• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון לנכדים

Roksan

משתמש רשום
דירוג
0
ערב טוב,
מעוניין לחסוך עבור כל נכד ( ארבעה כרגע ):
* השקעה ראשונית - 100,000 ש"ח לכל נכד
* שההורים או הנכד לא יכלו לגעת בכסף עד גיל 21
* אפיק אגרסיבי ( יש 20 שנים לחסוך )

איך עושים זאת ( במיוחד את הסעיף שאף אחד לא יוכל לגעת בכסף ) ?
האם פותחים חשבון בנק על שם הנכד ?
ומי יוכל בעתיד לשנות אפיקי השקעה / הוראות ?

תודה

קצת מורבידי.
אם אתה פותח קופת גמל על שמך וממנה את הנכדים כמוטבים, הכסף שלך עד 120 ואחר כך עובר אליהם. לדעתי, אין לך אפשרות להתנות במקרה כזה בקשר לגיל בו הם יוכלו לגעת בכסף. היתרון הוא שהכסף של שמך, מותר לך לשנות מסלולים בלי לקבל אישור מאף אחד, ואפילו, לא עלינו, להשתמש בכסף אם תתחרט לגבי המתנה.
אתה יכול גם לפתוח קופת גמל או חסכון אחר על שמך, לא למנות מוטבים ולהקצות את הכסף בצוואה כך שנאמן ינהל את הכסף עד שהנכדים יגיעו לגיל 21. כך אתה מוגן שגם במקרה של פטירה, חס וחלילה, ימולאו הוראותיך. החסרון הוא עלות נאמן וקושי מסויים ב"טייס אוטומטי" לטווח ארוך (ואם יצטרכו את הכסף בגיל 20 כדי ליסוע ללמוד בחו"ל בהזדמנות שלא תחזור שוב?).
פתיחת חשבון על שם הנכדים פחות מומלצת. אני לא מומחה לבנקאות, אבל יודע שהבנקים עושים צרות במקרה בו מעורב קטין. בכל מקרה, אני לא רואה איך אחרי שהכסף של שם הנכד, אתה תוכל למנוע ממנו לעשות שימוש בכסף גם לפני גיל 21. בכל מקרה, מבחינה משפחתית קח בחשבון שהתינוק המתוק של היום יכול להפוך לנער חסר אחריות ומשמעת פיננסית כך שבמקומך הייתי שומר לעצמי את הבעלות על הכסף לפחות לעת עתה.
לא ממליץ ולא יועץ, ויש להיוועץ עם יועץ משפטי אשר בפניו יוצגו כל הנתונים הרלוונטיים לצורך קבלת החלטה מושכלת.

אתה יכול לפתוח חשבון ניירות ערך שמוגדר "מתנה". החשבון על שמך, הקטין מוטב, אתה מנהל את החשבון עד שהילד בגיר חוקית.

סליחה, כנראה שלא הסברתי במדוייק... שרשמתי גיל 21 זה סתם היה משהו כללי, לא אכפת לי אם זה יהיה ב -21 או 18. בקיצור, לא משהו ספציפי אבל בעקרון עד לבגרות.
חשבון ניירות ערך שמוגדר "מתנה" זה בבנק או חברת השקעות ?

והוסיף עוד משהו, כל המהלך הוא בגלל החשש שיתחילו למסות (מיסוי ) ירושות בקרוב מאוד. אז בעצם פתיחת חשבון על שמי עם מוטבים לא עונה על בעיית המיסוי שתיווצר.

אז מה עושים עם רוצים לחסוך מס ירושה + לעשות כמה שקלים + לא חשבון שניתן למשוך ממנו כסף עד גיל X ?

תודה רבה

דבר ראשון זו שאלה לעורך דין ולכל אחד מצב פרטיקולרי. אסטרטגיה אחת שראוי לבחון היא להקים חברה משפחתית יחד עם הנכד ולבחון את האפשרות שבעוד שעיקר הבעלות תהייה של הנכד אבל השליטה תשאר שלך. אני גם תוהה אם אפשר לפתוח חשבון על חשבון הנכד ולהגדיר אותך כבעל זכות חתימה או מנהל, וליצור חוזה עסקי מקצועי נפרד בו אתה ממונה למנהל החשבון בצורה בלעדית עד תאריך מסויים ושבירת החוזה מלווה בקנס בגובה הקרן, או משהו כזה. אבל שוב, זו שאלה אישית לעורך דין.

סליחה, כנראה שלא הסברתי במדוייק... שרשמתי גיל 21 זה סתם היה משהו כללי, לא אכפת לי אם זה יהיה ב -21 או 18. בקיצור, לא משהו ספציפי אבל בעקרון עד לבגרות.

והוסיף עוד משהו, כל המהלך הוא בגלל החשש שיתחילו למסות (מיסוי ) ירושות בקרוב מאוד. אז בעצם פתיחת חשבון על שמי עם מוטבים לא עונה על בעיית המיסוי שתיווצר.

אז מה עושים עם רוצים לחסוך מס ירושה + לעשות כמה שקלים + לא חשבון שניתן למשוך ממנו כסף עד גיל X ?

תודה רבה

חשבון שמוגדר מתנה זה בבנק, אבא שלי עשה את זה לילדים שלי בבנק לאומי ומבחינת הבנק אבא שלי "מקנה מתנה" לנכדיו. החשבון מנוהל על ידי הסבא, אבל רשום על שם הנכד. הכסף יעבור לרשות הנכדים כשיהיו בגירים חוקית. כשפותחים את החשבון רושמים מי ינהל את הכסף אם חלילה הסבא נפטר לפני שהילדים בגירים (לדוגמה על שם הסבתא, האבא/אמא של הנכדים) . אני לא יודע אם זה מגן ממס ירושה, זו שאלה לעורך דין. בכל מקרה, פתיחת חברה משפחתית נראית לי צעד לא נכון, חברה משפחתית זו חברה לכל דבר, תצטרך להעמיס הוצאות של רואה חשבון, דוח שנתי, מס חברות וכולי.

עוד אופציה שאתה יכול לשקול היא לפתוח קופת גמל/קרן השתלמות על שמך ולרשום את הילדים כמוטבים. בבוא היום תוכל למשוך את הכסף ולתת אותו להם, או אם חלילה לא תהיה עימנו אז הכסף יעבור אליהם. אין לי מושג מה יהיה במקרה הזה אם יהיה מס ירושה.

נערך לאחרונה ב:

תודה רבה
ועוד הערונת, כשהלכנו בהתחלה לבנק לאומי ושאלנו אם יש אפשרות לעשות את זה אמרו לנו שאי אפשר. התעקשנו קצת, מנהלת ההשקעות עשתה כמה טלפונים והתברר שאפשר. אז אם בהתחלה אומרים לך בבנק שאי אפשר מאוד יכול להיות שהפקיד פשוט לא יודע שהאופציה הזו קיימת.

תודה רבה.
נראה שנצטרך לחכות מעט עד שיתבהר נושא מס הירושות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Homer חיסכון לנכדים שגרים בחו"ל שוק ההון 8
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה