• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר)

• פותח הנושא SirL
  • פורסם בתאריך
לא, התכוונתי לקומבינה שלך. אשמח להפניה ל-Private Letter Rulings. קשה מאוד להתווכח עם לארי וזה מאוד נדיר שהוא טועה.
אני רואה שדן כבר הפנה אותך לשניים (תודה @דן ג.). אני מכיר את זה ואת זה.
למען הסר ספק, אני לא מתווכח עם אף אחד... אני יוצא מנקודת הנחה שהגישה שלי יחסית "אגרסיבית" ואולי ה - IRS לא יקבלו אותה.
הקומבינה הזו אפשרית גם אם לפלוני אזרחות אמריקאית והוא אינו מוותר עליה?
לא. זו אחת הסיבות שבגינן ויתרתי על הגרין קארד יחסית מהר אחרי החזרה לארץ.

אזרחים ״זוכים״ ברע משני העולמות…
אבל גם בטוב (קצבאות ילדים, למשל, החזר מס על לימודים, מענקי קורונה).
בכל מקרה לדעתי החופש שנובע מהאזרחות (רילוקיישן, לימודים) הזאת והבטחון שבא איתו (בכל זאת אנחנו אי במזרח התיכון) שווה את הרעות, גם בלי הטובות.

אבל גם בטוב (קצבאות ילדים, למשל, החזר מס על לימודים, מענקי קורונה).
הילדים שלי לא אזרחים. לא מקבלת כלום.
רילוקיישן, לימודים
אם אתה עובד הייטק (ואתה טוב) תוכל לעשות רילוקיישן בלי קשר לאזרחות.
לימודים? רציני? אתה רוצה לשלם על תואר ראשון אמריקאי במקום ללמוד בישראל?
ותואר שני/דוקטורט אין בעיה לעשות בחו״ל. לא צריכים להיות אזרחים.

והבטחון שבא איתו (בכל זאת אנחנו אי במזרח התיכון) שווה את הרעות, גם בלי הטובות.
כן… זה הדבר היחיד שעוד מחזיק אצלי את האזרחות. תסמונת ״הדלת הפתוחה״

כן… זה הדבר היחיד שעוד מחזיק אצלי את האזרחות. תסמונת ״הדלת הפתוחה״
אני איתך בעיקרון.

בצד החיובי מבחינתי: תורים קצרים או בלי בכלל במספר מדינות קטן בשדה התעופה.
וגישה קלה לכמה מדינות שלא יכולתי להגיע אליהן עם דרכון ישראלי אבל יש לי בהן לקוחות. אני טס מספיק כדי שזה יהיה קצת שיקול
חשבונות בנק זרים יחסית בקלות.

בצד השלילי: דוחות מס.

לא שווה את כאב הראש בשקלול התמורות, אבל המאמץ של לצאת זה כאב ראש בפני עצמו. כרגע אני על המוד האוטומטי, שזה אומר - להשאר.

לימודים? רציני? אתה רוצה לשלם על תואר ראשון אמריקאי במקום ללמוד בישראל?
ותואר שני/דוקטורט אין בעיה לעשות בחו״ל. לא צריכים להיות אזרחים.
אני מבין שלך זה לא חשוב. לי כן.
ואני אמנם בהייטק וטוב, אבל לא כולם כאלה.
בכל מקרה השיקול הוא לא רק לי.

תסמונת ״הדלת הפתוחה״
אני רואה את זה כביטוח, ביטוח עולה כסף (או כאב ראש).

אולי זה יפתיע אותך אבל זה ממש לא קל ופשוט (*).

(*) אני חושב שאני טוב. ייתכן שאני טועה.

השאלה אם האזרחות פתאום תהפוך את זה לקל ופשוט... ‏
כן. העדר אזרחות או גרין קארד קיים בוודאות מנעה ממני מלקבל הצעות עבודה לאחר הסינון המקצועי שאותו עברתי והחברות סרבו להתקדם בגלל נושא זה.
מכיר גם אחרים מוכשרים וטובים ממני ועם תעודות ודיפלומות גבוהות משלי שנתקעו בשלב זה.

תודה רבה @SirL על כל המידע ששיתפת.
אני במצב יחסית דומה:
- גרתי בחו״ל מס׳ שנים, יש לי חשבונות בברוקרים אמריקאים (ונגארד, שוואב), וכן יש לי 401K ו-IRA (ללא גרין קארד או אזרחות ארה״ב).
- אני מתעתד לשוב ארצה, וככה״נ אהיה תושב חוזר לא-ותיק (הייתי בחו״ל מעל 10 שנים, אולם הסיכוי למעמד תושב חוזר ותיק קלוש; הסיבה היא שההגדרה של מ״ה משאירה מקום לפרשנות).

אני לומד את נושא החזרה, ואשמח לשמוע את דעתך (ואת דעת אחרים שעברו תהליך דומה) על מס׳ שאלות, כמובן לא כתחליף לשירותי איש מקצוע.

1.
רשמת כי
ההטבות של תושב חוזר ותיק (מעל 10 שנים בחו״ל) משמעותית טובות ומקיפות יותר
למיטב הבנתי, עיקר ההבדל הוא שלתושב חוזר ותיק ניתן פטור על הכנסות פאסיביות ל-10 (במקום 5 שנים לתושב חוזר לא-ותיק), וכן ניתן פטור על הכנסות אקטיביות ל-10 שנים.
במקרה הספציפי שלי מדובר רק בהכנסה פאסיבית מדיבידנדים, ולכן אני לא רואה יתרון להטבות תושב חוזר ותיק כי המס על דיבידנדים בארה״ב לפי האמנה הוא 25% ולכן זהה למס בארץ (כך שאין חסכון מס גם ב-5 השנים הראשונות).
האם אני מבין נכון או שישנה הטבה רלבנטית שאני מפספס?

2.
רשמת:
החלטתי שכרגע כסף חדש יושקע באמצעות ברוקר ישראלי בלבד (לצערי). הסיבה לכך היא שאני לא רוצה לדווח למס הכנסה השקעות במספר ברוקרים שונים בחו״ל שעל חלקן מגיעות לי הטבות מס ועל חלקן לא.
תושב חוזר ותיק פטור מדיווח על נכסים והכנסות בחו״ל. למיטב הבנתי על תושב חוזר לא-ותיק יש חובת דיווח על השקעות בברוקר זר. האם זה נכון, והאם המניע שלך להחלטה הוא בעיקר להקטין את הסיכוי לאי-הבנה מצד מ״ה? והאם בדיעבד אתה עדיין בדעה שזה מצדיק את השימוש בברוקר ישראלי?

3.
כתבת כאן על ריקון חשבון IRA.
למיטב הבנתי המשיכות מדווחות ל-IRS בטופס 1099-R. האם למיטב ידיעתך צריך לדווח על זה בדו״ח המס השנתי ל-IRS (למשל, כדי להימנע ממס ומקנס ה-10%)?
לפי הפוסט הזה אני מבין שעוד אין סיום וודאי לסיפור...

4.
בתור תושב חוזר לא-ותיק, האם נדרשת פעולה כלשהי מול מס הכנסה, חוץ מהגשת הדו״ח השנתי עם סימון תושב חוזר? (תושב חוזר לא-ותיק יכול לבחור באופציות של רולינג ו/או חוות-דעת וכו׳ לבירור/ביסוס המעמד)

תודה מראש על כל שיתוף מידע רלבנטי.
אם השתמשת בשירותי איש מקצוע עבור טיפול מול מס הכנסה בארץ ותסכים לשתף המלצה בפרטי, אודה (אין לי אפשרות לשלוח הודעה פרטית).

במקרה הספציפי שלי מדובר רק בהכנסה פאסיבית מדיבידנדים, ולכן אני לא רואה יתרון להטבות תושב חוזר ותיק כי המס על דיבידנדים בארה״ב לפי האמנה הוא 25% ולכן זהה למס בארץ (כך שאין חסכון מס גם ב-5 השנים הראשונות).
ההטבה תקפה גם לרווחי הון, ויש כאן תכנון מס רציני שאפשר לעשות לקראת סוף 10 השנים.
תמכור ברווח, אין מס בארה"ב כי אתה כבר לא תושב שם, ואין מס בישראל כי אתה ב10 השנים.

הייתי בחו״ל מעל 10 שנים, אולם הסיכוי למעמד תושב חוזר ותיק קלוש
על סמך מה החלטת את זה? הייתי ממליץ להתייעץ עם איש מקצוע בנושא. אם אתה ממש על התפר אולי אפילו כדאי לדחות מעט את החזרה לארץ (זוהי דעתי האישית בלבד וכמובן שנסיבות של כל אחד שונות).

אשמח לשמוע את דעתך
אדגיש שכל תגובה שלי בנושא היא דעתי בלבד. אני לא איש מקצוע ובדר"כ נושאים אלו הם סבוכים ביותר ולכן עדיף להתייעץ עם איש מקצוע כמה שיותר מוקדם בתהליך.
בבקשה אל תסתמך על שום דבר שאני אומר.
מיטב הבנתי, עיקר ההבדל הוא שלתושב חוזר ותיק ניתן פטור על הכנסות פאסיביות ל-10 (במקום 5 שנים לתושב חוזר לא-ותיק), וכן ניתן פטור על הכנסות אקטיביות ל-10 שנים.
אני לא זוכר בע"פ את כל הדקויות אבל פטור ממס רווח הון ל-10 שנים ניתן גם לתושב חוזר רגיל. חיפוש קצר באינטרנט יראה לך את ההבדלים בין השניים.
למיטב זכרוני שני ההבדלים העיקריים הם שתושב חוזר ותיק פטור גם מהכנסות אקטיביות וגם מחובת דיווח (שזה נושא חשוב מאד). את שניהם כבר הזכרת בעצמך.
שים לב למה שיעקב כתב בהודעה מעלי. הוא כמובן צודק.
תושב חוזר ותיק פטור מדיווח על נכסים והכנסות בחו״ל. למיטב הבנתי על תושב חוזר לא-ותיק יש חובת דיווח על השקעות בברוקר זר. האם זה נכון, והאם המניע שלך להחלטה הוא בעיקר להקטין את הסיכוי לאי-הבנה מצד מ״ה? והאם בדיעבד אתה עדיין בדעה שזה מצדיק את השימוש בברוקר ישראלי?
נכון. תושב חוזר רגיל צריך לדווח כאשר יש פעולות חייבות בדיווח (כמו הכנסה מדיבידנד או רווח הון). שים לב שאין חובה לדווח על קיום ההשקעות.
המניע שלי אכן היה להקטין את הסיכוי מול מס הכנסה. כבר עכשיו ההחזר שלי יחסית מסובך (בדגש על יחסית) מכיוון שיש לי מניות שהוענקו בארה"ב והבשילו בישראל. בשרשור אחר (כבר לא זוכר איזה) נתתי דוגמא לסיבוכים מול מס הכנסה במקרים מסוג זה (בקצרה - הם פשוט מתעלמים ממסמכים באנגלית כי לא מתחשק להם לקרוא אנגלית).
לא מצטער על ההחלטה שלי להשקיע כרגע בברוקר ישראלי מסיבות אלה. מניח שבעתיד כאשר תקופת הפטורים שלי תסתיים אעביר הכל לברוקר זר אבל לא יודע מה צופן העתיד :)

למיטב הבנתי המשיכות מדווחות ל-IRS בטופס 1099-R. האם למיטב ידיעתך צריך לדווח על זה בדו״ח המס השנתי ל-IRS (למשל, כדי להימנע ממס ומקנס ה-10%)?
לפי הפוסט הזה אני מבין שעוד אין סיום וודאי לסיפור...
על מנת שהברוקר לא יקח לך מס מהמשיכות, רצוי להגדיר את המעמד שלך לפני תחילת המשיכות (כלומר להגיד שאתה תושב ישראל לצרכי מס, למלא W8 כמו שצריך וכו').
מכיוון שאתה תושב חוץ אתה תקבל 1042S ולא 1099R.
אינני זוכר מה חובת הדיווח לIRS במידה ומקבלים 1042S שנוכה (או לא נוכה) ממנו מס במקור בשיעורים הנכונים. במקרה שלי - ואנגרד הוציאו לי 1042S שמראה 0% מס (שלדעתי כמובן זה השיעור הנכון). אבל, אני צריך להגיש דוח מסיבות אחרות ולכן אכלול את המידע הזה בדוח המס שלי.
בתור תושב חוזר לא-ותיק, האם נדרשת פעולה כלשהי מול מס הכנסה, חוץ מהגשת הדו״ח השנתי עם סימון תושב חוזר? (תושב חוזר לא-ותיק יכול לבחור באופציות של רולינג ו/או חוות-דעת וכו׳ לבירור/ביסוס המעמד)
אני רק הגשתי דוח שנתי עם סימון תושב חוזר. כן הודעתי לבט"ל שחזרתי ארצה.
רולינג בדר"כ עושים רק כאשר מדובר על סכומי כסף גדולים במיוחד כאשר רוצים וודאות מול מס הכנסה. קח בחשבון שזה תהליך ארוך ויקר.
לגבי חוות דעת, יהיו כאלה שימליצו לך להשיג אחת על מנת שיהיה לך כיסוי משפטי במידה ומס הכנסה יחלקו על ההצהרות שלך בעתיד. אני לא עשיתי אחת. קטונתי מלהגיד עד כמה זה חשוב / נחוץ. ממליץ להתייעץ עם אנשי מקצוע.

אשמח לחלוק עם מי אני עובד בארץ אבל בגלל שאתה מתשמש חדש אני חושב שאתה עדיין לא יכול לשלוח/לקבל הודעות פרטיות

תודה רבה @SirL על התשובות המפורטות, ותודה @FIYaacov על ההערה בנוגע להטבה על מס רווח הון.

אני אוסיף רק כמה דקויות, למיטב הבנתי הלא-מקצועית, למקרה וזה יועיל לקורא כלשהו בעתיד:

א. למיטב הבנתי, ההטבה של מס רווח הון על נכסים בחו״ל תקפה הן לתושב חוזר ותיק והן לתושב חוזר רגיל למשך 10 שנים. ההבדל הוא שלתושב חוזר רגיל היא חלה רק על נכסים שנקנו בהיותו תושב חוץ, ואילו על תושב חוזר ותיק סייג זה לא חל.

ב. למיטב הבנתי, בנוגע למשיכות מ-IRA, אם מדובר ב-Traditional IRA הרי שההפקדות פטורות ממס ולכן המשיכות נחשבות כהכנסה (לפחות אם הן נעשות בארה׳ב ללא הטבות למיניהן). אם המשיכות לא תהיינה חייבות במס כהכנסה אקטיבית (מיגיעה אישית) (במדינה כלשהי) זה נשמע בניגוד לכוונת המחוקק (במוצר פנסיוני ספציפי זה). בארה״ב הן פטורות מכח האמנה לתושב ישראל. בישראל, תושב חוזר ותיק זכאי לפטור ממס על הכנסה אקטיבית ולכן במקרה זה גם אם המשיכות נחשבות כהכנסה אקטיבית בישראל המשיכות תהיינה פטורות ממס. תושב חוזר רגיל אינו זכאי לפטור מס על הכנסה אקטיבית, ולכן במקרה זה (לעניות דעתי בלבד) יכול להיות פטור רק אם בישראל ההכנסות תיחשבנה כרווחי הון. הרושם שקיבלתי מחיפושי שבבי מידע ברשת הוא שקצבאות ממוצרים פנסיונים נחשבות כהכנסה אקטיבית. אני מודע לכך שהן @SirL והן @lennydog רשמו בעבר שלהערכתם ההכנסה תיחשב כרווחי הון:
בישראל: הסכום הנכנס יחשב כרווח הון וישולם עליו מס רווחי הון
אני מניח (רק מניח) שרוב הסיכויים יתייחסו אליו כרווח הון
מצד שני נכתב גם:
חלק מפקידי המס רואים בכניסה של הכסף כרווח מעבודה
(אתייג גם את @ארינמל שעמד בפני תהליך דומה).
כך שבנושא המשיכות הללו נשמע שיש הרבה עמימות. במקביל לייעוץ מקצועי אנסה להמשיך לחפש מישהו שעבר את התהליך וקיבל תשובה לכאן או לכאן (אם בכלל יש כזה דבר).

תודה רבה שוב על שיתוף המידע.

א. למיטב הבנתי, ההטבה של מס רווח הון על נכסים בחו״ל תקפה הן לתושב חוזר ותיק והן לתושב חוזר רגיל למשך 10 שנים. ההבדל הוא שלתושב חוזר רגיל היא חלה רק על נכסים שנקנו בהיותו תושב חוץ, ואילו על תושב חוזר ותיק סייג זה לא חל.
להבנתי אתה צודק.

ב. למיטב הבנתי, בנוגע למשיכות מ-IRA, אם מדובר ב-Traditional IRA הרי שההפקדות פטורות ממס ולכן המשיכות נחשבות כהכנסה (לפחות אם הן נעשות בארה׳ב ללא הטבות למיניהן). אם המשיכות לא תהיינה חייבות במס כהכנסה אקטיבית (מיגיעה אישית) (במדינה כלשהי) זה נשמע בניגוד לכוונת המחוקק (במוצר פנסיוני ספציפי זה). בארה״ב הן פטורות מכח האמנה לתושב ישראל. בישראל, תושב חוזר ותיק זכאי לפטור ממס על הכנסה אקטיבית ולכן במקרה זה גם אם המשיכות נחשבות כהכנסה אקטיבית בישראל המשיכות תהיינה פטורות ממס. תושב חוזר רגיל אינו זכאי לפטור מס על הכנסה אקטיבית, ולכן במקרה זה (לעניות דעתי בלבד) יכול להיות פטור רק אם בישראל ההכנסות תיחשבנה כרווחי הון. הרושם שקיבלתי מחיפושי שבבי מידע ברשת הוא שקצבאות ממוצרים פנסיונים נחשבות כהכנסה אקטיבית. אני מודע לכך שהן @SirL והן @lennydog רשמו בעבר שלהערכתם ההכנסה תיחשב כרווחי הון:
לא יודע אם משיכות מקרן פנסיה נחשבות להכנסה אקטיבית. לדעתי (הלא מקצועית בעליל) יותר סביר שהן יחשבו כקצבה (אחרי הכל מדובר בפנסיה) או רווח הון (במידה ויש כזה) ולכן בכל מקרה יהיו פטורות ממס בארץ. עבור תושבים חוזרים רגילים, קצבה פטורה למשך 5 שנים ורווח הון לתקופה של 10 שנים.
שים לב להגדרת הפטורים של תוושב חוזר בסעיף 14(ג) לפקודה. לדעתי יהיה קשה לטעון שכספי פנסיה שנצברו בזמן שיחיד היה תושב חוץ חייבים במס בישראל אבל לך תדע....
משהו שנחשפתי אליו רק לאחרונה שיש "כופר" שמשלמים לביטוח לאומי כדי לקצר את תקופת ההמתנה של ה-6 חודשים
שזה לנפש מעל 18 להבנתי..
נכון - אבל אין צורך לשלם את הכופר הזה. חברות ביטוח בארץ מכירות את הנושא ומציעות ביטוח פרטי ייעודי לתושבים חוזרים. במשך תקופת ההמתנה בט"ל מגדיר חודש כ - 25 ימים אז בפועל תושב חוזר צריך למצוא ביטוח חלופי לתקופה של 5 חודשים ולא 6. זה מה שאני עשיתי ואם אני זוכר נכון ביטוח כזה עלה לי משהו כמו 400-500 ש"ח לחודש, אז הסכום יוצא משמעותית נמוך יותר מהכופר.

שקלתי גם את זה, אבל הייתי בטוח שעדיף להחזיק קרנות איריות כשעוזבים את ארה״ב (משיקולי מס).
לאור התגובות נראה שטעיתי מכיוון שההבדל, לאחר דיבידנדים, בין קרנות אמריקאיות לאיריות הינו זניח.
לאור זאת, יכול מאד להיות שזה מה שאני אעשה.
למה בעצם ההבדל זניח? להבנתי עבור תושב חוזר רגיל זה מצב דומה להשקעה בחשבון פטור (נגיד קה"ש IRA עד התקרה) מבחינת מס רווח הון אבל לא מבחינת מס דיבידנדים.

בהינתן פטור ממס רווח הון לתקופה של 10 שנים בחשבון זר הגישה העדיפה להבנתי היא השקעה בקרן אירית צוברת ומכירתה בסוף התקופה כדי להימנע ממיסוי כפול על דיבידנדים. כך נשלם מס דיבידנדים מופחת בתקופה הזו. מאחר ואין אירועי מס בסיום התקופה מתחילים מחדש עם הסכום שנצבר כמו כל תושב ישראל. מה אני מפספס?

נערך לאחרונה ב:
למה בעצם ההבדל זניח? להבנתי עבור תושב חוזר רגיל זה מצב דומה להשקעה בחשבון פטור (נגיד קה"ש IRA עד התקרה) מבחינת מס רווח הון אבל לא מבחינת מס דיבידנדים.

בהינתן פטור ממס רווח הון לתקופה של 10 שנים בחשבון זר הגישה העדיפה להבנתי היא השקעה בקרן אירית צוברת ומכירתה בסוף התקופה כדי להימנע ממיסוי כפול על דיבידנדים. כך נשלם מס דיבידנדים מופחת בתקופה הזו. מאחר ואין אירועי מס בסיום התקופה מתחילים מחדש עם הסכום שנצבר כמו כל תושב ישראל. מה אני מפספס?
לא מומחה גדול בנושא. כתבתי את זה לאור תגובות ראשונות בשרשור ובעיקר התגובה של Delver ובה יש לינק שמפנה להסבר מפורט בנושא.

לא מומחה גדול בנושא. כתבתי את זה לאור תגובות ראשונות בשרשור ובעיקר התגובה של Delver ובה יש לינק שמפנה להסבר מפורט בנושא.

גם אני לא מומחה גדול ואולי לא הגבתי להודעה הנכונה, אבל גם בקישור להסבר המפורט ההתייחסות היא למצב של כפל מיסוי בדיבידנדים שלא רלוונטי להבנתי לתושב חוזר בהקשר של קרן צוברת.

בכל מקרה תודה רבה על השרשור הזה, אני לקראת חזרה במצב דומה (אם כי ללא גרין קארד) ולמדתי כאן כמה דברים מועילים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
I חוות דעת על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ש חוות דעת על הרכב התיק הפסיבי שלי שוק ההון 15
G הרכב התיק שלי שוק ההון 17
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
2028_שנת_פרישה זיהוי הרכב השקעות - קרן סל מחקה מדדי אג"ח שוק ההון 3
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
S דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי שוק ההון 16
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
A הרכב מזומן בתיק וסיכון מט״ח שוק ההון 16
ה הרכב מניות עולות ויורדות בתוך מדד שוק ההון 1
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
M דעות על הרכב תיק שוק ההון 10
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
Yos הרכב תיק השקעות אישי שוק ההון 33
Benjamin W האם הירידות השפיעו על הרכב הפרוטפוליו שלכם? שוק ההון 11