• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון לילדים - אפיק לטווח ארוך

טל_1

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
לאחר קריאה לא מעטה בבלוג ובפורום, החלטתי "לנהל" בעצמי חיסכון לילדה שלי (כמעט ובחרתי בפוליסת חיסכון של חברות ביטוח ;))
מן הסתם מדובר בחיסכון ארוך טווח - 20 שנה+, מבוסס על הוראת קבע חודשית.
בהתחלה חשבתי על קרן מחקה של ת"א 100 וזהו, במחשבה שנייה אולי 50/50 בין ת"א 100/SP500.
יש שיקולים חשובים במיוחד בטווח כל כך ארוך?
אשמח לשמוע את דעותיכם בנושא.

ושאלה קטנה - קרן מחקה שדמי הניהול שלה הם 0% (למשל אי.בי.אי סל ת"א 100 - 5113063) - האם באמת אין שום תשלום לקרן?

שבוע טוב!

יש שיקולים חשובים במיוחד בטווח כל כך ארוך?
להלן שיקולים חשובים:
1. האם הקרן משתמשת באמצעים סינטטיים בשביל לעקוב אחרי המדד (כדוגמת חוזים עתידיים)?
2. האם מעוניינים בגידור מט"ח (היה דיון כאן בפורום על יתרונות וחסרונות הגידור)?
3. לאיזה כלכלה רוצים להיצמד (50/50 אמריקאית/ישראלית)?

אשמח לשמוע את דעותיכם בנושא.
אני אישית הייתי מתחיל לחשוב על שילוב עם אג"חים בעוד 10 שנים לפחות ולא קודם לכן.

קרן מחקה שדמי הניהול שלה הם 0% (למשל אי.בי.אי סל ת"א 100 - 5113063) - האם באמת אין שום תשלום לקרן?
עד שהם יעלו את דמי הניהול ואנו נהיה לקוחות שבויים בגלל שלא נרצה לשלם מס רווחי הון :)

• אהבתי
Reactions: HHH
מן הסתם מדובר בחיסכון ארוך טווח - 20 שנה+, מבוסס על הוראת קבע חודשית.
נתון חשוב מאוד לצורך הדיון: מהו גובה הסכום החודשי שאת רוצה לחסוך?

נתון חשוב מאוד לצורך הדיון: מהו גובה הסכום החודשי שאת רוצה לחסוך?
מדובר על כמה מאות שקלים כרגע (ללא עמלת מינימום), בתקווה יעלה בהמשך.

— האם הקרן משתמשת באמצעים סינטטיים בשביל לעקוב אחרי המדד (כדוגמת חוזים עתידיים)?
תוכל להרחיב בנושא?

האם הקרן משתמשת באמצעים סינטטיים בשביל לעקוב אחרי המדד (כדוגמת חוזים עתידיים)?
תוכל להרחיב בנושא?
צריך להבין שסיכון של חוזים עתידיים הוא די נמוך וכל עוד מדובר על כמה מאות שקלים בחודש - אני לא ממליץ - אבל אני אישית לא הייתי מעסיק את עצמי בזה.

צריך להבין שסיכון של חוזים עתידיים הוא די נמוך
עדיין אם מסתכלים על זה בתיק של הארי בראון שבו 25% משווי הנכסים שלך מוקצה למניות עולמיות אז לרכוש רק מוצר שמחזיק מוצרים סינטטיים ב-25% מההון שלך זה לדעתי מעט בעייתי.
הסיכון יכול להיות נמוך ככל שיהיה אבל להמר עליו סכום כל כך גדול זה לא בשבילי.

תקנו אותי אם אני טועה אבל לא מצאתי קרן מחקה שעוקבת אחרי מדד S&P500 שהיא לא סינטטית.

אישית, פעם השתמשתי לחיסכון לילדים בשילוב של 50/50 סנופי/תא100. כעת משתמש בקרן מחקה שכוללת 60% סנופי 30% יורוסטוקס 600 ו10% מדינות מפותחות (פעם לא היה קרנות מחקות כאלה) לא מגודרת. למה עברתי? כדי להיות יותר חשוף לכלל השוק העולמי (לצערי אין עדיין קרן מחקה ישראלית שנותנת יותר חשיפה דרך קרן אחת).

למה אני משתמש בחשבון של הילדים (חשבון נפרד רשום על שמי) בקרנות ישראליות לא מגודרות מטח ולא בקרנות ישראליות מגודרות או בקרנות אמריקאיות\איריות כמו בתיק שלי?
מכמה סיבות:
1. פשטות המכשיר (הוראת קבע לקניית קרן מחקה, בבנק לאומי יש עמלת מינימום דיי נמוכה (5 ש"ח) עבור הוראת קבע לקניית קרן מחקה)
2. פיזור סביר יחסית
3. לא רוצה לשלם על גידור כי זאת פרמיה נוספת שרוב הסיכוים לא צריכים אותה לטווח ערוך.
4. מיסוי: זה המקום היחיד בתיק שבו אשלם מס רווחי הון תלוי אינפלציה (בקרנות סל אמריקאיות\איריות מס רווחי הון תלוי בדולר שלא תמיד משכלל את האינפלציה), מצד שני יש מיסוי כפול על קרן צוברת (דיבידנד ממוסה פעמיים)

עכשיו לגבי קרן סינטטית מול קרן פיסית - תתפלאו אך לקרן סינטטית יש גם יתרונות - אין טעות עקיבה. לדבי החסרון של סיכון צד ג' - הוא דיי מזערי. רוב הכסף נמצא באגחים של ארה"ב (בקרן לא מגודרת) או ישראל (בקרן מגודרת).

לגבי העדר דמי ניהול: יש דמי ניהול סמויים בהרבה קרנות. למשל אותה קרן שאני משקיע בה לילדים (http://maya.tase.co.il/bursa/fundDetails.asp?FundCd=5121322) לכאורה לא גובה דמי ניהול, אך לפי הדו"ח החודשי שלה ניתן לראות שהיא מחזיקה 3 קרנות סל וכל החשיפה שלה לשווקים מתפתחים מבוצעת דרך GMM שגובה 0.59% דמי ניהול ומהווה כמעט 10% מהקרן, כלומר יש עוד 0.06% דמי ניהול סמויים. אגב זה אומר שהקרן סינטטית באופן חלקי. כלומר, צריך להכנס לפונדר או (עדיף) לאתר של בורסה ולראות במה משקיעה הקרן וכך לגלות עלויות נסתרות

*הבהרה: אין לראות בזה משום המלצה לקניית קרן כזאת או אחרת

נערך לאחרונה ב:
הסיכון יכול להיות נמוך ככל שיהיה אבל להמר עליו סכום כל כך גדול זה לא בשבילי.

קראת את זה לפני שהגבת?!
מדובר על כמה מאות שקלים כרגע (ללא עמלת מינימום), בתקווה יעלה בהמשך
ל עוד מדובר על כמה מאות שקלים בחודש - אני לא ממליץ - אבל אני אישית לא הייתי מעסיק את עצמי בזה

@טל_1, הוראת קבע לקרן מחקה ישראלית זרה או זרה גם אם סינטטית היא פתרון לא רע ביחוד שהוראת הקבע היא בסכום קטן.
@איליה סיכם זאת יפה,
לא הייתי מתחיל לקנות קרנות אמריקאיות ומבצע העברות כספים לברוקר אמריקאי בשביל 300 שח לחודש. גם לא הייתי פותח חשבון ברוקר בשביל זה.

יתכן שכאשר הסכום יעבור את ה 50 אש"ח אפשר לשקול מחדש היכן כדאי למקם את החסכון והאם 100% מניות זה לא סיכון יתר (ככל שהחסכון מתקרב ליעד הפדיון, בין עם גיל המסירה לילד או משיכה עבור נניח בר/בת מצווה, רצוי להפחית את הסיכון כדי לגדר סיכון נפילות בעת משיכה)

קראת את זה לפני שהגבת?!
כמה מאות שקלים בחודש למשך 20 שנה זה סכום לא קטן בכלל בעיקר כשמשקללים בפנים גדילה ממוצעת של 8-10% בשנה.

כמה מאות שקלים בחודש למשך 20 שנה זה סכום לא קטן בכלל בעיקר כשמשקללים בפנים גדילה ממוצעת של 8-10% בשנה.
כמה שאתה צודק! אבל אני בפרוש אמרתי שבשנים הראשונות, כשהסכום עוד נמוך, אפשר להתעלם מהסיכון הזה. בהמשך כמובן שיש לתת עליו את הדעת.

בשנים הראשונות, כשהסכום עוד נמוך, אפשר להתעלם מהסיכון הזה. בהמשך כמובן שיש לתת עליו את הדעת.
אז מה שאתה אומר זה שבעוד 10 שנים הוא צריך לחשוב אם למכור מוצר סינטטי ולשלם מס רווחי הון או להישאר עם מוצר סינטטי?
אני מעדיף לחשוב עכשיו אם בעוד 10 שנים אני ארצה מוצר סינטטי או לא ולא להיכנס לתזמון "מס רווחי הון".

אז מה שאתה אומר זה שבעוד 10 שנים הוא צריך לחשוב אם למכור מוצר סינטטי ולשלם מס רווחי הון או להישאר עם מוצר סינטטי?
אני מעדיף לחשוב עכשיו אם בעוד 10 שנים אני ארצה מוצר סינטטי או לא ולא להיכנס לתזמון "מס רווחי הון".
או קי. חוזר בי. בפזיזותי לא לקחתי בחשבון את עניין המס.

עד כמה שהחיים מסובכים היום.
פעם שמנו כול שבוע 10 גרושים בקופסא של דן חסכן ואחרי שנים היה לנו המון לירות :)

@daat99 - החשש מנושא היותה של הקרן סינטטית נוגע לחשש שהקרן תאבד כספים בגלל חוזה עתידי שהצד עימו מתקשרת הקרן לא יקיים?

סתם שאלה בפן המוסרי. למה אתה בכלל רוצה לחסוך כסף לבת שלך?
פה בישראל זה לא כמו באמריקה שתואר ראשון מתחיל ב-$100,000 והורים באמת צריכים לפתוח תוכנית חיסכון איך שהילד נולד בשביל שלא יצטרך לקחת הלוואה.
אבל בארץ זה שטויות. סה"כ 30,000-40,000 שקל. אולי זה יהיה יותר באזור ה-40,000 בגלל אינפלציה עד שהיא תגדל אבל זה עדיין גרושים. 1,000+ שקל כל חודש לאורך כל תקופת הלימודים.

אני לא מתלהב בכלל מכל הקטע הזה של "בוא נחסוך מהילדים כל קושי אפשרי בחיים". אלה הילדים שגדלים להיות אחר כך הפרזיטים של החברה. בהפגנות של המחאה החברתית ב-2011 אתה לא ראית בקהל אנשים באמת עניים מהפריפריה והשוליים של החברה. ראית כמעט רק צפונבונים שגדלו בבתים מסודרים שדרשו מהממשלה שתממן את הטיפשות שלהם כי אמא ואבא שלהם החליטו להפסיק לממן אותה.

אני לגמרי מאמין בכל הקטע של "חושך שבטו - שונא בנו". מי שבאמת רוצה שהילדים שלו יגידו לו תודה כשיהיו גדולים - אז שיחשוף אותם לחיים האמיתיים כבר מהיותם קטנים. והבת שלך ממילא כבר תקבל את ההון שלך בבוא היום דרך ירושה, כך שלא הייתי נותן לזה להדאיג אותי יותר מדי...

@daat99 - החשש מנושא היותה של הקרן סינטטית נוגע לחשש שהקרן תאבד כספים בגלל חוזה עתידי שהצד עימו מתקשרת הקרן לא יקיים?
בקרן סינטטית יש שתי בעיות אפשריות:
1. במידה ומנפיק הקרן פושט רגל אז לוקח זמן עד שנמצא מנהל קרן חדש ובזמן הזה אנחנו לא יודעים מה קורה לחוזים העתידיים והם יכולים לפקוע ותיאורטית לגרום למחיקת הנכסים.
2. במידה ומנפיק החוזה פושט רגל אז החוזה לא ימומש והביטוח שיש עליו לא יכסה את מלוא הנזק דבר שיכול להשאיר את הקרן עם תשואה שלילית כבדה גם אם המדד עלה בצורה משמעותית.

כמה הסיטואציות הנ"ל יכולות לקרות ובכמה הביטוח של הגופים הנ"ל יכסה את ההפסדים זו שאלה בפני עצמה.
לפני שעונים עליה בוא ונזכר שליימן ברוד'רס היה גוף פיננסי ענק והוא פשט רגל תוך חודשים בודדים בשנת 2008.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
האזרח החשדן חיסכון לילדים - מבולבל שוק ההון 34
M חיסכון לילדים - קופת גמל להשקעה מחקה sp 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N חיסכון לילדים צרכנות פיננסית 38
H חיסכון לילדים שוק ההון 15
D חיסכון נפרד לילדים שוק ההון 1
א חיסכון לילדים - איפה ואיך? שוק ההון 2
ד חיסכון לילדים - תיק מניות על שמם? שוק ההון 10
B חיסכון לילדים - התלבטות שוק ההון 26
זרטוסטרא תיק חיסכון לילדים שוק ההון 36
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26

נושאים דומים

Back
למעלה