• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמודדות דור ה- y מול דור ה -x

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,267
אני מגיע מדור ה- y ולאחרונה נקלעתי לעימות מול הבוס שלי שבעקבותיו אני נאלץ לחפש מקום עבודה חדש.
חיפוש העבודה לא מפריע לי מכיוון שיש לי מספיק בתיק ההשקעות על מנת לכלכל אותי במשך זמן רב.
הבסיס לוויכוח שלנו היה שאני לא מעוניין לעשות שעות נוספות, מכיוון שאני מעוניין לבלות יותר זמן עם בת זוגתי והתחביבים שלי ואני לא מוכן לוותר על יכולת ההגשמה העצמית שלי.
מנגד הבוס שלי (דור ה- x) לא הצליח להבין את עמדתי ואת הרצון בחיים מחוץ לעבודה.

לפעמים אני תוהה מדוע לאנשי דור ה- x כול קשה לקבל אותנו ? מה אתם חושבים על כך ?

מי נכנס להגדרה של דור X ומי לדור Y?
יכול להיות שאני דור X ורוצה להיות יותר עם הילדים?

איך הויכוח הוביל לכך שאתה צריך למצוא עבודה חדשה?
עשית את המוטל עליך במסגרת שעות העבודה? עמדת ביעדים?
האם X שעות עבודה נחשב כ-יעד? שעות נוספות?

כשהתקבלתי לעבודה הנוכחית, חבר מבוגר (אני חושב דור קודם) אמר לי -
תלמד מה שאתה יכול במקום העבודה, תאהב את העבודה, אל תתאהב במקום.

או שרצית למעשה לעזוב וחיפשת את ה"פיטורין"?

דורין הפנתה פעם למחקר מקיף של עוז ותמר אלמוג על דור ה y והשוואה לדור ה x ולדורות קודמים, מומלץ לקרוא.
תתנחם בזה שכשדור ה y יגיע למרבית מוקדי הכוח, אנשי דור ה z ודור האלפא יפתחו כאן פוסט בו הם מבכים שלא מבינים אותם.

אישית הייתי ממליץ לנשוך שפתיים ולהתפשר על כמה שעות נוספות בחודש, אחרי הכל הכסף מהעבודה מאפשר לנו להגדיל את תיק ההשקעות שלנו.

טוב, לפי ויקיפדיה אני מסוף דור ה-X ואני מעדיף לחזור הביתה להיות עם חברה שלי והילדים.
תתמודד.
תמצא עבודה שלא מחייבת שעות נוספות.

לא מאמינה בדור איקס ווי זד.
זה שהבוס רוצה שתהיה עבד לא קשור לדור איקס וזה שאתה רוצה חיים לא קשור לוויי...
יש אנשים מכל הסוגים בכל דור וגם פה מסתובבים כל הגילאים.
תעשה מה שנכון לך וזהו..

הדיון בעבודה שלי הוא אינו רלוונטי לפה, אני עזבתי ממגוון של סיבות שאת חלקם אני לא מעוניין לפרט.
השאלה של הפוסט היא מה אתם חושבים על דור ה- Y לעומת דור ה- X ?

שזה מושג שבא מארה"ב.
לפי ויקיפדיה, אחרי שנגמר הבייבי בום של אחרי מלחמת העולם ה-2.
זה מתחיל כשההוא נגמר.
בארץ מתי היה בייבי בום? הטלויזיה הגיעה מאוחר יותר מבארה"ב.

אם עמדת ביעדים, אז למה שעות נוספות? חסר לך שעות ב-סוליטר?

עבדתי פעם במקום שמחלקה מסויימת לא הגיעה ביום ראשון לעבודה. הם עבדו כתמיכה מול חול, הם הגיעו ביום שישי במקום.
פעם הגיע מנהל מהסניף הראשי והסתכל בעין לא יפה על העובדה שאצלנו אנשים מגיעים לעבודה אחרי טיול אופניים מסביב בשעה 10 ולא כשהשמש עולה כמו ב-תל אביב - לקח כמה פגישות להזכיר לו שעובדים גלובלית, צריך להעביר כרטיס רק פעם ביום שידעו שהיינו פה, אז מטיילים, באים, עובדים והולכים.

אם כבר הבוס שלך כנראה רגיל לצורת מחשבה ספציפית שספג בבית ולא מכיר דרך אחרת. לא מוכן לדרך אחרת.

אם עמדת ביעדים, אז למה שעות נוספות?
כי אני עושה את העבודה שלי בצורה מעולה, ואני סוגר מלא פינות שהוא אינו מסוגל לעשות.

אם כבר הבוס שלך כנראה רגיל לצורת מחשבה ספציפית שספג בבית ולא מכיר דרך אחרת. לא מוכן לדרך אחרת.
זה בדיוק הבעיה של אנשי הפרוייקט שלנו.

לא הייתי טורח אפילו להקדיש מחשבה על מה האקס בוס שלך חושב ומדוע הוא חושב את מה שהוא חושב.
אתה תעשה מה שטוב לך, הוא אותו דבר, ודרככם יצטלבו או יפרדו לפי הצורך.
הוא לא מעניין.

@c881 אני אשתדל לספק את סקרנותך.
אני הגעתי למפעל שבו אני עובד כחלק מצוות של אקדמאים מומחים לפרוייקט של עתודה ניהולית (אנחנו מתחילים מלמטה ומכשירים אותנו על מנת לנהל את המפעל). הפרוייקט הזה התחיל בעקבות העובדה שהמפעל עצמו כושל.
לרוב אנשי ההנהלה הזוטרים עד דרג בינוני אין תארים או כדומה (רובם בעלי בגרות חלקית או מלאה).
לסיכום הסיבה (לפי דעתי) שהבוסים שלנו עושים לי ולחבריי את המוות היא מכיוון שהם פוחדים על מקומות העבודה שלהם.

אז או שתעלה מעליו ותגיד את זה למי שהביא אתכם.
או שתמשיך בדרכך.

לא ממש מאמין בחלוקה לדורות. כן מאמין בתרבות אירגונית. בכל ארגון משתרשת תרבות מסויימת - בחלק מהמקומות היא מיושנת ומעודדת מדידה של עובדים לפי שעות, וחלק מדידה לפי ביצועים. תבחר לך מקום שמתאים לך (אני את הבחירה שלי כבר עשיתי ממזמן).

זאב,
הבעיה שלך היא בעיה שהתעשייה רק עכשיו מתחילה להפנים. במשברים בין דור ה-X לדור ה-Y האתגר הגדול שצריך להציב הוא למנהל ולא לעובד.
המנהל הוא זה שצריך לזהות את אופי כל אחד מעובדיו ולהתאים סגנון ניהול מתאים עבורו. במקרה שלך ניכר שהמנהל הוא חלש ואין לו את הכלים להתמודדות.
אנחנו בעידן שבו גם העובד מראיין את המנהל שלו בראיון העבודה. בזמן ראיון העבודה תתרשם מסגנון הניהול שלו. חפש סגנון ניהול פתוח יותר, מעצים, מאציל סמכויות ולא ריכוזי.
יכול להיות שתמצא את זה ויכול להיות שלא. זה מאוד תלוי באפשרויות שברשותך. רבים כמוך מוצאים את עצמם מועסקים כמנהלים של עצמם כלומר עצמאיים. עובדים כיועצים או עובדים לפי שעות מהבית או מהמשרד. כמעט בכל מקצוע.
בהצלחה.

שני השקל שלי: אני מדור האיקס. כבר שנים רבות שאני לא מוכן לעבוד שעות נוספות. הבוסים שהם גם מדור האיקס בדרך כלל לא אוהבים את זה. כנראה שמשום שבתחום שלי כדי להיות בוס אתה די חייב לעבוד "סביב" השעון. יחד עם זאת למרות שהם לא אוהבים את זה הם מקבלים זאת. יש מספיק חבר'ה שרוצים להתקדם ושכן מוכנים לעשות את השעות האלה. מנהל טוב בדרך כלל מבין שצוות לא חייב להיות הומוגני ואפשר להפיק מהעובד את המיטב בדרך שמתאימה לו שלאו דווקא תתאים לעובד אחר. בסופו של דבר כולנו בני אדם.

מזדהה מאוד עם השרשור הזה.
אני באופן כללי מאוד נגד שעות נוספות, מה גם שבתחום שלי אין דבר כזה שעות שהן נוספות על הקיים - השכר הוא גלובאלי וכל המרבה שעות הרי זה משובח.
זו הסיבה המרכזית שעזבתי את העבודה הקודמת. הבוס (והבעלים של המשרד) היה טיפוס שמרני מאוד, בן 50 בערך. אני בן 30 פלוס.
יש לי חיים, יש לי בת זוג, יש לי תחביבים, ויש לי ספורט. אני רוצה לעבוד מפני שאני מוצא בזה עניין והנאה, אבל בפירוש לא מעוניין שזה יכלה את מרבית שעות הערות שלי. לעזאזל, אין שום פעילות עלי אדמות שהייתי רוצה שתכלה ברצף את מרבית שעות הערות שלי.
מבחינתו של הבוס לשעבר, שעות הפעילות השגרתיות היו 8 בבוקר עד 7 בערב, כששמונה זה שמונה ושבע זה שבע. ושמונה בבוקר זה אחרי 40 דקות פקקים.
ואם בטמטומו הוא קבע לנו פגישה שרק תתחיל בשש וחצי - אז גם אחרי, עד 8 ו - 9 (ולמחרת בשמונה כרגיל). כל בוקר הקקר הזה (שהיה מסתובב הרבה לפגישות) היה בשמונה אפס חמש מתקשר למשרד ועושה סבב בין השלוחות לראות מי נמצא (בתירוץ של שיחת עדכון לגבי מה על הפרק באותו יום ושאר בולשיט).
מי שרצה לצאת רבע שעה קודם היה צריך לבוא ולומר משהו בסגנון "להתראות, היום אני צריך לצאת קצת קודם כי _______, נתראה מחר", כשברור שזה נקודתי.
פעם אמרתי לו שביום מסויים אני צריך לצאת בחמש - חמש וחצי כי יש לי אירוע, ותגובתו האינסטינקטיבית היתה "אה... זה חד פעמי"? (לא, מטומטם, זה כנראה הארוע האחרון אי פעם שאני הולך להיות בו... בעעע)
רציתי פעם גם לנסות ולחסוך את ה - 40 דקות פקקים בבוקר. העבודה, מבחינת מרחק, היתה 10-12 דקות מהבית. א-מ-מה, בדרך יש 3 בתי ספר, וכשצריך להיות בעבודה בשמונה- התוצאה ברורה. אם אפשר היה להגיע בשמונה וחצי עד שמונה ארבעים, זו היתה הופכת להיות נסיעה חלקה של 10-15 דקות ולא פקקים מטריפים של 40. לא הגעתי אפילו למצב שאני בודק איתו, שכן מנהלת החשבונות אמרה לי שניסו את את זה מולו ברמה המשרדית כמה פעמים בעבר ולא היה עם מי לדבר.
מובן שהעבודה היתה מאוד לא יעילה, ומתוך 11 שעות ביום עבדתי בפועל אולי 5.
נשבר לי כמובן די מהר, ובישלתי את עזיבתי תוך פחות משנה משהתחלתי, להיכן שאני היום.
כשבאתי לעזוב הבוס היה בשוק, והציע לי עוד כסף שאשאר (היה מאוד מרוצה מרמת העבודה שלי). עניתי לו שלא מעניין אותי עוד כסף, מעניין אותי הזמן שלי, ושאם הוא מוכן שאעבוד שעות נורמליות יותר, נניח 9 שעות (עדיין הרבה) ולא 11 (!) ויותר - אני אשקול זאת בחיוב. זה היה כמו לדבר לקיר.
הוא ממש לא הבין למה שארצה דבר כזה. הוא גם אמר, שמבחינתו העבודה צריכה לעניין אותי ברמה שארצה לעשות אותה עוד ועוד, לא פחות, ושאלו השעות מבחינתו ושלדעתו הן סבירות ביותר (!) ושיש משרדים בהם עובדים אפילו יותר (מה שנכון), ושלשאר הדברים יש סופ"ש. את מה שחשבתי באמת (כמה שהוא דפוק, מנותק, חסר חיים, נאיבי במובן מסויים, לא מבין אנשים בשיט, קורבן מעורר רחמים של החינוך שלו ואורח חייו) לא אמרתי - פשוט לחצנו ידיים ועפתי משם.
היום אני עובד במקום שנמצא 7-10 דקות מהבית (מעשית), וכמה זמן אני בעבודה תלוי לחלוטין בי. יש יעדים מוגדרים, גבוהים אך סבירים, ואופן ההגעה אליהם תלוי בכל אחד ואחד. אף אחד לא עומד עם סטופר, והעבודה, הפלא ופלא, יעילה ומספקת בהרבה, וגם מצב הרוח והאוירה החברתית טובים לאין שיעור.

נערך לאחרונה ב:
את מה שחשבתי באמת (כמה שהוא דפוק, מנותק, חסר חיים, נאיבי במובן מסויים, לא מבין אנשים בשיט, קורבן מעורר רחמים של החינוך שלו ואורח חייו) לא אמרתי - פשוט לחצנו ידיים ועפתי משם.
כן, אני מבין את התגובה לחלוטין.
הבעיה שלי שאני חשבתי שאם אני אעבוד קשה, הוא יעריך זאת ויתגמל אותי בהתאם. טעיתי.
לפני כחצי שנה הוא גנב לי רעיון על ייעול מערכות הייצור, וקיבל על זה 10,000 ש"ח בונוס. זאת הייתה הנקודה שבה היחסים שלנו החלו להידרדר (לא שהתחלנו מי יודע מה).

אני לא כועס עליו, אני פשוט מאוכזב.

אני רוצה לכתוב תשובה יותר מפורטת, אבל בת זוגתי הפולנייה אומרת לי שאם אני לא אעיף את המחשב מהמיטה ואלך לישון אני אעוף מהמיטה (פולנייה כבר אמרנו ?).
אז לפקודת האישה אני חייב לציית לה, ותשובה יותר מפורטת אני אשתדל לכתוב מחר.
לילה טוב :)

הכי כיף להאשים את הפולניה.
זו שבמיטה וזו שצועקת אבא ב-5:30.
מה אני אומר? המנהלת שלי בת 50+, זו שיושבת לידי במשרד בת 68.
כולם לא מתכוונים לשבת במשרד סתם.

רציתי פעם גם לנסות ולחסוך את ה - 40 דקות פקקים בבוקר. העבודה, מבחינת מרחק, היתה 10-12 דקות מהבית.
פחות מ 15 דקות - חשבת על אופציה להגיע לעבודה ברכיבה על אופניים למעט ימים גשומים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
deussex התמודדות עם קנאה התפתחות אישית 69
ז התמודדות עם דירה שכנה שמושכרת בBooking אוף טופיק 59
IAmSam התמודדות וחלוקה של הון חדש צרכנות פיננסית 21
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
T התמודדות עם הנושאים הפחות קריטיים אך המשתקים יותר שוק ההון 14
פשוט התמודדות עם שטף המידע אוף טופיק 34
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
D התמודדות עם צאצאים שלא עובדים / לומדים אוף טופיק 93
C התמודדות עם התמכרויות התפתחות אישית 16
סתןלי ת'כסף התמודדות עם קרובים לא-סולידיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
H התמודדות עם אי-סימטריה במס בין בני זוג צרכנות פיננסית 27
ארגמן התמודדות של מס הכנסה עם מי שמגיע לעצמאות כלכלית צרכנות פיננסית 17
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
U קרינה דור 5 ואייפונים אוף טופיק 31
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ד השאלות של דור ה-Z (אוטומטיזציה ועוד) אוף טופיק 5
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
oz1987 סדרת כתבות על דור ה-Y מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 308
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
oz1987 חוסכים בלי מטרה - כך מתנהלים בני דור ה-Y עם הכסף שלהם אוף טופיק 5
זריקת תבונה השטויות שההורים שלנו (דור ה-X) עשו ועושים עם הכסף שלהם אוף טופיק 9
הסולידית על דור המילניום המפונק אוף טופיק 371
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N פריסייל מול יד 2 נדל"ן 3
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק? צרכנות פיננסית 38
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
N CSPX אל מול 1159250 שוק ההון 10
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
G MSCI World מול NASDAQ - מתקשה להשתכנע שוק ההון 100

נושאים דומים

Back
למעלה