• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

הרכב התיק שלי

Generics

משתמש ותיק
דירוג
190
בהשראתו של @adamshalev אני משתף את הרכב התיק שלי (אני לא מבין כלום התחלתי להשקיע לפני חודש בלבד).

90% מניות חו"ל:
54% VTI
36% VXUS

10% זהב - IAU ETF

הייתי מגדיר את עצמי כאוהב סיכון ועם אופק השקעה ארוך (בן 24) ובעל יציבות כלכלית, אני יודע שכספים שאני מכניס לשוק ההון מיועדים לטווח הארוך כי בטווח הקצר אפשר להפסיד את התחת (או להרוויח אבל מי יודע?) לכן אני דואג שיהיה לי בעו"ש תמיד 30 אש"ח רזרווה להתנהלות שוטפת וכל שקל נותר מעל זה מושקע, כי כל שקל נותר כזה אין לי מה לעשות איתו אין תוכניות לרכוש דירה או הוצאות כבדות, מקווה שאצליח להתמיד גם כשזה יקרוס בחצי, על הדרך אלמד עוד הרבה דברים וכנראה הקצאת הנכסים תשתנה אבל לא דרסטית (אני חשוף 100% מט"ח), שיפצורים וכאלו...

הזהב להבנתי ממתן תנודתיות אפקטיבי יותר מאשר אגרות חוב ובעל קורולציה שלילית יותר למניות, אני מטה את ההשקעה גיאוגרפית לארה"ב בגלל חוזקה לפי אמונתי.. אולי יותר בעתיד, התיק פשוט אני מאזן כל חודש, בעתיד אני מתכנן 10% מתוך הפלח של מניות חו"ל עבור השקעה בחברות טכנולוגיות עם פוטנציאל לצמיחה מהירה..

My advice to the trustee could not be more simple: Put 10% of the cash in short-term government bonds and 90% in a very low-cost S&P 500 index fund.
Warren Buffett

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,216
לגבי הציטוט של וורן באפט אל תשכח שהוא מוכוון לאמריקאים ולכן הוא למעשה אמר "90% במניות של המדינה שלך".
אם נתרגם את זה לעברית אז זה יותר "90% מניות תל אביב 100" אבל שנינו יודעים שאין מצב שזה מה שהוא חושב :)

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,072
בחירה מעניינת לשים זהב ב10% במקום אג"ח. זה נכון שהקורלציה יותר נמוכה (לפחות בכמה עשרות שנים האחרונות), אבל שלא כמו אג"ח לזהב אין תשואה ריאלית לאורך זמן, ואילו אג"ח שהוא גם בעל קולרציה שלילית, יש תשואה כתלות בריבית במשק.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,072
זה נכון שהריבית נמוכה, אבל התשואה לפדיון היא עדיין חיובית ונעה בין 1 וקצת ל-2 וקצת אחוזים.
אני לא יודע אם אפשר לצפות לתשואה חיובית כלשהי מזהב. הנחת העבודה שלי, היא שהתשואה הריאלית מזהב היא אפס ואני נהנה רק מהקורלציה השלילית שלו לאורך זמן.

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
1,816
אתה נשמע לי בחור רציני, אני חייב לומר. אני אוהב את האלוקציה שלך (בייחוד את הזהב :) בחירה נבונה מהרבה סיבות).
אין ספק שאתה תצליח אם תמשיך כך.

אם יורשה לי רק להתייחס לסכום שיש לך בעו"ש לצרכי חירום - כלל האצבע הוא להחזיק בין 3 ל-6 חודשים של הוצאות שוטפות במזומן. 30 א"ש זה נראה לי קצת מוגזם לבחור בגילך בהנחה שאתה רווק מינימליסט (אולי אתה לא, אני לא באמת יודע...) או שאתה באמת מוציא כ-5,000 בחודש ואז הסכום מצדיק את עצמו. אם אתה עדיין גר עם ההורים לצורך העניין, כמובן שאתה יכול להחזיק הרבה פחות - ולהשקיע את היתר.

רובי1

משתמש בכיר
דירוג
1,248
אני לא יודע אם אפשר לצפות לתשואה חיובית כלשהי מזהב. הנחת העבודה שלי, היא שהתשואה הריאלית מזהב היא אפס ואני נהנה רק מהקורלציה השלילית שלו לאורך זמן.
כוונתי הייתה שמעבר לכך שהריבית נמוכה ולכן האג"ח אינו נותן תשואה גבוהה (א"כ נותן תשואה ראלית כל שהיא), החשוב יותר הוא שא"א לצפות לעליות במקרה של נפילה בשוק המניות כיון שאנשים לא ימשיכו לקנות אג"ח במקרה שהתשואה שלו שלילית.

esh

משתמש רשום
דירוג
15
@Generics, אתה יכול להסביר בבקשה את החלוקה שעשית בין ה ETF (מבחינת אחוזים) ? אולי לינק על מה אתה מבסס את זה. תודה.

איליה

משתמש בכיר
דירוג
3,155
@Generics, אתה יכול להסביר בבקשה את החלוקה שעשית בין ה ETF (מבחינת אחוזים) ? אולי לינק על מה אתה מבסס את זה. תודה.
@Generics נותן משקל עודף לארה"ב (במקור ארה"ב ~50-55% מהשוק העולמי) על חשבון שאר העולם

amikal

משתמש ותיק
דירוג
39
גם אני הייתי רוצה לדעת.
תעדכן בבקשה איך מחולק התיק שלך היום.
אני רוצה לעשות משהו דומה לשלך, רק להחליף 10% מהמניות חו"ל למניות ישראל (ת"א 125 או משהו כזה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 66
I חוות דעת על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ש חוות דעת על הרכב התיק הפסיבי שלי שוק ההון 15
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
M אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
Y דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי שוק ההון 16
Y ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 13
A הרכב מזומן בתיק וסיכון מט״ח שוק ההון 16
ה הרכב מניות עולות ויורדות בתוך מדד שוק ההון 1
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
M דעות על הרכב תיק שוק ההון 10
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 74
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
Yos הרכב תיק השקעות אישי שוק ההון 33
Benjamin W האם הירידות השפיעו על הרכב הפרוטפוליו שלכם? שוק ההון 11
B אשמח לדעתכם על הרכב משכנתא נדל"ן 23
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
R התייעצות לא מחייבת על הרכב תיק פשוט/פשטני? שוק ההון 3
F כמה כסף אני מפסיד כשלא מחדש את הרכב? צרכנות פיננסית 37
S מה לעשות עם הרכב - התלבטות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
oz1987 הרכב השקעות באינטרגמל צרכנות פיננסית 11
LtWorf תכלית עולמי מפותחות MSCI מנוטרלת מטבע - הרכב מוזר שוק ההון 3
חבקוק איך מוצאים את הרכב ההשקעות של תכלית s&p 500 5113998 שוק ההון 2
Fitch הרכב הקרן אלטשולר קרן ממונפת 5105895 שוק ההון 18
Y הבהרה לגבי הרכב נכסים של קרן נאמנות צרכנות פיננסית 2
Jane Doe מחירון הרכב של לוי יצחק, מחיר השוק, ומה שביניהם אוף טופיק 40
de dud הרכב תיק דינאמי שוק ההון 17
מ קרנות פנסיה - הרכב השקעות במסלולים תלויי גיל צרכנות פיננסית 20
amidar מלכוד 22 - להשאיר את הרכב או להיפטר ממנו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 137
ג הרכב תיק של משקיע חדש שוק ההון 5
ח חיפאים, איפה מתקנים את הרכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Jtm הרכב החסכוני ביותר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
הסולידית מהו הרכב האישיות שלך (MBTI)? התפתחות אישית 164
R מה דעתכם על הרכב תיק ההשקעות הזה שוק ההון 4
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
A זה התיק שלי - גם עליי אל תרחמו שוק ההון 2
E איך התיק הזה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
א תנו ביקורת על התיק ! שוק ההון 7
aeh התיק של aeh שוק ההון 59
Y התיק שלי(2.5 מיליון ש''ח)- אשמח להערות שוק ההון 9
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
Beinish עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
S התיק שלי - תיק מוטה חדשנות שוק ההון 24
I התיק שלי - What do you think ??? שוק ההון 8

נושאים דומים

למעלה