• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד

סולידי אופנסיבי

משתמש סולידי
דירוג
24
היי,
יש לי חשבון IRA וחשבון מסחר עבור הילדים, שניהם עם פרופיל די דומה -
70% IMID
15% תא 125 (ניסיון לתזמן את השוק. אף אחד לא מושלם)
15% USSC
בעקבות הפוסט של ההשקעות לילד, אני שוקל להחליף את USSC, וכשיגיע הזמן גם את תא 125, ב-SCHG. האם יש בזה הגיון? אופציה אחרת היא לעבור ל-נאסדק.
כן אני יודע שזה לא משהו שאמור כל כך להשתנות. קניתי USSC בעקבות פוסט של רונן מרגוליס אבל אני כבר לא ממש בטוח שזה היה נכון עבורי.
אשמח להתייחסות לפיזור, יעילות השקעה (SCHG זו קרן אמריקאית למיטב הבנתי), ולהשקעה ארוכת טווח.
תודה!

אתה לא תפתח אשכול תנו רעיונות לקרנות פאסביות שעשו תשואה יפה בשנים האחרונות, למרות שאני משער שתקבל כאן הצעות מעולות.
אבל אני לא רואה הבדל בין האשכול שפתחת לאשכול שהצעתי...

נראה לי שאתה רוצה להיות משקיע פאסיבי, אבל במציאות אתה רק משקיע במוצרים פאסיביים. אבל מתרחק מעקרונות ההשקעה הפאסיבית.

אתה לא תפתח אשכול תנו רעיונות לקרנות פאסביות שעשו תשואה יפה בשנים האחרונות, למרות שאני משער שתקבל כאן הצעות מעולות.
אבל אני לא רואה הבדל בין האשכול שפתחת לאשכול שהצעתי...

נראה לי שאתה רוצה להיות משקיע פאסיבי, אבל במציאות אתה רק משקיע במוצרים פאסיביים. אבל מתרחק מעקרונות ההשקעה הפאסיבית.
יש בזה משהו. אבל אני הייתי מגדיר את זה כך שאני רואה את עצמי כמשקיע פאסיבי בתחילת דרכו (פתחתי את התיקים רק לפני חודשיים) שעדיין לא נסגר על ההשקעה ב-30 אחוז מהתיק

חייב להודות שגם לי מדגדג SCHG, זה אמנם חכם להיות בסנופי, אבל העליות הגדולות (וגם הנפילות) הן בסמול קאפ, ואתה מפסיד אותן לגמרי.
ברור לי שההקצאה שלהם בSCHG ממש זניחה, אחוזים בודדים. מלכתחילה, לא הייתי מעז להקצות לזה יותר מאחוזים בודדים.
כך שההבדל די זניח, בסופו של דבר, קצת כמו הדלתא בין הסנופי לנאסדק.

אני משער שהרציונל מאחורי SCHG הוא משהו שהוא בין הסנופי לנאסדק - זאת אומרת, טילט כלשהו לטכנולוגיה, אבל עדיין כל הסקטורים של הסנופי.
fund overlap מדווח על 56% חפיפה מול 45% חפיפה (הרי גם ככה הסנופי שופע במניות טכנולוגיה).
וגם פה, נראה שההבדל יחסית זניח, סה"כ 10% (יש גם הבדל קטן בדמי הניהול).

בנוגע לסמול קאפ ואליו (USSC) - גם כאן אני מתלבט, אבל הנחתי שלגביי, מניות דיבידנד נותנות גם כך value tilt, אז ויתרתי.
אבל זה עוד מאותו דבר - תמיד יגרד "המחקר מראה שסמול קאפ ואליו outperforms, מלבד ה10-20 שנה האחרונות, לכן הדבר החכם לעשות יהיה...". בסוף אין לזה סוף.

במקרה שלך, אתה במדד כלל עולמי, שנסחר בלונדון, (לא יכול לבדוק חפיפה), כך שמלכתחילה עניין ההחלטה, ולא הרציונל חזק פה אף יותר.
זה כבר לא עניין של פיזור, ברגע שאתה מחזיק במדד כלל עולמי, אלא עניין של conviction - אתה "מאמין" שהמדד הזה יעלה יותר מהאחר. ואף פעם לא נדע, ותמיד יגרד "מה אם..."
במילים אחרות, אין פה ממש החלטה רציונלית, כי לפי הרציונל היינו פשוט קונים את כל השוק ונחים. גם אם נלך לפי המחקרים - תשואות העבר לא מעידות על העתיד. לא ממליץ כלום.

גם גדולי המסנגרים של ה- small cap פקטור מודים שהוא אפקיטיבי רק בטווחים של 20 שנה ויותר. זאת כי הוא מתבטא בקפיצות מהירות לעיתים נדירות.
אז אם אחרי חודשיים התייאשת מ- small cap אתה חושב שתוכל לחכות 20 שנה?

לא מייעץ לא ממליץ מושקע 100% ב-VTI

חייב להודות שגם לי מדגדג SCHG, זה אמנם חכם להיות בסנופי, אבל העליות הגדולות (וגם הנפילות) הן בסמול קאפ, ואתה מפסיד אותן לגמרי.
מודה שלא הכרתי את SCHG לפני הפוסט האחרון בבלוג, אבל למה לא פשוט לאזן? למשל סנופי וראסל 2000. לא ממליץ, מתעניין.
באופן אישי משקיע באופן זה למען חשיפה אל שוק המניות הקטנות בנוסף לסנופי.

מודה שלא הכרתי את SCHG לפני הפוסט האחרון בבלוג, אבל למה לא פשוט לאזן? למשל סנופי וראסל 2000. לא ממליץ, מתעניין.
באופן אישי משקיע באופן זה למען חשיפה אל שוק המניות הקטנות בנוסף לסנופי.
כן, הנקודה היא שתמיד מדגדג לשנות תמהילים כי אולי ככה וככה. אלא אם כן אתה מגלה איזשהו כלי חדש - חשוב להבין שלאף אחד אין כדור בדולח, ולכן כדאי פיזור עמוק, כל השוק.
כל דבר מעבר לזה הוא ספקולטיבי, בחירה, שכנוע עצמי - וזה בסדר, אבל צריך להבין את זה.

הבנתי, מקבל את הנקודה ומסכים עם המסקנה. באופן אישי עוד לא ממש חוויתי אותה כי אני די בתחילת הדרך. למעט ההבנה שמניות ספציפיות הן לא עבורי ואני מעדיף קרנות מחקות.

אגב, יש קרן ישראלית מחקה כמו SCHG?

רק אם אתה מאמין בכלכלה האמריקאית הרגילה לטווח הארוך. כלומר, ״מיין סטריט״ במקום ״וול סטריט״.

ההבדל העיקרי בין הסמול קאפ של ארה״ב לביג קאפ זה שהביג קאפ של האמריקאים כולל בעיקר חברות רב־לאומיות שביניהן לבין השוק האמריקאי יש חפיפה, אבל היא לא מלאה. הם נפגעו יותר בגלל שאסרו עליהם נגיד לפעול ברוסיה לפני שנתיים מאשר שבבולטימור נפל גשר... והם בכלל ימררו בבכי אם וכאשר גם יסגרו בפניהם את הדלת לסין.

אבל הסמול קאפ אלה חברות קטנות ובינוניות שפועלות בעיקר בתוך ארה״ב עצמה ואם אתה מהמר על אמריקה עצמה, זה מקום טוב להיות בו.
כלומר, התעשיינים, חקלאים, כל מיני תחומי צווארון־כחול… לא היה כל כך טוב להיות בהם אם אתה אמריקאי, בכמה עשורים האחרונים. אבל אולי יהיה שינוי מדיניות אחרי הבחירות… לך תדע.

עוד שאלה הקשורה לאשכול:
אם אני מעוניין לקנות SCHG ב IB
אני מבין שזה יסבך אותי עם חיוב דיווח בגלל הדיבידנדים?
ויש קרן אירית צוברת (עם ד.נ. נמוכים) שתעקוף את הבעיה הזו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0