• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר)

• פותח הנושא SirL
  • פורסם בתאריך
אני מודע שאני לא בקיא בקרנות האלה אבל נראה לי שזה לא קרנות מקבילות והכיסוי שונה,עדיף להשוות קרנות מקבילות במידה וקיימות.
בקשר לדמי הניהול אני לא חושב שהם תלויים בקרן הדולרית המקבילה אבל אולי אני טועה.
הכיסוי מעט שונה אבל אני מאמין שדמי הניהול כן קשורים זה בזה, אבל חשוב להבהיר שאני לא מומחה בתחום.
הקרן הנסחרת בישראל זוהי אותה קרן בדיוק כמו שנסחרת בבורסות אחרות, ולכן גם יתרת הנכסים גבוהה בהתאם.

אני מנסה לצרף תמונה אבל לא מצליח :(

הקרן הנסחרת בישראל זוהי אותה קרן בדיוק כמו שנסחרת בבורסות אחרות, ולכן גם יתרת הנכסים גבוהה בהתאם.
לא רק שהיא אותה קרן, אתה גם יכול לבקש מהברוקר שלך להמיר את היחידה השקלית שלך ליחידה דולרית או יורואית.
בIB המרה כזו עולה $10.
טקטיקה אפשרית זה לחסוך בשקלים בקרנות הללו בברוקר הישראלי, לעת פרישה להעביר את היחידות לIB, להמיר לגרסה הדולרית ולמכור איזו יחידה שאתה רוצה במקום FIFO.

לא רק שהיא אותה קרן, אתה גם יכול לבקש מהברוקר שלך להמיר את היחידה השקלית שלך ליחידה דולרית או יורואית.
בIB המרה כזו עולה $10.
טקטיקה אפשרית זה לחסוך בשקלים בקרנות הללו בברוקר הישראלי, לעת פרישה להעביר את היחידות לIB, להמיר לגרסה הדולרית ולמכור איזו יחידה שאתה רוצה במקום FIFO.
מעניין מאד - תודה!

כלומר הברוקרים הישראלים כן שומרים מידע לגבי lots שונים, אבל לא מאפשרים ללקוח לבחור איזה lot ברצונו למכור? מדהים.
מכיוון שאמרת שניתן להעביר את היחידות ל IB, אני מניח שזה אומר שבאופן כללי ניתן לבצע העברת נכסים in kind מברוקר ישראלי לברוקר זר?

מכיוון שאמרת שניתן להעביר את היחידות ל IB, אני מניח שזה אומר שבאופן כללי ניתן לבצע העברת נכסים in kind מברוקר ישראלי לברוקר זר?
כן, בהנחה וIB תומכים בסוג הנכס (ממש לפני כשנה התחילו לתמוך בבורסה הישראלית).
שים לב, לא תוכל למכור את הנייר כל עוד הוא בגרסה הישראלית. תצטרך להמיר ואז למכור. החוק אוסר על IB לאפשר לתושב ישראל לקנות/למכור בבורסה הישראלית.

כן, בהנחה וIB תומכים בסוג הנכס (ממש לפני כשנה התחילו לתמוך בבורסה הישראלית).
שים לב, לא תוכל למכור את הנייר כל עוד הוא בגרסה הישראלית. תצטרך להמיר ואז למכור. החוק אוסר על IB לאפשר לתושב ישראל לקנות/למכור בבורסה הישראלית.
למדתי עוד משהו - תודה!

הכיסוי מעט שונה אבל אני מאמין שדמי הניהול כן קשורים זה בזה, אבל חשוב להבהיר שאני לא מומחה בתחום.

הקרנות שהשוואת מבחינת דמי ניהול לא מקבילות לשקליות באחזקות ובדמי הניהול,אתה יכול לקנות את הגירסה הדולרית(אאל"ט באותם דמי ניהול) וזאת תהיה ההשוואה הנכונה.

קטיקה אפשרית זה לחסוך בשקלים בקרנות הללו בברוקר הישראלי, לעת פרישה להעביר את היחידות לIB, להמיר לגרסה הדולרית ולמכור איזו יחידה שאתה רוצה במקום FIFO.
במצבו(כבר יש לו חשבון ונכסים בIB) מה היתרון על לקנות בIB את הגירסה הדולרית ישירות?
יש פה איזה חיסכון ששווה את העלות והבירוקרטיה של הקניה העברה והמרה של היחידות במועד הפרישה?

במצבו(כבר יש לו חשבון ונכסים בIB) מה היתרון על לקנות בIB את הגירסה הדולרית ישירות?
יש פה איזה חיסכון ששווה את העלות והבירוקרטיה של הקניה העברה והמרה של היחידות במועד הפרישה?
למען הדיוק, יש לי חשבון ב IB שפתחתי לאחרונה. אין בו כרגע נכסים. הסיבה היחידה שפתחתי שם כרגע חשבון היא עבור המרת מט״ח.
לדעתי לתושב אמריקאי אין סיבה מהותית להחזיק חשבון פעיל ב IB מכיוון שברוקרים אחרים טובים ונוחים יותר באופן משמעותי. האופציה היחידה שאני יכול לחשוב עליה זה על מנת לסחור בנכסים מחוץ לארה״ב.

למען הדיוק, יש לי חשבון ב IB שפתחתי לאחרונה. אין בו כרגע נכסים. הסיבה היחידה שפתחתי שם כרגע חשבון היא עבור המרת מט״ח.
אבל יש לך חשבון ועוד נכסים בברוקרים זרים.
עוד פעם אני לא מבין מה האינטרס להחזיק גם חשבון בברוקר בארץ כדי לקנות את התעודות השקליות ולהעביר אותם במועד מאוחר יותר לIB ולא לקנות ישירות שם.
לדעתי לתושב אמריקאי אין סיבה מהותית להחזיק חשבון פעיל ב IB מכיוון שברוקרים אחרים טובים ונוחים יותר באופן משמעותי. האופציה היחידה שאני יכול לחשוב עליה זה על מנת לסחור בנכסים מחוץ לארה״ב.
בגדול אני מסכים אבל יש כמה היתרונות בולטים שאני מצאתי:
העברת כספים והמרת מטבע(לארץ\שקל בהקשר שלנו אבל לא רק) ללא תחרות.
מינוף זול משמעותית(בסדרי גודל) מכול המתחרים.
בנוסף יש עוד דברים קטנים שיכולים להיות חשובים למשקיעים שונים כמו מגוון המוצרים(גם בתוך ארה"ב)השאלת מניות,ריבית על המזומן ועוד.
סה"כ ברוקר מאוד תחרותי מבחינת אופציות ומחירים.

לדעתי לתושב אמריקאי אין סיבה מהותית להחזיק חשבון פעיל ב IB מכיוון שברוקרים אחרים טובים ונוחים יותר באופן משמעותי
אבל לתושב ישראלי המרוויח בשקלים בהחלט יש.

אבל יש לך חשבון ועוד נכסים בברוקרים זרים.
עוד פעם אני לא מבין מה האינטרס להחזיק גם חשבון בברוקר בארץ כדי לקנות את התעודות השקליות ולהעביר אותם במועד מאוחר יותר לIB ולא לקנות ישירות שם.
יש לי כרגע חשבון בברוקר זר אבל לא אוכל לגעת בו לאחר החזרה לישראל (על מנת להיות זכאי להטבות של תושב חוזר).
לאור התגובות פה כנראה שאחזיק חשבונות במספר ברוקרים זרים כדי שאוכל להוסיף כסף חדש לתיק. לא ידעתי האם עדיף ברוקר ישראלי או זר אבל מסמתן שזר הוא הפתרון.

אני חושב שהעברת התעודות השקליות ניתנה כדוגמא בלבד. זהו לא משהו שאני באופן אישי אעשה.

לחסוך בשקלים בקרנות הללו בברוקר הישראלי, לעת פרישה להעביר את היחידות לIB
למרות שעלו כאן טענות כאלו, לא ברור שזה אפשרי. לא ראיתי פה דיווחים של מי שהצליחו, ואם אני זוכר נכון כן היו כאלו שהסתבכו עם זה. זה צריך להיתמך גם מצד הברוקר הישראלי וגם מצד הזר, ובשני הצדדים לא ברור שזה אפשרי בפרקטיקה.

תוכל להרחיב על הנקודה? מה הסיבות שברוקרטים אחרים טובים או נוחים יותר באופן משמעותי?

בנוסף לגבי סוגיית המס שלך תוהה אם תוכל לשתף כיצד מחושבת הטבת המס על הנכסים בתור תושב חוזר.
ממתי בעצם מחשיבים לך את הכסף בחו"ל כהשקעה זרה? מהדולר הראשון? מתאריך ניתוק התושבות? משהו אחר?

תוכל להרחיב על הנקודה? מה הסיבות שברוקרטים אחרים טובים או נוחים יותר באופן משמעותי?
אתה שואל על ברוקרים אמריקאיים?
לדעתי האישית בלבד, אצל מרבית הברוקרים האמריקאיים חווית המשתמש הרבה יותר נוחה, הממשק, שירות, עמלות ק/מ (שהן אפס היום כמעט בכל מקום), וכו׳ וכו׳. יש לי ניסיון עם 4 ברוקרים אמריקאיים שונים (ולדעתי) כל אחד מהם משמעותית טוב יותר, נוח יותר, זול יותר, ופשוט יותר לשימוש מ IB.

ממתי בעצם מחשיבים לך את הכסף בחו"ל כהשקעה זרה? מהדולר הראשון? מתאריך ניתוק התושבות? משהו אחר?
כל נכס שצברת מחוץ לישראל בהיותך תושב חוץ הוא למעשה נכס ״זר״. כן, זה יכול להיות מהדולר הראשון.
שים לב שהגדרת תושב חוץ תלויה בתאריך שבו ביצעת ניתוק תושבות בפועל. מועד הגדרת יחיד כתושב חוץ יכול להיות טריקי במקרים מסויימים והייתי ממליץ לקרוא בחוזרים של מס הכנסה איך ומתי יש להגדיר יחיד כתושב חוץ.

אינני עו״ד / רו״ח ואינני מומחה בתחום.

כן זאת בדיוק הנקודה שחשבתי עליה.
יכול להיות מצב בו פלוני ניתק תושבות ואז השקיע סכום כסף מסוים בארה"ב.
מס הכנסה יכולים לבוא ולטעון מכל מיני סיבות שרק הכסף שהושקע אחרי שנה תקף לניתוק והשאר לא.
מעניין אם באמת יורדים/יודעים לרדת לדקויות האלה..

מס הכנסה יכולים לבוא ולטעון מכל מיני סיבות שרק הכסף שהושקע אחרי שנה תקף לניתוק והשאר לא.
לא בדיוק. מס הכנסה לא יכולים לטעון מה שבא להם כי עדיין יש חוק. עם זאת, משיחות עם מספר עו״ד / רו״ח מס הכנסה בהחלט טוענים דברים שונים ומשונים בשיטת מצליח.

לדוגמא, עזבת את ישראל בסוף שנת 2020. באופן תאורתי אתה תהיה תושב חוץ החל מה 1.1.21 (בהנחה שאכן ניתקת קשרים לישראל ועשית הכל ״כמו שצריך״) ולכן כל דולר שיושקע החל מתאריך זה הוא לכאורה נכס ״זר״. כמובן שחובת ההוכחה לגבי מעמדך כתושב ישראל/חוץ הוא עלייך ומס הכנסה בהחלט יכול לטעון שבשנת 2021 אתה תושב ישראל (כתלות בנסיבות האישיות).

מס הכנסה הוא לחלוטין שיטת מצליח, שמעתי כבר כמה סיפורים הזויים.
נראה שכל זה לא רלוונטי אם יש גרין קארד כי אז כל עניין הטבת המס לא רלוונטי כפי שכתבת בשרשור אחר

אני דווקא חושב שכן רלוונטי כי:
1) גם אם יש גרין קארד - שיעורי המס בארה״ב נמוכים יותר מבישראל (בהנחה שאתה מחזיק את הנכסים לטווח ארוך - מעל שנה)
2) ניתן לחזור לישראל, להמתין עם מכירת הנכסים, בשלב כלשהו לוותר על הגרין קארד, ולמכור לאחר ביטול הגרין קארד. יש לך חלון של 10 שנים לעשות את זה.

אני כנראה אבצע את מספר 2.

הבנת מה קורה אם אתה לא מוותר על הגרין קארד ומוכר במקרה הזה?
המס האמריקאי לוקח את האחוז שלו אבל הישראלי לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
I חוות דעת על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ש חוות דעת על הרכב התיק הפסיבי שלי שוק ההון 15
G הרכב התיק שלי שוק ההון 17
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
2028_שנת_פרישה זיהוי הרכב השקעות - קרן סל מחקה מדדי אג"ח שוק ההון 3
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
S דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי שוק ההון 16
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
A הרכב מזומן בתיק וסיכון מט״ח שוק ההון 16
ה הרכב מניות עולות ויורדות בתוך מדד שוק ההון 1
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
M דעות על הרכב תיק שוק ההון 10
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
Yos הרכב תיק השקעות אישי שוק ההון 33
Benjamin W האם הירידות השפיעו על הרכב הפרוטפוליו שלכם? שוק ההון 11