• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדד אל קודס

בלתי אפשרי, כנראה שהם מדברים על משהו אחר.
כן, בגלל זה
מכיר כמובן :)

זה מדד אל קודס (15 חברות):
  1. הבנק הערבי איסלאמי AIB.
  2. הבנק הפלסטיני BOP.
  3. הבנק המוסלמי הפלסטיני ISBK.
  4. הבנק הלאומי TNB.
  5. בנק קודס QUDS.
  6. ביטוח לאומי NIC.
  7. השקעות ופיתוח פלסטין PADICO.
  8. השקעות ערביות פלסטין APIC.
  9. השקעות תעשייה פלסטין PIIC.
  10. השקעות נדל"ן פלסטין PRICO.
  11. פלטל, טלקומוניקיישן פלסטין PALTEL.
  12. אלקטריק פלסטין PEC.
  13. מובייל טלקומוניקיישן וואטאניה פלסטין WATANIYA.
  14. ביר-זית פרמצוטיקלס BPC.
  15. ירושלים פרמצוטיקלס JPH
ותגיד מה הכוונה בליגות האלה שיש להם? אם תכנס לאתר רשות ניירות הערך שלהם תראה second market ו first market
למשל arab islamic bank למרות שרשום בבורסה 1997, כתוב לצידו first market

די בטוח שבכל סכום זה ידליק את כל הנורות שיש.
למה? אני מאמין בדיוק כמו @אורי ג. :
אין בעיה עקרונית, בניגוד למה שחושבים יש לא מעט קשרי מסחר בינינו.

@adamshalev , אני מאמין שיש הרבה אנשים פרטיים, חברות ועמותות בארץ שמנהלים יחסים כלכליים עם הרשות.

אני מאמין שיש הרבה אנשים פרטיים, חברות ועמותות בארץ שמנהלים יחסים כלכליים עם הרשות
גם אני, ואני בטוח שעל כולם הריצו בדיקות רקע מעמיקות ושיש מעקבים צמודים על חלק גדול.

גם אני, ואני בטוח שעל כולם הריצו בדיקות רקע מעמיקות ושיש מעקבים צמודים על חלק גדול.
ולכן, אם יראו שהכסף עובר לחשבון של ברוקר רשום אז ודאי לא תהיה בעיה, לא?
היכן ניתן לברר את העניין מבחינה חוקית בישראל? (האם זה חוקי ומה הפרוצדורה)

בינתיים שלחתי שאילתא לאחד הברוקרים שהופיעו באתר הבורסה. אם/כשתהיה תגובה - אעדכן כמובן.

אני מאמין שהבעיה הגדולה ביותר תהיה עמלת ההעברה בגלל הפרוצדורה המסובכת. עמלות המסחר שם, לעומת זאת, מצחיקות...

שלחתי גם שאילתא לבורסה בשכם.

אגב, חשבתי שאולי יהיה יותר פשוט לעשות את זה דרך ברוקר בירדן...

לא אומר את זה כביקורת, אבל נראה שאתה יותר מתעניין ב״אקזוטיות״ של המהלך מאשר בהאם הוא יסב לך יותר עושר. האם שווה לנסוע לירדן / לעלות על הרדאר של מערכות אכיפת החוק / ייתכן שתסייע בעקיפין לטרור בשביל מה שאתה מכנה חלק פעוט בתיק שלך?

אבל נראה שאתה יותר מתעניין ב״אקזוטיות״ של המהלך מאשר בהאם הוא יסב לך יותר עושר.
אני אמרתי כבר שבמידה ואעשה את הסיבה היא לא כדי להרוויח. אבל היא גם לא סיבה ״אקזוטית״.

האם שווה לנסוע לירדן
אל תדאג, אני לא אסע לירדן בשביל זה.

ייתכן שתסייע בעקיפין לטרור בשביל מה שאתה מכנה חלק פעוט בתיק שלך
חשבתי לא להגיב לזה בכלל אבל בכל זאת -
מעניין שברגע שזה ערבים פלסטינים כולם פתאום מלאים בביקורת מוסרית. אני בספק אם המחשבות האלו עוברות לך לגבי כל חבר פורום שמחזיק VT וממן חברות שמוכרות נשק לרודנים שמבצעים רצח עם באפריקה.

לדעתי חברי הפורום קוראים יותר מידי עיתונים וחשופים רק לאירועי קיצון. ההפרדה בין ישראל לרשות הפלסטינית בחיי היום יום היא לא כל כך חזקה.
עבדתי ביעוץ במפעל במשולש, הבעלים יהודי ישראלי, רוב העובדים היו ערבים ישראלים. חלקם החזיקו חשבון בנק ישראלי ופלסטיני. כלומר, פדו את צק המשכורת בישראל, נסעו 15 דקות מעבר לגבול, עשו קניות לסוף שבוע בזול והפקידו את שאר המזומן בחשבון הפלסטיני שלהם.
גם בכיוון השני זה עבד, המוצר נמכר בעולם, כולל למדינות המפרץ שלא רצו קשר רשמי עם ישראל. אז המוצר נמכר לחברה ברשות הפלסטינית, ומשם נמכר ללקוח. הכסף עשה את הדרך ההפוכה. אבל חשבונאות זה לא התחום שלי, אז אני לא יודע איך.

לא רק כסף וערבים ישראלים עובר בגבול. הקבלן ביניים הפלסטיני הגיש בקשה לרשויות בישראל, אנחנו אישרו שהוא בעסקים איתנו והוא קיבל אישור כניסה ליום אחד, תחום בשעות ספציפיות, לבוא למפעל לפגישות. אחר כך אנחנו הוזמנו לסיור בכנסיית המולד בבית לחם, הרשויות הישראליות אישרו בקלות והיה טיול נחמד חוקי ובלי בעיות בטחוניות.

אז עצתי, נסה דברים פשוטים, תתקשר לחדר המסחר על הבנק שלך ושאל על השקעה ב פלטל.
ספציפית, בנק לאומי איחד את "בנק ערבי-ישראלי" לתוכו לפני כמה שנים, שווה לשאול שם.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי חברי הפורום קוראים יותר מידי עיתונים וחשופים רק לאירועי קיצון. ההפרדה בין ישראל לרשות הפלסטינית בחיי היום יום היא לא כל כך חזקה.
עבדתי ביעוץ במפעל במשולש, הבעלים יהודי ישראלי, רוב העובדים היו ערבים ישראלים. חלקם החזיקו חשבון בנק ישראלי ופלסטיני. כלומר, פדו את צק המשכורת בישראל, נסעו 15 דקות מעבר לגבול, עשו קניות לסוף שבוע בזול והפקידו את שאר המזומן בחשבון הפלסטיני שלהם.
גם בכיוון השני זה עבד, המוצר נמכר בעולם, כולל למדינות המפרץ שלא רצו קשר רשמי עם ישראל. אז המוצר נמכר לחברה ברשות הפלסטינית, ומשם נמכר ללקוח. הכסף עשה את הדרך ההפוכה. אבל חשבונאות זה לא התחום שלי, אז אני לא יודע איך.

לא רק כסף וערבים ישראלים עובר בגבול. הקבלן ביניים הפלסטיני הגיש בקשה לרשויות בישראל, אנחנו אישרו שהוא בעסקים איתנו והוא קיבל אישור כניסה ליום אחד, תחום בשעות ספציפיות, לבוא למפעל לפגישות. אחר כך אנחנו הוזמנו לסיור בכנסיית הקבר בבית לחם, הרשויות הישראליות אישרו בקלות והיה טיול נחמד חוקי ובלי בעיות בטחוניות.

אז עצתי, נסה דברים פשוטים, תתקשר לחדר המסחר על הבנק שלך ושאל על השקעה ב פלטל.
ספציפית, בנק לאומי איחד את "בנק ערבי-ישראלי" לתוכו לפני כמה שנים, שווה לשאול שם.
תודה רבה על השיתוף המעניין!

ממש לא כולם
נכון. סליחה על ההכללה.

רק שזה מעורר תהיות:
בסדר. אמרתי את זה באופן מאוד ברור כבר:
בכל מקרה, אני חשבתי להשקיע שם מסיבות אידאולוגיות כך שגם אם אפסיד את מה שאשקיע שם (במידה ואמצא דרך) זה לא יהיה נורא. זה כמובן יהיה אחוז מזערי מהתיק...

מה שעניין אותי זה למה לא ראיתי אף פעם התיחסות לשאלות מוסריות של השקעה בחברות נשק (אולי היו ופספסתי).

בכל מקרה, זו מחשבה ומסיבות ברורות אין סיכוי גבוה שבאמת אעשה את זה. אבל האופציה מעניינת אותי ואם זה לא קשה מדי אז הייתי בכל זאת שמח.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
עזרה טכנית:
האם עזרה טכנית יכולה להיות גם במישור הדיפלומטי אדמניסטרטיבי?
האם מישהו פה יודע במדויק איך חוקי מדינת ישראל נוטים לכוון הזה?
גם עזרה טכנית מלווה בייעוץ מסוג כזה כנראה עדיף שלא לתת
אני הייתי מתעמק על הצד החוקי יותר מאשר הטכני, כי הוא זה שמחייב והוא זה שקובע את הטון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
M השקעה במדד מחקים- דרך הראל? ובקשה להמלצה נוספת שוק ההון 13
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
א השקעה במדד S&P500 שוק ההון 2
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
וולפסון השקעה במדד פודטק בדגש על בשר מלאכותי השקעות אלטרנטיביות 1
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
P השקעה במדד הs&p שוק ההון 29
מ השקעה במדד בפארמה וציוד רפואי שוק ההון 7
D השקעה במדד S&P500 דרך Interactive Brokers שוק ההון 1
ש השקעה במדד אמריקאי או עולמי? שוק ההון 29
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
ש השקעה במדד עולמי עם העדפה למניות קטנות שוק ההון 59
I השקעה במדד מחקה שוק ההון 9
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
O פיזור לעומת השקעה במדד בודד שוק ההון 29
ט הלוואה כנגד מישכון - איך מחשבים ריבית דריבית של השקעה במדד? שוק ההון 11
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2