• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה באמצעות חברה

האם נכון הוא שעדיף יהיה לי להשאיר את ההכנסה הפנויה בתוך החברה ולהשקיע אותה באמצעותה (לעומת משיכת הכסף מהחברה והשקעה באמצעות החשבון "הפרטי" שלי - כפי שעשיתי עד היום), כך שאשלם על ההכנסה הפנויה רק 25% מס חברות ואהנה מאפקט הריבית דריבית עד למימוש?
חבר שמחזיק חברה אמר לי כך:
אאל"ט חברה שמשקיעה בשוק ההון צריכה לדווח מה הרווח המשוערך מדי שנה ולשלם על זה מס 25%
כולם כאן מתעלמים מזה ואם זה נכון כל הדיון לא רלוונטי..

מחשבה- ומה אם עוברים לחו"ל בעתיד?
זה משנה את כל התמונה כיוון שברגע שאינך תושב ישראל אינך מחוייב במיסים על רווחים שמופקים בחו"ל וגם חבות המס שלך על נכסים בארץ משתנה.

השאלה איך זה משפיע על החברה..
בעצם אני מעלה את האפשרות לפתוח את החברה במדינה שמשלמת פחות מסי הון, נניח אירלנד. ובעתיד אם אעבור למדינה שבה גם משלמים פחות, אז הרווחתי פעמיים:
פעם ראשונה- כל ההשקעות שלי הן לפני מס דרך החברה
פעם שניה- כשאמכור החברה תשלם פחות מסי הון (לעומת מה שהייתה משלמת אילו התאגדה בישראל)

זה בתנאי שעומדים במבחן מס הכנסה לתושבות חו"ל שזה אומר שמרכז החיים בחו"ל ונמצאים בחו"ל כל וכך שנים ולא נמצאים בארץ יותר ממספר חודשים בשנה וכו'

זה בתנאי שעומדים במבחן מס הכנסה לתושבות חו"ל שזה אומר שמרכז החיים בחו"ל ונמצאים בחו"ל כל וכך שנים ולא נמצאים בארץ יותר ממספר חודשים בשנה וכו'

התכוונתי באמת אם אעבור, לא אעבור "בר רפאלי" :)
במקרה שלא אעבור- לא הפסדתי כלום מהמהלך. במקרה שאעבור- זה יכול להיות אולי משמעותי.

למען הסר ספק, אני שכיר ולא עשיתי שום דבר מהסוג הזה - סתם משתעשע ברעיון

השאלה איך זה משפיע על החברה..
בעצם אני מעלה את האפשרות לפתוח את החברה במדינה שמשלמת פחות מסי הון, נניח אירלנד. ובעתיד אם אעבור למדינה שבה גם משלמים פחות, אז הרווחתי פעמיים:
פעם ראשונה- כל ההשקעות שלי הן לפני מס דרך החברה
פעם שניה- כשאמכור החברה תשלם פחות מסי הון (לעומת מה שהייתה משלמת אילו התאגדה בישראל)
אתה כבר שואל שאלות קשות של תכנון מס בינלאומי ומסוכן לקבל יעוץ פרטני לנושאים כאלה דרך פורומים, אם זה לצרכי דיון תיאורטי אז לי אישית אין מושג, אם לא ותרצה הפנייה למומחה בתחום אוכל להפנות אותך.
בדרך כלל לתכנוני מס כאלה יש עלויות חד פעמיות ושנתיות די גבוהות ככה שזה רלוונטי לבעלי הכנסות גבוהות במיוחד ו/או שווי כספי גבוה.

אם זה לצרכי דיון תיאורטי
כרגע זה לצורך דיון תאורטי בלבד. לא לוקח פה שום דבר בתור יעוץ..

סתם מתעניין לשמוע תגובו, שהן בגדר ידע כללי, לא מקצועי, ולא יעוץ אבל יכולות לגרום לי אולי להמשיך לחקור לבד ולהתייעץ עם מומחה בתחום בהמשך. אם זה יבשיל לכדי משהו מעשי בהמשך אני יותר מאשמח לקבל הפניה למומחה. תודה

כרגע זה לצורך דיון תאורטי בלבד. לא לוקח פה שום דבר בתור יעוץ..
לצורך דיון תאורטי חפש בגוגל הקמה ותחזוקה של חברה באסטוניה.
לא פתחתי ולא ממליץ, רק מעלה נקודות למחשבה.

בדקתי מול רוה"ח שלי. אכן, ניתן לקבל בדרך זו דחיית מס, שכדאית כמובן, רק אם ההכנסה השנתית מגיעה לרף מסויים של הכנסה פנויה. רף זה עומד לטענתו, על כ-400K ש"ח בשנה. אני מניח שניתן לבחון זאת בקלות (אאל"ט מדובר על גובה השכר בו שיעור המס הממוצע על פי מדרגות המס השולי, משתווה לשיעור מס החברות).

בכל מקרה, החברה אכן עורכת שערוך של ניה"ע שבהחזקתה בכל שנה, אולם רק לצרכי מאזן ולא לצרכי מס. החיוב במס הוא רק בעת המימוש, בדומה להחזקה בידי אדם בשר ודם.

א.

רף זה עומד לטענתו, על כ-400K ש"ח בשנה
הרו"ח שאני התייעצתי איתו טען שזה משתלם החל מאיזור ה- 25 אש"ח ברוטו, ועוד דובר על חברה שמחלקת את כל ההכנסות כדיבידנד/שכר ולא משקיעה (אם היא משקיעה זה רק אמור להוריד את הרף עוד יותר למטה).
ההרו"ח אגב הניח שאחוז מסויים אפשר להתקזז עליו עם קבלות (למשל נסיעות, טיסות לחו"ל, ציוד משרדי, וכו')

הנה כתבה בביזפורטל שגם כתבו משהו דומה

הרו"ח שאני התייעצתי איתו טען שזה משתלם החל מאיזור ה- 25 אש"ח ברוטו, ועוד דובר על חברה שמחלקת את כל ההכנסות כדיבידנד/שכר ולא משקיעה (אם היא משקיעה זה רק אמור להוריד את הרף עוד יותר למטה).
כמה דברים שאינם ברורים לי:
  1. נניח חברת X בכל שנת מס ההכנסות יהיו 310K, הוצאות השכר 300K, הוצאות ניהול וכו' 10K כך שהיא במאזן 0, האם חברה זו תשלם מס כלשהו? מס חברות 25% זה על רווחים בלבד, נכון?!
  2. הלאה, מנכ"ל החברה שלנו החליט לקצץ לעצמו את השכר ל 150K, כעת לחברה הון פנוי של 150K שהיא תחלק כדיבידנד לבעל השליטה היחיד, כמה מס היא תשלם וכמה מס הוא ישלם?
  3. מה יקרה אם במקום לחלק דיבידנד ההון הפנוי 150K יושקע בניירות ערך, האם ישולם מס וכמה?

נ.ב. דיון תאורטי, לא על הפרק בשלב זה.

נניח חברת X בכל שנת מס ההכנסות יהיו 310K, הוצאות השכר 300K, הוצאות ניהול וכו' 10K כך שהיא במאזן 0, האם חברה זו תשלם מס כלשהו? מס חברות 25% זה על רווחים בלבד, נכון?!
לא תשלם

הלאה, מנכ"ל החברה שלנו החליט לקצץ לעצמו את השכר ל 150K, כעת לחברה הון פנוי של 150K שהיא תחלק כדיבידנד לבעל השליטה היחיד, כמה מס היא תשלם וכמה מס הוא ישלם?
החברה תשלם 25% מס של 150, וממה שישאר יחולק דיבידנד שמי שיקבל אותו ישלם עליו 30% מס. סה"כ שולם מס אפקטיבי של 47.5%

מה יקרה אם במקום לחלק דיבידנד ההון הפנוי 150K יושקע בניירות ערך, האם ישולם מס וכמה?
אני לא סגור על זה במאה אחוז, אבל לדעתי לא ישולם מס בכלל. כשהחברה תמכור את הנ"ע היא תשלם מס רווחי הון אם נמכרו ברווח

סה"כ שולם מס אפקטיבי של 47.5%
אז לא הגיוני שיהיה כלכלי להחזיק חברה כזו בשכר של 25K אם החברה תחלק דיבידנד.

אני לא סגור על זה במאה אחוז, אבל לדעתי לא ישולם מס בכלל. כשהחברה תמכור את הנ"ע היא תשלם מס רווחי הון אם נמכרו ברווח
נמתין לתגובתם של @אורי ג. ו/או @daat99

אז לא הגיוני שיהיה כלכלי להחזיק חברה כזו בשכר של 25K אם החברה תחלק דיבידנד.
זה כן כי התרחיש שנתת הוא לא התרחיש האופטימלי.. לא לקחת בחשבון שחלק מההכנסות של החברה נמשכות כמשכורת (בגובה שיש עליה מס נמוך) ולא כדיבידנד, לא התחשבת בקיזוזי מס מול קבלות (דלק, נסיעות, טיסות, מלונות, ציוד משרדי, מוניות, ארוחות עסקיות, וכו'), ולא לקחת בחשבון דחיית מס כשהחברה משקיעה ולא מחלקת כדיבידנד/שכר.

גם אם היא לא משקיעה- אז עצם זה שמשלמים שכר אז זה כבר מוריד את המס מ47.5% להרבה פחות, כי על השכר אין מס של 30% כמו על הדיבידנד

מס חברות ישולם בכל מקרה, מס משלמים על הרווח של החברה ככל שישנו.
(דלק, נסיעות, טיסות, מלונות, ציוד משרדי, מוניות, ארוחות עסקיות, וכו'),
דלק בעיקרון לא מוכר, מוכר רק אם אתה נוסע מעל 20K בשנה או משהו כזה או לחלופין תאלץ לגלם שווי שימוש במשכורת, זה כדאי רק אם אתה נוסע הרבה מאד ק"מ בשנה.
נסיעות אותו עיקרון כמו דלק (מוניות ואוטובוסים כן מוכר).
טיסות מוכר רק אם זה לצרכי הכנסה של העסק. כנ"ל מלונות.
ארוחות עסקיות לא מוכר, אלא אם כן אתה מארח מישהו מחו"ל (ומוכיח) וגם אז זה מוכר חלקית ועם תקרה לא גבוהה במיוחד.

מס חברות ישולם בכל מקרה, מס משלמים על הרווח של החברה ככל שישנו.
הרעיון הוא שהחברה תמכור נ"ע, תשלם מס רווח הון, ואת מה שנשאר תחלק כשכר. לכן היא לא שילמה מס חברות מעבר למס רווחי הון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה השקעה באמצעות חברה בע"מ - יתרונות וחסרות מיסים 10
I אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח באמצעות קרנות מחקות מדד שוק ההון 14
P הסבר על השקעה באג"ח באמצעות קרנות מחקות שוק ההון 5
M השקעה בנדל"ן באמצעות margin loan שוק ההון 13
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 14
א השקעה בזהב באמצעות קרן השתלמות בניהול אישי שוק ההון 2
G השקעה באמצעות קרן נדל"ן 16
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
א השקעה בנדלן באמצעות Fundrise שוק ההון 0
עש לילה האם השקעה באמצעות קרנות אינדקס הורגת את התחרות בין חברות? שוק ההון 4
Rahash השקעה באמצעות יורו שוק ההון 6
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
Y השקעה באמצעות בית השקעות - ניהול שלהם או שלי שוק ההון 39
מ השקעה במדדים באמצעות הוראת קבע שוק ההון 45
איתמר חסון השקעה באמצעות בית השקעות עבור ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 17
H השקעה באמצעות דולר שוק ההון 4
doc29 השקעה בנדל"ן בארץ באמצעות "מתווכי חבילה" שוק ההון 40
wa11a השקעה בהודו וסין באמצעות קרנות שוק ההון 3
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5

נושאים דומים

Back
למעלה