1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

שאלה לגבי העברת תיק במתנה

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י tal a, ‏3/7/18.

1. tal a

tal a משתמש רשום

שלום לכולם,

אשמח אם למישהו יש ניסיון ו/או תובנות בסוגייה הבאה:
    אני מעוניינת להעביר במתנה תיק השקעות לאדם אחר- מודעת לגמרי לעובדה שמדובר באירוע מס.
    כשדיברתי היום עם מיטב דש הם אמרו לי שלפי הוראות הלבנת הון לא ניתן להעביר לחשבון כלשהו (בין אם בבית ההשקעות או בין אם בבנק) אשר לא רשום על שמי. הצצתי קצת בצו איסור הלבנת הון של מנהלי תיקים ולא הבנתי משם שיש איסור, אלא שיש על מנהל התיקים לדווח על פעולה שכזאת.
    בגדול הייתי פשוט מעוניינת לחסוך מהאדם שיהנה מהתיק את הפרוצדורה של קנייה והתעסקות עם המערכת שלהם, אני חוששת שזה יפספס את המטרה..

תודה מראש!
    טל

2. AIML

AIML משתמש ותיק

אם זה קרוב משפחה מדרגה ראשונה ( ילד הורה אח ) אז זה לא ארוע מס ומכאן גם לא רואה סיבה לבעיות בהעברה
    לא מומחה וכו

3. Delver

Delver משתמש ותיק

תבקשי להכניס אותו כשותף בחשבון, זו פעולה "סטנדרטית" יותר, בטח אם מדובר בקרוב משפחה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה לגבי קרן השתלמות פינת המשקיעים ‏2/6/19
שאלה לגבי דמי ניהול ב AGGG פינת המשקיעים ‏28/5/19
שאלה לגבי מינוף, UPRO מול SSO פינת המשקיעים ‏19/5/19
שאלה לגבי תיקים פאסיביים שאינם מכילים נדל''ן. פינת המשקיעים ‏7/4/19
שאלה לגבי קרן מחקה vt פינת המשקיעים ‏17/3/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.