• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

yoni821

משתמש רשום
דירוג
4
שלום
אני בעל אזרחות אמריקאית והבנתי שמבחינת מיסוי עדיף להשקיע כספים בחו"ל אם זה דרך קניית דירה/פתיחת חשבון בבית השקעות בחו"ל.
האם למישהו יש נסיון?
תודה

אזרחות אמריקאית זה אחד הדברים הגרועים כיום מבחינה פיננסית - דווקא בגלל המיסים. כי ארה"ב היא המדינה היחידה בעולם שממסה את האזרחים שלה גם כשהם בחו"ל - מיסוי "על בסיס אזרחות". ברור שאתה מוגן ברוב המקומות באמנות כפל מס, אבל אזרחות אמריקאית מבחינת מסים זה יותר נטל מאשר תועלת. אם כבר הייתי שוקל לוותר על האזרחות (כן, זו תופעה שקוראת כיום שאלפי אמריקאים מוותרים על האזרחות כדי לחמוק ממס).

וגם אל תחשוב שזה שההשקעות שלך יהיו כאילו בתוך ארה"ב אז רשות המסים בישראל תניח לך לנפשך. כי בישראל המיסוי הוא "על בסיס תושבות" (כמו בשאר העולם) אז כל עוד אתה תושב אתה חייב בדיווחים גם אם זה אומר שאתה לא תשלם בגלל אמנות כפל מס. תצטרך לתת דיווחים גם לישראל וגם לאמריקה.

לדעתי, הכי טוב שתתייעץ בנושא עם רו"ח שמתמחה בתכנון מס בינלאומי. גם אני לא יודע באיזה סכומים מדובר, גם שאלה שצריך לשאול.

גם לי נאמר לשקול ויתור על האזרחות . . מה קורה עם קרנות השתלמות גם את זה האמריקאים ימסו למרות הפטור בארץ?

לדעתי האזרחות האמריקאית דווקא טובה. אני מבין את הפחד שיש לאנשים להתעסק עם דיווח שנתי אבל בסופו של דבר זה משתלם (מלבד היתרון הגיאופוליטי המןבהק שיש בהחזקת אזרחות זו). צריך לזכור שהחובה היא על דיווח ולא על תשלום מס. למשל, יש חובה לדווח על כל ההכנסה מישראל פעם בשנה אך אם הרווחתם פחות מ100K דולר (והרבה כבוד אם עברתם את זה) לא תצטרכו לשלם שם מס. האמת שגם אם עברתם המס ששילמתם בישראל יתקזז אל מול המס שתצטרכו לשלם שם כך שברוב המקרים גם לא תצטרכו לשלם מס (המדרגות אצלם נמוכות יותר מאצלנו).
יתרון מבחינת השקעות יש כאשר משקיעים בנכסים אמריקאיים (מניות, נדלן וכו)... משום שמס רווח הון שם הוא 10% (לעומת 25% בישראל) ויש אמנה למניעת כפל מס. בנוסף, אזרח אמריקאי פטור ממס על ה-10,000$ הראשונים שהוא מרוויח כל שנה. לכן אם יש לכם דיווידנים או שתמכרו ברווח מניות אמריקאיות עד הסכום הזה בכל שנה לא תשלמו מס כלל. לצורך כך, יש לפתוח חשבון בברוקר אמריקאי (כדי שחישוב המס יעשה שם).
כל המידע הזה נאסף על ידי בזיעת אפיים של קריאת החוק האמריקאי והגשת דוחות שנתיים עבורי ועבור אשתי.
אשמח אם אזרחים אמריקאיים נוספים יוכלו לחלוק מהנסיון שלהם בפורום הזה.

יעקב, זה נכון שהמס האמריקאי מקל יותר מזה הישראלי, אבל לפי הבנתי אם אתה חי בישראל אתה מחויב לשלם את ההפרש לרשות המיסים הישראלית, אני טועה?

למרות הנחרצות שהוצגה לעיל, לא הייתי ממהר לוותר על אזרחות אמריקאית. השיקול הכלכלי לוויתור עליה נעשה משמעותי רק בסכומים גבוהים מאוד המושקעים או המרווחים מחוץ לארה״ב. לרוב מעמד הביניים הישראלי, ואפילו לעשירונים הגבוהים, גם מבחינה כלכלית טהורה בלבד זה כנראה לא יהיה נכון לוותר על האזרחות.

יש לזכור שהאזרחות מעניקה לכל אזרח פטור ממס עיזבון על הנכסים בארה״ב עד לגובה של 5 מליון דולר לערך, שאם עבדת בארה״ב מספיק זמן (בממוצע כעשר שנים) אז תקבל מהם קצבת ביטוח לאומי בגיל פרישה, שזה מאפשר לך להוציא בקלות פוליסת whole life insurance, שזה מאפשר לך לקחת משכנתאות בעת השקעה הנדל״ן בארה״ב ועוד.

בקיצור, אני חושב שהגישה של יוני לעיל היא נכונה: זה מצב נתון, יש לו יתרונות וחסרונות, וכעת עליו להתאים את אסטרטגיית ההשקעה שלו על מנת לנצל את המצב הזה לטובתו במידה האפשרית. להבנתי היתרונות של האזרחות הכפולה במצב הכלכלי הנתון הם שמוטב לך לצבור נכסים (פיננסיים או נדל״ן) בארה״ב. כך תיהנה מגישה למוצרים שלא קיימים בישראל, או מתנאים מועדפים ברכישתם, בניטרול החסרונות של משקיעים זרים בארה״ב, וזה כמעט ולא ישפיע על חבות המס המשוכללת שלך. אבל כן, בהחלט כדאי לדבר על רו״ח ו/או CPA שמבינים קצת במיסוי בינלאומי. ולא צריך להיבהל, זה לא מצב יוצא דופן במיוחד הדורש מומחה מליגה א׳.

נערך לאחרונה ב:
נראה לי שאנשים כאן לא מבינים על מה הם מדברים וסתם זורקים סיסמאות ללא שחר ובסיס.
מה רע באזרחות אמריקאית?
מה אזרחות ישראלית בלעדית טובה יותר?
יש אמנת מיסים בין מדינות וזהו זה. אין מה לעשות, אי אפשר לעקוף את החוק.
מותר, רצוי ואפשר לסחור בישראל ובארה"ב בצורה לגיטימית ולהרוויח בלי לשלם מיסים כפולים.
או שמשלמים למדינת ישראל או לארה"ב.
אז מישהוא כאן שאינו בעל אזרחות כפולה ולא מכיר את החוקים, בבקשה להמנע מלהגיב כי אתם טועים ומטעים!
כמה כיף לקבל פנסיה מהדוד סם אבל כשצריך לשלם לו מיסים על רווחי הון מתחילים להתחכם...

מותר, רצוי ואפשר לסחור בישראל ובארה"ב בצורה לגיטימית ולהרוויח בלי לשלם מיסים כפולים.
או שמשלמים למדינת ישראל או לארה"ב.
אני די בטוח שלפי אמנת המס יש לשלם את שיעור המס הגבוה מביניהם. למשל, אם מכרתי ני"ע ברווח ושילמתי 10% מס לארה"ב, לפי החוק אני חייב לשלם את ה15% הנותרים לישראל.
כך שאין פה כל יתרון במיסוי.

• אהבתי
Reactions: ogi
אני די בטוח שלפי אמנת המס יש לשלם את שיעור המס הגבוה מביניהם. למשל, אם מכרתי ני"ע ברווח ושילמתי 10% מס לארה"ב, לפי החוק אני חייב לשלם את ה15% הנותרים לישראל.
כך שאין פה כל יתרון במיסוי.

מסכים. לפי אמנת המס רווחי הון אמורים כביכול להיות ממוסים רק במדינת המקור. עם זאת באמנת המס יש סעיף המתיר לכל מדינה לוותר על כל סעיף בה (נקרא savings clause).

אשמח לשמוע מבעלי אזרחת אמריקאית שהתחתנו עם ישראלי/ת. האם אתם מדווחים לIRS על ההכנסות שלהם? יש אפשרות כזאת (אני כבר עושה את זה) אם ההכנסה שלהם נמוכה זה יכול ליצור סוג של יתרון, כי מקבלים כל הטבת מס שם פעמיים (נקודות זיכוי, קצבאות ילדים וכו')

דבר נוסף שאני ממליץ להיזהר זה מהשקעה בקרנות נאמנות (או כל מוצר פאסיבי אחר) בכל מקום שהוא לא ארה"ב, כי אז חלים חוקי ה-pfic הדרקוניים. האמת שגם קרנות הפנסיה וההשתלמות מוגדרים ככאלה, וזה יכול ליצור מצב של ביטול הטבת המס הניתנת באפיקים אלו. ממליץ לקרוא את http://investingbyaccident.blogspot.co.il/ למי שזה מעניין ורלוונטי הנושא הזה

א
לכול אזרח אמריקאי יש חובת דיווח בין אם הרוויח או לא. אני מדווח כול שנה.

אני אחדד, התכוונתי עבור אשתי שאינה אמריקאית. עקרונית אין לי חובה לדווח על הכנסות שלה, אך אני יכול לבחור לעשות זאת. אני בוחר לעשות זאת ורציתי לראות אם יש עוד אנשים העושים זאת.

הסיבה לכך הוא שהirs נותן הטבות לזוגות נשואים במדרגת המס בקיזוזים שונים וכן הלאה. גם קצבת ילדים ניתן לקבל עבור שני בני הזוג (גם אם האשה אינה אמריקאית). עם זאת, זה אומר שלא ניתן לרשום נכסים על שמה וצריך לדווח על כל הנכסים גם אם לא משותפים.

אשמח לשמוע מבעלי אזרחת אמריקאית שהתחתנו עם ישראלי/ת. האם אתם מדווחים לIRS על ההכנסות שלהם?

כן בהחלט. לא ידענו שזו אופציה. הרו"ח פשוט הודיעה לנו שזה נדרש.

דבר נוסף שאני ממליץ להיזהר זה מהשקעה בקרנות נאמנות (או כל מוצר פאסיבי אחר) בכל מקום שהוא לא ארה"ב, כי אז חלים חוקי ה-pfic הדרקוניים. האמת שגם קרנות הפנסיה וההשתלמות מוגדרים ככאלה, וזה יכול ליצור מצב של ביטול הטבת המס הניתנת באפיקים אלו. ממליץ לקרוא את http://investingbyaccident.blogspot.co.il/ למי שזה מעניין ורלוונטי הנושא הזה

הלינק שבור, תוכל להרחיב בזה?

התכוונתי עבור אשתי שאינה אמריקאית. עקרונית אין לי חובה לדווח על הכנסות שלה, אך אני יכול לבחור לעשות זאת. אני בוחר לעשות זאת ורציתי לראות אם יש עוד אנשים העושים זאת.
אם לאישה יש גרין-כאקד אז יש לכם 2 אפשרויות.
הראשונה זה דיווח מס משותף
השניה 2 דיווחי מס אישיים.
לא חשוב מה תבחר (רואה חשבון cpa ימליץ לך מה כדאי) החובה לדווח היא חובה - נקודה.
אם לא תדווח זה יחזור לך כמו בומרנג בגיל הפרישה כי לא יהיו לך מספיק נקודות זיכוי לקבלת הפנסיה הממשלתית (אני חושב שצריך בערך 40 נקודות לקבלת social security)

אני אחדד, התכוונתי עבור אשתי שאינה אמריקאית. עקרונית אין לי חובה לדווח על הכנסות שלה, אך אני יכול לבחור לעשות זאת. אני בוחר לעשות זאת ורציתי לראות אם יש עוד אנשים העושים זאת.

הסיבה לכך הוא שהirs נותן הטבות לזוגות נשואים במדרגת המס בקיזוזים שונים וכן הלאה. גם קצבת ילדים ניתן לקבל עבור שני בני הזוג (גם אם האשה אינה אמריקאית). עם זאת, זה אומר שלא ניתן לרשום נכסים על שמה וצריך לדווח על כל הנכסים גם אם לא משותפים.

לנו הרו"ח הגדיר שצריך לדווח גם על בין הזוג שאינו אזרח (ובינתיים אפילו ללא גרין קארד).

כן בהחלט. לא ידענו שזו אופציה. הרו"ח פשוט הודיעה לנו שזה נדרש.

הלינק שבור, תוכל להרחיב בזה?

1) זה ממש לא נדרש. מותר לבחור לעשות זאת אבל אז חייבים להמשיך עד שמחליטים שכבר לא רוצים ואז ניתן לבחור להפסיק את זה. ברגע שמפסיקים לא ניתן לבחור שוב להתייחס לבעל/אשה שאינם אזרחים כמשלם מס ארה"ב. כפי שאמרתי יש יתרון לכאן ולכאן.
http://www.irs.gov/publications/p54/ch01.html#en_US_2014_publink100047359
2) בקצרה, רשויות המס מטילה מס לא פרופורציוני על השקעות פאסיביות שלא בשטח ארה"ב. המטרה הייתה לתפוס אמריקאים שמזיזים את הכסף שלהם למדינות אחרות אבל החוק תקף לכולם. דבר זה נופל תחת חוק ה-pfics ונכללים בו גם קרן הפנסיה וקרן ההשתלמות שלכם. יש חובת דיווח שנתי על כל ההשקעות הפאסיביות בטופס מיוחד 8621 שהוא די מסובך (כל חשבון/קרן/תעודת סל בטופס נפרד). עקרונית צריך לדווח כל שנה על הרווח הדולרי (מוגדר כיתרה בתחילת שנה/ערך הדולר בתחילת שנה + סך הפקדות לשנה/ערך דולר ממוצע לשנה מינוס יתרת סוף שנה/ערך דולר בסוף שנה) בחשבון למרות שלא מכרתם דבר כהכנסה רגילה (אפילו לא רווחי הון). זה יכול להוביל למצבים שבהם אתם עוברים את סף המס הזר (ב-2015 עומד על 100,800$), או שאין לכם מספיק זיכוי מס ישראלי בגלל שלא שילמתם על זה מס בישראל. דרקוני מאוד! זה עלול להוביל למצב ששווה למכור את קרן ההשתלמות בגלל שהרווחים בתוכו גדולים מדי. אני קראתי יחסית לעומק את ההנחיות של הטופס ואת החוקים הרלוונטיים מתוך החוק האמריקאי והחלטתי למלא בעצמי את הטפסים אך מומלץ לפנות ליועץ מס מוסמך. ד.א. התעלמות מהחוק לא תעזור כי לפי החוק אין התיישנות על חוסר דיווח זה ומחייבים ריבית על כל שנה שלא דיווחתם.

דבר נוסף שלמדתי השנה, זה שהפקדות המעסיק לפנסיה ולקרנות ההשתלמות מהוות הכנסה לכל דבר בעיני ה-IRS.
את כל/רוב זה למדתי מהבלוג הבא ומכתבות שונות ולאחר מכן עיינתי בחוק האמריקאי כדי לאשר/להפריך:
http://investingbyaccident.blogspot.co.il/ בבלוג investing by accident (תחפשו בגוגל) יש סיפור של עולה חדש מארה"ב שעל בשרו למד את רזי המיסוי לאזרחים כפולים. הוא כותב בצורה מצחיקה אך זה לא עוזר לתחושה הקשה שדי נדפקנו מהמס בשני הצדדים. שבמקרה הכי טוב אנחנו נשלם את המס הכי גבוה מישראל/ארה"ב

• אהבתי
Reactions: ogi
מותר לבקש פה המלצות לרו"ח מומחה לענייני האזרחות הכפולה הזו ?

אני מניח שמותר, אחר הכול זו נישה צרה מאוד בארץ ומי שיכול לעזור שיעזור ללא חשש מספאם.
מה @הסולידית אומרת?
באיזה אזור חיוג את גרה? מכיר משהו עם ידע פנומנלי בנושא עובד בכ"ס.

אלו שלושה שמטפלים בעניין המדובר (גילוי נאות: לא השתמשתי באף אחד מהם, אלא רק קיבלתי עליהם המלצה מאחרים)

(אשמח לא לפרסם כאן באופן אישי -דורין)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 16
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7

נושאים דומים