• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון חודשי

אורית28

משתמש רשום
דירוג
1
העברתי את הבית תהליך הבראה כלכלי שמסתיים עוד מעט ואז ארצה להתחיל לחסוך כל חודש.
אני גם מנסה ללמד את הילדים לחסוך סכום מכל כסף שהם מרוויחים/מקבלים.
בשני המקרים מדובר בסכומים קטנים (לבכור יש כרגע 1000 ש"ח במזומן) ועוד מעט יחזור לעבוד.
גם לי יש סכום של כ-5000 שח שכרגע שוכבים בעו"ש ורוצה לשים כל חודש כ-500 ש"ח בצד.
הכסף לא צריך להיות נזיל במיידי.
מה אתם ממליצים? קופת גמל להשקעה?
(אני מבינה שאלו סכומים נמוכים להשקעה ישירות בשוק ההון, אבל אולי אני טועה).
עד לא מזמן הייתי סוגרת בפק"מ בבנק כדי לא לגעת בכסף, והיה צומח בשקלים בודדים :)
תודה מראש לעונים!

קופת גמל להשקעה מספיק פשוטה בשביל חסכון בסכומים נמוכים, אין עמלות קניה ומכירה שיהיו משמעותיות בסכומים כאלה. לדעתי זה פתרון טוב. עדיין כדאי לחפש קופה בדמי ניהול יחסית נמוכים (חצי אחוז ומטה).

מה יש בכלי הזה שאתה ממליץ דווקא עליו לאור הנתונים שסיפקה על עצמה?

בעיקר פשטוּת.
השאלה הרי היא מה החלופות. לא הייתי נכנס לתיק השקעות בבורסה בסכומים האלה - זה מורכב, קל לעשות שם טעויות, יש עמלות קניה ומכירה גבוהות (ביחס לסכום ההשקעה).
מה נשאר? פקדונות בבנק, שפותחת הפוסט אמרה שהיא לא מתלהבת מהם (והם אכן יתנו תשואה זעומה) וכל מני פוליסות חסכון מנוהלות בדמי ניהול גבוהים (שגם להן יש בטח איזה מינימום).

מה פשוט בזה? ואפילו אם זה פשוט (ואני בכלל לא חושבת ככה) אז צריך לראות אם זה מתאים לצרכיה.
וחוץ מזה, אל תמליץ!

הנה מה פשוט בזה: מבקשים לפתוח קופת גמל, הקופה נפתחת, מעבירים לשם כסף ובגדול זהו. אפשר (וכדאי) גם לבחור מסלול השקעה אבל אפילו את זה לא חייבים.

אני חושב שיש הבדל בין המלצה על מה לקנות (את גוגל או את VT?) לבין המלצה על מכשיר השקעה. אם בעלת הבית לא מסכימה איתי אני מתנצל מראש ואקבל את מחיקת הפוסטים שלי. אבל בחייאת, לא צריך לצעוק.

מה לא פשוט בזה?
שהוא מנוהל ע"י אחרים, שרוב ההטבות בו הן לתקופת הפנסיה, שאין לך שליטה במה אתה משקיע. צריך להבין מה היתרונות והחסרונות של הכלי בהקשר שלה ולכן כתבתי לא להמליץ (לא ידעתי שסימן קריאה משמעותו לצעוק, אקח את זה בחשבון).
היא אמרה מה הצרכים שלה והוא הביע את דעתו.
לא ראיתי שהיא אמרה למתי היא צריכה והאם זה לטווח קצר או ארוך. לא ראיתי שהתייחסה להשקעה לפנסיה. לא ראיתי שהתייחסה בשביל מה היא צריכה.
גם הנתונים האחרים לא מלאים (זכותה) - גילה, גיל הילדים, יש/אין בן זוג, אחוז חסכון מההכנסות, נכסים אחרים.
*המון חברים חדשים שואלים על קופת גמל להשקעה, יש פרסומות על זה? מאיפה ההתעניינות הגדולה?

שהוא מנוהל ע"י אחרים, שרוב ההטבות בו הן לתקופת הפנסיה, שאין לך שליטה במה אתה משקיע.
כל הדברים הללו פשוטים מאוד. ודאי שיש בהם גם צדדים שליליים אבל זה כלי השקעה מהפשוטים שיש.

צריך להבין מה היתרונות והחסרונות של הכלי בהקשר שלה ולכן כתבתי לא להמליץ
נכון.

לא ראיתי שהיא אמרה למתי היא צריכה והאם זה לטווח קצר או ארוך
קופת גמל להשקעה יכולה להיות רלבנטית להרבה טווחי זמן.

לא ראיתי שהתייחסה להשקעה לפנסיה.
שוב, לדעתי ההמלצה היתה בשל הפשטות ולא בגלל ההטבות לפנסיה.

* אני לא טוען שאני בעד קופת גמל להשקעה (לדעתי זה מוצר לא משהו) אבל אני כן מסכים שלמי שלא רוצה ללמוד להשקיע בעצמו זה מוצר פשוט ונוח.

* אני לא טוען שאני בעד קופת גמל להשקעה (לדעתי זה מוצר לא משהו) אבל אני כן מסכים שלמי שלא רוצה ללמוד להשקיע בעצמו זה מוצר פשוט ונוח.
אני בעד שמי שלא רוצה להבין במה הוא משקיע ולצורך מה, שלא ישקיע -שיחסוך.

למה? מה ההבדל בין לשלם לבעל מקצוע* עבור בניית בית/ כתיבת קוד/ גידול ירקות לבין לשלם לו עבור השקעות?
למי שלא רוצה ללמוד בעצמו לגדל ירקות/ להשקיע, או שצריכת הירקות/ ההשקעה שלו נמוכה מדי וזה הופך ללא משתלם, זה נשמע לי כמו פתרון מתבקש.
*) בעל מקצוע אין פירושו גאון השקעות שיכה את השוק. סתם מישהו שיודע להשקיע, משיג בערך תשואת שוק (או אפילו קצת פחות), ועושה זאת עבור אחרים תמורת תשלום.

חיסכון זה גם סוג של השקעה - פשוט 100% בשקל הישראלי.
השקעה קצת מפוקפקת, הייתי אומר.

למה? מה ההבדל בין לשלם לבעל מקצוע* עבור בניית בית/ כתיבת קוד/ גידול ירקות לבין לשלם לו עבור השקעות?
חם לי ואין לי כוח לכתוב אז אשתמש בדוגמאות שלך.
אני לא מדברת על מקצועיות אלא על הבנה. לדוגמת בניית בית - אני לא מקצועית לבנות בית, גם לא לשרטט אותו, אבל אני צריכה לדעת מה הפונקציות החשובות בשבילי ומה הצרכים והרצונות האישיים שלי שהבית צריך לעמוד לרשותם. ברגע שהם ברורים לי, הסיכוי שהבית שייבנה יתאים לי הוא גדול מאד.
כשבונים בית ולא רוצים לעשות את הלמידה העצמית, הוא עלול להיות מאד לא מתאים לי. (בחיי, תוך כדי הכתיבה אני נזכרת בתקופת בניית הבית שלנו ואת ההבדל בין שביעות הרצון שלנו לחוסר שביעות הרצון של המשפחות השכנות שלא עשו למידה עצמית).

למה? מה הרציונל שעומד מאחורי זה?
ההמלצה שלך היא לבחור במודע להפסיד כסף?

כשבונים בית ולא רוצים לעשות את הלמידה העצמית, הוא עלול להיות מאד לא מתאים לי.
גם חיסכון שיקלי עלול להיות מאוד לא מתאים לה.

אבל אני צריכה לדעת מה הפונקציות החשובות בשבילי ומה הצרכים והרצונות האישיים שלי שהבית צריך לעמוד לרשותם. ברגע שהם ברורים לי, הסיכוי שהבית שייבנה יתאים לי הוא גדול מאד.
גם אם היועץ של בית ההשקעות ישאל אותה כמה שאלות ויתאים לה קופת גמל להשקעה היא כנראה תתאים לה.

נערך לאחרונה ב:
וואו
לא חשבתי שיהיו כל כך הרבה תגובות....
אז ככה:
אני בת 45 וגם בן זוגי ואב ל- 4 ילדיי (הבכור בן 17 עוד רגע הצעירה ביותר בת 7).
אני דווקא בנאדם שלומד מאוד לעומק כל תחום שמעניין אותי ושנוגע לחיי. גם בניית הבית שלי וגם גינון דרך אגב...;)
גם את תהליך ההבראה הכלכלי שעשיתי, עשיתי לעומק, ועדיין מרגישה שבתחום ההשקעות אני עוד לא ספצית לגמרי, למרות שקוראת לא מעט בנושא (הרבה בסולידית).
כמה נתונים:
- יש לי ידיעה (ייתכן שמוטעית) שלא ניתן לפתוח חשבון בבית השקעות עם סכום של 5000 ש"ח, (ובמקרה של הבכור שלי 1000 ש"ח).
- בנוסף, הייתי רוצה שתהיה לי האפשרות להוסיף כל חודש סכום נניח 500 שח.
- הכסף לא צריך להיות נזיל במיידי, אבל אולי כן אצטרך אותו בטווח של שנה, למרות שזה יהיה רק במקרי קיצון.
- אני מורה, כך שקרן ההשתלמות שלי לא יכולה להיות IRS
- לבן זוגי אין קרן השתלמות
- לא הבנתי את שאלתכם על הפנסיה (זאת לא השקעה לפנסיה, נראה לי)

תודה לכל מי שקרא עד כאן, ולכל מי שנתן עצה. כל עצה מתקבלת אצלי בברכה!

נערך לאחרונה ב:
@אורית28 ברוכה הבאה לפורום!
כדאי לוודא שיש סכום נזיל בחיסכון שיכסה מספר חודשי מחייה עבור "לא צפוי", ואז, אם רוצים, להשקיע.
את בדרך טובה, בהצלחה :)

את מתכוונת שעדיף שהכסף ישכב בעו"ש עד שאלמד לעומק את ענייני ההשקעות?
בנתיים עברה כשנה וזה מה שקרה....
מתכוונת מתישהו להמשיך להעמיק....

יש לי ידיעה (ייתכן שמוטעית) שלא ניתן לפתוח חשבון בבית השקעות עם סכום של 5000 ש"ח, (ובמקרה של הבכור שלי 1000 ש"ח).

האמת שאני לא יודע, אפשר להתקשר לבתי השקעות שונים ולשאול אותם. בכל מקרה קחי בחשבון שקניה עצמאית של ניירות ערך כרוכה בעמלות, ובאחוזים זה ייצא גבוה ביחס לסכומי ההשקעה שלך.
כמובן שניירות הערך מגלמים בעצמם סיכון אותו תצטרכי ללמוד. מניות, אגח ממשלתי, אגח קונצרני וכו

בנוסף, הייתי רוצה שתהיה לי האפשרות להוסיף כל חודש סכום לחיסכון/השקעה (בלבלתם אותי:) ) נניח 500 שח.
- הכסף לא צריך להיות נזיל במיידי,

בקופת גמל להשקעה אפשר להוסיף כל סכום, ללא עמלה. כמו כן הכסף נזיל באופן כמעט מיידי (מספר מועט של ימי עסקים). כמובן שגם כאן יש סיכון, בתלות במסלול שתבחרי בו.

אני מורה, כך שקרן ההשתלמות שלי לא יכולה להיות IRS

IRA?
ומעניין, את בטוחה בזה? אולי, למרות שאת כנראה תחת הסכם קיבוצי כלשהו, את יכולה להעביר את הכספים לקופה לבחירתך ולנהל אותם כרצונך. ואולי לא, אני לא מבין בזה. בכל מקרה זה לא ממש עונה על הצורך שלך להפקיד כספים מהעוש שלך.

לא הבנתי את שאלתכם על הפנסיה (זאת לא השקעה לפנסיה, נראה לי)

בקופת גמל להשקעה יש הטבת מס למי שישמור על הכסף עד גיל פנסיה וימשוך אותו כקצבה (אבל אין חובה כזאת, כאמור הכסף נזיל באופן כמעט מיידי).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A 41 אחוז חיסכון חודשי אוטמטי בביטוחים הפנסיונים?? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
Homer חיסכון חודשי לעצמאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה