• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במתכות יקרות ( כסף )

עד עכשיו הייתי מושקע באחוזים גדולים למדי במנויות, אני רוצה לשנות את החשיפה למניות ולהשקיע במשהו שיגדר אותי מקריסה. אני כבר מושקע בזהב ורציתי לגוון עם הכסף.
זהב לא מגדר אותך מקריסה, הגידור הטוב ביותר לקריסה הוא להוריד את % המניות שבתיק שלך או אם אתה רוצה להמנע מתשלום מס מיותר אז אפשר להגיע לתוצאה זהה עם אופציות או תעודות הופכיות לשוק.
האמת שאותי מפליא שיש בפורום כאלה שחושבים שיש סיכוי רב שזהב\כסף יאבדו את כול ערכם(חוץ מלשימוש "מסחרי") בתקופת חיינו ותרחישים של משברים חמורים בדרגות שונות ישר מנופנפים ב"כשהזומבים יגיעו לא יעזור כלום" למרות שהיסטוריה(במיוחד של העם היהודי)של אלפי שנים מראה בדיוק ההפך.
ב2001 הוא איבד 78% משיאו הקודם (מתואם איפלציונית).
האמת היא שעד היום הוא נסחר בDD של מעל 40%.

שימש ומשמש גם כיום. אנשים מחזיקים וסוחרים בכסף\זהב כתחליף לשטרות של מדינות בגלל השמירה על ערך והסחירות לאורך דורות. לא צריך עוד שימושים(למרות שיש) כדי שהוא ישמור על ערכו.
האמת שאותי מפליא שיש בפורום כאלה שחושבים שיש סיכוי רב שזהב\כסף יאבדו את כול ערכם(חוץ מלשימוש "מסחרי") בתקופת חיינו ותרחישים של משברים חמורים בדרגות שונות ישר מנופנפים ב"כשהזומבים יגיעו לא יעזור כלום" למרות שהיסטוריה(במיוחד של העם היהודי)של אלפי שנים מראה בדיוק ההפך.
אולי פעם היה קל "להשתמש" בזה כ"מטבע", היום זה "נייר ערך" שלא ברור איך אתה משתמש בו במצב "החירום" שאליו הוא מיועד

אתה מניח שיש תרחיש גרוע כזה, יכול להיות תרחיש גרוע אחר שמניות לא יהיו שוות כמעט כלום אבל סחורות ומתכות יהיו בעלות ערך כולל תעודות סל ומסחר באופציות על סחורות.
קשה מאוד לחזות קטסטרופות וברבורים שחורים.
בתרחיש שבו מניות לא שוות כלום, גם זהב לא יהיה שווה כלום, כי רק מזון, מים, תרופות ותחמושת שווים משהו במצב שבו מניות לא שוות כלום.
ובטח כשמדברים על תעודות סל זהב וכו'- זה עניין ידוע שיש הרבה יותר ניירות שמייצגים בעלות על זהב מאשר זהב פיזי, אז אם אתה לא מחזיק אותו, הוא לא שלך.

בתרחיש שבו מניות לא שוות כלום, גם זהב לא יהיה שווה כלום, כי רק מזון, מים, תרופות ותחמושת שווים משהו במצב שבו מניות לא שוות כלום.
ובמצבים כאלה זהב משמש בתור מטבע, פשוט הרבה יותר נוח לסחור איתו מאשר לקחת איתך פרה או שק תפו"א ממקום למקום.
ולא, אין לי כוונה להתחיל עוד פעם שיחת תרחיש קיצון זומבים/WW 3 וכו'

זהב לא מגדר אותך מקריסה, הגידור הטוב ביותר לקריסה הוא להוריד את % המניות שבתיק שלך או אם אתה רוצה להמנע מתשלום מס מיותר אז אפשר להגיע לתוצאה זהה עם אופציות או תעודות הופכיות לשוק.

יש לך דוגמאות לתעודות הופכיות לשוק ?

20 אחוז מתיק ההשקעות שלי מושקע בזהב.

אני שוקל להפוך את החלק הזה להקצעה הבאה:

1. זהב - 10 %.
2. פלטינום - 5 %.
3. כסף - 5 %.

מה דעתכם?
למה לדעתך ההשקה בכסף ופלטינום פחות מקובלת מההשקה בזהב?

נערך לאחרונה ב:
למה אני משקיע בזהב?
משיקולי קורלציה [היסטורית] לשאר הרכיבים בתיק.

למה אני שוקל להשקיע בכסף וזהב?
מחיר הפטלימום עכשיו בשפל של המון שנים, זו הסיבה היחידה שגרמה לי לרצות להשקיע בזה קצת.

כמו שנועם שאל ובצדק, אחרי שתדע למה אתה משקיע במתכות יקרות ( מה אתה חושב שאמור לקרות שיגרום למחיר שלהן לעלות) אתה צריך להחליט אם הפיצול הזה ישיג את המטרה שלך..
20% במתכות זה המון, לא שזה לא בסדר- כל עוד אתה מודע לסיכונים הכל טוב, פשוט קשה לי להבין השקעה בנכס שלא מייצר תזרים במיוחד בשיעור כל כך גדול מהתיק.

לפני שהתחלתי להשקיע [שנתיים בערך] עשיתי BACK-TESTING להמון תיקי השקעות שונים.
בצורה עקבית תיקי ההשקעות הכי מוצלחים הכילו 20% זהב.
לא ניסיתי להתעמק לסיבה. אבל אני מרגיש בנוח לעבוד לפי מודל שעבד טוב לאורך 40 שנים. וכן אני יודע שהעבר לא מראה על העתיד, אבל זה הכי טוב שיש לי כרגע.

התיק שלי מושקע כ-6% בזהב, יש לי התלבטות דומה אם להוסיף\להחליף חלק עם כסף.
הסיבה העיקרית בעד היא שיחס בין מחיר הכסף לזהב הוא בשפל היסטורי של 50 שנים.
סיבות מנגד זה שכסף תנודתי בהרבה, נוטה לרדת יותר, פחות משתמשים בו כ-store of value לעומת זהב, מושפע מהמון כוחות שוק מורכבים.
אני הייתי שמח לשמוע קייס משכנע לגוון השקעה בזהב גם לכסף, אבל עדיין לא שמעתי כזה.

@the metronome אם backtests שכמעו אותך להשקיע בזהב, למה שלא תעשה כאלו גם לכסף?
באופן כללי, לדעתי התועלת של backtests הוא מועטה, מבלי להבין את ההקשר של התקופות שעליהן בדקת.
למשל התנאים שגרמו לזהב להכפיל את עצמו ביותר מפי-40 בשנות 70-80 לא קיימים היום.

XXizqH9.png

@adamshalev אולי כדי להפחית קצת בשילוב נושאים? זה טבעם של פורומים שנושאים חוזרים על עצמם וריכוז של הכל בנושאים בני 50 עמודים לא כל כך מועיל לקריאות

@adamshalev אולי כדי להפחית קצת בשילוב נושאים? זה טבעם של פורומים שנושאים חוזרים על עצמם וריכוז של הכל בנושאים בני 50 עמודים לא כל כך מועיל לקריאות
שני שרשורים שמדברים על השקעה במתכות יקרות שהן לא זהב, בדגש על כסף. איזה ערך יש לנהל את הדיון על שני שרשורים נפרדים? כל עוד הדיון הוא על אותו נושא בדיוק, זה לא משנה מה האורך שלו, הבעיות מתחילות כאשר הדיון מתפצל לכמה דיונים נפרדים, ואז אם יש לי כח אני מפצל.

מחיר הפטלימום עכשיו בשפל של המון שנים, זו הסיבה היחידה שגרמה לי לרצות להשקיע בזה קצת.
אולי יש סיבה?
אולי מצאו היצע שיספיק למה "שצריך"
אין דבר כזה "השקעת ערך" בסחורות, לא קונים כל מה שירד כי זה באמת המחיר שלו בשוק וגם השווי
זה בניגוד למניה של חברה שמייצרת משהו ממה שקיים אצלה (ונחשב סחורה)
חשבת לבדוק מה עובר על חברות שכורות מתכות מסוג זה?

כל השאלות שלי נכתבו כדי להדגיש שאתה בוחר על פי "מחיר" נוכחי, במקום לבחור על פי "מצב שוק" נוכחי

על סמך מה אתה טוען את זה?
כי זה מחיר המדף של הסחורה
זה מה שהשוק תימחר אותה
היא לא מייצרת רווחים, היא לא מפעילה כלום

לעומת זאת, אם תרצה השקעת ערך בסחורות, אתה תשקיע בחברות שהסחורה של החומר הגולמי שלה לייצר הכנסה הוזלו לאחרונה
ברגע שאתה מעריך שהחומר גלם שנמכר אתמול עולה יותר זול לחברה שמשתמשת בו, זה מגדיל לה את שורת הרווח
ובהתאמה מגדיל את רווחיך מאחזקת החברה (ולא הסחורה)
שים לב, שהחזקת הסחורה עצמה לא מייצרת לך ערך, אלא אם הביקוש אליה יעלה מתישהו
ואת החלק של המתישהו אתה צריך לצפות ולהעריך, האם בכלל יקרה דבר כזה?
למה דווקא במתכת הזאת? למה התעשיה צריכה אותה
האם היא תצטרך יותר ממנה, האם בקרוב יהיה היצע מטורף (מאסטרואידים) שיוריד את המחיר עוד
כל אלה השאלות ש"משקיע בערך" צריך לשאול, המחיר היום לא רלוונטי

כי זה מחיר המדף של הסחורה
זה מה שהשוק תימחר אותה
היא לא מייצרת רווחים, היא לא מפעילה כלום

לעומת זאת, אם תרצה השקעת ערך בסחורות, אתה תשקיע בחברות שהסחורה של החומר הגולמי שלה לייצר הכנסה הוזלו לאחרונה
ברגע שאתה מעריך שהחומר גלם שנמכר אתמול עולה יותר זול לחברה שמשתמשת בו, זה מגדיל לה את שורת הרווח
ובהתאמה מגדיל את רווחיך מאחזקת החברה (ולא הסחורה)
שים לב, שהחזקת הסחורה עצמה לא מייצרת לך ערך, אלא אם הביקוש אליה יעלה מתישהו
ואת החלק של המתישהו אתה צריך לצפות ולהעריך, האם בכלל יקרה דבר כזה?
למה דווקא במתכת הזאת? למה התעשיה צריכה אותה
האם היא תצטרך יותר ממנה, האם בקרוב יהיה היצע מטורף (מאסטרואידים) שיוריד את המחיר עוד
כל אלה השאלות ש"משקיע בערך" צריך לשאול, המחיר היום לא רלוונטי
המחיר של כסף ספציפית ירד כ-75% מאז 2011, גם בלי אסטרואידים, אני לא מכיר משקיע שיכול לספוג 75% הפסד מבלי לקרוא לזה אסון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T השקעה במתכות שוק ההון 4
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6

נושאים דומים