• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות נוספות בדירה להשקעה

אז מה אתם הייתם עושים במצב הזה?

• סך הכל מצביעים
    28

י.ג

משתמש רגיל
דירוג
481
שלום לכולם,
רכשתי דירה להשקעה מקבלן. הדירה דירת 5 חדרים, מרווחת יחסית, במפרט קבלני מעט יותר גבוה מהממוצע, מתוכננת היטב ונמצאת במיקום שלדעתי הוא מעולה. היא תהיה מוכנה תוך מספר חודשים (ביחד עם דירות נוספות להשקעה) ועלי לקבל החלטה כבר עכשיו בנושא שדרוגי הדירה השונים.
תכננתי לרכוש ולשדרג מספר גופי תאורה כדי לשפר את מצב הדירה לקראת ההשכרה שלה אלא שעתה מתקשרים אלי הקבלנים ומציעים שלל שדרוגים. את חלקם אני מבין שאין בו צורך ופסלתי על הסף ולגבי חלקם האחר אני מתלבט. אבל העלתי רשימה של דברים שחשבתי שכדאי שיהיו בדירה מטעמי פרקטיות וכמובן כדי להפוך אותה ליותר מיוחדת. מי שמסוגל להיכנס לפרטים עצמם, מוזמן ללחוץ על הרשימה.

-שדרוג הדלת בממ"ד לדלת רגילה המתלבשת על דלת הברזל [1,200 ש"ח]
-דאמפרים למיני מרכזי - אפשרות שליטה נפרדת לכל חדר במיזוג [3,200 ש"ח]
-גופי תאורה אסתטיים [800 ש"ח]
-תנורי חימום במקלחות [200 ש"ח]
-מקלחוני ואמבטיון מזכוכית במקום האלה הפושטיים מהבד [2,700 ש"ח]
-מידוף של המחסן הדירתי במדפי איקיאה [750 ש"ח]
-ארון קיר בסיסי בחדר הארונות [1,500 ש"ח]
-פרקט בחדרי שינה הורים וילדים - 36 מ"ר [10,000 ש"ח]
-תנור אפיה בילד אין [1,250 ש"ח]
-כיריים גז [700 ש"ח]

יש לציין שהדירה להשקעה פרופר וממוקמת במרכז שכונה חדשה מאוד יחסית ושרובה המכריע דירות להשקעה כך שמצד אחד יש הרבה היצע בשוק באופן כללי ומצד שני, דירות רבות נכנסות לשוק באותה התקופה.
בהערכה גסה הכל יכול להגיע ל-17-20 אלף ש"ח (הפרקט לבדו כ-10K) שממש לא בטוח שישפרו את גובה השכירות החודשית (גג 200-300 ש"ח). אולי יעזרו בסגירה עם השוכרים הראשונים, כי אז אני צופה קושי בשל מסירה של מספר דירות רב באותה תקופה בפרויקט הנוכחי ובפרויקטים באזור. עוד יתרון - אולי יעזור "להיתפס" על שוכרים טובים ועקביים שישארו בדירה שנים רבות.
מבחינת מספרים: הדירה עלתה כמליון ש"ח (מעט יותר מהמחירים באזור, שכאמור כולו בנייה חדשה), השכירות היא סביב ה-3,000 ש"ח כיום וכאמור, השדרוגים הנדונים הם בסביבות ה-20K. כמובן שיש עלי עוד עול כספי בתקופה הזאת: השלמות התשלומים על הבנייה לקבלן - כמה מאות אלפי שקלים (משכנתא...), השלמת תשלומים לעו"ד הקבלן על הרישום, חיבורים לתשתיות כמה אלפי ש"ח, הסכנה שלא יהיו שוכרים לתקופה וכמובן תגובת הנגד - מתווך.

נערך לאחרונה ב:
את התנורי חימום הייתי עושה בכל מקרה, כי גם כך תצטרך לעשות מתישהו (השוכרים יבקשו).

מעבר לזה, אולי מקלחון ואמבטיון.
השאר זה ריהוט ומוצרי חשמל שלא בטוח חסר לכולם ואז אתה נתקע. גופי תאורה לא מעניינים אף אחד. גם פרקט לא ישאר שמור הרבה זמן.

השאר זה ריהוט ומוצרי חשמל שלא בטוח חסר לכולם ואז אתה נתקע. גופי תאורה לא מעניינים אף אחד.
ודברים שכלאורה ממש זניחים אבל בגדר השקעה חד פעמית - דלת לממ"ד (רשמית הופך את הממ"ד המרווח לחדר שינה נוסף) והשליטה במיזוג בכל חדר?

-דאמפרים למיני מרכזי - אפשרות שליטה נפרדת לכל חדר במיזוג [3,200 ש"ח]
-תנורי חימום במקלחות [200 ש"ח]
ארון קיר בסיסי בחדר הארונות [1,500 ש"ח]
אלה שלושת הדברים שאני הייתי רוצה שישודרגו בתור שוכרת בעלת משפחה.

אני גם משכיר דירה וגם שוכר,
לגבי מוצרי חשמל לעניות דעתי אין צורך, כל אחד מביא איתו.
כבר לא משנה אבל לדעתי טעות בדירה להשקעה לעשות מיני מרכזי, סתם יקר ממזגנים עיליים, וגם עם הבעיה שהציעו לך לשדרג.
ארון לפי דעתי הכרח, למרות שבשלוש דירות האחרונות שגרתי בהם לא היה והבאתי משלי.
כל השאר ותר לפי דעתי, מקסימום תוכל בשביל "לסגור" עם דיירים, להגיד להם שאתה מוכן לשדרג להם מקלחת, או מה שמפריע להם.
תן לדירה קצת להתגלגל

@זלמן85 @בת העמק וכולם:
ומה בדבר הדלת לממ"ד? זה לא משהו שיאפשר למשפחות להרגיש בנוח להשתמש בחדר החמישי? מניח שילדים הייתי מרחיק מחדר עם דלת ממ"ד כבדה ומסוכנת. אם היתה לה דלת עץ רגילה, הייתי רוצה להשתמש בחדר.
מדובר בדירת 5 חדרים. משפחה עם שלושה ילדים - זה הפתרון בשבילם, לא?
מקלחונים - זה בעיקר עניין עקרוני אצלי. לא רוצה שהדירה תרגיש זנוחה וכל הוילונות האלה במקלחת מרגישים לי ככה. זה לא ככה... "הביצה והתרנגולת"?!
וכיריים - זה לא בייסיק?

דלת הממד עדיפה. בידוד רעשים.

השנקל שלי:
בעד - תנורי חימום באמבטיה, שליטה נפרדת במזגנים (מסכימה עם @זלמן85 שמיני מרכזי זה מיותר. עדיף מזגנים עיליים בכל חדר).
אולי כן אולי לא - החלפה של וילונות הבד באמבטיה/מקלחון לזכוכית, מידוף במחסן.
מיותר - גופי תאורה, שדרוג דלת בממ"ד, פרקט, ארון קיר, כיריים ותנור בילט אין (אם זו משפחה עם 3 ילדים, סביר להניח שכבר ישם להם את הציוד הזה. אם אין - אז כדאי גם מדיח).

ודברים שכלאורה ממש זניחים אבל בגדר השקעה חד פעמית - דלת לממ"ד (רשמית הופך את הממ"ד המרווח לחדר שינה נוסף) והשליטה במיזוג בכל חדר?

אצלי לי זה חדר מגורים של הבן. הוא לא משתמש בדלת ממ"ד בכלל, רק בדלת הרגילה. תוספת הכרחית מבחינתי.
דלת ממ"ד כבדה ולדעתי נותנת תחושה אי נוחות.

אצלי לי זה חדר מגורים של הבן. הוא לא משתמש בדלת ממ"ד בכלל, רק בדלת הרגילה. תוספת הכרחית מבחינתי.
דלת ממ"ד כבדה ולדעתי נותנת תחושה אי נוחות.
זאת גם המחשבה שלי - להפוך את החדר לחדר שינה מהמניין.

השאלה אם כשוכרים, מישהו מוכן לשים קצת יותר על דירה מעט יותר מאובזרת?
בסופו של דבר אני עושה את זה בשביל זה - להתבלט משאר הדירות (עשרות דירות כמוני משתחררות באותו הזמן לשוק) ולהעלות במעט את השכירות.

בסופו של דבר אני עושה את זה בשביל זה - להתבלט משאר הדירות (עשרות דירות כמוני

אני ממש לא מדבר מתוך נסיון, אבל ניראה לי שרוב יחפשו מחיר שכירות יותר זול כודם כול.
אני לא הייתי משקיע מעבר למינימום הנדרש.
תסתכל גם בזווית אחרת, שרוב התוספות עלולים להינזק, ואז תיקונים יהיו אליך.
גם חלק מהתוספות ניתן יהיה להוסיף בהמשך, שמצבך יהיה פחות לחוץ

לא ממליץ, לא מבין בזה כלום!

דלת לממ"ד הקבלן חייב לשים עפ"י חוק, לא יקבל טופס 4 בלי זה.
שליטה במזגן בכל חדר = קשקוש, לא באמת עובד במיזוג מרכזי.

לפני מספר שנים שיפצתי דירה להשקעה.
השקעתי מאוד בשיפוץ מבחינת עלויות ואיכות השיפוץ. אין ספק בכלל שיכולתי לסיים אותו בסכום הרבה יותר נמוך אבל לא התפשרתי בכלום ובחרתי לעשות משהו ברמה גבוהה.
בתום השיפוץ, נקלעתי לסיטאוציה שנותרו לי עשרה ימים בערך על מנת למצוא שוכר, אחרת, העניין ידחה לשלושה-ארבעה חודשים בהם הדירה תעמוד ריקה (המשמעות- העדר הכנסות שכר דירה, תשלום ארנונה, וועד בית וכו').
הראתי את הדירה לשני שוכרים פוטנציאלים נדמה לי. אחד מהם (שוכר איכותי) חתם איתי תוך כמה ימים על חוזה, לטווח ארוך, ובשכר דירה הוגן ביחס לנכס.
בשורה התחתונה, ההשקעה במקרה שלי לגמרי החזירה את עצמה.

הדלת שהקבלן שם היא דלת כבדה שאוטמת רעש לחלוטין. היא מאד לא פרקטית למשפחה - אני לא אסגור דלת בצורה כזאת שלא אוכל לשמוע אם בוכה ילד מאחוריה, או אם אני ישנה שם, שלא אוכל לשמוע ילדים בחדר אחר. לכן יוצא שדלת הממד חייבת להיות תמיד פתוחה. הכוונה כאן היא להתקין דלת רגילה בנוסף לדלת הממד. השנקל שלי - ממילא אני לא סוגרת דלתות של חדרי ילדים והסיבה היחידה שאנחנו כן התקנו כזאת היא כי הממד הוא חדר עבודה ולפעמים רוצים קצת שקט (אבל לא איטום מוחלט).

הרשימה שלי :
-שדרוג הדלת בממ"ד לדלת רגילה המתלבשת על דלת הברזל [1,200 ש"ח] - מיותר לרוב המשפחות לדעתי
-דאמפרים למיני מרכזי - אפשרות שליטה נפרדת לכל חדר במיזוג [3,200 ש"ח] - די מיותר, חוסך קצת חשמל אבל לא נראה לי שמישהו יחליט על שכירות לפי זה
-גופי תאורה אסתטיים [800 ש"ח] - ממש מיותר - לאנשים שונים יש טעם שונה, מה שיהיה יפה בעיניך לא יהיה יפה בעיניהם. הייתי מחליפה שלא יהיו נורות חשופות אבל שום דבר מעבר.
-תנורי חימום במקלחות [200 ש"ח] - נחוץ, במיוחד אם אתה משכיר בחורף.
-מקלחוני ואמבטיון מזכוכית במקום האלה הפושטיים מהבד [2,700 ש"ח] - זה בעיני כדאי, הבדל גדול באיכות החיים ונראה הרבה יותר בית ופחות מקלחת בצבא.
-מידוף של המחסן הדירתי במדפי איקיאה [750 ש"ח] - לא בטוח שהם ירצו מדפים, תלוי מה הם רוצים לאחסן שם. אפשר להציע זאת לשוכרים ולתאם איתם.
-ארון קיר בסיסי בחדר הארונות [1,500 ש"ח] - ארון זה דבר שקשה לנייד לכן יכול להועיל להרבה שוכרים, אבל חלקם יגיע עם ריהוט אז אולי עדיף לברר איתן אם הם רוצים.
-פרקט בחדרי שינה הורים וילדים - 36 מ"ר [10,000 ש"ח] - זה בעיני די "שופוני", נחמד אבל לא יודעת אם יביא לך שוכרים או יעלה את המחיר. לא נראה לי שהעלאת מחיר יכולה לצאת משתלמת למחיר הפרקט.
-תנור אפיה בילד אין [1,250 ש"ח] - צריך, רוב האנשים לא מניידים את זה מבית לבית
-כיריים גז [700 ש"ח] - צריך, כנל.

-פרקט בחדרי שינה הורים וילדים - 36 מ"ר [10,000 ש"ח] - זה בעיני די "שופוני", נחמד אבל לא יודעת אם יביא לך שוכרים או יעלה את המחיר. לא נראה לי שהעלאת מחיר יכולה לצאת משתלמת למחיר הפרקט.
מיותר כיוון ששוכרים לא שומרים על הפרקט והוא יחזור לבעלים שרוט מאד (מנסיון).
עדיף כבר לשים למינציה (גם ככה רוב האנשים לא ממש מבינים שיש הבדל) במחיר של כ100 ש"ח למ"ר.
חוץ מזה מצטרף לכל מה שרשמת העצות שלך טובות.

לעיתים מספר שינויים קטנים ויעילים, ללא הוצאות גדולות יעשו את השינוי.
תנסה לחשוב איך אתה הופך את הדירה לאטרקטיבית יותר להשכרה מבלי להיגרר להוצאות גדולות כדי לצמצם את זמן מציאת השוכר, ביחוד כשהדירה מתחרה בדירות נוספות דומות בפרוייקט.

@מרק עוגיות , רשימת השיפוצים שהצעת היא חריגה לדעתי עבור דירה להשכרה.
נראה לי שאת התייחסת לדירת מגורים ולא להשקעה.

רשימת השיפוצים שהצעת היא חריגה לדעתי עבור דירה להשכרה.
שים לב שהעתקתי את כל הרשימה שהוא שם בתגובה המקורית, ועל כל פריט ציינתי אם לדעתי הוא נחוץ או לא. הפריטים הנחוצים לפי הסימון שלי היו רק מקלחונים משודרגים, חימום באמבטיה, ותנור+כיריים.

ברור. מדברים על דלת עץ נוספת שמורכבת על אותו משקוף. דלת המתכת הכבדה נשארת מצד אחד של המשקוף פתוחה תמידית ומהצד השני דלת עץ רגילה. מאפשר למשפחות לשכן בממ"ד ילדים, אחרת הם פוחדים. זאת השאלה שלי - האם זה באמת רלבנטי והאם מישהו השתכנע לבחור בדירה (בין השאר) בזכות ה"פיצ'ר" הזה.

שליטה במזגן בכל חדר = קשקוש, לא באמת עובד במיזוג מרכזי.
שמעתי שהם מתקלקלים תדיר מהרבה אנשים אבל רוצה לשמוע דווקא אם מישהו כן מרוצה מזה וחי עם זה תקין לאורך זמן וגם ממליץ.
גם פה מדובר במשהו למשפחות עם ילדים, שצריכים את החימום הנקודתי הזה לחדרי ילדים.
מצד שני, מכח ההרגל ומנסיון אישי (בעבודה) כשאין דאמפרים אז אף אחד לא עולה לתריסים הידניים לווסת.

לפני מספר שנים שיפצתי דירה להשקעה.
השקעתי מאוד בשיפוץ מבחינת עלויות ואיכות השיפוץ. אין ספק בכלל שיכולתי לסיים אותו בסכום הרבה יותר נמוך אבל לא התפשרתי בכלום ובחרתי לעשות משהו ברמה גבוהה.
בתום השיפוץ, נקלעתי לסיטאוציה שנותרו לי עשרה ימים בערך על מנת למצוא שוכר, אחרת, העניין ידחה לשלושה-ארבעה חודשים בהם הדירה תעמוד ריקה (המשמעות- העדר הכנסות שכר דירה, תשלום ארנונה, וועד בית וכו').
הראתי את הדירה לשני שוכרים פוטנציאלים נדמה לי. אחד מהם (שוכר איכותי) חתם איתי תוך כמה ימים על חוזה, לטווח ארוך, ובשכר דירה הוגן ביחס לנכס.
בשורה התחתונה, ההשקעה במקרה שלי לגמרי החזירה את עצמה.
קטע, כשהתחלתי לקרוא הייתי בטוח שתרשום בסוף - "אל תשאל, זריקת כסף לחינם". הפתעת...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 16
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7

נושאים דומים