• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות נוספות בדירה להשקעה

אז מה אתם הייתם עושים במצב הזה?

• סך הכל מצביעים
    28
[QUOTE הכוונה לסעיפים שעוזרים לכם לשמר דייר למשך תקופה ו/או להעלות את שכ"ד באופן מתון ומושכל. לדוגמא, חשבתי להציע לדיירים הבאים חוזה ארוך טווח שנותן להם איזשהי הנחה אבל ההנחה תהיה בטלה אם הם ירצו לסיים את החוזה טרם הזמן (ובשביל הפער יש גם את הערבויות במזומן אם יהיה צורך).[/QUOTE]

לא הייתי מציעה הנחה לטווח ארוך, אלא מחיר נמוך מעט מהמקובל , ואופציה לשנתיים או שלוש נוספות באותו המחיר.
זה אטרקטיבי לאנשים לדעת מראש ששכר הדירה לא יעלה, ויביא אוכלוסיה שמחפשת טווח ארוך.
כדאי לתת עדיפות לזוגות מבוגרים ללא ילדים, או למשפחה עם ילדים גדולים שהדירה מתאימה לה בדיוק(מבחינת מספר הילדים וגודל הדירה) לעומת סטודנטים למשל.

[QUOTE הכוונה לסעיפים שעוזרים לכם לשמר דייר למשך תקופה ו/או להעלות את שכ"ד באופן מתון ומושכל. לדוגמא, חשבתי להציע לדיירים הבאים חוזה ארוך טווח שנותן להם איזשהי הנחה אבל ההנחה תהיה בטלה אם הם ירצו לסיים את החוזה טרם הזמן (ובשביל הפער יש גם את הערבויות במזומן אם יהיה צורך).[/QUOTE]

לא הייתי מציעה הנחה לטווח ארוך, אלא מחיר נמוך מעט מהמקובל , ואופציה לשנתיים או שלוש נוספות באותו המחיר.
זה אטרקטיבי לאנשים לדעת מראש ששכר הדירה לא יעלה, ויביא אוכלוסיה שמחפשת דירה לטווח ארוך.
כדאי לתת עדיפות לזוגות מבוגרים ללא ילדים, או למשפחה עם ילדים גדולים שהדירה מתאימה לה בדיוק (מבחינת מספר הילדים וגודל הדירה) לעומת סטודנטים למשל.

[QUOTE הכוונה לסעיפים שעוזרים לכם לשמר דייר למשך תקופה ו/או להעלות את שכ"ד באופן מתון ומושכל. לדוגמא, חשבתי להציע לדיירים הבאים חוזה ארוך טווח שנותן להם איזשהי הנחה אבל ההנחה תהיה בטלה אם הם ירצו לסיים את החוזה טרם הזמן (ובשביל הפער יש גם את הערבויות במזומן אם יהיה צורך).

זה אטרקטיבי לאנשים לדעת מראש ששכר הדירה לא יעלה, ויביא אוכלוסיה שמחפשת דירה לטווח ארוך.
כדאי לתת עדיפות לזוגות מבוגרים ללא ילדים, או למשפחה עם ילדים גדולים שהדירה מתאימה לה בדיוק (מבחינת מספר הילדים וגודל הדירה) לעומת סטודנטים למשל.[/QUOTE]
דיברנו גם על זה אחורה בשרשור הזה. חלק מהדברים לא נכונים ספציפית בדירה הנוכחית אבל בהחלט עונים על דירה ממוצעת להשקעה:
בעניין המחיר המוזל: עניין טריקי במקצת - בעבר זה יצר "הביצה והתרנגולת" כשהגיעו דיירים עם בעיות תשלומים. אחרים כמובן שזה עזר להם (ולי) להאריך את החוזה שנה אחרי שנה, תוך ויתור מסויים בעלייה אפשרית של שכר הדירה.
לגבי זוגות מבוגרים - לא רלבנטי. דירת 5 חדרים... אולי נוגע לילדים גדולים.

@י.ג , מה עשית בסוף? איך יצא?

אהלן,
ביקשת FOLLOW UP קיבלת (בדגש על קבלה והשכרה של דירה חדשה מקבלן):
אז מכיוון שהדירה נמסרה באמצע שנת לימודים, בעיה קשה לכשעצמה, והשכונה היא שכונה מוצפת בדירות להשכרה, השידרוגים שבחרתי בהם היו עדינים. מקלחונים וארונות-כיור איכותיים, כיריים יפים, דלת פנים לממ"ד (נוספת על הדלת הכבדה). לדירה היו כבר כמה שידרוגים במקור מהקבלן - תריסים חשמליים בכל הדירה, מזגן מיני מרכזי, עוד שירותים-מקלחת, אסלות תלויות וחדר ארונות (ללא הארון).

בקיצור, המו"מ ניסוב סביב המחיר. לא הצלחתי להמריא מעבר למחירי הסביבה. העדפתי למצוא שוכרים איכותיים יותר עם כוונות לטווח ארוך ולסגור לשנתיים כמה חודשים מראש לכניסה בחופש הגדול. הדירה עמדה ריקה כחודשיים שלושה. העירייה איפשרה פטור מארנונה לתקופה שהדירה ריקה. זה דורש הרבה תנאים קטנים וניירת אז לבדוק מראש את העניין. אני הצלחתי עם הפטור הזה רק חלקית כי מישהו שכח את המזגן דולק והיה חשבון חשמל של ומאה וקצת ש"ח אז מבחינת העירייה גרו בדירה.

דברים שלא נגעו לי אבל בהחלט חשובים בשלב הקריטי של איכלוס דירת קבלן בשוכרים:
1. הפעלת הועד בית בהקדם - מעלית ונקיון שוטף - סופר סופר קריטי ולכן חייבים לכנס את כולם בהקדם וליזום ועד או חברה מנהלת. הבניין מתלכלך במהירות ונראה רע מאוד בשביל שוכרים שבאים לבדוק אותו.
2. תיקון מיידי של כל הדברים האקוטיים. (בעיקר בבניין ופחות בדירה - מעלית, דלת כניסה, אינטרקום)
3. וכמובן טיפול בריג'קטים שעלו ועולים עם הכניסה של הדיירים.
בהצלחה!

אהלן,
ביקשת FOLLOW UP קיבלת (בדגש על קבלה והשכרה של דירה חדשה מקבלן):
אז מכיוון שהדירה נמסרה באמצע שנת לימודים, בעיה קשה לכשעצמה, והשכונה היא שכונה מוצפת בדירות להשכרה, השידרוגים שבחרתי בהם היו עדינים. מקלחונים וארונות-כיור איכותיים, כיריים יפים, דלת פנים לממ"ד (נוספת על הדלת הכבדה). לדירה היו כבר כמה שידרוגים במקור מהקבלן - תריסים חשמליים בכל הדירה, מזגן מיני מרכזי, עוד שירותים-מקלחת, אסלות תלויות וחדר ארונות (ללא הארון).

בקיצור, המו"מ ניסוב סביב המחיר. לא הצלחתי להמריא מעבר למחירי הסביבה. העדפתי למצוא שוכרים איכותיים יותר
שלום לכולם,
רכשתי דירה להשקעה מקבלן. הדירה דירת 5 חדרים, מרווחת יחסית, במפרט קבלני מעט יותר גבוה מהממוצע, מתוכננת היטב ונמצאת במיקום שלדעתי הוא מעולה. היא תהיה מוכנה תוך מספר חודשים (ביחד עם דירות נוספות להשקעה) ועלי לקבל החלטה כבר עכשיו בנושא שדרוגי הדירה השונים.
תכננתי לרכוש ולשדרג מספר גופי תאורה כדי לשפר את מצב הדירה לקראת ההשכרה שלה אלא שעתה מתקשרים אלי הקבלנים ומציעים שלל שדרוגים. את חלקם אני מבין שאין בו צורך ופסלתי על הסף ולגבי חלקם האחר אני מתלבט. אבל העלתי רשימה של דברים שחשבתי שכדאי שיהיו בדירה מטעמי פרקטיות וכמובן כדי להפוך אותה ליותר מיוחדת. מי שמסוגל להיכנס לפרטים עצמם, מוזמן ללחוץ על הרשימה.

-שדרוג הדלת בממ"ד לדלת רגילה המתלבשת על דלת הברזל [1,200 ש"ח]
-דאמפרים למיני מרכזי - אפשרות שליטה נפרדת לכל חדר במיזוג [3,200 ש"ח]
-גופי תאורה אסתטיים [800 ש"ח]
-תנורי חימום במקלחות [200 ש"ח]
-מקלחוני ואמבטיון מזכוכית במקום האלה הפושטיים מהבד [2,700 ש"ח]
-מידוף של המחסן הדירתי במדפי איקיאה [750 ש"ח]
-ארון קיר בסיסי בחדר הארונות [1,500 ש"ח]
-פרקט בחדרי שינה הורים וילדים - 36 מ"ר [10,000 ש"ח]
-תנור אפיה בילד אין [1,250 ש"ח]
-כיריים גז [700 ש"ח]

יש לציין שהדירה להשקעה פרופר וממוקמת במרכז שכונה חדשה מאוד יחסית ושרובה המכריע דירות להשקעה כך שמצד אחד יש הרבה היצע בשוק באופן כללי ומצד שני, דירות רבות נכנסות לשוק באותה התקופה.
בהערכה גסה הכל יכול להגיע ל-17-20 אלף ש"ח (הפרקט לבדו כ-10K) שממש לא בטוח שישפרו את גובה השכירות החודשית (גג 200-300 ש"ח). אולי יעזרו בסגירה עם השוכרים הראשונים, כי אז אני צופה קושי בשל מסירה של מספר דירות רב באותה תקופה בפרויקט הנוכחי ובפרויקטים באזור. עוד יתרון - אולי יעזור "להיתפס" על שוכרים טובים ועקביים שישארו בדירה שנים רבות.
מבחינת מספרים: הדירה עלתה כמליון ש"ח (מעט יותר מהמחירים באזור, שכאמור כולו בנייה חדשה), השכירות היא סביב ה-3,000 ש"ח כיום וכאמור, השדרוגים הנדונים הם בסביבות ה-20K. כמובן שיש עלי עוד עול כספי בתקופה הזאת: השלמות התשלומים על הבנייה לקבלן - כמה מאות אלפי שקלים (משכנתא...), השלמת תשלומים לעו"ד הקבלן על הרישום, חיבורים לתשתיות כמה אלפי ש"ח, הסכנה שלא יהיו שוכרים לתקופה וכמובן תגובת הנגד - מתווך.

אנחנו מתמודדים עם דילמה דומה. חשבנו לוותר על ארונות עליונים למטבח, תנורים (חימום ואפיה) ורהיטים מכל סוג. האם זו טעות לדעתכם?
גם אצלנו ישתחררו הרבה דירות בבת אחת. שכונה נחמדה, טובה למשפחות צעירות.

יש קבוצות רכישה כמעט לכל דבר, כך שקניה מוקדמת אמורה להיות זולה יחסית לקניה פרטית מאוחר יותר.

הנה הרשימה שלנו:
1. ארונות עליונים למטבח.
2. סוג מזגן מיני מרכזי (אי אפשר מזגן לכל חדר).
3. רשתות לחלונות.
4. סורגים לחלונות (קומה גבוהה).
5. מקלחון ואמבטיון.

אם משהו נראה לכם מיותר, או אם חסר משהו חשוב, נשמח לשמוע.

לדעתי רשתות לחלונות זה לא קריטי, אבל אם יש ילדים קטנים צריך לחשוב אולי על הפסים השקופים במרפסת לנושא הבטיחות.

אני רוצה לספר שלמדתי את הדבר הבא - שוכרים רבים מרגישים צורך להתמקח ולקבל מבעל הדירה משהו. אם אתה עושה הנחה בשכ"ד, אתה מקבע אותו בערך נמוך ממה שהיית רוצה. עדיף בהרבה לאפשר להם משהו, למשל - רשתות לחלונות, סורגים, ארון בחדר שינה, תנור בילט אין. בדרך כלל התוספת שלך מתקזזת מול הפרש שכ"ד של 100-200 ש"ח במשך שנה. אם הם ימשיכו לגור בדירה - אתה מרוויח החל מהשנה השניה. אם הם מתחלפים, אתה מתחיל כבר משכ"ד ברמה גבוהה יותר ובדרך כלל אין ציפיות ששכר הדירה ירד מהשוכרים הקודמים. כך במקרה הרע אתה משדרג את הדירה שלך ובמקרה הטוב משדרג אותה וגם מקבל שוכרים מרוצים שנשארים ואחרי שנה יש תשואה טובה יותר.

אנחנו מתמודדים עם דילמה דומה. חשבנו לוותר על ארונות עליונים למטבח, תנורים (חימום ואפיה) ורהיטים מכל סוג. האם זו טעות לדעתכם?
על ארונות לא הייתי מוותר ובכל מקרה לא אמור להיות יקר במיוחד.
תנור תלוי בכם, זה כנראה בילד אין אז אולי שווה לכם שיהיה משהו סביר אבל לא חובה, אפשר שהשוכר יביא.
רהיטים גם לא חובה, אם בא לכם לפנק אז ארון קיר או 2 יהיו בונוס כי זו הוצאה כבדה יחסית.
אם משהו נראה לכם מיותר, או אם חסר משהו חשוב, נשמח לשמוע.
אם אין חלון ליד הגז אז תשקול קולט אדים, לא סיפור יקר במיוחד.
הייתי גם משקיע בתאורה בכל הבית, לא חייבים אירופאי אה-לה קימחי וכאלה, יש היום פתרונות מעולים של ניסקו או סיניים באיכות סבירה שנראים מעולה.
אני אישית רואה בית עם פנדלים מקבל מזה חררה ופוסל אותו על הסף, הבית נראה כמו אתר בנייה וזה מעיד על בעל בית קמצן.
גם אצלנו ישתחררו הרבה דירות בבת אחת. שכונה נחמדה, טובה למשפחות צעירות.
אז תהיה תחרות רבה על הדיירים הפוטנציאלים, אפשר לחתוך במחיר כדי לקבל עדיפות או שאפשר לתת "בונוסים" ופינוקים כדי לקבל עדיפות, אני בעד האחרון.

אם משהו נראה לכם מיותר, או אם חסר משהו חשוב, נשמח לשמוע
מהזווית של שוכרת:
אם היו 2 דירות זהות (מבחינת מפרט/מיקום/תנאים בחוזה/התרשמות מבעל הבית) פרט לפרמטר בודד - אחד מהרשימה להלן,
הייתי לוקחת את זו עם הפרמטר, אפילו אם היתה יקרה יותר ב 1200 ש"ח לשנה:
בסדר חשיבות יורד:
- רשתות
- תנור אפייה בילט אין
- ארון בגדים

מהזווית של שוכרת:
אם היו 2 דירות זהות (מבחינת מפרט/מיקום/תנאים בחוזה/התרשמות מבעל הבית) פרט לפרמטר בודד - אחד מהרשימה להלן,
הייתי לוקחת את זו עם הפרמטר, אפילו אם היתה יקרה יותר ב 1200 ש"ח לשנה:
בסדר חשיבות יורד:
- רשתות
- תנור אפייה בילט אין
- ארון בגדים

אני קצת מופתעת מנושא הרשתות :) שלא למטרות הדירה להשקעה, אלא כציון סולידי, אומר שעלות הכנת רשתות בכל הבית שלנו (שכור, 5 חדרים) היתה כ- 150 ש"ח. קנינו כמה לייסטים מעץ ורשת, ועשינו משהו מאד אסתטי וגם עם טריק קטן שעוזר בהוצאה לניקוי. צבענו בצבע אפרפר שהיה בבית את המסגרת כדי שתתמזג עם האלומיניום של החלון. זה ממש פשוט. במידה ואי פעם מישהו יצטרך הדגמות והוראות, מוכנה לחלוק בפלא. זמן ההכנה היה בערך שעתיים שלוש.

אני קצת מופתעת מנושא הרשתות :) שלא למטרות הדירה להשקעה, אלא כציון סולידי, אומר שעלות הכנת רשתות בכל הבית שלנו (שכור, 5 חדרים) היתה כ- 150 ש"ח. קנינו כמה לייסטים מעץ ורשת, ועשינו משהו מאד אסתטי וגם עם טריק קטן שעוזר בהוצאה לניקוי. צבענו בצבע אפרפר שהיה בבית את המסגרת כדי שתתמזג עם האלומיניום של החלון. זה ממש פשוט. במידה ואי פעם מישהו יצטרך הדגמות והוראות, מוכנה לחלוק בפלא. זמן ההכנה היה בערך שעתיים שלוש.
ההוצאה רק לניקוי, חוץ מזה הרשת קבועה במקומה? נראה לי שיש יתרונות לרשת שנפתחת על מסילה.
יחסית לשאר השידרוגים שהצעתם, הרשתות (דרך קבוצת רכישה) לא נורא יקרות.

על ארונות לא הייתי מוותר ובכל מקרה לא אמור להיות יקר במיוחד
ארון קיר או 2
קולט אדים
נשמע עסק יקר מאוד, הכל ביחד.

המזגנים, כולל הנמכות גבס ותאורה, אמורים לעלות לפחות 20 אלף. קיווינו לא לעבור את ה-30 או 40 אלף, כולל כל ההוצאות של רישום הדירה וכאלה.
האם היינו אופטימיים מדי?

האם השוכרים באמת מוכנים לשלם יותר על ארונות בגדים וכדומה?
אצלנו, בכל פעם שבעל בית ניסה להוציא מאיתנו יותר כי הוא השקיע בריהוט או בעיצוב, חשבנו שהוא סתם גזלן, והעדפנו לשכור דירה פשוטה וזולה יותר. זה רק בגלל שאנחנו סולידיים יחסית? אנשים "רגילים" באמת מחשיבים דברים כאלה עד כדי כך? לפחות לגבי רהיטים, הם יכולים לקנות משלהם וישארו להם לאח"כ. למה להם לשלם יותר כדי לשכור רהיט?

אולי נוכל באמת לעשות בשיטה של @Lali , ולהשקיע בהתאם לרצון הדיירים. זאת נראית לי דרך יפה להתחבב עליהם.
הבעיה היחידה היא שאולי עד שיגיעו הדיירים, נאבד את ההנחות של קבוצות הרכישה.

אתם חושבים שכדאי לנו לפרסם את הדירה הרבה זמן מראש, עוד לפני שאנחנו יודעים תאריך כניסה מדויק?

נשמע עסק יקר מאוד, הכל ביחד.
נשמע אבל לא.
הארון קיר זה החלק היקר דווקא, אפשר פשוט מאיקאה או מחנויות זולות וכאלה, סדר גודל של 3000 ש"ח לאחד פשוט.
יתכן מאד וכן ויתכן מאד שאם הדירה שלך ושל שכן שלך באותו המחיר אבל הוא נותן ארונות קיר אז יקחו את שלו ואז הדירה שלך תעמוד אולי זמן רב יותר ריקה.
והעדפנו לשכור דירה פשוטה וזולה יותר. זה רק בגלל שאנחנו סולידיים יחסית?
כל אחד והסטנדרטים שלו.
לפחות לגבי רהיטים, הם יכולים לקנות משלהם וישארו להם לאח"כ. למה להם לשלם יותר כדי לשכור רהיט?
לא בדיוק, הארונות הזולים האלה של איקאה וכו' לא ממש בנויים לפירוק, הרכבה והובלה כמה פעמים, הם פשוט יתפרקו לך, בנוסף לא כל ארון נכנס בכל מקום, אם יש נישה בגודל X אז הארון שלך יתכן וגדול מדי.
אולי נוכל באמת לעשות בשיטה של @Lali , ולהשקיע בהתאם לרצון הדיירים. זאת נראית לי דרך יפה להתחבב עליהם.
אכן דרך המלך, פעמים רבות שוכר טוב אם נותנים לו חוזה לטווח ארוך ישקיע בעצמו בדירה וישאיר את הדברים אם מתחלקים איתו בהוצאות.
אתם חושבים שכדאי לנו לפרסם את הדירה הרבה זמן מראש, עוד לפני שאנחנו יודעים תאריך כניסה מדויק?
השאלה אם אפשר להראות אותה, אם לא אז מיותר, אנשים רוצים לבוא לראות.

נשמע אבל לא.
הארון קיר זה החלק היקר דווקא, אפשר פשוט מאיקאה או מחנויות זולות וכאלה, סדר גודל של 3000 ש"ח לאחד פשוט.

יתכן מאד וכן ויתכן מאד שאם הדירה שלך ושל שכן שלך באותו המחיר אבל הוא נותן ארונות קיר אז יקחו את שלו ואז הדירה שלך תעמוד אולי זמן רב יותר ריקה.

כל אחד והסטנדרטים שלו.

לא בדיוק, הארונות הזולים האלה של איקאה וכו' לא ממש בנויים לפירוק, הרכבה והובלה כמה פעמים, הם פשוט יתפרקו לך, בנוסף לא כל ארון נכנס בכל מקום, אם יש נישה בגודל X אז הארון שלך יתכן וגדול מדי.

אכן דרך המלך, פעמים רבות שוכר טוב אם נותנים לו חוזה לטווח ארוך ישקיע בעצמו בדירה וישאיר את הדברים אם מתחלקים איתו בהוצאות.

השאלה אם אפשר להראות אותה, אם לא אז מיותר, אנשים רוצים לבוא לראות.
תודה רבה!

ההוצאה רק לניקוי, חוץ מזה הרשת קבועה במקומה? נראה לי שיש יתרונות לרשת שנפתחת על מסילה.
יחסית לשאר השידרוגים שהצעתם, הרשתות (דרך קבוצת רכישה) לא נורא יקרות.
כמובן שזזה על מסילה :) ההוצאה היא לצורך ניקוי. ספציפית אצלנו תקענו בורג כדי לא לאפשר את התזוזה של הרשתות בגלל חיות המחמד שבבית והעובדה שאנחנו גרים בקומה עליונה. נושא הרשתות היה רק ענף צדדי בשרשור, לא הצעה בהכרח לדירה שלך :)

בדירה כזאת היא כבר ברמה של סטנדרט מעולה, אין צורך בהשקעה מיותרת, אני מאמין בהשקעה בזמן מכירת הדירה, יש נתון שאפשר לקבל 10%במחיר על כל 1% השקעה,אף דייר ככל שיהיה נחמד לא ישלם אפילו 500 ש"ח יותר על דירה משודרגת.

דירה כזאת היא כבר ברמה של סטנדרט מעולה, אין צורך בהשקעה מיותרת,
היא לא "בסטנדט מעולה", היא בסטנדרד פח של קבלן.
אני מאמין בהשקעה בזמן מכירת הדירה, יש נתון שאפשר לקבל 10%במחיר על כל 1% השקעה,
בדיוק הפוך, כמעט תמיד השקעות בשיפוץ לא מחזירות את עצמם במכירה, ההפך הוא הנכון, אנשים שרוכשים דירה בארץ רוצים לשדרג ולעשות קסטומיזציות לעצמם.
,אף דייר ככל שיהיה נחמד לא ישלם אפילו 500 ש"ח יותר על דירה משודרגת.
כנראה שאתה לא מכיר את השוק בת"א, משלמים פה גם אלפי שקלים יותר על דירה משודרגת, יש אפילו סוכנויות תיווך שמתמחות בזה.
כאמור זה לא רק יותר בשכ"ד דירה, מספיק שדירה שלך תעמוד ריקה כמה חודשים יותר וזה הפסד כספי ניכר.

אנשים שמחפשים לשכור דירה משקללים את הכל, אנשים זה לא מחשבים שמחשבים "המחיר הוא X ומספר החדרים הוא Y" במיוחד בדירות גדולות שמיועדות למשפחות.
בדיוק סיימתי לשפץ עכשיו דירה, הוספתי פינוקים רבים בבית גם כדי לחפות על בעיות שלא הייתי יכול לתקן, בסוף מצאתי שוכרים AAA בשיא משבר הקורונה ששילמו לי לא רק מחיר מלא אלא אפילו מחיר שלא האמנתי שאני אקבל, הדירה הושכרה 48 שעות אחרי תום השיפוץ.

השואל דיבר על שוק סופר תחרותי ואני מכיר שווקים כאלה מהיכרות אישית שבו בבת אחת נזרקות עשרות אם לא מאות דירות לשוק באותו הפרוייקט, זה שוק של קונים ולא מוכרים, לוקח זמן לאייש את כל הדירות ואם אפשר להוסיף "בונוסים" קטנים בדירה כדי לבדל את עצמך מהשכן שמציע את אותה הדירה +- באותו המחיר אני אישית חושב שזה רעיון מעולה.

אם הציוד של השוכר אז במעבר דירה הוא צריך לפנות אותו ולחפש דירה בלי ציוד כזה אחרת גם צריך לאחסן

בתל אביב הכל שם שונה זה נכון .
אני התכוונתי שכאשר רוצים למכור יש אפשרות לקבל יותר כסף על דירה שמושקעת ונותנת הרגשה של ניקיון ונעימות.
מי שרוצה יש לי תוכנית מצויינת איך להכין את הדירה למכירה,נתון מדהים על כל 1% השקעה ניתן לקבל בין 9 ל-10% במכירה.

בתפיסה שלי, אני בעד דירות להשכרה במצב מעולה, לא חוסך או מהסס כאשר יש צורך בתחזוקה,
זה מקצר את זמן מציאת שוכר, וחוסך בעתיד צורך להשבית נכס למטרת שיפוץ קוסמטי, כמו גם חוסך
עלות גבוהה של שיפוץ מלא של הנכס אחד לתקופה.

במידה ואני שוקל למכור נכס, זה מקצר את זמן המכירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 16
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7

נושאים דומים