• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלוקת פלח האג"ח בתיק

• פותח הנושא bob95
  • פורסם בתאריך

bob95

משתמש סולידי
דירוג
23
היי,
מתלבט איך להשקיע את פלח האג"ח בתיק שלי... אשמח לשמוע מה אתם חושבים.
בתור משקיע מתחיל אני מעדיף שהתיק שלי יהיה פשוט ככל הניתן ולכן מעדיף קרן אגח ממשלתי כללי.
אני מעריך שהיא תתן הגנה סבירה מול תרחישי של אינפלציה (בעזרת אגח צמודות שנמצאות שם) וגם מול דפלציה (אגח לא צמודות + קרן לשעת חירום שתהיה לי במק"מ).
מה שמדאיג אותי במיוחד, שלא במפתיע, הוא תרחיש של עליית ריבית.
מכיוון שהריבית שבנק ישראל מחליט עליה קשורה לריבית בארה"ב (במידה כזו או אחרת) אני חושש שבתרחיש של עליית ריבית בארה"ב, תעלה גם הריבית בארץ ובעצם תגרום לירידה הן בפלח המנייתי והן בפלח האגחי של התיק (בעקבות אנשים שיעדיפו כסף "מובטח" בריבית של הבנקים).
במקרה כזה האגח בריבית משתנה שכל הקרנות של מדד אגח ממשלתי כללי מחזיקות הן לא יותר מ5 אחוז מכלל המדד.
כלומר אני מודאג שהתיק לא יהיה מספיק מגודר לתרחיש של עליית ריבית.
איך אתם מתמודדים עם חשש מעליית ריבית בתיק שלכם? זה מדאיג אתכם בכלל? אולי כדאי לקנות בנפרד בחלק האגחי גם קצת קרן אגח ממשלתי בריבית משתנה?

(לא מחפש ייעוץ ולא מייעץ, מחפש לשמוע דעות)

איזה יתרון אתה רואה באג"ח ממשלתי ארוך
לא מדבר על אגח ארוך בהכרח. פשוט לתת אולי חשיפה יותר רחבה לאגח בריבית משתנה. במקרה ה"גרוע" והסביר יותר בעתיד הנראה לעין הוא נשאר יציב פחות או יותר כי הריבית נשארת אפסית ובמקרה הקיצון (של עליית ריבית) הוא ימתן את הנפילה.

איך הקרן מגנה עליך מדיפלציה?
א' מק"מ שומר על ערך הכסף ולכן בדפלציה הערך (הריאלי) של ה"מזומן" שמוחזק לי במק"מ יעלה. כנ"ל לגבי אג"ח לא צמודות, ימשיכו לתת תשואה ללא הצמדה.

בדרך כלל הריבית עולה כשהכלכלה מתחממת וגם החלק המנייתי עולה יפה, כך שבדרך כלל החלק המנייתי יגן עליך מפני עליות ריבית מתונות והדרגתיות.
לעומת זאת, עליות חדות כתוצאה מאיבוד שליטה על האינפלציה, זה סיפור אחר, ויש אנשים שמקצים אחוז מסוים לסחורות בכדי לגדר את עצמם מפני סיכון כזה.

איך אתם מתמודדים עם חשש מעליית ריבית בתיק שלכם? זה מדאיג אתכם בכלל? אולי כדאי לקנות בנפרד בחלק האגחי גם קצת קרן אגח ממשלתי בריבית משתנה?
מדוע אתה חושש? עליית ריבית זה דבר טוב למשקיעים, למלווים ולחוסכים - לאורך זמן.
אתה צריך להסתכל על כלל הנסיבות האישיות שלך וטווח ההשקעה שלך ולתכנן את הקצאת הנכסים בהתאם, גם בהיבט של אחוז מניות מול אג"ח וגם בהיבט של מח"מ האג"ח.
ככל שההפרש בין טווח ההשקעה שלך למח"מ הוא גדול יותר, כך עליית ריבית היא מגמה מיטיבה עם מחזיק האג"ח.

מדוע אתה חושש?
בעיקר מסיכון שלא לקחתי בחשבון. לצורך העניין - הסיכון שבהשקעה במניות ברור לי כשמש, כמו גם הסיכון שבחדלות פירעון של מנפיק האג"ח למשל. אבל אני לא בטוח שאני מבין עד הסוף למה עליית ריבית מיטיבה עם המשקיעים.
לי נשמע שזה גורם בעיקר ל"בריחה" גם ממניות וגם מאג"ח (לפחות בתחושה שלי, ייתכן מאוד שאני טועה בגדול) כי אנשים יעדיפו כסף "בטוח" בריבית של הבנק.

שההפרש בין טווח ההשקעה שלך למח"מ הוא גדול יותר, כך עליית ריבית היא מגמה מיטיבה עם מחזיק האג"ח
אני צעיר וטווח ההשקעה הוא במינימום של המינימום 15 שנה. הקצאת הנכסים תהיה ככל הנראה 60/40 לטובת מניות (סוג של three fund portfolio).
אתה יכול להסביר למה זה מיטיב עם מחזיק האג"ח (כלומר, איתי) לאורך זמן? אם קניתי היום והאג"ח עולה X, המח"מ של קרנות אג"ח ממשלתי כללי שראיתי הוא באיזור ה6-7 כלומר שערך האג"ח ירד ב 7% פחות או יותר. אם הריבית תישאר באיזורים האלה 10 שנים (למשל כמו הריבית בעשור האחרון) אני בכלל אצליח להחזיר את ההפסד בפלח האג"חי?
או לחילופין, איך המניות אמורות לכסות את ההפסד? למה שעליית הריבית תעודד השקעות?
אני מניח שיש כאן איזושהי נקודה שאני לא מבין/מפספס

שערך האג"ח ירד ב 7% פחות או יותר
אם יש עליית ריבית של אחוז

אם הריבית תישאר באיזורים האלה 10 שנים
אז עכשיו האג"חים החדשים שנכנסים נותנים לך ריבית גבוהה באחוז ביחס למה שהיית מקבל בעבר. כפול 10 שנים זה 10% שמפצים על ההפסד של ה- 7%. בעצם גם הישנים נותנים עכשיו תשואה גבוהה באחוז (המחיר שלהם ירד כדי שהם יתנו תשואה גבוהה יותר).

המח"מ של קרנות אג"ח ממשלתי כללי שראיתי הוא באיזור ה6-7
כאמור, אף אחד לא מכריח אותך להחזיק אג"ח ארוך.

אז עכשיו האג"חים החדשים שנכנסים נותנים לך ריבית גבוהה באחוז ביחס למה שהיית מקבל בעבר. כפול 10 שנים זה 10% שמפצים על ההפסד של ה- 7%. בעצם גם הישנים נותנים עכשיו תשואה גבוהה באחוז (המחיר שלהם ירד כדי שהם יתנו תשואה גבוהה יותר).
תודה רבה! הבנתי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
חתול לילה חלוקת עיתונים - עקיצה? אוף טופיק 4
Y חלוקת הארץ לשתי מדינות - ישראל ופלסטין פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 28
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
R חלוקת דיבידנד באופן לא שווה בין בעלי המניות מיסים 13
Royi מחקה מדד עם חלוקת דיבידנדים ועמלה נמוכה שוק ההון 2
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
L חלוקת מסלולים בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E חלוקת קופונים באג"ח ממשלתי שקלי שוק ההון 3
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
A היסטוריית חלוקת דיבידנדים שוק ההון 4
B חלוקת נכסים - איך מחשבים מזומן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
ע חלוקת קופת הגמל לרכיבים - תגמולים, פיצויים, קצבתי והוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
N איך חלוקת דיבידנד באה לידי ביטוי בקרן סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
אחד_שיודע איך מהוונים ערך של קופת גמל IRA לצורך חלוקת נכסים בפרידה שוק ההון 26
G שאלה בהבנת חלוקת תיק השקעות יחד עם קופות גמל שוק ההון 17
M חלוקת ההשקעה בניירות ערך לפי מיסוי? מיסים 1
hommie אלטשולר שחם - חלוקת נכסים במסלול מנייתי שוק ההון 2
Y חלוקת הפקדה חד פעמית בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
O חלוקת תיק שוק ההון 2
Nina T האם חלוקת דיבידנד מעל 80% היא מופרכת? שוק ההון 2
אמירב חלוקת ביטוח אובדן כושר עבודה למספר חברות ביטוח צרכנות פיננסית 4
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1
A חלוקת דיבידנדים Vanguard במערכת spark שוק ההון 1
ד חלוקת הנכסים עפ"י אסטרטגיית תיק השקעות נבחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
R חלוקת התיק על כלל נכסיו שוק ההון 23
יבגני_ל מיסוי במקור בארה"ב על חלוקת רווחים של MLP למשקיעים ישראלים מיסים 8
the_newbie חלוקת דיבידנדים של קרן סל אג"ח ישראלית שוק ההון 1
yanosh34 חשבון IRA - האם חלוקת מניות חייבת במס שוק ההון 11
ט חלוקת דיבידנד במניות שוק ההון 8
B תיק השקעות - אופן חישוב חלוקת הנכסים שוק ההון 15
ח בורסה בארה"ב חלוקת דיבידנד בשיעור של מעל 25 אחוז ממחיר המנייה שוק ההון 3
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
L שאלה: האם חלוקת דיבידנד משפיעה על תשואת המדד (המדד יירד)? שוק ההון 4
R דמי ניהול ומדיניות חלוקת דיבידנד כשיקולים לבחירת תעודת סל / קרן מחקה שוק ההון 11
M שאלה של חדש בתחום (בנושא חלוקת דיבידנד) שוק ההון 1
amidar פער (גדול?) בין מועד חלוקת הדיבידנד למועד הופעת הכסף בתיק שוק ההון 11
R חלוקת הנכסים בעולם והשוק היעיל שוק ההון 37
N דיבידנדים ורכישת מניות יום לפני חלוקת דיבידנדים שוק ההון 9
amidar היסטורית חלוקת דיבידנדים - מניות ישראליות בארץ שוק ההון 61
מ חלוקת קה"ש+קופ"ג IRA שוק ההון 7
שמוליק קיפוד חלוקת כספים פנסיוניים צרכנות פיננסית 20
K גישה לבחירה בין אלטרנטיבות,חלוקת זמן ומשאבים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
V חלוקת הניירות בין החשבון הרגיל הממוסה לבין IRA שוק ההון 13
B חלוקת דיבידנדים ניירות של Vanguard. שוק ההון 9
ז פלח אגחי בתיק השקעות, דולרי, וללא מס עזבון שוק ההון 3
ו עדכון פלח המניות בתיק שלי שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה