הן נכס ששומר על ערכו הריאלי. הן לא משפעות מתנועות מטבע.
פות"ש רוצה להמר על תנועת מטבע (ספציפית על הדולר).

פות"ש אמר שהוא רוצה חשיפה לדולר, וקניה של כל נכס דולרי מקנה לו חשיפה כזו.
למשל השקעת 100 שקל במניה בארה"ב, כאמור קנית אותה ב 20 דולרים ( נניח שע"ח של 5 ש"ח).
במהלך השנה השקל התחזק מול הדולר ועכשיו הוא 3 ש"ח.
בסוף השנה אתה מוכר את המניה שלך בשוק שם ומקבל עבורה 22 דולר ( תשואה של 10%).
אתה ממיר 22 דולר לשקלים בשע"ח של 3 ש"ח, ואתה מקבל 66 ש"ח. כלומר במונחים דולריים היתה תשואה של 10%, ובמונחים שקליים תשואה שלילית של 34% (נומינלית). וזה קרה בגלל החשיפה לדולר. (כמובן שאפשרי שחשיפה לדולר גם תגדיל את התשואה השקלית אם שע"ח עולה). כשאתה הולך לונג נכס דולרי, אתה בעצם הולך לונג נכס ולונג דולר.

כשאתה הולך לונג נכס דולרי, אתה בעצם הולך לונג נכס ולונג דולר.
באמת? זה נכון גם אם אני קונה קונה טבע, בנק הפועלים או גזית גלוב בדולר בארה"ב?

באמת? זה נכון גם אם אני קונה קונה טבע, בנק הפועלים או גזית גלוב בדולר בארה"ב?
ידעתי ששאלת הדואליות תעלה כאן ואני לא מתפלא שאתה זה שהעלה אותה.
כן, ולא רק זה, אלא שגם אם אתה קונה את המניות האלה בבורסה כאן בארץ( בשקלים!) אתה בפועל חשוף לדולר, כי המחירים האמיתיים נקבעים שם, כי שם נמצא הכסף הגדול ומה שקורה שם במניות האלו זה מה שיוביל את המחיר. זו גם הסיבה שדואליות יכולות לדווח לפי GAAP אמריקאי.

כשאתה הולך לונג נכס דולרי, אתה בעצם הולך לונג נכס ולונג דולר.
כלומר אם אני קונה קרן מחקה SP500 שנקובה בפרנק שוויצרי אני בעצם בלונג על הפרנק?

אם אני קונה חבית נפט בדולרים אני חשוף לדולר, ואם אני קונה את אותה חבית בדינר ירדני אני חשוף לדינר הירדני?

נראה לי שאתה לא מבין את ההבדל בין מטבע שבו נקוב מוצר מסויים לבין חשיפה למטבע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה חשיפה לדולר צרכנות פיננסית 2
ה לא מבין חשיפה לדולר שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
T איך לייצר חשיפה למדד תשומות הבנייה? נדל"ן 0
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
לאץ' חשיפה לs&p לטווחי זמן שונים שוק ההון 3
א חשיפה מוגזמת לsnp? שוק ההון 45
ב חשיפה פשוטה להשקעות ב-Private Equity השקעות אלטרנטיביות 1
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
ב חשיפה לכלל סוגי האג"חים הממשלתיים שוק ההון 4
Finfree קה"ש ילין לפידות מסלול מנייתי-איך לזהות חשיפה למדדים השונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B רמת חשיפה למניות שוק ההון 7
G תיק חשיפה לפקטורים שוק ההון 0
C חשיפה לחברות ביטחוניות שוק ההון 5
T MSCI EUROPE - חשיפה ליורו שוק ההון 14
ה חשיפה להודו שוק ההון 1
ש חשיפה למניות לעומת חשיפה למחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Yos עדכון חשיפה למניות במסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
C חשיפה לתעשייה מסורתית שוק ההון 0
G מה זה שיעור חשיפה? שוק ההון 5
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
S משכנתא: חשיפה לפריים אל מול קבועה צמודה נדל"ן 7
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
ח צמצום חשיפה למניות שוק ההון 2
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
מומו הברווז חשיפה אפקטיבית למניות בקה"ש שוק ההון 2
milx חשיפה לזהב ע"י חברות תמלוגי זהב - לגיטימי? שוק ההון 7
Summers חשיפה גדולה מדי של S&p500 לחברות הגדולות שוק ההון 13
O חשיפה לפקטורים שוק ההון 38
T למה כולם רצים על חשיפה מחוץ לארהב בכל מחיר ? שוק ההון 2
סול חשיפה מוגדלת לארה"ב שוק ההון 14
ינש הקטנת חשיפה לריביות על משכנתא צרכנות פיננסית 2
A איך מאזנים בין נוחות ניהול תיק מול מיקסום חשיפה שוק ההון 70
E חשיפה לדירה להשקעה בלי לקנות דירה שוק ההון 5
ה חשיפה לשוק הבריאות בארצות הברית שוק ההון 4
מ הבנת 120% חשיפה למניות שוק ההון 6
R חשיפה לטכנולוגיה שוק ההון 0
O חישובי חשיפה של קרנות השתלמות\קופות גמל שוק ההון 0
C חשיפה לאגחים וקרנות מחקות שוק ההון 6
S גידור חשיפה לנדל"ן צרכנות פיננסית 4
Liron2035 מבט היסטורי על חשיפה לשוק האמריקאי לעומת השוק עולמי שוק ההון 56
Liron2035 קרנות מחקות שמחזיקות אג"ח ממשלתי צמוד מדד לטווח קצר אך לא מתחייבות ל100% חשיפה שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה