• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת ניירות ערך במתנה מאב לבן - אירוע מס?

Whiterock

משתמש רשום
דירוג
1
שלום, החלטתי לפתוח תיק השקעות על שמי, אשר ישמש כחשבון השקעות עבור הילדים. כנראה שבעתיד (כשהילדים יהיו בני 25-30) נרצה לחלק את ניירות הערך בין הילדים בחשבון השקעות שונה שנפתח עבור כל אחד מהם.
שאלתי - האם הדבר יגרור אירוע מס? הרי אני מלכתחילה משקיע כאן עבור הילדים, פשוט מעדיף לא לשלם 3 פעמים את כל העמלות, העברות בנקאיות, קניית מניות וכו', ופשוט לרכז את הכל בחשבון אחד. אם אכן זה גורר אירועי מס, יש לכם רעיון טוב יותר מהשיטה שהזכרתי?

תודה.

נערך לאחרונה ב:
בעיקרון כן, אפשר לבקש פרטנית מרשות המיסים אישור לכך שזה יהיה העברה פטורה ממס.

תודה על התשובה.
והם יאשרו את זה? אחרת זה קצת הימור שאגלה את התשובה שלו רק עוד 20-30 שנה.
יש דרך אחרת להשקיע עבור הילדים במסחר עצמאי ללא גרירת ארועי מס? הרי אין פה טריק, פשוט חוסך בעמלות מול בתי ההשקעות במשך השנים.

והם יאשרו את זה?
זה מהתקנות לגביי מתי יש פטור ממס:
"מתנה לקרוב וכן מתנה ליחיד אחר אם שוכנע פקיד השומה כי המתנה ניתנה בתום לב ובלבד שמקבל המתנה אינו תושב חוץ"

מה שחשוב שלא תתנהג כמו ציפי רפאלי, לה זה לא הצליח, אבל היא הגזימה :)

יש דרך אחרת להשקיע עבור הילדים במסחר עצמאי ללא גרירת ארועי מס? הרי אין פה טריק, פשוט חוסך בעמלות מול בתי ההשקעות במשך השנים.
יש עוד דרך וזה גם מגן יותר על הכספים, פותחים חשבון בנאמנות על שמם, אני לא יודע אם בתי ההשקעות תומכים בזה או לחלופין אפשר לפתוח חשבון אחד משותף לכל הילדים ושאתה תנהל אותו.
אני לא עו"ד ואני לא יודע מה ההשלכות של צעדים כאלה, עדיף שתבדוק.

זה מהתקנות לגביי מתי יש פטור ממס:
"מתנה לקרוב וכן מתנה ליחיד אחר אם שוכנע פקיד השומה כי המתנה ניתנה בתום לב ובלבד שמקבל המתנה אינו תושב חוץ"

נשמע כמו לא מעט התעסקות, אני שכיר ולא מתעסק עם מס הכנסה, איך מגישים בקשה כזאת?
מתחיל להרגיש לי שהאלטרנטיבה של קופות גמל על שם הילדים עם דמי ניהול שיהיו בזבוז של מאות אלפי שקלים כשיהיו בני 20-30 זו האלטרנטיבה היחידה. אבל אני לא רוצה לפרנס את בתי ההשקעות בכל כך הרבה כסף :'(

או לחלופין אפשר לפתוח חשבון אחד משותף לכל הילדים ושאתה תנהל אותו.
אני לא עו"ד ואני לא יודע מה ההשלכות של צעדים כאלה, עדיף שתבדוק.

אם אני לא טועה בתי השקעות (מיטב, IBI וכו') פותחים חשבון מסחר עצמאי רק לאנשים מעל גיל 18 עם חשבון בנק זהה לשם הפתיחה. אז לא כל כך ברור לי איך אפשר ליצור חשבון על שם שלושת הילדים. בנוסף, איך בעתיד נפריד להם את הכספים?

או לעלות רמה ולעשות את זה כמו אליעזר,הוא הגזים בטירוף אבל לו זה הצליח הצלחה מסחררת.

תברר מול בית השקעות האם אפשר לפתוח חשבון משותף עם ילדים, כאשר חשבון הבנק המקושר הוא כמובן שלך.

תברר מול בית השקעות האם אפשר לפתוח חשבון משותף עם ילדים, כאשר חשבון הבנק המקושר הוא כמובן שלך.

לא כל כך ברור לי איך זה יעזור. במקום שהחשבון יהיה רק על שמי, הוא יהיה על שם 4 שמות. ואז בעוד 20 שנה עדיין תהיה בעיית ההפרדה.

לא כל כך ברור לי איך זה יעזור. במקום שהחשבון יהיה רק על שמי, הוא יהיה על שם 4 שמות. ואז בעוד 20 שנה עדיין תהיה בעיית ההפרדה.
קודם כל, אני לא יודע איך יגישו את הבקשה בעתיד
לכן, כל עוד מאפשרים לעשות זאת עם קרובי משפחה אז רק תשמור תיעוד וקובץ אקסל
תתעד שם הכל, תתיג עם שמות הילדים
תייצר "עקבה" שתוכל להציג בעתיד

זה המקסימום שאני בתור "נשדד כרוני" יכול לחשוב עליו

נשמע רעיון טוב, אבל למה בעצם זה לא יעבוד אם החשבון רק על שמי ואנהל כזו טבלת אקסל עם פירוט כמה חסכתי לכל ילד?

ועוד דבר שחשבתי עליו - אולי זה בעצם לא כל כך נורא שאספוג את תשלום מס רווח ההון בעוד 20-30 שנה כשאעביר ל3 חשבונות שונים על שם הילדים? הרי זה מס שמתישהו יצטרך להיות משולם. מה דעתכם? (כמובן לא מבקש יעוץ, רק דעה)

שמתישהו יצטרך להיות משולם
מס שנדחה הוא מס שנחסך
את התיק הפרטי שלך יחלקו בירושה (בעתיד הרחוק מאוד) ללא מס

אבל למה בעצם זה לא יעבוד
אני לא חושב שנטען שזה לא יכול לעבוד
פשוט צריך לעשות דברים באופן שפקידים אוהבים,
יותר: דוחות, טבלאות, סכימות
פחות: מילים, אותיות, משפטים, אלא אם זאת הצהרה עם חתימה שלך

אני מבין שהאופציה של חשבון משותף לא רלוונטית אז לדעתי למרות שזה נשמע קצת כאב ראש תפתח לכל אחד מהם חשבון. אני לא בטוח מה החוק אומר אבל הוא יכול להשתנות בעתיד ובכל מקרה מס הכנסה יכול שלא להסכים לראות את זה כמתנה ואז זה גם כאב ראש וגם הפסדת כסף. אני לא יודע מה או איך בדיוק אתה מתכנן להשקיע אבל זה יכול להיות תהליך אוטומטי לא בהכרח מעיק נגיד הוראת קבע לכל חשבון וקנייה קבועה של תעודות סל כל תקופה.

אני מבין שהאופציה של חשבון משותף לא רלוונטית אז לדעתי למרות שזה נשמע קצת כאב ראש תפתח לכל אחד מהם חשבון.

מלבד ההתעסקות הרבה (או שימוש בהוראות קבע אבל אז אפסיד את יכולת הניהול שלי ואיזון התיק) ילד בגיל 18 יכול פתאום למשוך את כל הכסף כי זה על שמו (לא נכנס לסיבות, אבל דברים קורים). ארצה את השליטה בתיק עד שאבין שהם בוגרים ואחראיים מספיק ואז להעביר אליהם.

האין פתרון ידידותי למשתמש לבעיה כה נפוצה (חסכון סולידי במסחר עצמאי + פיצול בעתיד לילדים + לא ליפול למלכודת מס)?

מלבד ההתעסקות הרבה (או שימוש בהוראות קבע אבל אז אפסיד את יכולת הניהול שלי ואיזון התיק) ילד בגיל 18 יכול פתאום למשוך את כל הכסף כי זה על שמו (לא נכנס לסיבות, אבל דברים קורים). ארצה את השליטה בתיק עד שאבין שהם בוגרים ואחראיים מספיק ואז להעביר אליהם.

האין פתרון ידידותי למשתמש לבעיה כה נפוצה (חסכון סולידי במסחר עצמאי + פיצול בעתיד לילדים + לא ליפול למלכודת מס)?

תשמע בסוף חשבון מסחר זה שם משתמש וסיסמה, או שתרשום את החשבונות על שמם ואל תתן להם את הסיסמה או שתרשום אותם על שמך וכשתרצה תיתן לכל אחד מהם את הסיסמה. בכל מקרה ב 120 שלך הם יקבלו את החשבונות.

השאלה כמה אתה הולך להיות אקטיבי בניהול התיק, ככל שיותר, שלושה חשבונות זה יותר כאב ראש באמת. אבל לדעתי זה שווה את החסכון במס. מבחינת התשואה זה כן יכול להיות משמעותי זה רק חשוב שתבין. תחשוב שבתקופה כלשהי אתה משלם רבע מהרווחים שלך למס הכנסה במקום להמשיך לצבור עליהם תשואה.

לא הבנתי בדיוק מה המטרה הסופית שלך, אם המטרה שלך שיהיה להם תיק ניירות ערך אז תשאיר אותו אצלך. אם הם יצטרכו כסף תמכור לפי החלק שלהם ותעביר להם.

לגבי פתרון לעניין אני מניח שברוב המקרים האלה, אנשים פותחים חשבון אחד ובבוא העת מעבירים את המניות לילדים שלהם וההנחה היא זו מתנה עד שמישהו טוען אחרת.

אם אני לא טועה בתי השקעות (מיטב, IBI וכו') פותחים חשבון מסחר עצמאי רק לאנשים מעל גיל 18 עם חשבון בנק זהה לשם הפתיחה. אז לא כל כך ברור לי איך אפשר ליצור חשבון על שם שלושת הילדים. בנוסף, איך בעתיד נפריד להם את הכספים?
אני לא מכיר את הנהלים שלהם, חשבון משותף בוודאי שניתן לפתוח, להפריד את הכספים בקלות ע"י העברת ני"ע או מכירה והעברת הכספים.

אני לא מכיר את הנהלים שלהם, חשבון משותף בוודאי שניתן לפתוח, להפריד את הכספים בקלות ע"י העברת ני"ע או מכירה והעברת הכספים.

דיברתי כרגע עם IBI והם אומרים שחשוב מאוד שהחשבון בנק שממנו עוברים הכספים יהיה זהה בדיוק לשמות הנקובים בחשבון ההשקעות. אבל אין לי חשבון בנק משותף עם הילדים כמובן...

כשאתה אומר על ידי העברת ניירות ערך - אם זה מחשבון השקעות משותף עם הילדים לחשבון פרטי של ילד אחד, זה לא יגרור אירוע מס?

כשאתה אומר על ידי העברת ניירות ערך - אם זה מחשבון השקעות משותף עם הילדים לחשבון פרטי של ילד אחד, זה לא יגרור אירוע מס?
אני לא יודע, בכל מקרה אפשר לבקש פטור מניכוי מס מרשות המיסים.

לדעתי האישית אין בעיה כול עוד מדובר בילדים שלך ולא במיליונים רבים אין שום סיבה שלא תקבל אישור דיי אוטומטי מפקיד שומה להעביר אותם בלי מס.
החוק בעניין ברור(הבעיות מתחילות כשמדובר בקרובים יותר רחוקים כמו גיס או שיש תמורה או סכומים מאוד גבוהים).
נקודה שלא נגעו בה והיא (לדעתי האישית) יותר חשובה היא מעמד הכספים במקרה של תביעות משפטיות ו\או נושים.
ועוד אחת שכן נגעו בה זה מה קורה שהילד כבר בן 18 אבל עוד לא "מוכן" לדעתך לקבל את הכסף(במקרה של תיק על שמו)

בנוסף מה המטרה? שהילדים יחזיקו את המניות ל"נצח" כתיק פרישה?
מניח שתרצה לתת להם ברגע בחיים שבו הם זקוקים לכסף ואז ישלמו מס בכול מקרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
מ העברת ניירות ערך של ishares לברוקר זר שוק ההון 9
M העברת ניירות ערך ממיטב דש ל-IB שוק ההון 32
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
א העברת כספים בין ניירות ערך שבהפסד שוק ההון 1
D העברת ניירות ערך מIB ISRAEL לIB US שוק ההון 2
R העברת ניירות ערך מהבנק ל-ib שוק ההון 7
הק995 העברת ניירות ערך בין תיקים שוק ההון 1
Sterling העברת ניירות ערך מברוקר אחד לאחר צרכנות פיננסית 3
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
L העברת ניירות מחול לבית השקעות בארץ שוק ההון 1
C העברת ניירות מבנק לבית השקעות שוק ההון 6
O עמלת העברת ניירות זרים מבנק בארץ לברוקר בחו"ל. שוק ההון 0
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12