• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע שלי בן 25.5 -

גאווה_לטינית

משתמש סולידי
דירוג
25
היי לכולם
אני בן 25.5.סטודנט להנדסת חשמל באונ' מובילה בארץ.
במהלך סוף 2019 עוד התוודעתי לראשונה לבלוג וספגתי המון ממנו וממש לפני תחילת הקורונה, בפברואר 2020 התחלתי להכנס לעניין השקעות. חשוב לי לתעד את המסע שלי ואת ההתקדמות שלי. חוויתי נפילות ועליות וצברתי ניסיון רב בעקבות הדברים הלו.
אני כעת בסוף שנה שנייה לתואר במהלך החודשיים האחרונים מצאתי משרת סטודנט בתחום שמעניין אותי בחשמל בחברת מל"מ גדולה. יש חסרון בחברה שלא מפרישים ל-RSU, אך היות וזו משרת סטודנט והניסיון הוא מה שחשוב לי לכן, לפחות עד סיום התואר אעבוד שם ואם אראה שהתנאים לא ישתפרו אחפש חברה אחרת .

הסיבה העיקרית שהתחלתי להכנס להשקעות היא שיש לי בעיות רפואיות שדורשות נכון לכרגע הוצאה חודשית בערך של 1000₪ בחודש ומשער שאולי בעתיד זה יחמיר(למרות שעושה את מירב הטיפולים והמאמצים שלא) אז חשוב לי מאד לנסות לייצר כמה שיותר בסיס כלכלי ליום שבו לא אוכל להיות כשיר יותר, מה שמבאס שזה פוגע בי ברמת חיים בהרבה מובנים ומגביל אותי(סובל מזה שנה וחצי). הסיבה הנוספת זה שחלק מהמשפחה שלי באה מרמת חיים מאד נמוכה ויוצא לי לראות מה קורה שלא חוסכים כסף וצוברים נכסים - יש להם היום בעיות בריאותיות רבות והם בקושי מסוגלים לפרנס את עצמם מה שעוד יותר זירז וחיזק את ההבנה שלי על המשמעות והחשיבות של זה .

בנוסף יש הוצאות בבית שאני עוזר לאמא שלי כי נכון לכרגע גר אצלה.

מבחינת התמהיל השקעות כמו שאמרתי קודם לכן,בגלל שיש לי בעיה רפואית בין השיקולים הוא היה הגברת סיכון ולכן תמהיל התיק שלי מורכב גם ממטבעות קריפטו. נכון לכרגע זה מצבי ומקווה שישתפר עם הזמן: בערך בסה"כ נכון לכרגע
בחשבון הממוסה:
₪iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD - 23k
₪iShares Core MSCI Europe UCITS ETF - 15.7k
₪iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF - 12.4k
$IPAC - 2.5k
ויש לי קצת מניות בסכום שלי 3.5K$.

קופת גמל להשקעה מחקה מדד S&P - 10.4K (אני מתכנן בשנה-שנתיים קרובות להעיף משם ולשים בחשבון הממוסה).
קריפטו:
45K₪ - לא מפקיד יותר לביינתים עד שהתיק מתאזן(חשוף באחוז גבוה מדי ברור אני פשוט לא רוצה למשוך את הכסף ביינתים בחזרה לארץ).
מבחינת מזומן יש לי:
36.8K₪
ויש לי עוד דולרים ואירו בסכום של 10.4K₪

נכסים פנסיונים:
קרן השתלמות - פתחו לי דרך העבודה אמור לקבל רטרו אקטיבית(עדיין לא הופקד)
פנסיה - 15K₪

חשבון ממוסה : 162.2K
עם אפיקים פנסיונים:187.6
תכנונים קרובים:תחילת נובמבר מתכנן להפקיד כי עבדתי חזק להפקיד עוד 10K לחשבון השקעות(בערך) ולנסות למזער כמה שניתן הוצאות אפשרויות. יצא בגלל החגים שיצא הוצאות לא מתוכננות ושמתי לב שאני מבזבז יחסית הרבה(בת זוג....) אז אני אנסה למזער הוצאות כמה שאוכל(יש לי הוצאות רפואיות).
אמור לקבל במהלך הסמסטרים חוץ מתקופות מבחנים בערך בין 6-7K נטו, אנסה לחסוך לפחות 50% מהמשכורת(ביינתים מצליח להגיע לחסכון של 60%).

פעם ברבעון / שליש אפרסם התקדמות.
המטרה שלי היא להגיע למיליון שקל(משם אתקדם).

נערך לאחרונה ב:
עוד התוודאתי לראשונה
(התוודעתי. סליחה)
ברוך הבא לפורום.

הסיבה העיקרית שהתחלתי להכנס להשקעות היא שיש לי בעיות רפואיות שדורשות נכון לכרגע הוצאה חודשית בערך של 1000₪ בחודש ומשער שאולי בעתיד זה יחמיר(למרות שעושה את מירב הטיפולים והמאמצים שלא) אז חשוב לי מאד לנסות לייצר כמה שיותר בסיס כלכלי ליום שבו לא אוכל להיות כשיר יותר
זו סיבה מצוינת.
המטרה שלי היא להגיע למיליון שקל
אבל סכום כזה כנראה לא יעזור לאור הסעיף הקודם אם מדובר על 20-30 שנה + משפחה עם ילדים.
אני לא בא לייאש אותך, רק לסייע לדייק את היעד.

(חישוב זריז - 7000 שח בחודש למשך עשר שנים וניצלת כ840 אלף.)
בהצלחה!

(התוודעתי. סליחה)
ברוך הבא לפורום.

זו סיבה מצוינת.

אבל סכום כזה כנראה לא יעזור לאור הסעיף הקודם אם מדובר על 20-30 שנה + משפחה עם ילדים.
אני לא בא לייאש אותך, רק לסייע לדייק את היעד.

(חישוב זריז - 7000 שח בחודש למשך עשר שנים וניצלת כ840 אלף.)
בהצלחה!
היעד בכללי זה לצאת לעצמאות כלכלית עד גיל 55-60(יכול להיות שלפני הכל תלוי בסכום) פשוט בתור התחלה אני רוצה להגיע למיליון הראשון כמובן שאני רוצה להגיע לסכום יותר רציני או קניית נכסים כאלה ואחרים. אני משער שיהיה קשיים לדעתי תוך 3 שנים בערך אם אשאר עם בת זוג שלי אתחתן איתה(שתהיה הוצאה) וילד תוך 4-5 שנים גג. אם אתחתן איתה מאמין שאקנה דירה(לה זה קריטי יותר ממני), אז אולי מבחינת נכסים נזילים יהיה לי פחות.
ותודה רבה על הפידבק !

חתך למה שקרה עד היום,
הבנתי במהלך החודשיים וחצי אחרונים שהתואר לא מעניין אותי בשום צורה ובנוסף לכך אני שונא את המוסד וההתנהגות של הפקולטה ומנטלית מאד קשה לי עם זה, למזלי הרב התחום שאני מתעסק בו סבבה לי ולכן אני ממשיך עם התואר.

שמתי לב בהוצאות שלי אחרי שימוש בגליון מעקב שרוב ההוצאות שלי נובעות בגלל בת זוג שלי למרות שניסיתי לצמצם זאת, אני מתכוון לדבר איתה על הנושא הזה היות ומדובר על פערים משמעותיים כבר(אני לא נגד להוציא אבל מרגיש לי שזה יותר מדי ואני נתתי לזה יד יותר מדי חופשית למרות שניסיתי קצת יותר לנהוג בעדינות).

החלטתי מחוסר זמן למכור את המניות שהיו לי וכרגע יושב כמזומן ומתכנן לקנות עוד מדדים.

סה"כ חסכון על 3 תלושי משכורת 12.4K.

מצב פיננסי נוכחי:
חסכון לא פנסיוני
iShares s&p 34.7k
iShares Europe 15.7k
iShares Em 11.8k
iShares Pacific 7.3k
Crypto 40.4k
109.9k
חסכון פנסיוני
קרן השתלמות 3.1K
גמל להשקעה 11.1K
פנסיה 22.8K
מזומן 56K

בגלל העגלות שביצעתי אז תהיה סטייה, אבל בגדול :
שווי נכסים לא כולל חסכון פנסיוני 166.4K
שווי נכסים כולל חסכון פנסיוני 203.68K

שמתי לב בהוצאות שלי אחרי שימוש בגליון מעקב שרוב ההוצאות שלי נובעות בגלל בת זוג שלי למרות שניסיתי לצמצם זאת, אני מתכוון לדבר איתה על הנושא הזה היות ומדובר על פערים משמעותיים כבר(אני לא נגד להוציא אבל מרגיש לי שזה יותר מדי ואני נתתי לזה יד יותר מדי חופשית למרות שניסיתי קצת יותר לנהוג בעדינות
הגישה הזו היא מתכון רע מאוד לזוגיות. אתה בן הזוג, לא הבעלים של הזוגיות. אתה לא קובע כמה היא מוציאה או אחראי על הברז.

אתם זוג, אם אתם מתנהלים כיחידה כלכלית אחת, אתם אמורים להיות שותפים גם בדרך הכלכלית. אני לא יודע מה ההוצאות, ואיך הן מתחלקות, אבל הגישה שלך לא בריאה.
תמיד תזכור: happy wife, happy life

אתם זוג, אם אתם מתנהלים כיחידה כלכלית אחת
פות"ש כותב שהוא גר עם ההורים אז אני מניחה שבהוצאות הוא מתכוון לדייטים/מתנות/קניות שהוא עושה לה.

בתכלס הייתי אומרת גם לו וגם לה לברוח. נשמע שהם לא מתאימים כלכלית.
(אישית, הייתי כועסת לשמוע ניסוח כזה מבן זוג שלי "נותן יד חופשית", "ניסיתי להיות עדין" וכו' )

ראשית כל - כל הכבוד - המעקב וההשקעות העקביות הן המפתח בטווח הרחוק.
לגבי הלימודים - לא הכל שושנים אבל אם התחום שלך מוצא חן בעיניך אז תחרוק שיניים - לא הכל ורוד בחיים, ובסך הכל אתה בתואר אולי הכי משתלם כלכלית כרגע.
לגבי החברה - מנסיון, הדרך היא לגרום לה להבין דברים דרך שיתוף בדרך שלך - תראה לה לאן אתה רוצה להגיע ומה המשמעות של עוד 300 ש"ח שבזבזתם בלשבת ולנשנש משהו, תחבר אותה לזה אם אתה רואה איתה עתיד - היא כנראה צעירה מספיק לרצות להשתנות ויש לזה סיכוי סביר. תקשורת היא בכל מקרה הבסיס לזוגיות טובה, אז תפתח את השריר! בהצלחה!

הגישה הזו היא מתכון רע מאוד לזוגיות. אתה בן הזוג, לא הבעלים של הזוגיות. אתה לא קובע כמה היא מוציאה או אחראי על הברז.

אתם זוג, אם אתם מתנהלים כיחידה כלכלית אחת, אתם אמורים להיות שותפים גם בדרך הכלכלית. אני לא יודע מה ההוצאות, ואיך הן מתחלקות, אבל הגישה שלך לא בריאה.
תמיד תזכור: happy wife, happy life
1. אנחנו לא גרים ביחד.
2. אני לא מגביל אותה בקנייה של דברים שהיא אוהבת אני דווקא בעד - אני בעצמי מוציא על דברים שאני אוהב, אני מדבר על הוצאות משותפות/ בילויים משותפים שלנו.
פות"ש כותב שהוא גר עם ההורים אז אני מניחה שבהוצאות הוא מתכוון לדייטים/מתנות/קניות שהוא עושה לה.

בתכלס הייתי אומרת גם לו וגם לה לברוח. נשמע שהם לא מתאימים כלכלית.
(אישית, הייתי כועסת לשמוע ניסוח כזה מבן זוג שלי "נותן יד חופשית", "ניסיתי להיות עדין" וכו' )
היא כן מצד אחד מצדדת בחשיבה לטווח ארוך, אך יש לה השפעה של המשפחה שלה שרובם שם בזבזנים.
ראשית כל - כל הכבוד - המעקב וההשקעות העקביות הן המפתח בטווח הרחוק.
לגבי הלימודים - לא הכל שושנים אבל אם התחום שלך מוצא חן בעיניך אז תחרוק שיניים - לא הכל ורוד בחיים, ובסך הכל אתה בתואר אולי הכי משתלם כלכלית כרגע.
לגבי החברה - מנסיון, הדרך היא לגרום לה להבין דברים דרך שיתוף בדרך שלך - תראה לה לאן אתה רוצה להגיע ומה המשמעות של עוד 300 ש"ח שבזבזתם בלשבת ולנשנש משהו, תחבר אותה לזה אם אתה רואה איתה עתיד - היא כנראה צעירה מספיק לרצות להשתנות ויש לזה סיכוי סביר. תקשורת היא בכל מקרה הבסיס לזוגיות טובה, אז תפתח את השריר! בהצלחה!
תודה ! אין ספק שמשתלם כלכלית ואני אסיים אותו פשוט ציפיתי שאהנה מהדרך(או לפחות כמה שניתן) ופשוט המוסד שאני לומד בו(בין האונ' המובילות בארץ) גרם לי לתעב את הלמידה. אולי בעתיד אנסה להוביל שינוי (אני חושב שיש בעיה תפיסתית בנוגע לכל מה שקשור לממסד לימודים וקורולציה ליכולות), אך זה נושא לפוסט אחר

עדכון:
לצערי בעקבות תקופת מבחנים שלא עבדתי, ובנוסף לכך הוצאות בלתי מתוכננות בקושי הצלחתי לחסוך.
נכון לכרגע אני וחברה שלי מתכננים לעבור לגור באוג' לר"ג כי אני לומד באונ' ת"א ושנינו עובדים במרכז, אז נכון לכרגע הכסף שאני חוסך הנו לקראת הוצאות המעבר דירה + כסף נזיל למקרה ויהיה הוצאות בלתי מתוכננות.

החלטתי לשנות את התמהיל השקעות שלי, היות ולאחר חישובים שעשיתי בתיק הקודם שלי הייתי צריך כחלק ממנו לקנות קרן סל דולרית, ובכדי להמנע מעמלת המרה ופיזור , מיקדתי בחלק הממוסה עפ"י אלוקציה של שוקולד מריר של הסולידית, לכן התיק נכון לכרגע:
ACWI ETF - 65.8k
EM IMI- 6.3k
Crypto -27k.3
S&P קרן השתלמות - 5.6k
S&P קופת גמל להשקעה - 12.6k
S&P pension - 28.3k
מזומן - 55.4k
ללא נכסים פנסיונים - 160.4k
עם נכסים פנסיונים - 201.3k

כרגע השווי הנקי שלי ירד כי אני יחסית חשוף מנייתית ובנוסף לכך חשוף לקריפטו(כ20% מסך התיק שלי). אני מתכנן לחזק חודש הבא בעוד כ9K את האפיק המנייתי ובעוד כ400-500₪ בקניית עוד איתריום.
אני וחברה שלי כמו שרשמתי עוברים בקיץ דירה, אז כ25k מן המזומן הולך לעבור לחשבון המשותף(להוצאות דירה+מחייה+וחלק מהכסף קבענו שנטוס לחול להתרענן :) ).

הסיבה העיקרית שהתחלתי להכנס להשקעות היא שיש לי בעיות רפואיות שדורשות נכון לכרגע הוצאה חודשית בערך של 1000₪ בחודש ומשער שאולי בעתיד זה יחמיר(למרות שעושה את מירב הטיפולים והמאמצים שלא) אז חשוב לי מאד לנסות לייצר כמה שיותר בסיס כלכלי ליום שבו לא אוכל להיות כשיר יותר, מה שמבאס שזה פוגע בי ברמת חיים בהרבה מובנים ומגביל אותי(סובל מזה שנה וחצי). הסיבה הנוספת זה שחלק מהמשפחה שלי באה מרמת חיים מאד נמוכה ויוצא לי לראות מה קורה שלא חוסכים כסף וצוברים נכסים - יש להם היום בעיות בריאותיות רבות והם בקושי מסוגלים לפרנס את עצמם מה שעוד יותר זירז וחיזק את ההבנה שלי על המשמעות והחשיבות של זה .

כתבת על בעיה רפואית, לא פירטת.
מציעה לך לבדוק היטב את נושא הזכויות שלך- האם אתה זכאי להנחה במס הכנסה? בארנונה? בחשמל?
קצבה מביטוח לאומי?
האם במקרה שח"ו הבעיה תחמיר, תווצר לך זכאות?

יש לך משמעות גם לגבי תכנון קרן הפנסיה שלך, כשתתחיל לעבוד.

כתבת על בעיה רפואית, לא פירטת.
מציעה לך לבדוק היטב את נושא הזכויות שלך- האם אתה זכאי להנחה במס הכנסה? בארנונה? בחשמל?
קצבה מביטוח לאומי?
האם במקרה שח"ו הבעיה תחמיר, תווצר לך זכאות?

יש לך משמעות גם לגבי תכנון קרן הפנסיה שלך, כשתתחיל לעבוד.
כרגע אין לזכאות, אבל אני חשוף מבחינת סיכון בגילאים יותר מאוחרים(40-45). אני עובד כרגע בתחום, איך זה בא לידי ביטוי מבחינת תכנון קרן הפנסיה ?

אני חושב שקצת מגזימים בתגובות,
אני ממש מחזק את ידיך וחושב שאתה בדרך כלכלית נכונה, כמובן שמי אני לשפוט - אבל חשוב לי לחזק את ידיך.
לא רואה התנהלות לא נכונה עם בת הזוג (לא מהבחינה הכלכלית, מהבחינה הזוגית - שנידונה על ידי כמה מגיבים).

בהצלחה !

ובנוסף לכך חשוף לקריפטו(כ20% מסך התיק שלי).
שמתי לב בהוצאות שלי אחרי שימוש בגליון מעקב שרוב ההוצאות שלי נובעות בגלל בת זוג שלי למרות שניסיתי לצמצם זאת, אני מתכוון לדבר איתה על הנושא הזה היות ומדובר על פערים משמעותיים כבר
דברת איתה? האם הגעתם להסכמה?
אחזקה של 20% של מטבעות וירטואלים כשיש לך מעט מאוד נכסים והרבה זמן לצבירה, נראית לי יותר מסוכנת מאשר טענתך על בזבוז של כמה מאות שקלים בחודש של החברה שלך.

דברת איתה? האם הגעתם להסכמה?
אחזקה של 20% של מטבעות וירטואלים כשיש לך מעט מאוד נכסים והרבה זמן לצבירה, נראית לי יותר מסוכנת מאשר טענתך על בזבוז של כמה מאות שקלים בחודש של החברה שלך.
אכן, וכמובן כחלק מזוגיות אני גם מתפשר וגם היא .
אני מוכן לסבול את הסיכון של אלוקציה עבור מטבעות דיגיטליים של כ-20% ועם הזמן להפחית את האלוקציה.
אני חושב שקצת מגזימים בתגובות,
אני ממש מחזק את ידיך וחושב שאתה בדרך כלכלית נכונה, כמובן שמי אני לשפוט - אבל חשוב לי לחזק את ידיך.
לא רואה התנהלות לא נכונה עם בת הזוג (לא מהבחינה הכלכלית, מהבחינה הזוגית - שנידונה על ידי כמה מגיבים).

בהצלחה !
תודה רבה !

עברנו דירה בשעה טובה.
המעבר דירה אמנם גרר עמו מן הסתם הוצאות אבל קיבלתי הרבה תובנות גם על המערכת היחסים וגם על עצמי, אז למרות ההוצאה הלא מעטה וזה שכעת כשאני גר לבד זה פוגע ביכולת החסיכה החודשית שלי, אני עדיין חושב שעבורי זו הייתה בחירה נכונה. התיק ירד לכן בפועל לא היה שינוי מבחינת חסכונות לא פנסיוניים ברבעון האחרון.
אני בחופשת סמסטר אז אני מתכנן לחסוך יותר מזומנים שיהיה לי לקרן חירום שבחשבון שלי(כרגע יש שם 16K ומתכנן שיהיה 20-25K) ואז אתחיל לשים שוב במדדים. אני משאר שאוכל לחסוך במהלך ה2-3 משכורות באזור ה10-15K , לכל היותר.
ACWI ETF -76.93k
EM IMI- 11.2k
Crypto - 26.9k
S&P קרן השתלמות - 8.5k
S&p קופת גמל להשקעה - 13.4k
S&P קרן פנסיה - 35.69K
קרן חירום שלי - 16.4K
קרן חירום בחשבון המשותף - 5K
שאר מזומנים/אג"ח למיניהם - 23.7K
ללא חסכונות פנסיוניים: 160.212k
עם אפיקים פנסיוניים: 217.948k

נערך לאחרונה ב:
מתחיל שבוע הבא סמסטר חדש :). בגלל שלא שילמתי יתרת לימודים אז כמות מזומנים תפחת קצת חודש הבא. החלטתי להקצות אחוז קטן עבור עקיבת מדד תא נדלן
ACWI ETF - 78.694K
EM IMI - 13.087K
סל ת"א נדלן - 6.143k
CRYPTO - 28.622K
קרן השתלמות - 9.866k
קופת גמל להשקעה - 13.018k
פנסיה - 41.023k
קרן חירום - 29.861K
קרן חירום חשבון משותף - 5.6K
שאר מזומן או אג"ח למיניהם - 19.089K
ללא חסכונות פנסיונים 181.1K
עם חסכונות פנסיונים 245K

ACWI ETF - 87.793k
EM IMI - 16.896k
MTF נדלן - 7.778k
Crypto - 38.689k
קרן השתלמות - 14.716k
קופת גמל להשקעה - 14.631k
פנסיה - 47.927k
קרן חירום - 27.355k
קרן חירום חשבון משותף - 7.937k
מזומן או אגח למיניהם - 18.531k

ללא חסכונות פנסיונים - 204.979k
עם חסכונות פנסיונים - 282.253k
שוקל לפדות את קופת גמל להשקעה בגלל הדמי ניהול גבוהים(0.6%).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 315
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
ג המסע שלי יומני מסע אישיים 46