• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסכון בחשמל

ההבדל זה בגודל המכשיר ובהספק (צריכה), בתנור חימום הגופי חימום הרבה יותר גדולים מה שאומר הספק יותר גדול , וגם החלל שצריך להתחמם הוא יותר גדול
אם הייתי צריך להמר, הייתי שם כסף שדווקא תנורים טובים יהיו חסכוניים יותר. מההתרשמות שלי לתנורים יש בידוד ואטימה הרבה יותר טובים, ולכן ישמרו יותר טוב על טמפרטורה.

• אהבתי
Reactions: Roi
אבל לא בר השוואה לדעתי , בגלאי הצריכה זניחה בנוסף לחיסכון כספי גדול ברגע שאתה מתקין.
במכשירים במצב בסטנד-ביי ש לך הפסד תמידי 24/7 כל עוד הם מחוברים לחשמל , והיום יש לא מעט מכישירים כאלה בבית , גם אם הצריכה קטנה עדיין יש הפסד תמידי.
אבל זה בדיוק ההשוואה הנכונה בהקשר הזה של צריכה קטנה גם כשלא בשימוש כי החיישן לוקח מעט מאוד חשמל אבל כול הזמן גם שהוא לא בשימוש, יש אפשרות שלא בכול מצב זה יהיה חסכוני יותר.
דומה לדיון שהיה בקשר לצריכת חשמל של מפסקים חכמים, מה שכן זה גם אמור להיות נוח יותר.

בהקשר של צריכת חשמל בלבד נגיד מנורת לד קטנה של 3W שמחוברת לחיישן תנועה שצורך 1W.
אנחנו צרכים חסכון של הרבה שעות כדי שזה יהיה חסכוני, נניח שלפני החיישן השתמשנו בה במשך שעה ביום ושכחנו אותה דולקת עוד שעה ללא צורך.
אז חסכנו בעזרת החיישן פחות ממה שהוא צורך(וגם יש לו עלות כמובן)כול יום.
לעומת זה בצד השני דוד מים חמים עם מפסק חכם שצורך אותו חשמל כמו החיישן תנועה.
בהנחה שיחסוך לנו שעה ביום זה כבר חסכון אדיר כי הדוד צורך יותר מפי 1000 חשמל ממנורת הלד בשעה הזאת.

נערך לאחרונה ב:
מה 3 וואט בסטנדביי? לעומת אלף בעבודה?
הכוונה בהסברים האלה לזמן ארוך ואז תלוי בשימוש שלך זה יכול להיות נכון.
נניח שכמו בדוגמה שלך הוא לוקח 3W בשעה כשהוא לא עובד ו1000W כשהוא עובד.
נניח שבשנה אתה מפעיל אותו רק 3 שעות.
אז בחישוב שנתי המכשיר לקח יותר חשמל בזמן שלא היה בשימוש מאשר בזמן שכן היה.

מנורת לד קטנה של 3W שמחוברת לחיישן תנועה שצורך
להבדיל מנושא של צרכנים בסטאנד-ביי שאפשר להתווכח האם שווה לכבות או לא , בנושא חיישנים ובתים חכמים אין ספק שהדבר מוזיל עלויות באופן משמעותי.
בערים ומפעלים זה בעשרות אלפי שקלים בשנה ואפשר להעמיד כאן עשרות מאמרים בנושא.
אתה לוקח דוגמא נורת לד שצורכת 3w , במציאות נורה כזאת זה בדרך כלל ספוט מאוד קטן ששמים בדרך כלל ליופי ולא גוף תאורה רגיל.
אם תקח דוגמא תאורת בסולן , מטבח חדרי שינה וכדומה ששם הצריכה של הגופים יכולה להיות פי 10 ממה שציינת.
עוד דוגמא זה תאורת חוץ ששם זה יכול להגיע ללדים של 50-100w.
חיישן לא צורך יותר מ0. משהו וואט.
בבתים חכמים אין סוף לאפשרויות , ממעקב של צריכה עד תוכנית הדלקה וכיבוי אוטומטי.

3.הצרכנים הכי זוללי חשמל זה צרכנים עם גופי חימום כגון קומקום, מייבש ודוד או בשמם המקצועי צרכן התנגדותי טהור.
יש המון דרכים לחסוך במוצרים האלה לדוגמא הוספה של שעון לדוד (חייב!), בידוד של צנרת המים החמים וניקוי של קולטי השמש במידה ויש.
הרתחה קומקום שבו כמות מדיוק של הכוסות שצריך.
דברים אלה יכול להביא לחיסכון של כ-40 אחוז ויותר.
בחודשים האחרונים אני מקבל חשבון חשמל יחסית גבוה מבד"כ. איך אוכל לדעת מה הסיבה ?
אני לא משתמש בקומקום חשמלי, ולדוד יש לי שעון-עובד כ - 6-7 שעות ביום. מייבש ומכונה כביסה מפעיל כל אחד כ- 4 פעמים בשבוע (כלומר 4 פעמים מייבש ו-4 פעמים מכונת כביסה). 2 מחשבים דולקים 24/7. לגבי תאורה- לא כל כך מבין לגבי סוגי הנורות.
התנור בשימוש כחצי שעה פעם ביומיים.

בחודשים האחרונים אני מקבל חשבון חשמל יחסית גבוה מבד"כ
תגדיר בבקשה, כמה זה חשבון גבוה?
ולדוד יש לי שעון-עובד כ - 6-7 שעות ביום.
פה קבור הכלב.. 2-3 קילווט שעה זה מתורגם לבערך 230-270 ש"ח לחודש
ומה בנושא חימום הדירה? לא ראיתי את זה ברשימה שלך.
התנור בשימוש כחצי שעה פעם ביומיים.
?

למרות שאני בקושי מתעסק בשוק הפרטי יש פלייר שהכנתי בנושא חסכון בחשמל ,התייעלות אנרגטית ופלייר נוסף של שימוש נכון ובטוח באביזרי חשמל ( מפצלים, כבל מאריך ,בדיקת תקינות פחת על ידי הלקוח, הארקה וכדומה).

להלן מספר טיפים מתוך הפלייר:
1. נורות ליבון צורכות 75 אחוז יותר חשמל מנורות לד , לטווח הארוך ואמור להביא להוזלה בחשבון החשמל.
למה אני כותב "אמור"?
נורת לד זה דיודה שפולטת אור , הדיודה היא בגודל של רכיב אלקטרוני , בגלל שדיודה זה רכיב קטן היצרנים השכילו לעשות וכיום מייצרים גוף בילד אין יחד עם שורה של לדים מולחמים שלא תופסים נפח או מקום ולא נינתנים להפרדה/החלפה מהגוף.
צריך לקחת בחשבון שקונים גוף כזה ונורות הלד נשרפות אחרי שנה שנתיים (לפעמיים גם אחרי חצי שנה) יש צורך להחליף את כל הגוף , מה שאומר הזמנת חשמלאי + קנייה גוף תאורה חדש , זה לא סיפור זול.
2.המיקורגל צורך חשמל בשביל להפעיל את השעון הדיגטלי שלו.
היום בכל מוצר יש אלקטרוניקה לדוגמא ממירים של טלווזיה , מערכת שמע , מכונת קפה וכדומה, המוצרים האלה תמיד צרוכים חשמל ונמצאים במצב סטאנד ביי, אני אישית מנתק חלק מהמוצרים במידה ואני לא בבית מספר ימים.
3.הצרכנים הכי זוללי חשמל זה צרכנים עם גופי חימום כגון קומקום, מייבש ודוד או בשמם המקצועי צרכן התנגדותי טהור.
יש המון דרכים לחסוך במוצרים האלה לדוגמא הוספה של שעון לדוד (חייב!), בידוד של צנרת המים החמים וניקוי של קולטי השמש במידה ויש.
הרתחה קומקום שבו כמות מדיוק של הכוסות שצריך.
דברים אלה יכול להביא לחיסכון של כ-40 אחוז ויותר.
4.הוספה של חיישני לתאורה - היום אפשר להוסיף בקלות יחסית חיישן תנועה + חום בשירותים, חדרים ומסדרונות.
ברגע שיש תנועה או עצם שפולט חום נוכח בחדר התאורה נדלקת , יכול להביא כ-10 אחוז חיסכון בחשבון החשמל בנוסף לחסכון בבלאי של הנורות.
5. שימוש במקירוגל/טוסר אובן במקום תנור אפייה חוסך כ-40 אחוז לשימוש.
6. מכשירי חשמל חסכוניים - מכשירי חשמל ביתיים נושאים את תווית הדירוג האנרגטי שלהם בין האותיות a-g, האות a זה הייעיל ביותר.
חשוב לבחור מכשירים יעילים בניהם מזגן (צורך האנרגיה העיקרי בבית) מקרר (שני בצריכה) תנור , מדיח כלים ומכונת כביסה , לטווח הארוך יש חיסכון משמעותי בכסף.
7. כיבוי תנור אפייה לפני הזמן - החום הקיים בתנור יעשה את העבודה וישלים את פעולת הבישול.
יש צורך גם להימנע מפתיחה מיותרת של התנור , כל פתיחה מורידה ב10% את החום בתנור.

בחשמל תעשייתי/משרדים וחנויות האפקט הרבה יותר גדול , בשינוי מזערי אפשר לחסוך אלפי שקלים בחודש.
8.
להיוולד/להתחתן ל/עם עובד/ת חברת חשמל ;)

ולדוד יש לי שעון-עובד כ - 6-7 שעות ביום
נשמע לי מוגזם , אולי כדי להתחיל להתקלח באותם שעות פחות או יותר ובלי שום קשר לשקול להתקין דוד סולארי או פתרון אחר.
כנל לגבי המייבש , צריך להבין שזה נראה כמו מכונות כביסה אבל הצריכה שלו פי כמה בגלל הגופי חימום.

התברכנו במדינה עם 10 ימי גשם בשנה אין הצדקה לשלם על ייבוש של בגדים או חימום של מים , אלא עם כן הנסיבות לא מאפשרות.

בחשמל להבדיל ממים אין נזילות , במידה והשימוש בבית נשאר אותו דבר ולא הוספת שום צרכן רציני בשוטף אין שום סיבה בעולם שיקפוץ לך החשבון, שווה לבדוק שוב שינוי בהרגלי הצריכה.

אם זה דירה מחולקת או שהלוח משותף לכמה דירות אפשר לבדוק שלא בוצע שינוי בלוח החשמל.

מה שכן יש לך הרבה שומן ומקומות שאפשר לחסוך עם שימוש נכון , לפחות בכמה שורות הקצרות שרשמת אז תיהיה אופטימי.

יש עוד כמה שיטות לחסוך בחשמל, אמנם קצת יותר קיצוניות אבל גם לא רעות:
- לזרוק את הטלויזיה ולעבור לנייד לצפות בסרטים/טלויזיה
- היום יש פחות ופחות צורך במחשב. כל מה שלא מצריך עבודה בתוכנות ספציפיות שדורשות מחשב אפשר לעשות בנייד.
- בימים שהם לא ממש קרים עדיף להתלבש חם/שמיכה/כוס תה על מזגן
- את הטלפון עדיף להטעין בעבודה או בכל מקום שהוא לא הבית :roll:

- לזרוק את הטלויזיה ולעבור לנייד לצפות בסרטים/טלויזיה
התצחקתני, נו, נו, איך נראה סטאר וור [מלחמת כוכבים], וונדר וומן, פינק פלויד על מסך פיצקעלה לעומת TV 65 וסראונד סאונד...
- היום יש פחות ופחות צורך במחשב. כל מה שלא מצריך עבודה בתוכנות ספציפיות שדורשות מחשב אפשר לעשות בנייד.
כן, הכל ניתן אבל איך אפשר להשוות מסך קטנצ'יק ומקלדת ויטואלית לדבר האמיתי 24 אינץ' ומקלדת אמיתית.

התצחקתני, נו, נו, איך נראה סטאר וור [מלחמת כוכבים], וונדר וומן, פינק פלויד על מסך פיצקעלה לעומת TV 65 וסראונד סאונד...

כן, הכל ניתן אבל איך אפשר להשוות מסך קטנצ'יק ומקלדת ויטואלית לדבר האמיתי 24 אינץ' ומקלדת אמיתית.
טוב, כי אתה בומר, אתה לא תבין ;)

אני קצת בורה בנושא.. אשמח להסבר
מה הכוונה דוד?
יש לנו דוד שמש,
הדוד לבד צורך חשמל גם אם לא מדליקים את הבוילר?
חוץ מזה איך אפשר לדעת מה צורך הרבה חשמל?
תנור אפיה שעובד פעם-פעמיים בשבוע,
מזגן מרכזי 5 כ''ס, מקרוגל
קומקום חשמלי, מייבש כביסה ובחורף חימום ע''י רדיאטור.

הדוד לבד צורך חשמל גם אם לא מדליקים את הבוילר?
במקרה הזה לא ,
בוילר / דוד המים, זה המערכת שאחראית על חימום המים ב- 2 שיטות
1. שימוש בחשמל כאשר מדובר בדוד חשמלי
2. ‏מערכת סולארית, שפועלת על בסיס חום השמש כאשר מדובר בדוד שמש.
בכל מערכת שבה יש מערכת סולארית קיים בדוד אפשרות לחימום חשמלי , בדיוק כמו קומקום גדול.

בימי בהם אין שמש אז חום השמש אינו מספיק לבדו לחמם את המים אז מפעילים את הדוד החשמלי והוא זה שבעיקר משמש אותנו. לעומת זאת, בימי של שמש דוד השמש עושה את העבודה ומספיק למספר מקלוחות תלוי בגודל הדוד וביעילות שלו לשמור חום.

חוץ מזה איך אפשר לדעת מה צורך הרבה חשמל?
כל צרכן שיש בו גוף חימום לדוגמא תנור, קומקום, מייבש , פן לשיער מכונת קפה וכדומה הם הצרכנים הכבדים שיש בבית.
צריך לשים לב לאופן השימוש או לפחות להיות מודע לזה שהם צרכנים כבדים.

מזה להיות מודע ? יש לי חבר שדואג כל הזמן לכבות את התאורה בבית שהוא יוצא מהחדר , הוא מתעצבן שמשהו שוכח לכבות את האור במקלחת.
אבל הדוד חשמל שלו? דולק 10 שעות ביום בלי סיבה מוצדקת.

אותו חבר דרך אגב נוסע 15 קמ לכיוון כדי לתדלק את הרכב במקום שזול ב- 10 אגורת מהתחנה ליד הבית, נסיתי להסביר לו פעם אחת שהוא לא חוסך ככה, ומה ההיגיון להיכנס לעיר פקוקה בשביל לתדלק ב-3 שקל פחות , זה רק על קצה המזלג אפשר לפתוח רק על הטעויות שלו שרשור שלם.

גלשתי מהנושא ....
באיזה שהוא שלב ניהיה יותר קשה לחסוך , הדרך שלי להמשיך להתייעל זה להיות לפחות מודע לכמה עולה לנו ההוצאות הקבועות ושם לנסות להתייעל או לשנות הרגלים.
במקרה שלי שמתי לב שהמים החמים של הדוד שמש מספיקים עד שעה 7 בערב , בגלל שהדוד ישן הוא לא אוגר טוב את החום ואז יש צורך להפעיל את הדוד החשמלי, אז התחלתי להתקלח ישר אחרי עבודה במקום לחכות לערב.

בגלל שהדוד ישן הוא לא אוגר טוב את החום ואז יש צורך להפעיל את הדוד החשמלי, אז התחלתי להתקלח ישר אחרי עבודה במקום לחכות לערב.
לא הגיע הזמן להחליף דוד?

לא הגיע הזמן להחליף דוד?
יותר קל להרכיב ממשלה מאשר לשכנע את בעל הדירה שלי להחליף את הדוד.
במידה והייתי מתכוון להישאר לטווח ארוך בדירה כנראה שהייתי מבצע לבד בידוד של קווי המים לפחות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik חסכון בחשמל - נורות לד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י חסכון לטווח ארוך לנכדים שוק ההון 9
G חסכון לנכדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א הפסד ריאלי בפוליסת חסכון מיסים 13
מ יכולת השתכרות או הגדלת חסכון התפתחות אישית 12
ptom חסכון לבילויים / תחביבים התפתחות אישית 9
K חסכון לילד במקביל לחסכון לדירה? שוק ההון 5
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
S עלייה ברמת החיים או חסכון פוסטים מאיכות נמוכה 12
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
N חשבון חסכון דולרי צרכנות פיננסית 1
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
D השקעה/חסכון נזיל לטווח קצר בסיכון נמוך בהוראת קבע שוק ההון 2
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ חסכון שוק ההון 1
Jtm משיכת פנסיה משלימה (חסכון לטווח בינוני) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
ט חיסול משכנתא vs תכניות חסכון עדכניות נדל"ן 24
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L חסכון בכפייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C אגח "חסכון" ארהב שוק ההון 1