• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש

Sinister

משתמש בכיר
דירוג
1,778
שלום רב,

יש לי תיק השקעות ממוסה עם כמאה אלף ש"ח במניות (במקום אחר יש מזומן, קרן השתלמות IRA מהקבוצה של איליה, קופת גמל נזילה IRA מהקבוצה של איליה, פקדונות בבנקים, הלוואות עמית לעמית וכיו"ב) - בקיצור אני לא רוצה להתדיין פה על התמהיל.

אני שוקל לפתוח קופת גמל IRA מהסוג החדש (כזו שניתן לפדות מוקדם ללא קנס) ולהעביר אותו, או חלק ממנו לשם.

יש כמה סוגיות שאני לא בטוח בהן, ואשמח להתדיין קצת, וכן אשמח לשמוע מה אני מפספס:

1. האם נראה לכם שאוכל לפתוח את קופת הגמל דרך IRA ישראל, ואז לקבל את אותם תנאים שיש לי בIRA של הלמן אלדובי (בלי עמלת שימוש בפלטפורמה, 0.25% דמי ניהול, ועמלות קנייה ומכירה טובות (0.05%)?

2. אתם מבינים משהו בפקודה 190 למס הכנסה, שאומרת שבמקרים מסויימים ניתן לקבל את הסכום בהגעה לגיל פרישה ולא כקצבה? עד כמה זה משנה בכלל?

3. האם יהיה ניתן לפדות חלק מקופת הגמל מוקדם, ועל השאר לקבל את הפטור ממס רווחי הון, אם לא, האם יש סיבה שלא לפתוח עוד קופה כל כמה שנים? (עד שהחוק ישתנה שוב...). @Yevgeny לפחות חושב כך.

4. אם לא אוכל לקבל בה את התנאים שיש לי בהלמן, אולי אוכל לפתוח דרך IRA ישראל, במבצע (שנגמר עוד חודש...) של 0.0225% דמי ניהול? אם אפתח דרך IRA ישראל, האם אוכל להפוך מי שאני רוצה לברוקר שלי?

5. @adamshalev עסק בנושא דמי ניהול מול פטור ממס רווחי הון. לא ניתן שלא להסכים איתו שבטווח מספיק ארוך, דמי הניהול פחות טובים (זה מובן מאליו), אבל זה בהנחה שלא מפקידים כל הזמן כסף חדש, לא מאזנים, ולא קונים ומוכרים אף פעם וגם לא מתים (-: כמו שאני מכיר את עצמי, גם נכנס כסף חדש כל חודש, וגם אני אוהב להחליף קרנות יקרות בקרנות זולות כשהן מעלות דמי ניהול, או לעבור לקרנות חדשות ומעניינות כשהן צצות כמו פטריות, בקיצור אני לא בונה על דחיית מס ארוכה בתיק ממוסה גם ככה.

1. בינתיים כל מה שראיתי זה כתבות בעיתונות על סמך הודעה של משרד האוצר - אבל שום פרסום רשמי של הודעה, תקנות, תאריכי יישום בפועל או שום דבר קונקרטי אחר. ככה ש-נחכה ונראה.
2. אני חושב שפורמט של ההצעה של ira ישראל הוא עם חיסרון מובנה, מבחינת דמי ניהול לפחות, בגלל שהמנהל של קופת הגמל /השתלמות הוא גוף נפרד מחבר הבורסה ולכן כל אחד לוקח את החלק שלו (בניגוד להצעות של גופים שיכולים לתת הצעת תמחור כוללת על שני המרכיבים). יכול להיות שיש יתרונות אחרים, אבל צריך לבחון את זה.

ברמת הפרטים צריך להמתין
מה קורה המשיכה חלקית?, סביר להניח שתקנה 190 רלבנטית ואז משיכה הונית תבוא על חשבון פטורים על קצבה, אבל גם זה טעון הסבר...
אני לא הייתי מאמץ את הפתרון של ira ישראל כי זה פשוט מאוד יקר בדמי הניהול הסופיים.
שווה לך להשתמש בסימולציה של @adamshalev
להערכת כדאיות

אני לא הייתי מאמץ את הפתרון של ira ישראל כי זה פשוט מאוד יקר בדמי הניהול הסופיים
אם החברה מIRA ישראל מוכנים להשוות את התנאים לאלה של הIRA הנוכחי שלי, אזי זה לא נשמע כל כך יקר, במיוחד לאור העובדה שאני לא מאמין שאשיג דחיית מס אינסופית בתיק הממוסה

אם החברה מIRA ישראל מוכנים להשוות את התנאים לאלה של הIRA הנוכחי שלי, אזי זה לא נשמע כל כך יקר, במיוחד לאור העובדה שאני לא מאמין שאשיג דחיית מס אינסופית בתיק הממוסה
אם תצליח , שאפו

1. האם נראה לכם שאוכל לפתוח את קופת הגמל דרך IRA ישראל, ואז לקבל את אותם תנאים שיש לי בIRA של הלמן אלדובי (בלי עמלת שימוש בפלטפורמה, 0.25% דמי ניהול, ועמלות קנייה ומכירה טובות (0.05%)?
משיחות שהיו לי עם אסף גולדברג אין סיכוי שתקבל פטור מהעלות החודשית שגובים הגופים האחרים (בנק לאומי, IBI וכו').
כמו כן למיטב ידיעתי ההנחה שהוא נתן בדמי הניהול (0.225% למצטרפים עד סוף החודש 0.25% למצטרפים יותר מאוחרים) היא מאוד משמעותית והם לא נתנו הצעה שאפילו קרובה לזה בעבר (גם לא לקבוצה של איליה).

ג.נ.
הייתי לקוח של IRA ישראל בעבר ויצאתי מאוד מרוצה מהם ומהיחס שקיבלתי מאסף באופן פרטני למרות היותי לקוח מיניאטורי.
בזמנו החשבון שלי היה דרך מגדל וזה מה ששכנע אותי לעזוב אותם ולהצטרף לקבוצה של איליה.

הבנתי. מעניין אם החברה מהלמן ירשו לי להוסיף קופת גמל חדשה באותם תנאים

בקה"ש דמי הניהול הכפולים שמשלמים גם לחבר הבורסה אכן יוצאים משמעותיים, פשוט כי יש תקרה של כ1500 ש"ח. אבל אם מנהלים תיק של מאות אלפי שקלים אז ה15 ש"ח בחודש כבר יוצאים כנראה הרבה פחות משמעותיים מהחסכון במס.. מה שכן משמעותי זה דמי הניהול עצמם שמשלמים לקופ"ג, שגם אם זה כמה עשיריות אחוז זה עדיין מצטבר להרבה בגלל ריבית דריבית (מקביל לדיון על הכדאיות של קה"ש בכלל בהתחשב בזה שיש עמלה כאחוז).

השאלה הגדולה עבורי היא באמת האם אפשר למשוך רק חלק מהסכום ולשלם עליו מס, ומה שנשאר לא לשלם עליו- או שזה בגדר "הכל או כלום" - או שמשתמשים בהכל לקצבה פטורה, או שמשלמים מס על הכל.

אני נוטה להאמין שזה כן יהיה רק על החלק שמושכים, אבל עד שלא תהיה הבהרה בעניין אני לא אתקרב לזה

משיחות שהיו לי עם אסף גולדברג אין סיכוי שתקבל פטור מהעלות החודשית שגובים הגופים האחרים (בנק לאומי, IBI וכו').
אקסלנס לא גובים דמי ניהול בחשבון של IRA ישראל עבור מי שכבר לקוח שלהם בחשבון ממוסה.
בנק ירושלים לא מוכנים לוותר על דמי הניהול גם ללקוח שיש חשבון ממוסה, לא עוד אלא שבחשבון ממוסה העלות היא רבעונית וב IRA חודשית.
האחרים לא בדקתי.

אקסלנס לא גובים דמי ניהול בחשבון של IRA ישראל עבור מי שכבר לקוח שלהם בחשבון ממוסה.
זו התניה טיפה בעייתית - לא כולם רוצים להיות לקוחות שלהם גם בלי קרן ההשתלמות/קופת הגמל :)

זה כמובן רלוונטי למי שכבר לקוח שלהם אז תודה על השיתוף!

לא כולם רוצים להיות לקוחות שלהם גם בלי קרן ההשתלמות/קופת הגמל :)
נכון....
זה כמובן רלוונטי למי שכבר לקוח שלהם אז תודה על השיתוף!
אני נהייתי לקוח שלהם גם בזכות זה, חיפשתי בעת ובעונה אחת ברוקר לחשבון ממוסה ופתרון IRA.
בחרתי בברוקר ישראלי לאחר בחינת השיקולים :) כי לפי המצב הפרטי שלי יצא הכי אידאלי.
על הדרך קפצתי על העגלה ובחרתי בהם גם לחשבון IRA.

5. @adamshalev עסק בנושא דמי ניהול מול פטור ממס רווחי הון. לא ניתן שלא להסכים איתו שבטווח מספיק ארוך, דמי הניהול פחות טובים (זה מובן מאליו), אבל זה בהנחה שלא מפקידים כל הזמן כסף חדש, לא מאזנים, ולא קונים ומוכרים אף פעם וגם לא מתים (-: כמו שאני מכיר את עצמי, גם נכנס כסף חדש כל חודש, וגם אני אוהב להחליף קרנות יקרות בקרנות זולות כשהן מעלות דמי ניהול, או לעבור לקרנות חדשות ומעניינות כשהן צצות כמו פטריות, בקיצור אני לא בונה על דחיית מס ארוכה בתיק ממוסה גם ככה.
גם בחשבון עם הפקדות חודשיות והחלפת קרנות יקרות בזולות הדמיי ניהול משמעותיים יותר כי יורדים כל חודש ואת המס משלמים רק במכירה... איפה הסימולטור של אדם לזה?

גם בחשבון עם הפקדות חודשיות והחלפת קרנות יקרות בזולות הדמיי ניהול משמעותיים יותר כי יורדים כל חודש ואת המס משלמים רק במכירה... איפה הסימולטור של אדם לזה?
אתה מודע לזה שאתה עונה להודעה מלפני כמעט 4 שנים?

העניין רלוונטי גם לעכשיו ואנשים עושים חיפוש אז מוצאים פוסטים ישנים רלוונטים
דמי ניהול ומה שקשור למיסוי "עדכני" צריך לבחון לגופו
כל שנה ישנם עשרות שינויים בשוק

להקפיץ שירשורים כאילו בלי לציין שאתה עושה זאת על שירשור "ישן" סתם מבלבל את הקוראים

תתחיל במשפט: "מקפיץ שירשור ישן" ותציין את הסיבה
אחרת זה סתם מעיק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
E העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור צרכנות פיננסית 27
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
הק995 העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB שוק ההון 5
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
ס העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי שוק ההון 41
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה