1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י סיני, ‏28/4/16.

 1. סיני

  סיני משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏27/4/16
  הודעות:
  11
  לייקים שהתקבלו:
  17
  (כתבתי כאן מספר קטן של הודעות בכינוי אחר, אבל החלטתי שהוא חשוף מדי, אז אני כותב בניק הזה. חוץ מזה יצאה חפירה די ארוכה ולא יודע אם יש בה המון פואנטה, אבל אם למישהו יהיו תובנות/הארות/הערות אני אשמח לשמוע).

  במשך הרבה מאוד שנים אני מנהל תיק השקעות דרך מיטב דש, אבל בשנה האחרונה אני קצת מתוסכל מהם. זה התחיל כשבעקבות מידע שפורסם כאן ביקשתי להוריד את העמלות שאני משלם מ-19.65 שקל לחודש ל-15 שקל לחודש, ומעמלת קנייה/מכירה של 0.1% לעמלה של 0.09%. מדובר בהפחתת עלויות די סמלית וזניחה, אבל להפתעתי הבקשה שלי עוררה אצלם התנגדות גדולה. ממש ניהלתי על זה ויכוח די חריף עם אחד הנציגים שם, ובסופו הם סרבו לשתי הבקשות. כבר עמדתי להעביר את התיק בעקבות הצעה אחרת שהייתה לי בזמנו, וכשהתקשרתי לברר במה זה כרוך פתאום הציעו לי חצי שנה בלי דמי ניהול בכלל (חסכון של כ-120 שקל), ואחרי זה נראה. כמובן שהסכמתי.

  החצי שנה חלפה, התקשרתי שוב עם אותה דרישה, שוב ניהלתי ויכוח מפתיע בחריפותו עם נציג כלשהו, כשבסופו הוא אמר - בהתאם לנוהל הרגיל - שיחזרו אלי עם תשובה סופית. הפעם אפילו לא טרחו לחזור.

  עכשיו, כמובן שיש לי אפשרות פשוט לעבור לבית השקעות אחר ולקבל פחות או יותר את התנאים שאני דורש (כמו שאני אומר כל פעם לנציגים של מיטב, הצעת הברירת מחדל שלהם ללקוחות חדשים היא עמלת קנייה/מכירה של 0.09%, אז אם אני אוציא את התיק מהם ואחזור שוב אני אקבל את זה בכלל בלי ויכוח), והתכנון היה להגיע לזה מתישהו, אבל מדובר בדי הרבה התעסקות בשביל חסכון כספי די זניח.

  כל זה היה רק רקע למה שאני מתלבט לגביו עכשיו. לאחרונה הגיעו למקום העבודה שלי נציגים מבנק לאומי שמציע תנאים מיוחדים לעובדי המקום. לא תכננתי אפילו לגשת אליהם (יש לי חשבון עו"ש בלי עמלות בבנק אחר) אבל איזה נציג עבר לידי ולחץ שאכנס למרות שאמרתי לו שהוא כנראה מבזבז את זמנו. ההטבות שהם מציעים אכן התבררו כלא רלוונטיות מבחינת לקוחות עם מודעות שלא משלמים אוטומטית את עמלות המקסימום, אבל כשראיתי שיש שם גם פירוט של הטבות בעמלות ניירות ערך, אמרתי לבחור שאני משלם היום 240 שקל לשנה במיטב דש ואם הם ישוו לי את זה אני אעבור אליהם. המנהלת שלו שמעה את זה, אמרה שיש על מה לדבר, לקחה ממני את הפרטים, והנחתי שלא אשמע מהם יותר.

  להפתעתי, אחרי איזה שבוע קיבלתי טלפון ובסופו של דבר הודיעו לי שהבנק מוכן לגבות ממני עמלת ניהול של 300 שקל בשנה (25 שקל בחודש), שלא תחושב כאחוז מסך התיק שלי (בניגוד לעמלות "דמי המשמרת" הנהוגות בבנקים שתמיד נגזרות מהיקף התיק). עמלת הקנייה/מכירה תהיה 0.1%.

  עכשיו, מצד אחד אני מרגיש שזה "הישג" נחמד, ולא חשבתי שעם גודל תיק כמו שלי (כמה מאות אלפי שקלים) אצליח לקבל הצעה כזאת מבנק, ועוד מבנק לאומי. אני גם מניח שיותר קל לנהל את העברות הכסף מהעו"ש כשיש בצד השני חשבון בנק מסודר ולא חשבון בבית השקעות, ושמערכת המסחר של בנק לאומי מוצלחת יותר מהאורדרנט של מיטב (האמנם? מישהו יודע?) שמצריך אותי לפתוח כל פעם אקספלורר כדי להיכנס אליו. וכאמור, ממילא מיטב דש מרגיזים אותי ותכננתי לעזוב מתישהו.

  מצד שני, מדובר כמובן בהגדלת עלויות של 60 שקל בשנה. לא סכום מאוד משמעותי אבל בכל זאת. ואם כל זה לא מספיק, צריך לציין סוג של "לאקונה" קצת מעצבנת שקיימת בישראל בהקשר הזה. כשמעבירים תיק ניירות ערך מבנק לבנק אחר או לבית השקעות, אסור לבנק לגבות על כך יותר מ-5 שקלים (לפרוצדורה כולה). לעומת זאת, על בתי ההשקעות לא מוטלת מגבלה כזאת ולפחות במיטב מנצלים זאת כדי לגבות עמלה בגובה עמלת הקנייה/מכירה שלה מחויב הלקוח. כלומר, העברת תיק של כמה מאות אלפי שקלים, תעלה לי כמה מאות שקלים (חלק גדול יחסית מהתיק שלי במיטב מוחזק כרגע במזומן אז זה קצת מפחית מהעלות).

  לסיכום, האפשרויות שעומדות בפני כרגע הן:
  1. להתקשר שוב למיטב דש, להתלונן על זה שלא חזרו אלי למרות שהבטיחו, לריב איתם שוב על העמלות, להודיע שאני עוזב, ולראות אם הפעם אזכה בהנחה המיוחלת.
  2. לעבור לבית השקעות אחר, לשלם "קנס" חד פעמי על העברת התיק (ייתכן אפילו שבבית השקעות מתחרה יסכימו להחזיר לי את עלות ה"קנס"), אבל להבטיח שמעכשיו אשלם פחות או יותר את העמלות הנמוכות ביותר האפשריות.
  3. להתלהב מזה שבנק לאומי הציעו לי הצעה טובה "יחסית לבנק", ולהצדיק את המעבר בכך שתוספת הנוחות והרצון לעבור שווים את העלות הנוספת (עדיין לא בדקתי, אבל אני יוצא מנקודת הנחה שבבנק לא יהיו מוכנים להשתתף בעלות ה"קנס").

  כאמור, תובנות, הארות והערות יתקבלו בברכה.
   
 2. סמבה

  סמבה משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏3/3/16
  הודעות:
  134
  לייקים שהתקבלו:
  82
  נשמע נהדר
  עם הניסיון שלי בבנקים (לא בהקשר של תיק ני"ע) כל שנה צריך לחדש את ההטבות , וזו מלחמה כל פעם. תוודא שההטבות שאתה מקבל הן לא מוגבלות בזמן.
  אני בדיוק עובר ממיטב דש לאקסלנס. קיבלתי באקסלנס תנאים יותר טובים ממיטב, שווה לך לנסות. מאקסלנס גם יותר זול לצאת אחכ: אצלם העברת תיק ניע ישראלים עולה 99 שח פיקס, ו 10$ לכל ני"ע זר.
   
 3. לומדת מההתחלה

  לומדת מההתחלה משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏24/3/16
  הודעות:
  563
  לייקים שהתקבלו:
  686
  המערכת של הבנק נוחה יותר. זו לא בהכרח סיבה לשלם 60 ש"ח יותר לשנה. כמו כן הייתי מבררת עם הבנק לכמה זמן תקפה ההצעה שלהם. אם היא תקפה רק לשנה, זה כאב ראש. ואם הייתי שוקלת לעבור לבנק, הייתי אומרת להם שרציתי לעבור אבל העלות גבוהה מדיי ולראות אם הם יורידו עוד.
  לגבי הוויכוחים שלך עם מיטב דש. אני מבינה את ההרגשה שלך, וקל לי להגיד את זה מבחוץ, אבל זה לא שווה את העצבים שלך. אם דמי הניהול סבירים בעיניך, הייתי נשארת, ואם תקבל תנאים טובים יותר במקום אחר בלי לשלם קנס של העברת הכספים, הייתי עוברת. כשתעבור, כנראה תיתקע עדיין עם המערכת אורדרנט המזעזעת. באקסלנס זה גם אורדרנט. כמה כבר אתה משתמש בה?
   
  שלי, סיני ו-daat99 אוהבים את זה.
 4. לומדת מההתחלה

  לומדת מההתחלה משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏24/3/16
  הודעות:
  563
  לייקים שהתקבלו:
  686
  זו עדיין גניבה וגזל. לא ידעתי שיש כאלה קנסות על הזזת כספים/תיקים. אני גם באקסלנס.
   
  שלי ו-סמבה אוהבים את זה.
 5. לומדת מההתחלה

  לומדת מההתחלה משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏24/3/16
  הודעות:
  563
  לייקים שהתקבלו:
  686
  תספר אם השגת כזה דבר ואם כן יש מצב שאני אעבור לבנק. זה יהיה לי הכי נוח.
   
 6. סיני

  סיני משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏27/4/16
  הודעות:
  11
  לייקים שהתקבלו:
  17
  תודה על התגובה, אני באמת אוודא שזאת הטבה שלא מוגבלת בזמן. נראה לי שבגלל שאני לקוח חדש אצלם, ולא לקוח קיים שמנסה לשפר תנאים, אז זאת הצעה פרמננטית, לפחות זאת התחושה שקיבלתי, אבל ברור שאם התנאים פוקעים תוך שנה אין סיכוי שאני עושה את המעבר הזה.
  לגבי אקסלנס, זה בית ההשקעות שחשבתי לעבור אליו אם אכן אעבור. מתאים לי במיוחד שאין שם עמלת קנייה/מכירה על קרנות מחקות. אתה או מישהו אחר כאן יודע אם יש סיכוי שהם יסכימו לפצות אותי על עלות ההעברה?
   
 7. אורי ג.

  אורי ג. משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏10/8/15
  הודעות:
  9,650
  לייקים שהתקבלו:
  11,924
  סתם שאלה: טרחת לבדוק כמה כסף בשנה תחסוך בגלל שתשלם 0.09% במקום 0.1% ?
   
  ogi, גילגמש, Yevgeny ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
 8. פיטר

  פיטר משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏12/3/16
  הודעות:
  539
  לייקים שהתקבלו:
  339
  אם יש לך כבר חשבון עוש ללא עמלות בבנק אחר, הייתי במקומך מדבר איתם. קיים סיכוי גבוה שתקבל פטור מלא מדמי משמרת אצלם ועמלות קניה ומכירה דומות.
   
  שלי אוהב/ת את זה.
 9. TunaGolem

  TunaGolem משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏27/9/15
  הודעות:
  7,512
  לייקים שהתקבלו:
  7,737
  נקודה רגישה אצל הבנקים היא המינימום. נכשלתי בלרדת מ$15 בשלושה בנקים שונים. גם המינימום עבור ניירות ישראליים גבוה וקשיח.
   
  ogi אוהב/ת את זה.
 10. סיני

  סיני משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏27/4/16
  הודעות:
  11
  לייקים שהתקבלו:
  17
  תודה, אני אכן מתכנן להגיד להם שגיליתי שהעברה של התיק ממיטב דש עולה יותר ממה שחשבתי ולשאול אם יש משהו שאפשר לעשות. אני רק מניח שהם כנראה יגידו שאין להם מה לעשות כי מבחינתם הם אכן עשו לקראתי צעדים גדולים (רק כדי לסבר את האוזן, ההטבה שמוצעת לעובדי המקום בפרוספקט המקורי היא במקום לשלם דמי משמרת של 0.6% בשנה לשלם משהו כמו 0.3% בשנה. כלומר, 900 שקל בשנה על תיק של 300 אלף שקל).

  לגבי היתר, את מן הסתם צודקת. הפער בין דמי הניהול הנוכחיים לאלה שאני אוכל להשיג הוא על גבול הזניח, ובמערכת האורדרנט המזעזעת אני משתמש בפועל לעיתים רחוקות יחסית (אבל נכנס אליה בתדירות לא מאוד נמוכה רק כדי לראות מה מצב התיק).
   
  לומדת מההתחלה אוהב/ת את זה.
 11. סיני

  סיני משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏27/4/16
  הודעות:
  11
  לייקים שהתקבלו:
  17
  כן, סכום זניח לחלוטין. וזאת בדיוק הטענה של נציגי מיטב דש בוויכוחים הלוהטים שאני מנהל איתם. הם טוענים שההטבה הזאת זניחה לחלוטין, אני אומר: "נהדר, אם היא כל-כך זניחה אז אני לא רואה שום סיבה שלא תתנו לי אותה, הרי זה לא עולה לכם כמעט כלום (ואתם ממילא נותנים את זה אוטומטית לכל מי שפותח אצלכם תיק עם סכום קטן בהרבה משלי!!!)".
  כאמור, זה כמעט מאה אחוז פרנציפ ואפס אחוז תועלת כלכלית. ועדיין, זה מעצבן אותי.
   
  שלי ו-לומדת מההתחלה אוהבים את זה.
 12. סיני

  סיני משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏27/4/16
  הודעות:
  11
  לייקים שהתקבלו:
  17
  כן, זאת גם אפשרות. אני רק לא כל כך מרוצה מהרמה הטכנולוגית של הבנק (הבינלאומי) ושוקל לעזוב אותם כשתגמר תקופת ההטבה בעו"ש. התחושה שלי שאת התנאים הטכנולוגיים הכי מתקדמים מקבלים בפועלים (שם היה לי חשבון) ובלאומי.
   
 13. אורי ג.

  אורי ג. משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏10/8/15
  הודעות:
  9,650
  לייקים שהתקבלו:
  11,924
  אני אישית חושב שחבל על העצבים שלך, כמה אגורות בשנה באמת לא שווים עצבים לדעתי.
  אם פרנציפ כ"כ חשוב לך אז אדרבה, שלם קנס של כמה מאות שקלים תעבור לIBI או אקסלנס שם כן תקבל את ה0.09% המיוחלים.
   
  Ron1 אוהב/ת את זה.
 14. סיני

  סיני משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏27/4/16
  הודעות:
  11
  לייקים שהתקבלו:
  17
  נכון, זה גם מה שאני אומר לעצמי (כשבינתיים נולדה גם האפשרות של לאומי). נשאר לי באמת לבדוק עם עצמי עד כמה הפרנציפ באמת חשוב לי (אם כי, לאור העובדה שבאקסלנס אין עמלת קנייה/מכירה על קרנות מחקות, מעבר אליהם בעצם יחסוך לי סכומים יותר משמעותיים, כי ברכישות האלה אני באמת אזכה להנחה של 100%).
   
 15. yossik

  yossik מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  6,334
  לייקים שהתקבלו:
  7,567
  לא כדאי להתעצבן, חבל על האנרגיות.
  תשלם שקל או שניים יותר בשנה שזה עדיף על דמי העברת תיק וכול הבלאגן הכרוך בזה (זמן וכסף).
  אני מבין שהנושא מכעיס אבל כדאי לעשות חישוב קר ולשים על המאזניים פרינציפ לעומת נפח הארנק...
   
  Ron1 ו-שלי אוהבים את זה.
 16. NightStyle

  NightStyle משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏27/1/15
  הודעות:
  73
  לייקים שהתקבלו:
  46
  יש למיטב דש מסלול חשבון של קרנות נאמנות שמשלמים רק דמי קנייה ומכירה על מחקות, ללא דמי טיפולׂ/ניהול חודשיים (למסלול נדרש מינימום של מאה אלף). כבר דוין הדבר בפורום הנה:http://www.hasolidit.com/kehila/threads/כמעט-עבדו-עלי.1494/
   
  Rio, סיני ו-daat99 אוהבים את זה.
 17. liranviper

  liranviper משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏17/10/15
  הודעות:
  1,682
  לייקים שהתקבלו:
  1,450
  אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך לאקסלנס ותשלם 10 שח בחודש, עם קיזוז מול עמלות מסחר בכל חודש. על קרנות מחקות יש פטור מלא בארץ, המרה 2 אג מעל היציג, ופעולה עולה 8$ בבורסה האמריקאית
   
 18. סיני

  סיני משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏27/4/16
  הודעות:
  11
  לייקים שהתקבלו:
  17
  אבל מה עם החזר על עלות המעבר? :)

  תודה, אם אני אעבור לאקסלנס אני אעשה את זה דרכך.
  אני מניח שמבחינת עלות/תועלת הדבר הכי רציונלי לעשות הוא אכן לעבור למסלול קרנות הנאמנות ש @NightStyle הזכיר (כבר שמעתי על המסלול הזה בעבר אבל שכחתי מקיומו), אבל נראה.
   
  daat99 ו-שלי אוהבים את זה.
 19. תל אביבי

  תל אביבי משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏18/4/15
  הודעות:
  1,324
  לייקים שהתקבלו:
  1,534
  אני רוצה. יש גודל תיק מינימלי לתנאים כאלו?
   
 20. liranviper

  liranviper משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏17/10/15
  הודעות:
  1,682
  לייקים שהתקבלו:
  1,450
  לא שידוע לי. מי שרוצה שישלח לי אמצעי ליצור קשר איתו ושם ואעביר הלאה
   
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
העברת תיק השקעות פינת המשקיעים ‏22/4/19
העברת מגן מס ממכירה בהפסד בתיק אחד - לתיק אחר. פינת המשקיעים ‏10/4/19
העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב פינת המשקיעים ‏4/3/19
העברת תיק מmexem לib האמריקאית פינת המשקיעים ‏8/1/19
היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק פינת המשקיעים ‏25/11/18
 1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.