• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי

סיני

משתמש רשום
דירוג
19
(כתבתי כאן מספר קטן של הודעות בכינוי אחר, אבל החלטתי שהוא חשוף מדי, אז אני כותב בניק הזה. חוץ מזה יצאה חפירה די ארוכה ולא יודע אם יש בה המון פואנטה, אבל אם למישהו יהיו תובנות/הארות/הערות אני אשמח לשמוע).

במשך הרבה מאוד שנים אני מנהל תיק השקעות דרך מיטב דש, אבל בשנה האחרונה אני קצת מתוסכל מהם. זה התחיל כשבעקבות מידע שפורסם כאן ביקשתי להוריד את העמלות שאני משלם מ-19.65 שקל לחודש ל-15 שקל לחודש, ומעמלת קנייה/מכירה של 0.1% לעמלה של 0.09%. מדובר בהפחתת עלויות די סמלית וזניחה, אבל להפתעתי הבקשה שלי עוררה אצלם התנגדות גדולה. ממש ניהלתי על זה ויכוח די חריף עם אחד הנציגים שם, ובסופו הם סרבו לשתי הבקשות. כבר עמדתי להעביר את התיק בעקבות הצעה אחרת שהייתה לי בזמנו, וכשהתקשרתי לברר במה זה כרוך פתאום הציעו לי חצי שנה בלי דמי ניהול בכלל (חסכון של כ-120 שקל), ואחרי זה נראה. כמובן שהסכמתי.

החצי שנה חלפה, התקשרתי שוב עם אותה דרישה, שוב ניהלתי ויכוח מפתיע בחריפותו עם נציג כלשהו, כשבסופו הוא אמר - בהתאם לנוהל הרגיל - שיחזרו אלי עם תשובה סופית. הפעם אפילו לא טרחו לחזור.

עכשיו, כמובן שיש לי אפשרות פשוט לעבור לבית השקעות אחר ולקבל פחות או יותר את התנאים שאני דורש (כמו שאני אומר כל פעם לנציגים של מיטב, הצעת הברירת מחדל שלהם ללקוחות חדשים היא עמלת קנייה/מכירה של 0.09%, אז אם אני אוציא את התיק מהם ואחזור שוב אני אקבל את זה בכלל בלי ויכוח), והתכנון היה להגיע לזה מתישהו, אבל מדובר בדי הרבה התעסקות בשביל חסכון כספי די זניח.

כל זה היה רק רקע למה שאני מתלבט לגביו עכשיו. לאחרונה הגיעו למקום העבודה שלי נציגים מבנק לאומי שמציע תנאים מיוחדים לעובדי המקום. לא תכננתי אפילו לגשת אליהם (יש לי חשבון עו"ש בלי עמלות בבנק אחר) אבל איזה נציג עבר לידי ולחץ שאכנס למרות שאמרתי לו שהוא כנראה מבזבז את זמנו. ההטבות שהם מציעים אכן התבררו כלא רלוונטיות מבחינת לקוחות עם מודעות שלא משלמים אוטומטית את עמלות המקסימום, אבל כשראיתי שיש שם גם פירוט של הטבות בעמלות ניירות ערך, אמרתי לבחור שאני משלם היום 240 שקל לשנה במיטב דש ואם הם ישוו לי את זה אני אעבור אליהם. המנהלת שלו שמעה את זה, אמרה שיש על מה לדבר, לקחה ממני את הפרטים, והנחתי שלא אשמע מהם יותר.

להפתעתי, אחרי איזה שבוע קיבלתי טלפון ובסופו של דבר הודיעו לי שהבנק מוכן לגבות ממני עמלת ניהול של 300 שקל בשנה (25 שקל בחודש), שלא תחושב כאחוז מסך התיק שלי (בניגוד לעמלות "דמי המשמרת" הנהוגות בבנקים שתמיד נגזרות מהיקף התיק). עמלת הקנייה/מכירה תהיה 0.1%.

עכשיו, מצד אחד אני מרגיש שזה "הישג" נחמד, ולא חשבתי שעם גודל תיק כמו שלי (כמה מאות אלפי שקלים) אצליח לקבל הצעה כזאת מבנק, ועוד מבנק לאומי. אני גם מניח שיותר קל לנהל את העברות הכסף מהעו"ש כשיש בצד השני חשבון בנק מסודר ולא חשבון בבית השקעות, ושמערכת המסחר של בנק לאומי מוצלחת יותר מהאורדרנט של מיטב (האמנם? מישהו יודע?) שמצריך אותי לפתוח כל פעם אקספלורר כדי להיכנס אליו. וכאמור, ממילא מיטב דש מרגיזים אותי ותכננתי לעזוב מתישהו.

מצד שני, מדובר כמובן בהגדלת עלויות של 60 שקל בשנה. לא סכום מאוד משמעותי אבל בכל זאת. ואם כל זה לא מספיק, צריך לציין סוג של "לאקונה" קצת מעצבנת שקיימת בישראל בהקשר הזה. כשמעבירים תיק ניירות ערך מבנק לבנק אחר או לבית השקעות, אסור לבנק לגבות על כך יותר מ-5 שקלים (לפרוצדורה כולה). לעומת זאת, על בתי ההשקעות לא מוטלת מגבלה כזאת ולפחות במיטב מנצלים זאת כדי לגבות עמלה בגובה עמלת הקנייה/מכירה שלה מחויב הלקוח. כלומר, העברת תיק של כמה מאות אלפי שקלים, תעלה לי כמה מאות שקלים (חלק גדול יחסית מהתיק שלי במיטב מוחזק כרגע במזומן אז זה קצת מפחית מהעלות).

לסיכום, האפשרויות שעומדות בפני כרגע הן:
1. להתקשר שוב למיטב דש, להתלונן על זה שלא חזרו אלי למרות שהבטיחו, לריב איתם שוב על העמלות, להודיע שאני עוזב, ולראות אם הפעם אזכה בהנחה המיוחלת.
2. לעבור לבית השקעות אחר, לשלם "קנס" חד פעמי על העברת התיק (ייתכן אפילו שבבית השקעות מתחרה יסכימו להחזיר לי את עלות ה"קנס"), אבל להבטיח שמעכשיו אשלם פחות או יותר את העמלות הנמוכות ביותר האפשריות.
3. להתלהב מזה שבנק לאומי הציעו לי הצעה טובה "יחסית לבנק", ולהצדיק את המעבר בכך שתוספת הנוחות והרצון לעבור שווים את העלות הנוספת (עדיין לא בדקתי, אבל אני יוצא מנקודת הנחה שבבנק לא יהיו מוכנים להשתתף בעלות ה"קנס").

כאמור, תובנות, הארות והערות יתקבלו בברכה.

נשמע נהדר
עם הניסיון שלי בבנקים (לא בהקשר של תיק ני"ע) כל שנה צריך לחדש את ההטבות , וזו מלחמה כל פעם. תוודא שההטבות שאתה מקבל הן לא מוגבלות בזמן.
אני בדיוק עובר ממיטב דש לאקסלנס. קיבלתי באקסלנס תנאים יותר טובים ממיטב, שווה לך לנסות. מאקסלנס גם יותר זול לצאת אחכ: אצלם העברת תיק ניע ישראלים עולה 99 שח פיקס, ו 10$ לכל ני"ע זר.

המערכת של הבנק נוחה יותר. זו לא בהכרח סיבה לשלם 60 ש"ח יותר לשנה. כמו כן הייתי מבררת עם הבנק לכמה זמן תקפה ההצעה שלהם. אם היא תקפה רק לשנה, זה כאב ראש. ואם הייתי שוקלת לעבור לבנק, הייתי אומרת להם שרציתי לעבור אבל העלות גבוהה מדיי ולראות אם הם יורידו עוד.
לגבי הוויכוחים שלך עם מיטב דש. אני מבינה את ההרגשה שלך, וקל לי להגיד את זה מבחוץ, אבל זה לא שווה את העצבים שלך. אם דמי הניהול סבירים בעיניך, הייתי נשארת, ואם תקבל תנאים טובים יותר במקום אחר בלי לשלם קנס של העברת הכספים, הייתי עוברת. כשתעבור, כנראה תיתקע עדיין עם המערכת אורדרנט המזעזעת. באקסלנס זה גם אורדרנט. כמה כבר אתה משתמש בה?

נשמע נהדר
עם הניסיון שלי בבנקים (לא בהקשר של תיק ני"ע) כל שנה צריך לחדש את ההטבות , וזו מלחמה כל פעם. תוודא שההטבות שאתה מקבל הן לא מוגבלות בזמן.
אני בדיוק עובר ממיטב דש לאקסלנס. קיבלתי באקסלנס תנאים יותר טובים ממיטב, שווה לך לנסות. מאקסלנס גם יותר זול לצאת אחכ: אצלם העברת תיק ניע ישראלים עולה 99 שח פיקס, ו 10$ לכל ני"ע זר.

תודה על התגובה, אני באמת אוודא שזאת הטבה שלא מוגבלת בזמן. נראה לי שבגלל שאני לקוח חדש אצלם, ולא לקוח קיים שמנסה לשפר תנאים, אז זאת הצעה פרמננטית, לפחות זאת התחושה שקיבלתי, אבל ברור שאם התנאים פוקעים תוך שנה אין סיכוי שאני עושה את המעבר הזה.
לגבי אקסלנס, זה בית ההשקעות שחשבתי לעבור אליו אם אכן אעבור. מתאים לי במיוחד שאין שם עמלת קנייה/מכירה על קרנות מחקות. אתה או מישהו אחר כאן יודע אם יש סיכוי שהם יסכימו לפצות אותי על עלות ההעברה?

אם יש לך כבר חשבון עוש ללא עמלות בבנק אחר, הייתי במקומך מדבר איתם. קיים סיכוי גבוה שתקבל פטור מלא מדמי משמרת אצלם ועמלות קניה ומכירה דומות.

נקודה רגישה אצל הבנקים היא המינימום. נכשלתי בלרדת מ$15 בשלושה בנקים שונים. גם המינימום עבור ניירות ישראליים גבוה וקשיח.

המערכת של הבנק נוחה יותר. זו לא בהכרח סיבה לשלם 60 ש"ח יותר לשנה. כמו כן הייתי מבררת עם הבנק לכמה זמן תקפה ההצעה שלהם. אם היא תקפה רק לשנה, זה כאב ראש. ואם הייתי שוקלת לעבור לבנק, הייתי אומרת להם שרציתי לעבור אבל העלות גבוהה מדיי ולראות אם הם יורידו עוד.
לגבי הוויכוחים שלך עם מיטב דש. אני מבינה את ההרגשה שלך, וקל לי להגיד את זה מבחוץ, אבל זה לא שווה את העצבים שלך. אם דמי הניהול סבירים בעיניך, הייתי נשארת, ואם תקבל תנאים טובים יותר במקום אחר בלי לשלם קנס של העברת הכספים, הייתי עוברת. כשתעבור, כנראה תיתקע עדיין עם המערכת אורדרנט המזעזעת. באקסלנס זה גם אורדרנט. כמה כבר אתה משתמש בה?

תודה, אני אכן מתכנן להגיד להם שגיליתי שהעברה של התיק ממיטב דש עולה יותר ממה שחשבתי ולשאול אם יש משהו שאפשר לעשות. אני רק מניח שהם כנראה יגידו שאין להם מה לעשות כי מבחינתם הם אכן עשו לקראתי צעדים גדולים (רק כדי לסבר את האוזן, ההטבה שמוצעת לעובדי המקום בפרוספקט המקורי היא במקום לשלם דמי משמרת של 0.6% בשנה לשלם משהו כמו 0.3% בשנה. כלומר, 900 שקל בשנה על תיק של 300 אלף שקל).

לגבי היתר, את מן הסתם צודקת. הפער בין דמי הניהול הנוכחיים לאלה שאני אוכל להשיג הוא על גבול הזניח, ובמערכת האורדרנט המזעזעת אני משתמש בפועל לעיתים רחוקות יחסית (אבל נכנס אליה בתדירות לא מאוד נמוכה רק כדי לראות מה מצב התיק).

סתם שאלה: טרחת לבדוק כמה כסף בשנה תחסוך בגלל שתשלם 0.09% במקום 0.1% ?

כן, סכום זניח לחלוטין. וזאת בדיוק הטענה של נציגי מיטב דש בוויכוחים הלוהטים שאני מנהל איתם. הם טוענים שההטבה הזאת זניחה לחלוטין, אני אומר: "נהדר, אם היא כל-כך זניחה אז אני לא רואה שום סיבה שלא תתנו לי אותה, הרי זה לא עולה לכם כמעט כלום (ואתם ממילא נותנים את זה אוטומטית לכל מי שפותח אצלכם תיק עם סכום קטן בהרבה משלי!!!)".
כאמור, זה כמעט מאה אחוז פרנציפ ואפס אחוז תועלת כלכלית. ועדיין, זה מעצבן אותי.

אם יש לך כבר חשבון עוש ללא עמלות בבנק אחר, הייתי במקומך מדבר איתם. קיים סיכוי גבוה שתקבל פטור מלא מדמי משמרת אצלם ועמלות קניה ומכירה דומות.

כן, זאת גם אפשרות. אני רק לא כל כך מרוצה מהרמה הטכנולוגית של הבנק (הבינלאומי) ושוקל לעזוב אותם כשתגמר תקופת ההטבה בעו"ש. התחושה שלי שאת התנאים הטכנולוגיים הכי מתקדמים מקבלים בפועלים (שם היה לי חשבון) ובלאומי.

אני אישית חושב שחבל על העצבים שלך, כמה אגורות בשנה באמת לא שווים עצבים לדעתי.
אם פרנציפ כ"כ חשוב לך אז אדרבה, שלם קנס של כמה מאות שקלים תעבור לIBI או אקסלנס שם כן תקבל את ה0.09% המיוחלים.

אני אישית חושב שחבל על העצבים שלך, כמה אגורות בשנה באמת לא שווים עצבים לדעתי.
אם פרנציפ כ"כ חשוב לך אז אדרבה, שלם קנס של כמה מאות שקלים תעבור לIBI או אקסלנס שם כן תקבל את ה0.09% המיוחלים.

נכון, זה גם מה שאני אומר לעצמי (כשבינתיים נולדה גם האפשרות של לאומי). נשאר לי באמת לבדוק עם עצמי עד כמה הפרנציפ באמת חשוב לי (אם כי, לאור העובדה שבאקסלנס אין עמלת קנייה/מכירה על קרנות מחקות, מעבר אליהם בעצם יחסוך לי סכומים יותר משמעותיים, כי ברכישות האלה אני באמת אזכה להנחה של 100%).

לא כדאי להתעצבן, חבל על האנרגיות.
תשלם שקל או שניים יותר בשנה שזה עדיף על דמי העברת תיק וכול הבלאגן הכרוך בזה (זמן וכסף).
אני מבין שהנושא מכעיס אבל כדאי לעשות חישוב קר ולשים על המאזניים פרינציפ לעומת נפח הארנק...

יש למיטב דש מסלול חשבון של קרנות נאמנות שמשלמים רק דמי קנייה ומכירה על מחקות, ללא דמי טיפולׂ/ניהול חודשיים (למסלול נדרש מינימום של מאה אלף). כבר דוין הדבר בפורום הנה:http://www.hasolidit.com/kehila/threads/כמעט-עבדו-עלי.1494/

אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך לאקסלנס ותשלם 10 שח בחודש, עם קיזוז מול עמלות מסחר בכל חודש. על קרנות מחקות יש פטור מלא בארץ, המרה 2 אג מעל היציג, ופעולה עולה 8$ בבורסה האמריקאית

אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך לאקסלנס ותשלם 10 שח בחודש, עם קיזוז מול עמלות מסחר בכל חודש. על קרנות מחקות יש פטור מלא בארץ, המרה 2 אג מעל היציג, ופעולה עולה 8$ בבורסה האמריקאית
אבל מה עם החזר על עלות המעבר? :)

תודה, אם אני אעבור לאקסלנס אני אעשה את זה דרכך.
אני מניח שמבחינת עלות/תועלת הדבר הכי רציונלי לעשות הוא אכן לעבור למסלול קרנות הנאמנות ש @NightStyle הזכיר (כבר שמעתי על המסלול הזה בעבר אבל שכחתי מקיומו), אבל נראה.

אני רוצה. יש גודל תיק מינימלי לתנאים כאלו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
הק995 העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB שוק ההון 5
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
E העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור צרכנות פיננסית 27
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
Sinister העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש צרכנות פיננסית 14
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה