• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמודדות עם דירה שכנה שמושכרת בBooking

למה פיצול הדירה של השכן מעליי מוריד את הערך הדירה שלי?
תשתיות תוכננו לעמוד בעומס מסוים, הכפלת כמות הדיירים בבניין פוגעת בכך (מצוקת חניה, לכלוך מוגבר בחדר המדרגות, פחי זבל גולשים, עומס על מים, חשמל, ביוב ועוד)

תשתיות תוכננו לעמוד בעומס מסוים, הכפלת כמות הדיירים בבניין פוגעת בכך
למה שכמות הדיירים תוכפל?
אם יש דירת ארבעה חדרים ופיצלו אותה ל3 חדרים, יהיו בכל דירה מפוצלת בין 1-2 אנשים. אז במקום 4 נפשות יהיו נניח 5. למה שזה יוריד את ערך הדירות האחרות בבניין?

למה שכמות הדיירים תוכפל?
אם יש דירת ארבעה חדרים ופיצלו אותה ל3 חדרים, יהיו בכל דירה מפוצלת בין 1-2 אנשים. אז במקום 4 נפשות יהיו נניח 5. למה שזה יוריד את ערך הדירות האחרות בבניין?
כי משפחה של 2+2 לא שקולה לחמישה בוגרים. הבניין וכל תשתיותיו יעברו בלאי מואץ. כמו כן, משפחה 2+2 לוקחת 1-2 חניות, 3 יחידות דיור זה 3-5 רכבים.
בלאי מואץ זה משהו שקשה להרגיש ביומיום, מצוקת חניה, זבל, תור למעלית בשעות העומס ורעש זה מיידי.

פוטנציאל ליותר צפיפות
הצפיפות גדלה בדירה. ברמת בניין תוספת של נפש או שתיים בדירה לא באמת מצופפת אותו.
דירות קטנות מושכות אוכ' פחות חזקות (תלוי מיקום)
כמשכיר אפשר לברור את השוכרים. גם בהשכרת הדירה כיחידה אחת אני יכול להשכיר למשפחה חלשה יותר.
חדרים שמושכרים לפי שעה ודאי לא תורמים ליוקרתיות הבניין.
זה בטוח, אבל פיצול הדירה לא גורר שזה יהיה אופי ההשכרה.
אישית, לא היתי רוצה שכן שמצפצף על החוק בקשר לשימוש בדירה, כי היום זה פיצול דירה ומחר ישתלט על רכוש משותף בתואנות שונות ומשונות או סתם יהיה שכן גרוע.
בהינתן שאני לא יכול לבחור מי השכנים שירכשו דירה מעליי, פיצול הדירה לא גרוע בעיניי ממשפחה עם שני תינוקות שבוכים כל היום או כלב שנובח ללא הפסקה או שכנים ששומעים מוזיקה בווליום חזק או שכן שמעשן במרפסת שלו וכל העשן נכנס לי לדירה.
הפיצול יכול להביא איתו דיירים גרועים כשכנים וגם יכול להביא דיירים מציינים שלא מפריעים כלל לשכניהם. בדיוק כמו שדירה לא מפוצלת יכולה להביא דיירים טובים או גרועים כשכנים.

כי משפחה של 2+2 לא שקולה לחמישה בוגרים. הבניין וכל תשתיותיו יעברו בלאי מואץ.
מה בדיוק יתבלה בבניין מ5 בוגרים? המעלית תעשה עוד 2 נסיעות ביום? צינור הביוב ייסתם?

כמו כן, משפחה 2+2 לוקחת 1-2 חניות, 3 יחידות דיור זה 3-5 רכבים.
זה הדבר היחיד שאני מסכים שיכול להוות מטרד, אם במקום יש מצוקת חנייה ציבורית.
בלאי מואץ זה משהו שקשה להרגיש ביומיום, מצוקת חניה, זבל ורעש זה מיידי.
רעש של חמישה בוגרים יכול להיות הרבה יותר נמוך מרעש של משפחה עם תינוק ונער מתבגר.

בכל אופן, מכל הדוגמאות שנתת הבעיה לא נובעת מפיצול אלא מבחירת הדיירים שלהם משכירים. פיצול הדירה לא גורם לבלאי של הבניין.

הצפיפות גדלה בדירה. ברמת בניין תוספת של נפש או שתיים בדירה לא באמת מצופפת אותו.

כמשכיר אפשר לברור את השוכרים. גם בהשכרת הדירה כיחידה אחת אני יכול להשכיר למשפחה חלשה יותר.

זה בטוח, אבל פיצול הדירה לא גורר שזה יהיה אופי ההשכרה.

בהינתן שאני לא יכול לבחור מי השכנים שירכשו דירה מעליי, פיצול הדירה לא גרוע בעיניי ממשפחה עם שני תינוקות שבוכים כל היום או כלב שנובח ללא הפסקה או שכנים ששומעים מוזיקה בווליום חזק או שכן שמעשן במרפסת שלו וכל העשן נכנס לי לדירה.
הפיצול יכול להביא איתו דיירים גרועים כשכנים וגם יכול להביא דיירים מציינים שלא מפריעים כלל לשכניהם. בדיוק כמו שדירה לא מפוצלת יכולה להביא דיירים טובים או גרועים כשכנים.
ברור שכל מקרה לגופו. ככלל דירה קטנה מושכת אוכלוסיה חלשה יותר (תלוי מיקום כפי שכתבתי) ואנשים מעדיפים פחות צפיפות שגורמת גם לבלאי ושכנים נורמטיבים. ברור שיש גם צרות עם שכנים שלא מפצלים.

לפני שאתה נכנס להרפתקה של תביעה לבית משפט או עתירה מנהלית, יש את המסלול של הגשת תביעה בפני המפקח על בתים משותפים.

אין לי ניסיון בעצמי ולא מכיר מדי לעומק, אבל נראה שזה המסלול עבורך (אם תבחר בהליך משפטי). גם מבחינת הסכמות ובעיקר בגלל מהירות ההליך והאפשרות להגיש תביעה לבד ללא עו"ד (לא מומלץ) או בעלות מוזלת, דרך האגודה לתרבות הדיור.

דרך טובה ויעילה נוספת היא שיטת "הנודניק".

אמנם כתבת שפנית לעירייה לגרומי מקצוע אבל במקרה שלך זה לא המסלול הנכון.

תכתוב לראש העיר. תכתוב לחברי מועצת העיר. תכתוב ליועץ המשפטי של העירייה. תכתוב למבקר העירייה. תצרף צילומים, הקלטות, כל מה שיש לך. וכמובן תכתב את גורמי המקצוע. לא כולם רלוונטיים לבעיה שלך, אבל גורמי מקצוע יצטרכו לענות לך, כולל העתקים לכל הנ"ל.

מבטיח לך שהמענה יהיה שונה לחלוטין. כי סתם פונה אפשר לנפנף. אבל לפונה נודניק שמכתב את כל העולם ואשתו, צריך לתת תשובה מקצועית by the book אחרי טיפול מקצועי by the book. אף גורם מקצוע לא יכול להרשות לעצמו לעגל פינות, כשעותק של התשובה מגיע לכל כך הרבה גורמים ממונים.

אותו סיפור עם המשטרה. אם יש לך תיעוד לשימוש בסמים/זנות/פעילות עבריינית אחרת - תפנה למפקד המחוז או למפכ"ל. נשמע מגוחך? מרגיש מביך? אולי. אבל זה עובד.

תמנף את כוחה של הבירוקרטיה. שיטה ותיקה, יעילה ובדוקה.

סביר להניח שכמות הרעש תעלה.
ממש לא מחוייב המציאות, תלוי לגמרי מי יהיו השוכרים. בדירות לא מפוצלות יש יותר סיכוי לרעש של תינוק בוכה / נער מתבגר ששומע מוזיקה בקול / צעקות בין ההורים לילדים / אירוח ומסיבות וכו'.

ממש לא מחוייב המציאות, תלוי לגמרי מי יהיו השוכרים. בדירות לא מפוצלות יש יותר סיכוי לרעש של תינוק בוכה / נער מתבגר ששומע מוזיקה בקול / צעקות בין ההורים לילדים / אירוח ומסיבות וכו'.
ייתכן ואתה צודק במידה וזו דירה מחולקת למטרת שכירות ארוכת טווח.
במקרה של דירת אירוח/בוקינג/AirBNB - אתה בהכרח טועה.

מה עם שאר השכנים בבניין?

טענתי שפעולת הפיצול עצמה לא אמורה לפגוע בשכנים. סוג ההשכרה ואופי השוכרים בהחלט יכול לפגוע בהם, וזה נכון גם לדירה לא מפוצלת.

כלומר הבעיה היא עם זה שהדירה משמשת לאירוח זמני ולא לשכירות.
זה לא קשור לגודל הדירה ולשאלה אם היא פוצלה או לא

בעל הדירה שמעליי בעל המון נכסים באזור, את כולם הוא משכיר בבוקינג על בסיס יומי, מה שמוביל לכך שהדירה רוב הזמן מאוכלסת בטיפוסים שבאים לשתות/לעשן סמים ולעשות מסיבות לתוך הלילה (לא מדובר בדירה במיקום תיירותי אטרקטיבי במיוחד) .

עדיף להשאיר נייר ליד דלת הכניסה לגבי הבקשות שלך לגבי רעש (ואולי לגשת לדייר אם בכל זאת יש רעש) אבל חוץ מזה לא נראה שיש בעיה אמיתית בשוכרים השונים ממה שכתבת.

מה לגבי שכירות הדירה לעובדים סיניים?
שכן של חבר שלי משכיר את הדירה שלו לפועלים סיניים. הם המון בדירה ועושים המון רעש.
האם יש חוק נגד זה? האם החבר יכול לתבוע?

מה לגבי שכירות הדירה לעובדים סיניים?
שכן של חבר שלי משכיר את הדירה שלו לפועלים סיניים. הם המון בדירה ועושים המון רעש.
האם יש חוק נגד זה? האם החבר יכול לתבוע?
תלוי כמה מלוכסנות העיניים שלהם וכמה צהוב העור שלהם. אתה (או ה"חבר" שלך) גזען מטונף.

עדיף להשאיר נייר ליד דלת הכניסה לגבי הבקשות שלך לגבי רעש (ואולי לגשת לדייר אם בכל זאת יש רעש) אבל חוץ מזה לא נראה שיש בעיה אמיתית בשוכרים השונים ממה שכתבת.
רעש של מסיבות זאת לא בעיה אמיתית לדעתך?
והאם זה באמת נראה לך סביר שאני אצטרך לגשת לדייר (שמתחלף על בסיס יום יומי, ולפעמים יש 2 קבוצות דיירים נפרדות כי הדירה מחולקת) על בסיס יום יומי (או לילי, לצורך העניין) ולהעיר על רעש?

תלוי כמה מלוכסנות העיניים שלהם וכמה צהוב העור שלהם. אתה (או ה"חבר" שלך) גזען מטונף.
עצם זה שהוא ציין את המוצא האתני שלהם = הוא גזען (?)

זה קרב אבוד מראש ונראה לי שאין מנוס אלא לעבור דירה.

עצם זה שהוא ציין את המוצא האתני שלהם = הוא גזען (?)
לא סתם ציין כפרט שולי אלא כסיבה העיקרית. אני אחליף את ה"מוצא האתני" הזה באחד אחר ותגיד לי אם זה עדיין לא גזעני בענייך:
מה לגבי שכירות הדירה לעובדים מזרחיים?
שכן של חבר שלי משכיר את הדירה שלו לפועלים מזרחיים. הם המון בדירה ועושים המון רעש. האם יש חוק נגד זה? האם החבר יכול לתבוע?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
deussex התמודדות עם קנאה התפתחות אישית 69
IAmSam התמודדות וחלוקה של הון חדש צרכנות פיננסית 21
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
T התמודדות עם הנושאים הפחות קריטיים אך המשתקים יותר שוק ההון 14
פשוט התמודדות עם שטף המידע אוף טופיק 34
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
D התמודדות עם צאצאים שלא עובדים / לומדים אוף טופיק 93
C התמודדות עם התמכרויות התפתחות אישית 16
סתןלי ת'כסף התמודדות עם קרובים לא-סולידיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
H התמודדות עם אי-סימטריה במס בין בני זוג צרכנות פיננסית 27
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62
ארגמן התמודדות של מס הכנסה עם מי שמגיע לעצמאות כלכלית צרכנות פיננסית 17
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 0
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G דירה למגורים - עסקה משתלמת בתנאי 80/20? נדל"ן 5
ה שליש דירה במתנה לבעל דירה נדל"ן 3
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 4
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13

נושאים דומים