• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התחלה חדשה - קריירה

Anony

משתמש רשום
דירוג
6
שלום לכולם, אני חדש פה אז דבר ראשון נעים להכיר, אני עוקב כבר כמה שנים אחרי הבלוג של הסולידית והפורום, כיף ומועיל לקרוא את הדיונים וההמלצות של חברי הפורום.

ראיתי שיש בפורום הרבה הייטקסטים, אני כותב את הפוסט במטרה להיעזר בעצותיכם ובניסיונכם. (מי שרוצה יכול לדלג ישר לשאלות שלי בתחתית העמוד)

בקצרה על עצמי, אני אוטוטו בן 27, אחרי שחרורי מהצבא בתור לוחם עבדתי שנה במוקד מכירות ומשם המשכתי לטייל שנה בדרום אמריקה. לאחר חזרתי עבדתי שנה בתור איש מכירות ועל הדרך עשיתי פסיכומטרי, אך הלב עדיין רצה לראות את העולם ולחסוך יותר כסף.
משם הגיעה אלי הזדמנות לעבוד בתור קצין אבטחה על אוניית קרוז, לקחתי את ההזדמנות ובסופו של דבר עבדתי כשנתיים באוניות קרוז ברחבי העולם, שבמהלכם גם התקדמתי בתפקיד לסגן ראש צוות וגם הכרתי את בת זוגי האוסטרלית.
קרתה הקורונה וכל ענף הקרוזים חוזלש לחלוטין, מה שהשאיר לי את התקופה האחרונה לחשוב על צעדיי הבאים. בנוסף בת זוגי תצטרף אלי רק שהשמיים יפתחו.

החלטתי שבפן הקרייריסטי אני רוצה לנסות את דרכי להיות מפתח תוכנה.
יש לי רקע של 5 יחידות במדעי המחשב מהתיכון ובאופן כללי תמיד הייתי טיפוס של מחשב, פשוט בצבא נשלחתי למציאות אחרת לחלוטין.
דיברתי עם החברים הבודדים שעובדים בהייטק, קראתי הרבה וקיבלתי מושג כללי במה מדובר. קניתי קורס JAVASCRIPT בUDEMY והתחלתי ללמוד, בינתיים אני נהנה סך הכל.
חסכתי מספיק כדי לא להיות מוטרד כלכלית, יש לי חדר נוח בבית של ההורים ואין לי שום בעיה ללמוד עצמאית דרך המחשב, להכין לעצמי לוח זמנים ולעמוד בו.

עכשיו לנושא לשמו פתחתי את הפוסט, רציתי לבקש את עצותיכם והכוונתכם לאן אני צריך להתכוונן.
לאיזה תחומים בתור מפתח תוכנה יש ביקוש בשוק העבודה הישראלי ומהי הדרך היעילה ביותר להיכנס אליו?
האם למידה עצמאית דרך קורסים אינטרנטיים יכולה להביא אותי לרמה הנדרשת או שעדיף להירשם לבוטקאמפ? או בכלל תואר ראשון במדעי המחשב?

אני אשמח להיעזר בניסיונכם האישי ומודה מראש לכל אחד שמשקיע ומגיב, אפשר גם בפרטי.

ברוך הבא לפורום!

ראשית, כל הכבוד על היוזמה והחריצות.

לאיזה תחומים בתור מפתח תוכנה יש ביקוש בשוק העבודה הישראלי ומהי הדרך היעילה ביותר להיכנס אליו?
על פי ההבנה שלי, כמעט לכל תחום בפיתוח תוכנה קיים (או לפחות היה לפני הקורונה) די והותר ביקוש. עדיף להתמקד במה שאתה טוב בו ונהנה איתו, כי זה הולך לאכלס לא מעט מהיום שלך למשך כמה שנים וחבל להיות בתחום לא מתאים.

האם למידה עצמאית דרך קורסים אינטרנטיים יכולה להביא אותי לרמה הנדרשת או שעדיף להירשם לבוטקאמפ? או בכלל תואר ראשון במדעי המחשב?
מבחינת קריירה לעניות דעתי תואר הוא אפשרות לא מומלצת, ואני אומר את זה כבוגר תואר ראשון במדמ"ח. אני שמח שעשיתי אותו, כי היה מעניין וזה נותן מלא רקע והבנה רוחבית, אבל התרומה לרמה המקצועית ביחס לזמן ולהשקעה לא משהו בכלל. לא מכיר בוטקאמפים, כן מאמין שאפשרי להגיע מקורסים באינטרנט לרמה שתספיק לעבודה ראשונה (שזה החלק הקשה), ומשם זה עניין של צבירת ניסיון.

בהצלחה!

לאיזה תחומים בתור מפתח תוכנה יש ביקוש בשוק העבודה הישראלי
למרבית התחומים בפיתוח תוכנה יש ביקוש רב בשוק הישראלי : ווב, מובייל, אמבדד, שרת, לקוח, אלגוריתמיקה, דאטה סיינס, DEVOPS, ניהול זוטר...
מהי הדרך היעילה ביותר להיכנס אליו?
ללא ספק שירות ביחידה טכנולוגית צבאית, הכוללת הכשרה בזמן או לפני הצבא.
האם למידה עצמאית דרך קורסים אינטרנטיים יכולה להביא אותי לרמה הנדרשת או שעדיף להירשם לבוטקאמפ?
אנשים מסויימים יגיעו לרמה גבוהה בדרך של למידה עצמאית, אף יותר מבוטקאמפ.
הרוב חייבים הכוונה של מסגרת.
או בכלל תואר ראשון במדעי המחשב?
השאלה הנכונה והיחידה לטעמי היא: מהו המסלול אשר יאפשר צבירת ניסיון מקצועי משמעותי בדרך לקריירה בתחום ההייטק?
התשובה כמו שציינתי בתחילת התגובה לא כל כך רלוונטית לגבייך.
הסיכויים הגבוהים ביותר לעבודה ראשונה במקום טוב, יתקבלו על ידי לימודי מדמ"ח במוסד נחשב בישראל כגון:
(הסדר אינו מעיד על דירוג)
הטכניון, העברית, את"א, ב"ג, ב"א, הפתוחה, הבינתחומי
בנוסף אציין כי פגשתי במהלך השנים אנשים חזקים מHIT ומכון לב

אבל התרומה לרמה המקצועית ביחס לזמן ולהשקעה לא משהו בכלל.
אני לא בטוח שזה המדד היחיד או אפילו הנכון למדוד את התואר.
לדעתי צריך למדוד גם את התרומה ליכולת של האדם הממוצע להתקבל לעבודה ראשונה בהייטק ובאספקט הזה התרומה של התואר לא מבוטלת.

מי שעשה תואר במדמ"ח באחד המוסדות הנחשבים, ידוע שמדובר בבנאדם שעמד בלוחות זמנים מאתגרים, פיתח יכולות אוטודידקטיות ויש לו הבנה מעמיקה בתחומים רבים. האם הוא יהיה מפתח טוב? לא בהכרח, אבל סיכוי גבוה שכן.
אני עובד עם אנשים שלא עשו תואר. לחלקם יש הבנה מאוד לקויה של דברים כמו סיבוכיות, מבני נתונים ומתמטיקה. הם מצליחים להסתדר והם מפתחים לא רעים אבל יהיה להם קשה להגיע לרמה גבוהה או לשנות תחומים בקלות, בטח אם מדובר בתחומים בהם יש יותר נגיעה במדעי המחשב.
לאחד מהם יש תשוקה רבה למקצוע והוא תוך כדי עבודה ממשיך ללמוד בזמן הפנוי שלו כל מיני נושאים - גם במתמטיקה וגם בתאוריה של מדעי המחשב ואני עוזר לו בהכוונה כשיש נושא שהוא פחות מבין או שחסר לו בסיס אחר כלשהו.

אם אתה מסוגל ללמוד לבד ולהמשיך להתפתח כל הזמן גם בתחומים שליד התחום שאתה מתעסק בו ורוצה להבין דברים יותר לעומק,בהחלט הייתי ממליץ לך לחסוך את הלימודים האקדמאיים וללמוד לבד, כל החומר ויותר זמין לך בקלות. גם אם תצטרך הכוונה, תוכל להתייעץ בשלל הפורומים וקבוצות הפייסבוק שיש לאינטרנט להציע.
לתחומים כמו פיתוח web או מובייל יהיה יותר קל להיכנס מאשר לתחומים כמו data science או machine learning. כן הייתי ממליץ לך ללמוד את הבסיס של כל מיני תחומים ואז לחפור לעומק כשתמצא משהו שמעניין אותך במיוחד.

ראשית,תודה רבה על כל התגובות המושקעות.
לקחתי כמה החלטות ואשמח לשתף אתכם, קודם כל עשיתי לעצמי לוז שאני לומד כל יום מ9 בבוקר עד בערך 17:00-18:00.
התחלתי קורס של JAVASCRIPT בUDEMY בינתיים הולך אחלה,נהנה סך הכל, התכנון הוא להמשיך בכיוון של הווב ומובייל בינתיים, ומשם כמו שרובכם אמרתם לזרום בקורסים עד שאמצא משהו שמעניין אותי במיוחד.
אתן לזה כמה חודשים ואז אעשה הערכת מצב לגבי התחלת תואר במדמ"ח באוניברסיטה הפתוחה.

שוב תודה רבה על התגובות ואעדכן בהמשך.

היי @Anony
זה מצחיק כי זה נראה כאילו לקחת את סיפור חיי ועשית העתק הדבק :)

אני גם הייתי לוחם, עבדתי 4 שנים באוניות קרוזים בתור צ'יף, הכרתי את חברתי הגרמניה, ותמיד התעניינתי במחשבים.
אני התחלתי תואר במדעי המחשב (תוך כדי העבודה באוניות) באוניברסיטה הפתוחה. וכן, עניין הקורונה שינה הרבה דברים בחיי, ובהחלט התואר מהווה PLAN B בשבילי.

אבל אין ספק שהחוויה ואופציות החיסכון שהעבודה על אוניות מספקת, אין שני לה!! זר לא יבין זאת חבר...

בכל מקרה, ממליץ לך על מדמ"ח בפתוחה, הרמה גבוהה, יש גמישות רבה ואפשר לחלק איך שבא לך.

היי,
אני במצב דומה - גם אני שוקל מה הדרך הכי טובה להיכנס להיי טק.
דיברתי עם מישהו שעשה בוטקאמפ ויש הרבה בעיות שלא מספרים לך עליהן: לפעמים זה מתארך יותר מחצי שנה, אין לך שליטה על על התפקיד הראשון שלך - הם בוחרים עבורך מה תלמד וזה תלוי בתקנים שלהם, ואצל הרבה מהם אתה גם ככה חייב תואר ראשון. דיברתי רק עם אדם אחד אז זה כנראה לא מייצג בהרבה, אבל הוא כן עשה את המסלול לאחרונה.
יש כאלה שמנסים ללמוד לבד אבל אני לא מכיר אנשים שהצליחו להתקבל לעבודה רק על סמך זה. נורא קשה למצוא עבודה ראשונה ככה. בדר"כ זה גם לוקח יותר מזמן מתואר או הכשרה אחרת (רב האנשים הרי לא יושבים בבית ולומדים כל היום).
לכן אני אישית בחרתי בתואר. הרבה יותר קל למצוא עבודה ראשונה (ואתה גם יכול למצוא משרת סטודנט כבר אחרי שנה -שנה וחצי), זה פותח יותר דלתות, יש מסגרת זה גם טוב יותר לנטוורקינג.

@Lambda : לפני כמה זמן התחלת ללמוד בפתוחה? אתה עובד בתחום בינתיים? אמרו לי שנורא קשה לסיים תואר במדמ"ח בפתוחה

על פי ההבנה שלי, כמעט לכל תחום בפיתוח תוכנה קיים (או לפחות היה לפני הקורונה) די והותר ביקוש
באמת? אני עוקב אחר קבוצות קשורות בפייסבוק והרושם שנוצר שם זה שכולם מתכנתים בJS ואף אחד כבר לא משתמש בjave או C++ , ואני הייתי בטוח שאלה השפות המתקדמות/חדשות.

נערך לאחרונה ב:
באמת? אני עוקב אחר קבוצות קשורות בפייסבוק והרושם שנוצר שם זה שכולם מתכנתים בJS ואף אחד כבר לא משתמש בjave או C++ , ואני הייתי בטוח שאלה השפות המתקדמות/חדשות
יש יותר ביקוש לjs אבל יש גם יותר היצע כי חסמי הכניסה לשפה הזו הרבה יותר נמוכים מלc++ לדוגמא.
מה שמעניין זה היחס בין הביקוש להיצע עבור השפות השונות, אין לי נתונים מספריים אבל אני יכול להעיד אנקדוטלית שחברים שכותבים java או c++ מקבלים הרבה הצעות ומתפרנסים מאוד יפה, מניח שזה גם מאוד תלוי כמה אתה טוב בתחומך...

@Lambda : לפני כמה זמן התחלת ללמוד בפתוחה? אתה עובד בתחום בינתיים? אמרו לי שנורא קשה לסיים תואר במדמ"ח בפתוחה
עד עכשיו שילבתי את הפתוחה עם העבודה שלי בקרוזים (לא קשור להייטק).
אני בסה"כ בשנה הראשונה. וכן, לא פשוט לסיים את התואר הזה בפתוחה. ואני יכול להגיד שזה לא בגלל הרמה (שהיא גבוהה), אלא בגלל שאף אחד לא יושב עליך, אין לך מסגרת, ואתה נרשם per course. אז קל מאוד להפסיק את זה, בניגוד לאוניברסיטה\מכללה שבה אתה מגיע פיזית, ויש סביבך אנשים שעושים את אותו הדבר ותמכים אחד בשני, וזה שיש לך לו"ז מוגדר מהאוניברסיטה.
הייתי אומר שהקטע המנטלי הכי קשה בפתוחה. חוץ מזה, אותו דבר כמו כל אוניברסיטה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B התחלה חדשה יומני מסע אישיים 27
I התחלה חדשה - לקחת צעד קדימה לעבר החלומות שוק ההון 1
Z התחלה חדשה - עסק חדש יומני מסע אישיים 10
T התחלה מאוחרת בצבירת הון יומני מסע אישיים 16
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
abby1994 תהיות של התחלה התפתחות אישית 14
Y התחלה יומני מסע אישיים 1
ט בצומת דרכים, מתלבט להמשך. עם התחלה טובה. יומני מסע אישיים 2
L יומן השקעות - התחלה שוק ההון 9
T התחלה במסחר עצמאי שוק ההון 43
A התחלה צעירה יומני מסע אישיים 8
אורי התחלה בטעות... יומני מסע אישיים 4
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ז דרישה חדשה של IB לאמת ssn שוק ההון 6
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
מ סיום תפקיד ויציאה לדרך חדשה וטובה יומני מסע אישיים 5
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
oz1987 קרן פנסיה מעבודה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
ז משרה חדשה התפתחות אישית 16
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
A בנייה ישנה או חדשה? נדל"ן 7
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3

נושאים דומים

Back
למעלה