• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון לילדים

Nununu

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם,
אני מחפש אפיק השקעה לחסוך לילדים.
1. הבת שלי התגייסה- מאיזה גיל אפשר להפקיד לה כסף לפנסיה במעמד עצמאי?
2. מה אפיק ההשקעה לחיסכון לילדים - מינימום עלויות באמצעות הוראת קבע חודשית
תודה רבה

2. מה אפיק ההשקעה לחיסכון לילדים - מינימום עלויות באמצעות הוראת קבע חודשית
אני משתמש בקופת גמל להשקעה עבור הילדים, זו האופציה היחידה שאני מכיר שמאפשרת השקעה אוטומטית לגמרי ב-s&p500 בהוראת קבע

1. הבת שלי התגייסה- מאיזה גיל אפשר להפקיד לה כסף לפנסיה במעמד עצמאי?
למה פנסיה ולא חשבון בבית השקעות?
אתה יכול לקנות שם sp500 או מדד עולמי, דמי הניהול זולים יותר והכסף לא נעול עד גיל פרישה.
בנוסף, יש חיסרון רציני בהפקדה לפנסיה על השם שלה שאתה לוקח כסף אחרי מס והופך אותו לכסף לפני מס, יוצא שאתה תשלם פעמיים מס על הכסף הזה.

אני משתמש בקופת גמל להשקעה עבור הילדים, זו האופציה היחידה שאני מכיר שמאפשרת השקעה אוטומטית לגמרי ב-s&p500 בהוראת קבע
נכון. עצם האפשרות להשקיע בהוראת קבע הופכת את המוצר למתאים גם עבור משקיעים מתחילים.

חבל רק שיש שם רק סנופי ואין אפשרויות אחרות.
אנחנו זקוקים למדד עולמי סטנדרטי כמו VT.

• אהבתי
Reactions: Ran
היי לכולם,

השאלה שלי קצת שונה, אבל באותו נושא
התלבטתי האם לפתוח בנפרד
ובסוף בחרתי לזרום עם שרשור קיים.
מקווה שעושה שכל.

אז ככה:
אני רוצה להפקיד סכום חד פעמי לטובת הילד (בן 5)
מה חשוב לי?
1. שיהיה על שמה. לא ניתן למשיכה לפני הגעתה לגיל 18
2. עוקב אחרי מדד מניות עולמי
3. דמי ניהול זולים
4. מעדיפה בפיקוח הלכתי

מה שחשבתי לעשות זה להפקיד את הסכום בגמל להשקעה,
ומכן, מספר שאלות:

1. דמי הניהול שהוצעו לי הינם 0.8%. האם יש חלופות זולות יותר?
אם מישהו מכיר חלופה - אשמח להפניה
@סנופי אולי? בדקת את זה לאחרונה?
(בהשוואת דמי ניהול ניראה שיש כאלו בהן הממוצע נמוך יותר, אבל מצאתי לא מעט כתבות שמדברות על התייקרו ת דמי הניהול בגמל.)

2. למיטב ידיעתי מור קופות גמל היא היחידה שמציעה מוצרים עוקבי מדד בפיקוח הלכתי
משכך, כל המוצרים הרלוונטיים שלי מושקעים בחברה זו (פנסיה, קרן השתלמות, חיסכון לכל ילד)
עד כמה הייתם חוששים לשים את "כל הביצים בסל אחד", כלומר, לנהל את הכל בחברה אחת?

אני חושבת שהסכון שחברה תקרוס והמדינה לא תעשה כלום הוא קלוש,
אבל בהתממש סיכון כזה הנזק למשפחה הספיציפית שלי יהיה ממש בלתי מידתי אם כל הכספים שם.
בהנחה שזה לא רצוי - מה האלטרנטיבה?

@מתכנת אשמח להתייחסותך
תודה

@chen15 -
מסלול הלכה של אינפיניטי.
יתכן שתשיגי גם דמי ניהול זולים יותר.

אז ככה:
אני רוצה להפקיד סכום חד פעמי לטובת הילד (בן 5)
מה חשוב לי?
3. דמי ניהול זולים
4. מעדיפה בפיקוח הלכתי
שאלה, למה לא לבחור נייר (למשל MSCI תכלית) דמי ניהול 0.3 (כמעט חצי ממה שהציעו לך ) וזהו. זה הנייר של הילד הוא מדד עולמי ולא צריך לבחור או לפזר ושהוא יגיע לגיל 18 תגידי לו שהוא קיים ושהוא יכולה לפדות אותו. אם בהמשך את רוצה להוסיף עוד סכומים לחיסכון את קונה את אותו נייר .
להבנתי (אם טועה נא לתקן אותי בבקשה) מס רווחי הון ישולם בכל מקרה במהלך הפידיון גם בקופות גמל למינהן .

זה הנייר של הילד
לדעתי? לדעתו?
מדובר בהפקדה של סכומים לטובת הילד.
חשוב לי שהכסף יהיה בבעלות הילד, קרי, ניתן למשיכה רק על ידו בגיל 18 או בחתימת 2 ההורים במועד מוקדם יותר
בדרך כלל המגבלה הזו היא חיסרון, במיקרה שלנו - חובה
זה לא באג, זה פיצ'ר...

אז איך אפשר, טכנית, לקנות נייר ב0.3 דמי ניהול (עוד פחות מחצי...) על שם הילד?

@cypriano de rore
תודה, בודקת!

נערך לאחרונה ב:
מה חשוב לי?
3. דמי ניהול זולים
4. מעדיפה בפיקוח הלכתי
"מור גמל להשקעה" מסלול מחקה מדד S&P500 - נראה שהמסלול מאושר על ידי הבד״ץ (אני יודע שרצית ״עולמי״ אבל זה ממש ממש קרוב עם דמי ניהול זולים ופיקוח הלכתי)
תבררי מה דני ניהול מוצעים כיום.

לגבי סעיף 1 אין לי מושג אם זה בר השגה במסגרת גמל להשקעה (ובכלל)

@מתכנת
זו האופציה הראשונה שחשבתי עליה.

למיטב ידיעתי מור קופות גמל היא היחידה שמציעה מוצרים עוקבי מדד בפיקוח הלכתי
משכך, כל המוצרים הרלוונטיים שלי מושקעים בחברה זו (פנסיה, קרן השתלמות, חיסכון לכל ילד)
אשמח לשמוע, מה דעתך לגבי זה?

אני חושבת שהסכון שחברה תקרוס והמדינה לא תעשה כלום הוא קלוש,
זה לא ענין של המדינה תתערב או לא.
כל כספי העמיתים בכל החברות וכל המסלולים בארץ מנוהלים בנאמנות, היינו בחשבון נפרד מכספי החברה עצמה, כך שבעת פשיטת רגל הניהול יעבור לחברה אחרת בלי שכספי העמיתים יפגעו.
החשש היחיד הוא מעילה, שעובד חברת הגמל יגנוב כסף מחשבון הנאמנות, אין לי דרך להעריך מה הסיכוי שיתממש סיכון כזה ומה המדינה תעשה.

על פניו נראה שיש אפשרות לפתוח על שם הילדים (אלטשולר כותבים במפורש).
האמת זה רעיון יפה, וגם אולי דרך לחסוך במס.
מי שרוצה לחסוך כסף לחתונות הילדים, בהנחה ולא יהיו להם הכנסות בשנת החתונה, ייתכן שנקודות הזיכוי המינימליות תופסות על קופת גמל שנפתחה בהיותם קטנים.

נערך לאחרונה ב:
מעדכנת:
2 האופציות שעל השולחן

- מור קופות גמל: 0.8 דמי ניהול, עוקב סנופי,
- אינפינטי: 0.5 דמי ניהול, עוקב Msk

בגלל שאישית מושקעת כבר מעל לצוואר במור, נוטה לאינפיניטי. ב-2 הגופים קיבלתי מענה אנושי מהיר ומסור, לא יודעת האם למצטרפים בלבד...

איך זה עולה בקנה אחד עם העובדה שדמי הניהול הממוצעים הם 0.41% ?
לדעתי זה בגלל שהמסלול הזה הגיע יחד עם הרכישה של אינטרגמל, שם דמי הניהול היו 0.35.
מי שהצטרף לפני שנהפך למור, נשאר עם אותם דמי הניהול

אהלן, מנצל את ההזדמנות לשאול ע"ג הפוסט כאן במקום לפתוח חדש. אני קורא קבוע בבלוג ובפורומים אבל עוד לא יצא לי להגיב.

נולד לי ילד לפני חודש ואני רוצה לפתוח לו חיסכון. יש לי סכום התחלה של כ-15 אלף ש"ח, ואני מעוניין להוסיף חודשית 300-500 ש"ח.
מעולם לא פתחתי חשבון השקעה וחשבתי לנצל את ההזדמנות כדי ללמוד את המנגנון על חשבון הילד.

מטבע הדברים אני מוכן לפחות לשנים הקרובות לשים אותו בסיכון מקסימלי באמצעות קרנות סל איריות/ישראליות אם אין ברירה שעוקבות בפיזור הרחב ביותר שאוכל למצוא. אין לי כל כוונה למכור או לבצע פעולות בתיק בשנים הקרובות. אני גם לא חושב שיהיה צורך לבצע איזונים יות מדי, ולכן זה בעצם שגר ושכח+הפקדות חודשיות.

איך שאני מבין את המצב, יש לי למעשה 4 אפשרויות:
1. קופ"ג להשקעה
2. להשקיע דרך הבנק
3. להשקיע דרך ברוקר ישראלי
4. להשקיע דרך ברוקר זר (IB).

הבעיה היא שכשאני מחשב כמה יעלה לי בעמלות לקנות כל חודש ניירות בסכומים של 300-500 ש"ח נראה שאני לא מגיע לעמלות מינימום, לא מקזז דמי ניהול (היכן שהם מתקזזים), מה שיוצר לי תחושה שלפחות עד שהצבירה תהיה גדולה יותר אולי עדיף לי בכלל לשים את הכסף בקופ"ג להשקעה במסלול עוקב סנופי וזהו וכשהצבירה תהיה גדולה ודמי הניהול יתחילו לפגוע בה, אז להעביר לברוקר ישראלי/זר.

עוד עניין שהבנתי הוא שאם אני רוצה לפזר סיכון על גבי 2-4 קרנות שונות אני אשלם על זה הרבה יותר עמלות מאשר אם אקנה נייר אחד (בגלל סכום המינימום לפעולה ביחס להפקדות כאלה נמוכות). אם כך, ההמלצה בסכומים נמוכים הם לוותר על הפיזור ולהתמקד בנייר בודד?

אפשרות נוספת היא במקום להכניס 500 ש"ח בחודש לעשות פעם בחצי שנה או שנה הפקדה של 3000/6000 ש"ח, אבל זה גם קצת מאבד את התשואות לאורך השנה (מניח שזה לא דרמטי), וגם פחות אוטומטי מהוראת הקבע שרציתי לייצר אל החשבון.

ראיתי כמה פעמים בפוסטים שממליצים גם לפעמים להשקיע דרך הבנק ולא ממש הבנתי למה, כי חשבתי שהנחת היסוד היא שהבנק יקח עמלות גבוהות יותר ודמי ניהול גבוהים יותר מאשר בית השקעות, ולכן בכלל לא בחנתי את האפשרות הזו.

חיפשתי בנושא השקעה בסכומים נמוכים או השקעה לילדים, ולא ממש מצאתי תשובה או השוואה שעזרה לי לקבל החלטה.

בקיצור, יצאתי מבולבל. ברור לי שההבדלים לא תהומיים בסכומים האלו, אבל בגלל שאני מנסה ללמוד כדי שבעתיד אדע איך להשקיע סכומים גדולים יותר (חסכון של כ-200K), אני רוצה להבין עד הסוף כרגע מה האפשרות המשתלמת ביותר שבה אני משאיר מינימום כסף בעמלות.

אשמח לכל טיפ או הכוונה.
תודה

נולד לי ילד לפני חודש ואני רוצה לפתוח לו חיסכון. יש לי סכום התחלה של כ-15 אלף ש"ח, ואני מעוניין להוסיף חודשית 300-500 ש"ח.
רוצה להוסיף עוד נקודה למחשבה: סכום חודשי שכזה לא מגיע בהרבה ניירות (אולי בכולם? לא יודע) למחיר יחידה אחת או למינימום קנייה המותר לשלב מסחר פעיל.
מכאן שיהיה לך קושי רציני לקנות ניירות כל חודש. מכאן שנשארת עם הפקדה כל רבעון (או יותר) או קופת גמל להשקעה.

לכן לדעתי בסכום כזה קופת גמל להשקעה עדיפה.
כשתפתח קופה להשקעה ותעשה פעולות בסכומים יותר גדולים כל חודש אולי יהיה שווה לצרף גם את הכספים של הילד לשם. כרגע לדעתי אין כדאיות.

אהלן, מנצל את ההזדמנות לשאול ע"ג הפוסט כאן במקום לפתוח חדש. אני קורא קבוע בבלוג ובפורומים אבל עוד לא יצא לי להגיב.

מעולם לא פתחתי חשבון השקעה וחשבתי לנצל את ההזדמנות כדי ללמוד את המנגנון על חשבון הילד.

מטבע הדברים אני מוכן לפחות לשנים הקרובות לשים אותו בסיכון מקסימלי באמצעות קרנות סל איריות/ישראליות אם אין ברירה שעוקבות בפיזור הרחב ביותר שאוכל למצוא. אין לי כל כוונה למכור או לבצע פעולות בתיק בשנים הקרובות. אני גם לא חושב שיהיה צורך לבצע איזונים יות מדי, ולכן זה בעצם שגר ושכח+הפקדות חודשיות.

איך שאני מבין את המצב, יש לי למעשה 4 אפשרויות:
1. קופ"ג להשקעה
2. להשקיע דרך הבנק
3. להשקיע דרך ברוקר ישראלי
4. להשקיע דרך ברוקר זר (IB).

הבעיה היא שכשאני מחשב כמה יעלה לי בעמלות לקנות כל חודש ניירות בסכומים של 300-500 ש"ח נראה שאני לא מגיע לעמלות מינימום, לא מקזז דמי ניהול (היכן שהם מתקזזים), מה שיוצר לי תחושה שלפחות עד שהצבירה תהיה גדולה יותר אולי עדיף לי בכלל לשים את הכסף בקופ"ג להשקעה במסלול עוקב סנופי וזהו וכשהצבירה תהיה גדולה ודמי הניהול יתחילו לפגוע בה, אז להעביר לברוקר ישראלי/זר.

עוד עניין שהבנתי הוא שאם אני רוצה לפזר סיכון על גבי 2-4 קרנות שונות אני אשלם על זה הרבה יותר עמלות מאשר אם אקנה נייר אחד (בגלל סכום המינימום לפעולה ביחס להפקדות כאלה נמוכות). אם כך, ההמלצה בסכומים נמוכים הם לוותר על הפיזור ולהתמקד בנייר בודד?

אפשרות נוספת היא במקום להכניס 500 ש"ח בחודש לעשות פעם בחצי שנה או שנה הפקדה של 3000/6000 ש"ח, אבל זה גם קצת מאבד את התשואות לאורך השנה (מניח שזה לא דרמטי), וגם פחות אוטומטי מהוראת הקבע שרציתי לייצר אל החשבון.

ראיתי כמה פעמים בפוסטים שממליצים גם לפעמים להשקיע דרך הבנק ולא ממש הבנתי למה, כי חשבתי שהנחת היסוד היא שהבנק יקח עמלות גבוהות יותר ודמי ניהול גבוהים יותר מאשר בית השקעות, ולכן בכלל לא בחנתי את האפשרות הזו.

חיפשתי בנושא השקעה בסכומים נמוכים או השקעה לילדים, ולא ממש מצאתי תשובה או השוואה שעזרה לי לקבל החלטה.

בקיצור, יצאתי מבולבל. ברור לי שההבדלים לא תהומיים בסכומים האלו, אבל בגלל שאני מנסה ללמוד כדי שבעתיד אדע איך להשקיע סכומים גדולים יותר (חסכון של כ-200K), אני רוצה להבין עד הסוף כרגע מה האפשרות המשתלמת ביותר שבה אני משאיר מינימום כסף בעמלות.

אשמח לכל טיפ או הכוונה.
תודה
על קצה המזלג
קופ"ג להשקעה שאתה לא מתכוון להמתין איתה עד גיל 60 ולמשוך את הכסף כקצבה פתורה ממס רווחי הון מאבד את המטרה שלו, זה כלי נחמד ויכול להיות אוטומטית אבל הדמי ניהול בו די גבוהים, יהיה לך קשה לקבל פחות מ0.5 אחוז שנתי

בית השקעות זה לרוב יותר זול בדרכ רק מעל 50K זה משתלם, אולי אפילו 75K תלוי בדיל שתקבל
שם אתה תשלם 10-20 שקל בחודש קבוע (דמי שימוש) ואין עמלות שנתיות
כן יש עמלות קניה ומכירה אבל הם זניחות גם באחוזים וגם בזה שהם חד פעמיות

בנק לא תמיד לא משתלם, זה עניין שת התמקחות ומועדונים, יש עובדי מדינה או מהנדסים (לדעתי HOT) שמקבלים פתור מלא מדמי ניהול ואחזקה בני"ע בחשבון בנק
יש בנקים שנותנים הטבה לשנה+ חינם וכו וכו
בדרכ הבנק לוקח סביב ה0.6-0.8 אחוז דמי אחזקה שנתיים
אבל בלי הרבה התמקות או מעדונים מיוחדים אפשר לקבל 50 אחוז הנחה

אני לדוגמא על סכומים קטנים (30K) קיבלתי 0.3 אחוז אחזקה שנתי ו0.1 אחוז קניה ומכירה, בסכומים האלה זה יותר ישתלם מבית השקעות
ושהתיק יגדל תוכל בקלות יחסית להעביר את הניירות עצמם לבית השקעות (מבלי מכירה או אירוע מס) ואז לשלם פחות

בבית השקעות קניה אוטומטית היא בעייתית, לדעתי גם בבנק
אז תחשוב על לצמצם את הקניות כדאי לחסוך לך כאב ראש וזמן (למרות שזה 2 קליקים במחשב)

שתגיע לבחור קרנות מחקות רחבות איריות אתה כנראה תתקל בבלאקרוק שיקלי (יש פוסט - הסלע השחור מצוין על זה)
המחיר יחידה (לפחות של SP500) הוא סביב 2000 שקל ותלוי בשעת הקניה לפעמים מחייבים 2 יחידות מינימום
כלומר ככל הנראה זה לא יהיה קניה חודשית אלה חצי שנתית או שנתית

כן אולי הייתי שוקל מראש ללכת לבית השקעות אם אתה חושב להשמיך שם בקרוב זה יחסוך בירוקרטיה והתהליך קניה קצת שונה
ובסוף אם תקמט את זה זה עשרות שקלים לפה או לשם

כמובן שלא ממליץ על כלום

מה שיוצר לי תחושה שלפחות עד שהצבירה תהיה גדולה יותר אולי עדיף לי בכלל לשים את הכסף בקופ"ג להשקעה במסלול עוקב סנופי וזהו וכשהצבירה תהיה גדולה ודמי הניהול יתחילו לפגוע בה, אז להעביר לברוקר ישראלי/זר.
זה מה שאני עושה (לשני ילדי)
הכל אוטומטי (את הכסף מפקיד סבא שלהם)
דמי ניהול נמוכים (אינטר גמל זל וסלייס) - לא יודע מי מציע נמוך היום (0.3)
כשהסכומים יגדלו בטח אעביר לבית השקעות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
האזרח החשדן חיסכון לילדים - מבולבל שוק ההון 34
M חיסכון לילדים - קופת גמל להשקעה מחקה sp 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H חיסכון לילדים שוק ההון 15
D חיסכון נפרד לילדים שוק ההון 1
א חיסכון לילדים - איפה ואיך? שוק ההון 2
ד חיסכון לילדים - תיק מניות על שמם? שוק ההון 10
B חיסכון לילדים - התלבטות שוק ההון 26
זרטוסטרא תיק חיסכון לילדים שוק ההון 36
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
ט חיסכון לילדים - אפיק לטווח ארוך שוק ההון 45
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה