1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הרכב התיק שלי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Generics, ‏30/7/15.

1. Generics

Generics משתמש ותיק

בהשראתו של @adamshalev אני משתף את הרכב התיק שלי (אני לא מבין כלום התחלתי להשקיע לפני חודש בלבד).

90% מניות חו"ל:
    54% VTI
    36% VXUS

10% זהב - IAU ETF

הייתי מגדיר את עצמי כאוהב סיכון ועם אופק השקעה ארוך (בן 24) ובעל יציבות כלכלית, אני יודע שכספים שאני מכניס לשוק ההון מיועדים לטווח הארוך כי בטווח הקצר אפשר להפסיד את התחת (או להרוויח אבל מי יודע?) לכן אני דואג שיהיה לי בעו"ש תמיד 30 אש"ח רזרווה להתנהלות שוטפת וכל שקל נותר מעל זה מושקע, כי כל שקל נותר כזה אין לי מה לעשות איתו אין תוכניות לרכוש דירה או הוצאות כבדות, מקווה שאצליח להתמיד גם כשזה יקרוס בחצי, על הדרך אלמד עוד הרבה דברים וכנראה הקצאת הנכסים תשתנה אבל לא דרסטית (אני חשוף 100% מט"ח), שיפצורים וכאלו...

הזהב להבנתי ממתן תנודתיות אפקטיבי יותר מאשר אגרות חוב ובעל קורולציה שלילית יותר למניות, אני מטה את ההשקעה גיאוגרפית לארה"ב בגלל חוזקה לפי אמונתי.. אולי יותר בעתיד, התיק פשוט אני מאזן כל חודש, בעתיד אני מתכנן 10% מתוך הפלח של מניות חו"ל עבור השקעה בחברות טכנולוגיות עם פוטנציאל לצמיחה מהירה..

Warren Buffett

Leo, fliper, AlexNOSAM ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. daat99

daat99 משתמש בכיר

לגבי הציטוט של וורן באפט אל תשכח שהוא מוכוון לאמריקאים ולכן הוא למעשה אמר "90% במניות של המדינה שלך".
    אם נתרגם את זה לעברית אז זה יותר "90% מניות תל אביב 100" אבל שנינו יודעים שאין מצב שזה מה שהוא חושב :)

Generics, AlexNOSAM ו-adamshalev אוהבים את זה.
  3. adamshalev

adamshalev מודרטור

בחירה מעניינת לשים זהב ב10% במקום אג"ח. זה נכון שהקורלציה יותר נמוכה (לפחות בכמה עשרות שנים האחרונות), אבל שלא כמו אג"ח לזהב אין תשואה ריאלית לאורך זמן, ואילו אג"ח שהוא גם בעל קולרציה שלילית, יש תשואה כתלות בריבית במשק.

Generics אוהב/ת את זה.
  4. רובי1

רובי1 משתמש בכיר

לא במצב הריבית היום.

Generics ו-AlexNOSAM אוהבים את זה.
  5. adamshalev

adamshalev מודרטור

זה נכון שהריבית נמוכה, אבל התשואה לפדיון היא עדיין חיובית ונעה בין 1 וקצת ל-2 וקצת אחוזים.
    אני לא יודע אם אפשר לצפות לתשואה חיובית כלשהי מזהב. הנחת העבודה שלי, היא שהתשואה הריאלית מזהב היא אפס ואני נהנה רק מהקורלציה השלילית שלו לאורך זמן.

daat99 אוהב/ת את זה.
  6. AlexNOSAM

AlexNOSAM משתמש ותיק

אתה נשמע לי בחור רציני, אני חייב לומר. אני אוהב את האלוקציה שלך (בייחוד את הזהב :) בחירה נבונה מהרבה סיבות).
    אין ספק שאתה תצליח אם תמשיך כך.

אם יורשה לי רק להתייחס לסכום שיש לך בעו"ש לצרכי חירום - כלל האצבע הוא להחזיק בין 3 ל-6 חודשים של הוצאות שוטפות במזומן. 30 א"ש זה נראה לי קצת מוגזם לבחור בגילך בהנחה שאתה רווק מינימליסט (אולי אתה לא, אני לא באמת יודע...) או שאתה באמת מוציא כ-5,000 בחודש ואז הסכום מצדיק את עצמו. אם אתה עדיין גר עם ההורים לצורך העניין, כמובן שאתה יכול להחזיק הרבה פחות - ולהשקיע את היתר.

Generics ו-daat99 אוהבים את זה.
  7. רובי1

רובי1 משתמש בכיר

כוונתי הייתה שמעבר לכך שהריבית נמוכה ולכן האג"ח אינו נותן תשואה גבוהה (א"כ נותן תשואה ראלית כל שהיא), החשוב יותר הוא שא"א לצפות לעליות במקרה של נפילה בשוק המניות כיון שאנשים לא ימשיכו לקנות אג"ח במקרה שהתשואה שלו שלילית.

AlexNOSAM ו-daat99 אוהבים את זה.
  8. esh

esh משתמש רשום

@Generics, אתה יכול להסביר בבקשה את החלוקה שעשית בין ה ETF (מבחינת אחוזים) ? אולי לינק על מה אתה מבסס את זה. תודה.

9. איליה

איליה משתמש בכיר

@Generics נותן משקל עודף לארה"ב (במקור ארה"ב ~50-55% מהשוק העולמי) על חשבון שאר העולם

10. Roni2018

Roni2018 משתמש סולידי

מעניין איך התיק נראה היום? האם עשית שינויים בדרך?

amikal אוהב/ת את זה.
  11. amikal

amikal משתמש סולידי

גם אני הייתי רוצה לדעת.
    תעדכן בבקשה איך מחולק התיק שלך היום.
    אני רוצה לעשות משהו דומה לשלך, רק להחליף 10% מהמניות חו"ל למניות ישראל (ת"א 125 או משהו כזה)

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תיק השקעות עצמאי - בנק מול תיק השקעות והרכב התיק פינת המשקיעים ‏7/2/18
דעתכם על הרכבת התיק הזה פינת המשקיעים ‏19/2/17
חוות דעת על הרכב התיק שלי פינת המשקיעים ‏25/4/16
חוות דעת על הרכב התיק הפסיבי שלי פינת המשקיעים ‏14/3/16
מחפש הרכבי מדד בתחומים שוים פינת המשקיעים ‏7/4/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.