• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB

הק995

משתמש רגיל
דירוג
69
שלום,
יש לי חברה בע"מ עם תיק שמכיל בעיקר ניירות אמריקאים דרך ברוקר ישראלי (אקסלנס). אני רוצה להעביר את התיק ל- IB ויעזור לי מאוד לקבל מידע התחלתי לפני שאני מתחיל בבירורים פורמליים מול החברות והרו"ח ובהתנעת התהליך
  1. האם ניתן להעביר תיק ניירות ישירות מהברוקר ל- IB, ואם כן איך הכי נוח לבצע את זה? (התיק שייך לחברה בע"מ וכך גם החשבון שבכוונתי לפתוח ב- IB. במקור נאמר לי ע"י אקסלנס שאוכל למשוך רק לחשבון הבנק של החברה ממנו הגיעו הכספים אליהם - אבל אולי התכוונו שלא ניתן להעביר לחשבונות פרטיים אלא רק ע"ש החברה. העברה דרך הבנק תהיה מלווה בעמלות נוראיות שהם מטילים על חשבון חברה - כולל אחוזים מההעברות!)
  2. האם השקעת כספים בני"ע אמריקאיים דרך ברוקר זר כרוכה (עבור חברה) בעוד משמעויות חוץ מחישוב הניכויים בדו"ח השנתי ומיסוי דיבידנדים?
  3. בהמשך לכך, החברה גוררת הפסדי עבר ואני מקווה לקזז אותם מול הרווחים מההשקעות. האם הביצוע דרך ברוקר זר משנה משהו מהבחינה הזאת?
  4. החברה לא ממש פעילה כיום ועיקר הנכסים וההכנסות יהיו מפעילות ההשקעות ולא מפעילות עסקית יצרנית\שירותים. האם מבחינת רשויות המס האמריקאיות זה מהווה בעיה? (נדמה לי שב- FACTA צריך להירשם כחברה פיננסית?
ברור לי שזה לא יהווה ייעוץ, קראתי כבר המון בשירשורים קודמים, ואשאל במסודר את הגורמים המוסמכים. למרות זאת, כל מידע שתוכלו לתת לי יסייע רבות.

האם ניתן להעביר תיק ניירות ישירות מהברוקר ל- IB, ואם כן איך הכי נוח לבצע את זה?
התהליך כמו העברת תיק פרטי (לטובה ולרעה)
יש שירשורים בנושא
2. לא ממש, אולי דוח תנועות בנוסף (משיכות \ הפקדות)
3. לא, אבל יש כללים לסדר קיזוז ניירות זרים
4. זאת לא חברה פיננסית, זה "תאגיד פאסיבי שאינו מוסד פיננסי"
או אם יש לו פעילות מעל 50% אז פאסיבי מתחלף ב"אקטיבי"

אני רק מציין שעלייך להתייץ עם איש מקצוע ולשאול אותו בדיוק אילו מסמכים הוא צריך מהברוקר הזר לדווח תקין

האם ניתן להעביר תיק ניירות ישירות מהברוקר ל- IB, ואם כן איך הכי נוח לבצע את זה? (התיק שייך לחברה בע"מ וכך גם החשבון שבכוונתי לפתוח ב- IB. במקור נאמר לי ע"י אקסלנס שאוכל למשוך רק לחשבון הבנק של החברה ממנו הגיעו הכספים אליהם - אבל אולי התכוונו שלא ניתן להעביר לחשבונות פרטיים אלא רק ע"ש החברה. העברה דרך הבנק תהיה מלווה בעמלות נוראיות שהם מטילים על חשבון חברה - כולל אחוזים מההעברות!)
להבנתי כוונתם היא שלא מספיק שהחשבון יהיה על שם החברה אלא יעבירו ספציפית רק לחשבון אותו ציינת במעמד פתיחת החשבון (מנחש שזה היה אונליין)
ברמת העיקרון, אם אתה מתייצב אצלם ומזדהה מאמין שיהיה להם קשה למנוע ממך להעביר לחשבון אחר (לפחות זה מה שהבנתי)
אבל קח בחשבון שכנראה ימררו לך את החיים, הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינת משך זמן עד שהתהליך יסתיים, תתאזר בסבלנות והרבה.
העברה דרך בנק תהיה כנראה הכי חלקה ומהירה, אתה יכול לחפש בנק אחר שיהיה יותר זול בשביל חשבון חברה ולאו דוקא החשבון הנוכחי
ואגב, העמלות המקסימליות שמותר לבנק לגבות רלוונטיות רק לחשבונות פרטיים ולא לחברות ?

מתנצל על השאלה - האם השקעה על שם חברה דוחה את מס הכנסה עד למועד מימוש של ההשקעה והעברתה לחשבון פרטי?

העמלות המקסימליות שמותר לבנק לגבות רלוונטיות רק לחשבונות פרטיים ולא לחברות ?
תלוי מה מחזור העסק
עד 5 מיליון נראה לי שהעמלות כמו בפרטי

האם השקעה על שם חברה דוחה את מס הכנסה עד למועד מימוש של ההשקעה והעברתה לחשבון פרטי?
איזה מס הכנסה?
לחברה יש נכסים ופעילות, אם הם הרוויחו ומומשו אז יש מס חברות או רווחי הון
עכשיו יש עודפים נקיים ממס
כדי להעביר אותם לבעל המניות צריך לחלק דיבידנד או לשלם שכר

ישנם טענות שפקידי שומה יחליטו בקרוב שיש לחברה יותר מדי עודפים ויחליטו ש"לטובת העסק" אפשרי לחלק הכל לבעלי המניות (=דיבידנד) בכח
מה שקורה לחברות הארנק ה"וודאיות" מתקרב לחברות עם פעילות אמיתית

להבנתי כוונתם היא שלא מספיק שהחשבון יהיה על שם החברה אלא יעבירו ספציפית רק לחשבון אותו ציינת במעמד פתיחת החשבון (מנחש שזה היה אונליין)
ברמת העיקרון, אם אתה מתייצב אצלם ומזדהה מאמין שיהיה להם קשה למנוע ממך להעביר לחשבון אחר (לפחות זה מה שהבנתי)
אבל קח בחשבון שכנראה ימררו לך את החיים, הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינת משך זמן עד שהתהליך יסתיים, תתאזר בסבלנות והרבה.
העברה דרך בנק תהיה כנראה הכי חלקה ומהירה, אתה יכול לחפש בנק אחר שיהיה יותר זול בשביל חשבון חברה ולאו דוקא החשבון הנוכחי
ואגב, העמלות המקסימליות שמותר לבנק לגבות רלוונטיות רק לחשבונות פרטיים ולא לחברות ?
בנראה אצטרך ללחוץ עם איום להעביר גם את החשבון הפרטי שאצלם לבית השקעות ישראלי אחר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
E העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור צרכנות פיננסית 27
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
ס העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי שוק ההון 41
Sinister העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש צרכנות פיננסית 14
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13