• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמודדות עם התמכרויות

Curhx11

משתמש רגיל
דירוג
242
שואל עבור חבר(חבר אמיתי, לא עצמי במסווה :))

יש לו בעית התמכרות להימורים באינטרנט, והוא רוצה להגמל מזה.

העניין הוא שהוא לא יכול פשוט למחוק את החשבון שלו, כי אחרת הוא נשאב גם לאתרי הימורים חינמיים ומבזבז בהם המון זמן. הפיתרון שלו זה פשוט להוציא את האינטרנט מהמחשב וגם מהסלולר, אבל בעולם שלנו זה לא באמת פיתרון ישים(חלק מהעבודה שלו קשורה במחשב ובבית)

ועכשיו השאלה, האם היה לכם גם התמכרות שהטריגרים שלה היו בילתי ניתנים להסרה והצלחתם להגמל ממנה? במידה וכן, איך עשיתם את זה?

עדיף הימורים וירטואלים מהימורים על כסף אמיתי. כלומר עדיף לו לסגור את החשבון האמיתי, אבל לדעתי זה לא יעזור הרבה, הוא יחזור להמר על כסף.
התמכרות להימורים היא התמכרות חזקה כמו הרבה התמכרויות אחרות. מעבר לזה אין לי הרבה מה לייעץ.. אם זה פוגע לו בחיים, רצוי לפנות ליעוץ מקצועי בתחום.

בסוף כל דבר ידרוש מאמץ, כי כל הסרה של טריגרים יכולה בקלות להתהפך. לכן אני ממליץ לו לפנות לאיש מקצוע.
ספציפית לבעיה שציינת - הוא תמיד יכול להתקין חוסם אתרים ולחסום ספציפית את כל אתרי ההימורים שהוא מכיר (ונניח - לתת למישהו אחר את הסיסמה להסרת החסימה אם הוא לא סומך על עצמו).

אם היה לכם גם התמכרות שהטריגרים שלה היו בילתי ניתנים להסרה והצלחתם להגמל ממנה? במידה וכן, איך עשיתם את זה?
הפסקתי לעשן. אין לי טיפים מיוחדים, פשוט החלטתי וזהו.
לפעמים אני לוקחת הפסקה יזומה של שבועות מהרשתות החברתיות, כשאני רוצה להרים פרוייקטים מסויימים וצריכה להתנתק מהסחת הדעת.
לא הצלחתי להיגמל מקפה, המיגרנות הרגו אותי.

מכיוון שהתמכרות להימורים היא לא התמכרות פיזית, אלא פסיכולוגית, כנראה שכדאי לו למצוא יעוץ מקצועי, כי זו בטח חלק מבעייה רחבה יותר.

בינתיים - יש אפליקציות ותוכנות שחוסמות אתרים, שיבקש עזרה מחבר/בן משפחה שיזין את כל האתרים לחסימה, וכל פעם שהוא מוצא אתר לא חסום, שהחבר יחסום לו אותו גם.

נערך לאחרונה ב:
מכיוון שהתמכרות להימורים היא לא התמכרות פיזית, אלא פסיכולוגית,
זאת שאלה מעניינת....

להתמכרות להימורים יש הרבה מאוד דפוסים משותפים עם התמכרות לאלכוהול, ולסמים.

בכל מקרה, @Curhx11 , שיפנה לעזרה מקצועית (פסיכולוג / פסיכיאטר).

מצטרף להמלצה לפנות ליועץ מקצועי. זה אולי קשה אישית אבל יכול להציל אותו מאסון כלכלי.

מניסיון אישי - להגיע למצב כלכך גרוע עד שאתה שונא את עצמך. זה מכריח אותך לקבל פרספקטיבה אחרת על המצב.

וגם מניסיון אישי אבל זה קצת קיצוני - LSD
אחרי 6 שעות אתה נגעל מכל ההרגלים המגונים שלך.

חשוב! לא יודע על מה אני מדבר, סך הכל מספר על חוויה אישית. מעולם לא הייתי מכור, רק בעל הרגלים שעיצבנו אותי.

לפני כמה שנים טובות גיליתי את עולם ההימורים באינטרנט.
ביום הראשון הרווחתי 2000 שקל. נפתחו לי העיניים וכבר התחלתי לחשב כמה כסף אני עושה בחודש אם אני מרוויח כל יום 2000...
מיותר לציין שבחודשים שלאחר מכן הפסדתי במצטבר למעלה מ 15,000 ש"ח.

מדי פעם הייתי מכריח את עצמי להפסיק כי הרי רציונלית אין לך שום סיכוי מול המחשב. זה עבד במשך כמה ימים עד שהיה לי משעמם ושוב הייתי מפקיד וחוזר לזה.

עד שמצאתי פתרון - שיניתי את האימייל לאימייל פיקטיבי ואת הסיסמא לאוסף רנדומלי של אותיות שאין סיכוי שאזכור. ופוף - לא היתה לי דרך לחזור להמר וירדתי מזה.

נושא סבוך, ובעייתי.
טיפ באינטרנט לא יעזור,
גם איש מקצוע לא - אם המכור עצמו לא מגיע אליו מטוגן כהלכה.
אם זה כבר הגיע למצב של התמכרות בעייתית והרסנית, צריך לעבור תהליך מסוים קודם כל עם עצמך.
תהליך שבסופו אתה מבין שאתה קרוב מאוד לנק' האל חזור ומסתכל לעצמך בלבן של העין ומחליט להלחם.
רק משם אפשר להשתקם.

תודה לכולם על המענה. אופצית הטיפול הייתה הראשונה, הבעיה היא שזה עולה 300 שקל למפגש שיכולים להמשך גם שנה על בסיס שבועי... המון כסף.
הוא מוכן ובעל מוטיבציה גדולה, אבל רוצה קודם לנסות רעיונות חינמיים הדורשמים משמעת לפני שהוא פונה לטיפול.

עד שמצאתי פתרון - שיניתי את האימייל לאימייל פיקטיבי ואת הסיסמא לאוסף רנדומלי של אותיות שאין סיכוי שאזכור. ופוף - לא היתה לי דרך לחזור להמר וירדתי מזה.

וההתמכרות לא הכריחה אותך פשוט לפתוח יוזר באתר הימורים אחר ?

פסיכולוגיה בגרוש:
- כשהמחיר גבוהה מדי (למשל לאדם מסוים עם אוביסיטי לא ירתיע סיכוי גבוהה לפתח סכרת כמו להתחיל להתעוור) כך נגמלתי מסיגריות.
- להודות באמת, שאין לך שליטה, שההפסד או הנזק שנעשה, נעשה (במקום המחשבה שעכשיו תבוא המכה שתסדר הכל).
- מודעות, על איזה צורך פסיכולוגי זה יושב (רצון לנצח ושנאת הפסד, צורך באדרנלין, בריחה מהמציאות לפנטזיה).
- קבוצות תמיכה עם עוד מתמודדים.
- למצוא "התמכרות" חיובית אחרת, כמו ספורט, התנדבות, השקעה במשפחה.
- ריהאב, מסגרת מגבילה בלי להיות תלוי בכוח רצון.
- להכנע להתמכרות (לעשן פי 3 סיגריות מהכמות הרגילה, לאכול עוגה שלמה עד שיש בחילה, להמר בסכומים גבוהים מהרגיל) אולי זה ייפתח רתיעה, חלק מהרצון זה גם מזה ש"אסור".

השאלה החשובה היא אם הבן אדם בכלל רוצה להיגמל.

נערך לאחרונה ב:
וההתמכרות לא הכריחה אותך פשוט לפתוח יוזר באתר הימורים אחר ?
תחשוב על זה. מה שהוא עשה לא קשור באמת לפעולה טכנית באתר.

נה. אופצית הטיפול הייתה הראשונה, הבעיה היא שזה עולה 300 שקל למפגש שיכולים להמשך גם שנה על בסיס שבועי... המון כסף.
1. הימורים עולים יותר כסף.
2. אם יש פה בעיות יותר עמוקות זאת הזדמנות טובה להתמודד איתן.

יש מסגרות שמציעות טיפול מוזל/ חינם: קופות חולים, מרפאות ברה"ן של משרד הבריאות, יש כמה התארגנויות פרטיות, והיה גם משהו באוניברסיטאות.

ובכלל, זה לא משהו להיות "סולידי" לגביו.

האמת שמבחינה פסיכולוגית הימורים היא אחת ההתמכרויות הקשות שהכי קשה להיגמל מהן. בגלל שהחיזוק הוא חלקי (לפעמים מנצחים ולפעמים לא) קשה יותר להפיק לקחים ולהפנים שההתנהגות הרסנית כי אם ננסה עוד פעם אולי נרוויח חזרה את כל ההפסדים.

שישקול לעבור לפלאפון פשוט בלי אינטרנט (כמה שזה קשה) ולחסום את אתרי ההימורים במחשב. זה עדיין חלקי כי מי שמכור באמת ימצא דרכים להמשיך להמר. העובדה שלפעמים התוצאה טובה ולפעמים רעה היא זאת שיוצרת את הבעייתיות אז לנסות למצוא דרך להפוך את התוצאה לרעה תמיד כדי לעזור להיגמל. למשל כל פעם שהוא נכנס להמר שייקח את אותו הסכום שהוא הימר בו ויתרום אותו, כך לא משנה מה קורה הוא יפסיד כסף ואז החיזוק החיובי בדמות הזכייה בהימורים אולי יתגמד. כל עונש כלשהו שהוא יכול להטיל על עצמו (ואולי לדאוג שמישהו אחר יישם אותו) שיקרה בכל פעם שהוא מהמר לא משנה אם הרוויח או הפסיד יכול לעזור לגמול מההתמכרות הפסיכולוגית.
עם זאת, אין כל כך תחליף לטיפול פסיכולוגי. קצת מצחיק שהוא יכול להפסיד אלפי שקלים בהימורים אבל להשקיע בעצמו כדי שיפסיק להפסיד כסף זה יקר מדי.

תודה לכולם על המענה, העברתי לו, ושיעשה מה שבא לו.

בנתיים הוא דוגל בלמצוא פיתרונות ולא לפנות לאיש מקצוע, מקווה שיצילח לו.

אפשר להיעזר בספרי self help. יש תכניקות בדוקות לגמילה מהרגלים הרסניים. לדוגמא The Habit Factor
https://g.co/kgs/BuzFNw

מצאתי גם את זה, אחד מהמספרים אמור להיות מאויש 24/7
העמותה למניעת הימורים כפייתיים בישראלמרכז אלדר: רח' ק"ם 39ב', רמת החייל, תל אביב
טל: 03-6478022
פקס: 03-6478013
אימייל::eldarp@isdn.net.il

הקו החם לנפגעי הימוריםטל: 1-700-500-888

עמותת "אפשר"ארלוזורוב 1, רמת גן
ת.ד.10643 , רמת גן,52005
טל' 03-6733228
קו חם למהמרים
1700-500-888
מרכזי טיפול לנפגעי אלכוהול והימורים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך