• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוקר סייבר או DEVOPS

uwillneverknow

משתמש רגיל
דירוג
26
לאיזה תחום יש יותר ביקוש ושכר מתגמל היום ?

מומחה סייבר/ חוקר סייבר או מתכנת DEVOPS ?

באיזה תתי תחומים בתחום המחשבים הייתם משקיעים?

לאיזה תחום יש יותר ביקוש ושכר מתגמל היום ?
ביקוש לא יודע, שכר תסתכל בטבלאות שכר, אם החברה מונפקת כנראה גם יש תוספת מניות בנוסף לשכר בטבלה.
באיזה תתי תחומים בתחום המחשבים הייתם משקיעים?
מה שמעניין אותך, עזוב את הכסף.

בתור מישהו שעובר בסייבר, זה לא ממש משנה. שני התחומים האלו נחשבים תחת הספקטרום של הייטק, ובשניהם יש פוטנציאל שכר גבוה.
מה שכן משנה, זה מה שמעניין אותך יותר,מכיוון שזה ידרבן אותך להתקדם וללמוד כמה שיותר, מה שיוביל אותך גם להעשיר את הידע והניסיון שלך, ויגרור עם זאת שכר גבוה יותר.

הפוטנציאל שכר בשניהם מאוד גבוהה.
לדעתי כרגע יש ביקוש יותר גבוהה ל DevOps.
לתותחים באמת בסייבר יש משכורות שיכולות לפעמים להיות פי 2 מDevOps.

מה שמעניין אותך, עזוב את הכסף.
+1

מה משנה השכר אם אחרי חודשיים ישעמם אותך ותרצה לעזוב.....
מה שחשוב זה מה מעניין אותך ומושך אותך יותר
העבודה המושלמת היא זו שהית מוכן לעשות גם בחינם

+1

העבודה המושלמת היא זו שהית מוכן לעשות גם בחינם
איך בן אדם יכול לדעת אם הוא אוהב משהו שהוא אפילו עוד לא למד ?

אפשר להפסיק כבר עם השקר הזה שבן אדם אמור לעבוד במה שיש לו תשוקה אליו.
יותר מידי אנשים טובים מצאו את עצמם בלשכת האבטלה בגללו.

זו כולה עבודה... היא משעממת אותך? אז תמצא דרכים להעסיק את עצמך, תפתח תחביבים.
אף אחד לא הבטיח לך שעבודה הולכת להיות לונה פארק.
עבודה זה בשביל כסף. את העניין בחיים חפש מחוץ לשעות העבודה.

יותר מידי אנשים טובים מצאו את עצמם בלשכת האבטלה בגללו.
0 ציניות באמת רוצה לשמוע, איך בן אדם יכול לעבוד במקצוע שהוא סובל בו/ עושה אותו רק בשביל הכסף במשך 9-10 שעות 5 ימים בשבוע + שעתיים נסיעות כל יום (או חלק מהימים) במשך 40 שנה?

0 ציניות באמת רוצה לשמוע, איך בן אדם יכול לעבוד במקצוע שהוא סובל בו/ עושה אותו רק בשביל הכסף במשך 9-10 שעות 5 ימים בשבוע + שעתיים נסיעות כל יום (או חלק מהימים) במשך 40 שנה?
יש לך שאלות קשות שאין לי עדיין תשובה עליהן.
אני רק יכול לומר שזרקת פה מספרים שרירותיים לחלוטין. 10 שעות, 5 ימים, 40 שנה - מי קבע?

אני רק יכול לומר שזרקת פה מספרים שרירותיים לחלוטין. 10 שעות, 5 ימים, 40 שנה - מי קבע?
9 שעות הוא יום עבודה מינמום בכמעט כל עבודה כאשר יחד עם השעות הנוספות זה לרוב מגיע לפחות עוד שעה ביום בממוצע. 5 ימים גם מדובר בשבוע עבודה סטנדרטי במדינת ישראל. 40 שנה גם לרוב מרגע שמקבלים השכלה עד גיל פרישה. בהנחה ואדם לא משנה משרה/ קריירה הוא לרוב יצרוך יותר ויותר בהתאם לכמות ההשתכרות שלו ויצטרך לעבוד עד הפנסיה לממן . הרבה מאנשים שעובדים משרה מלאה במדינת ישראל יעבדו 5 ימים בשבוע 9-10 שעות ביום. האם אפשר אחרת? לא יודע כנראה שכן. האם נראה שהכיוון של שוק העבודה הוא ליותר שעות עבודה והצריכה של אנשים רק הולכת וגדלה(וגם בגלל ששעות העבודה גדלות אולי גם הכסף הזמין גדל ואז מוצרים במחסור נהיים יקרים יותר ויותר)

מעבר לזה מאחל לכולם שהיו יכולים להציב תנאים של אני עובד רק 6 שעות , 3 ימים בשבוע. הלוואי

• אהבתי
Reactions: HHH
שום דבר לא מונע ממך לגשת ליוטיוב לרשום תחום שמעניין אותך ולקבל בחינם אלפי סרטונים ומדריכים .

בהנחה ואדם לא משנה משרה/ קריירה הוא לרוב יצרוך יותר ויותר בהתאם לכמות ההשתכרות שלו ויצטרך לעבוד עד הפנסיה לממן .
הנחה תמוהה... מה זה משנה מה הרוב עושים?
אם זה מה שהרוב עושים, אז שהרוב יעבדו בעבודה שהם שונאים במשך 40 שנה.
אתה לא חייב ללכת עם העדר.
מעבר לזה מאחל לכולם שהיו יכולים להציב תנאים של אני עובד רק 6 שעות , 3 ימים בשבוע. הלוואי
יש חיה כזאת משרה חלקית....
אבל גם אם נאמר שבמקצוע שלך זה לא מתאפשר, זה לא משנה. אתה תמיד יכול לשנות רזולוציה עד שתגיע לנקודה שאתה יכול להציב תנאים משלך.
למשל, אם לא נותנים לך לעבוד 3 ימים בשבוע ולנוח 4 ימים, אז תעבוד שלושה חודשים ותנוח ארבעה חודשים, או שתעבוד 3 שנים ותנוח 4 שנים, וכו'.
בסופו של דבר מספר שעות העבודה שתעבוד היא פונקציה של אחוז החיסכון שלך, ולא של שום נורמה חברתית או חקיקה ממשלתית.

שום דבר לא מונע ממך לגשת ליוטיוב לרשום תחום שמעניין אותך ולקבל בחינם אלפי סרטונים ומדריכים .
זה תגובה מאוד אוטופית, אני בטוח שלא תזמין מהנדס בניין או מנתח לב שלמד ביוטיוב. מעבר לזה האם אפשר לקבל מקצוע מלא(בהייטק*) באונליין? תאורטית כן. אבל כל עוד אתה עושה את זה כתחביב ולא במשרה מלאה(הן מבחינת שעות והן מבחינת מחויבות) אתה לא באמת מבין את המקצוע, ונניח ואתה מומחה לכל החלק הטכני ובאמת למדת הכל הכל מסרטונים, דבר שמעטי מעטים יכולים לעשות(לא כי זה קשה החומר זה קשה להתמיד ולמצוא זמן ).

מעבר לזה הדבר הנוסף ולא פחות חשוב שצריך ללמוד זה דרישות של התעשייה ולא החומר הטכני. ללמוד לעבוד מול דרישות של אנשים אחרים ומערכות עם אילוצים של זמן, לחץ, תקציב, עומס זה מאוד שונה מהאם אני אוהב את החומר הטכני גרידא. נקח למשל בונה אתרים, יכול להיות שכיף לכתוב אתר בreact וזה נחמד. אבל ברגע שנותנים לך דרישת עיצוב מאוד ספציפית לאיזשהו אלמנט UI שאתה צריך ללטש וללטש ואז משנים אותו שוב ושוב ובעומס וצריך לוותר על דברים בשביל להגיע לproduction ואתה צריך לעשות המון עבודה של מסביב(פגישות, תהליכי עבודה, עיצוב מאוד מסויים שכשאתה עובד לבד אתה יכול ״לעגל פינות״).

אני אתן עוד דוגמה, אתה יכול להגיד שזה שאתה אוהב לנהוג במכונית , יהפוך אותך לנהג מונית טוב(ונניח שנייה שזה לא בגלל שהכסף לא מספיק טוב או שאני חושב שנהג מונית זה לא מקצוע מכובד), ולדעתי אין קשר 1 ל 1 בין השניים.

הנחה תמוהה... מה זה משנה מה הרוב עושים?
אם זה מה שהרוב עושים, אז שהרוב יעבדו בעבודה שהם שונאים במשך 40 שנה.
אתה לא חייב ללכת עם העדר.
אני בשאיפה רוצה לשנות כמה קריירות במהלך החיים ולהגיע למצב שבו הקריירה שלי לא קובעת את האפשרויות הכלכליות שלי(לפחות חלק של מגורים במיקום כרצוני, רפואה, פנאי, שעות עבודה, חופשות וכו), אבל אתה לא יכול לתת לאדם עצה ללכת לעבוד במקצוע שהוא לא אוהב כי יש הרבה שמסיימים בלשכת האבטלה, אתה תנסה להיות טוב ולהפוך את זה למקצוע. אני לא עיוור אבל היום טווח המשכורות של אדם שהוא שכיר(ולא כל אחד בנוי להיות יזם/עצמאי /וכו) לא מאפשר תחת סטנדרט חיים ממוצע, לפרוש. הפורום פה מוכיח אחרת, אבל הרבה פעמים מדובר בסטנדרט חיים שרוב האנשים לא מוכנים, או אפילו יכולים לחיות בו, מנטלית. לי למשל כל פעם שאני מעביר אשראי יש תחושת אושר קטנה.

יש חיה כזאת משרה חלקית....
אבל גם אם נאמר שבמקצוע שלך זה לא מתאפשר, זה לא משנה. אתה תמיד יכול לשנות רזולוציה עד שתגיע לנקודה שאתה יכול להציב תנאים משלך.
למשל, אם לא נותנים לך לעבוד 3 ימים בשבוע ולנוח 4 ימים, אז תעבוד שלושה חודשים ותנוח ארבעה חודשים, או שתעבוד 3 שנים ותנוח 4 שנים, וכו'.
בסופו של דבר מספר שעות העבודה שתעבוד היא פונקציה של אחוז החיסכון שלך, ולא של שום נורמה חברתית או חקיקה ממשלתית.
אבל לעבוד 3 ימים בשבוע לא כולם יכולים להרשות לעצמם. אני אלך איתך למקרה יחסית קיצוני. אדם שמרוויח 200 שקל לשעה כשכיר, לעבוד משרה של 120 שעות בחודש, זה בערך 24 ברוטו. לא כולם יכולים לחיות מ24 ברוטו היום(אני מעריך 16-15 נטו? ). וזה מקרה של אדם שמרוויח יחסית הרבה.
עריכה: אני יודע שזה נשמע מגוחך אבל יש המון המון אנשים בהייטק שכן מרגע שהם התחילו להרוויח קשה לחזור לקבל כמעט 10 פחות בנטו. זה לקצץ משמעותית בבשר. גם אם הרוב חוסכים, חוסכים 10-20-30 אחוז, ומידי פעם משתוללים(חופשה בחול, אוטו נוח +) שמישהו יצליח להסתדר עם שכר של 15 נטו במקום 22, זה לרוב מעבר לשולי החסכון, בשביל שזה יהיה ריאלי צריך להוציא עד 12 בחודש, ואם בן/בת זוג נוספ/ת לא מרוויח/ה כל כך הרבה אלא יותר לכיוון הממוצע של בערך 10 נטו, השאיפה היא להוציא פחות מ20 בחודש. משפחה שהייתה רגילה להוציא 25 להוציא 20 זה לא קל.

נערך לאחרונה ב:
אבל אתה לא יכול לתת לאדם עצה ללכת לעבוד במקצוע שהוא לא אוהב כי יש הרבה שמסיימים בלשכת האבטלה, אתה תנסה להיות טוב ולהפוך את זה למקצוע.
"אֲרוּרָה הָאֲדָמָה בַּעֲבוּרֶךָ בְּעִצָּבוֹן תֹּאכֲלֶנָּה כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ. וְקוֹץ וְדַרְדַּר תַּצְמִיחַ לָךְ וְאָכַלְתָּ אֶת עֵשֶׂב הַשָּׂדֶה. בְּזֵעַת אַפֶּיךָ תֹּאכַל לֶחֶם עַד שׁוּבְךָ אֶל הָאֲדָמָה כִּי מִמֶּנָּה לֻקָּחְתָּ כִּי עָפָר אַתָּה וְאֶל עָפָר תָּשׁוּב." (בראשית ג' 17-19)

השאלה היא האם עבודה מהנה שמספקת אתגר ועניין לאורך זמן היא משהו שבכלל קיים בעולמנו (וזמין למרבית האוכלוסיה)?
לפחות התורה מסכימה איתי שלא...

האם זאת גישה מדכאת לחיים? אני לא חושב.
במיוחד בענף כמו ההייטק, כשאנשים מחליפים עבודות כמו גרביים ועסוקים רוב הזמן בלקנא בחברים שלהם שמרוויחים יותר או שיש להם תנאים טובים יותר, וכשכל אחד מרגיש שכולם חוץ ממנו מצאו את משרת החלומות שלהם ורק הוא משתרך מאחור - אני חושב שהגישה שלי נותן הרבה שלוות נפש ומורידה המון חרדה. פשוט להפסיק להקדיש את חייך למרדף אחרי המשרה שתעשה אותך מאושר מתוך הבנה שמשרה כזאת פשוט לא קיימת, ולשמוח במקום שאתה נמצא בו כרגע.

לא כולם יכולים לחיות מ24 ברוטו היום(אני מעריך 16-15 נטו? ).
אדם ללא בעיות בריאותיות חריגות וודאי שמסוגל לחיות היטב מ-15 אלף בחודש, ואפילו לחסוך ולהשקיע חצי מזה.
מעניין אותי אבל למה אתה אומר "לא כולם יכולים", כלומר מה מבדיל את אלו שמסוגלים לחיות מכזו הכנסה בחודש מאלו שלא מסוגלים?

יותר מידי אנשים טובים
ההתלבטות פה היא בין שני מקצועות שיש להם ביקוש ומרוויחים בהם שכר יפה אז אני לא כ"כ מבין את ההערה שלך בהקשר הזה.
כולה עבודה... היא משעממת אותך? אז תמצא דרכים להעסיק את עצמך, תפתח תחביבים.
אף אחד לא הבטיח לך שעבודה הולכת להיות לונה פארק.
עבודה זה בשביל כסף. את העניין בחיים חפש מחוץ לשעות העבודה.
או לחילופין תנסה לדאוג שיהיה לך מעניין ע"י שינוי מקום עבודה/שינוי תחום וכו.
השאלה היא האם עבודה מהנה שמספקת אתגר ועניין לאורך זמן היא משהו שבכלל קיים בעולמנו (וזמין למרבית האוכלוסיה)?
לפחות התורה מסכימה איתי שלא...
עם כל הכבוד לחוויה האישית שלך וגם לתורה, אני חושב שכדאי להפחית בהכללות.

ג.נ
מאוד מעניין לי ואני נהנה בעבודה (זו החוויה שלי כבר הרבה שנים מאז שעברתי מתכנות לאלגוריתמים).
מוכן להתפשר על שכר בשביל זה.

ההתלבטות פה היא בין שני מקצועות שיש להם ביקוש ומרוויחים בהם שכר יפה אז אני לא כ"כ מבין את ההערה שלך בהקשר הזה.
מי אמר שפות"ש מרגיש תשוקה לאחד מהשניים? הוא רק שאל באיזה מהם מרוויחים טוב יותר.

או לחילופין תנסה לדאוג שיהיה לך מעניין ע"י שינוי מקום עבודה/שינוי תחום וכו.
מה זה לשנות תחום?
זה עכשיו לזרוק את התואר שלי לפח ולהתחיל מההתחלה רק בשביל לגלות שהמקצוע החדש שבחרתי לעצמי גם כן משעמם אותי אחרי שנתיים.

מה זה לשנות תחום?
זה עכשיו לזרוק את התואר שלי לפח ולהתחיל מההתחלה רק בשביל לגלות שהמקצוע החדש שבחרתי לעצמי גם כן משעמם אותי אחרי שנתיים
לא, אני לדוגמא עברתי מתיכנות לאלגוריתמים.
זה יכול להיות מעבר מפרונטהנד לבקאנד, מ c לג'אווה, מתיכנות לפרודקט או ווטאבר.
אני לא טוען שאין אנשים שסובלים בעבודה (לדעתי אגב זה גם תלוי באישיות ולא רק בעבודה עצמה), אני פשוט חושב שבסיטואציה כזו שווה לנסות לחשוב אם אפשר לשפר את המצב ולא בהכרח לקבל את זה שאתה הולך לבלות 10-15 שנה (לכל הפחות) בלעשות משהו שאתה לא אוהב.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
aziz תצפית של חוקר טבע יומני מסע אישיים 4
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
T פיגוע סייבר אפוקליפטי אוף טופיק 18
2028_שנת_פרישה הגנה מפני פריצות סייבר לחשבון ההשקעות IB שוק ההון 0
M האם כדאי ללמוד לוחמת סייבר? התפתחות אישית 10
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
O IB vs Schwab vs TD - החזר כספי במקרה של פריצת סייבר שוק ההון 13
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה