• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע שלי בן 25.5 -

אפקיד לרכיבים המנייתים( ACWI+EM + MTF נדלן).
התעצלתי להתעסק בזה בתקופת מבחנים :(
אני מתכנן רביעי/חמישי להתחיל לעשות את זה .
ב"ה ביולי-אוגוסט מתכנן להציע לבת זוג שלי נישואים :).
עשיתי לעצמי במהלך ה-363 ימים אחרונים(כי אני דייקן) גרף שווי, נחמד לראות שעם התמדה(=חסכון) מצליח להגדיל את השווי, ובנוסף לזה המעבר דירה תרם לפיתוח אישי שלי.

ACWI ETF - 97.930k
EM IMI - 17.868k
MTF נדלן -8.035k
Crypto - 59.7k​
קרן השתלמות - 18.945k
קופת גמל להשקעה - 16.658k
פנסיה - 61.427k
קרן חירום - 25.744k
קרן חירום חשבון משותף - 7k
חסכון לחתונה - 2k
מזומן או אגח למיניהם - 17.654k

ללא חסכונות פנסיונים - 236.082k
עם חסכונות פנסיונים - 333.114k
SHOVI.png

מזל טוב! כאשר תגיע לרגע התכנון וכו', יש המון המלצות בפורום על איך לעשות את זה בצורה 'נוחה' יותר לכיס, בלי באמת להתפשר על הדברים החשובים.
נחמד לראות שעם התמדה(=חסכון) מצליח להגדיל את השווי
מוטיבציה ;)

ולא ראיתי אם רשמת (יתכן ופספסתי), אבל באיזה מסלול נמצאות קרן ההשתלמות והפנסיה שלך? הדעה הרווחת פה בפורום (לא ממליץ) היא להשקיע באפיקי מניות. הפנסיה זה ברור כי יש לך את יתרון הזמן, ולגבי קה"ש שווה לנצל את הטבת המס.

מזל טוב! כאשר תגיע לרגע התכנון וכו', יש המון המלצות בפורום על איך לעשות את זה בצורה 'נוחה' יותר לכיס, בלי באמת להתפשר על הדברים החשובים.

מוטיבציה ;)

ולא ראיתי אם רשמת (יתכן ופספסתי), אבל באיזה מסלול נמצאות קרן ההשתלמות והפנסיה שלך? הדעה הרווחת פה בפורום (לא ממליץ) היא להשקיע באפיקי מניות. הפנסיה זה ברור כי יש לך את יתרון הזמן, ולגבי קה"ש שווה לנצל את הטבת המס.
S&P500
הפנסיה, קרן ההשתלמות ונכון לכרגע הקופת גמל להשקעה.

מוטיבציה ;)

לא מצאתי המלצות על אותה דרך 'נוחה', איפה כדאי לחפש?

אחרי הצעת נישואין , סגרנו אולם ב"ה במהלך 2024 החתונה תהיה. מדובר על סדר גודל של 150-170 אש"ח וסדר גודל של 250-350 מוזמנים.
פדיתי את הקופת גמל להשקעה ושמתי בקרנות סל, בנוסף לכך בעקבות תנאים טובים יותר עברתי לבית השקעות אחר. בכדי לחסוך עמלת ני"ע יצא לי משתלם למכור את האחזקה של של MTF נדל"ן ולהעביר את המזומן לשם.
ללא חסכונות פנסיונים: 273.3K
עם חסכונות פנסיונים: 374.9K

בכדי לחסוך עמלת ני"ע
לעומת
מדובר על סדר גודל של 150-170 אש"ח וסדר גודל של 250-350 מוזמנים

זה כיף לחסוך כמה שקלים בעמלת ני"ע, אבל זה יזיז כלום לעומת כמה שאפשר לחסוך על האירוע (לפי צ'ק ממוצע של 400 אתם יוצאים בהפסד של כמה עשרות אלפי שקלים).

לעומת

זה כיף לחסוך כמה שקלים בעמלת ני"ע, אבל זה יזיז כלום לעומת כמה שאפשר לחסוך על האירוע (לפי צ'ק ממוצע של 400 אתם יוצאים בהפסד של כמה עשרות אלפי שקלים).
(לדעתי זה יצא פחות אבל הבאתי חסם גבוהה). לא הייתי מתחייב על כמות כזו אם לא הייתי יודע שלא אעמוד בזה:)

האורחים יסגרו את החוב
לרוב בני המשפחה הם אלו שבאמת מייצרים "רווח" מהאירוע. שאר האורחים מייצרים רווח נמוך אם בכלל. בנוסף, מדובר בסוג של הלוואה מהאורחים כי כל אורח שיתחתן יזמין אותך בחזרה ויצפה למתנה שלא נופלת ממה שנתן.

שבועות קשים היו עבורי לאור המצב,לכן לא הרגשתי שיכול למקד את הקשב ולפרסם פוסט רבעוני. ב"ה שנעבור את כל התקופה הקשה הזו מאוחדים וחזקים יותר.
ללא חסכונות פנסיונים: 337K
עם חסכונות פנסיונים: 461.5K

שבועות קשים היו עבורי לאור המצב,לכן לא הרגשתי שיכול למקד את הקשב ולפרסם פוסט רבעוני. ב"ה שנעבור את כל התקופה הקשה הזו מאוחדים וחזקים יותר.
ללא חסכונות פנסיונים: 337K
עם חסכונות פנסיונים: 461.5K
נראה שיותר מהכפלת השווי מאז שעברת לגור עם הבת זוג, שאפו D: אפשר לשאול מה המאזן הכנסות הוצאות? במיוחד בזמן לימודים ומגורים במרכז

נראה שיותר מהכפלת השווי מאז שעברת לגור עם הבת זוג, שאפו D: אפשר לשאול מה המאזן הכנסות הוצאות? במיוחד בזמן לימודים ומגורים במרכז
1. שינוי הרגלי צריכה.
2. תלוי בחודש, בגדול בתקופות שלא היה לימודים עשיתי הרבה שעות והצלחתי להגיע לשיעורי חסכון של 60-70% מהשכר. לעומת זאת בתקופות מבחנים אני מוציא מקרן חירום (לכן אני כרגע יותר מפקיד לפק"מ / קרנות כספיות בגלל החוסר יציבות במשרת סטודנט).
3. בחרתי לגור במיקום פחות טוב- בשביל דירה טובה יותר ונוחות הגעה לעבודה ולימודים.
4. הסיבה להכפלת שווי בעיקר בגלל שאני מחזיק בקריפטו ובמהלך חצי שנה אחרונה זה עלה מאד(ואני כנראה בקרוב אתחיל למכור חלק לצורך איזון תיק).

ללא חסכונות פנסיונים 392K
עם חסכונות פנסיוניים 539K
ב"ה חתמתי חוזה למשרה מלאה עם סיום הלימודים, שמן הסתם שיפור תנאים משמעותי. יש משהו שמרגיש בי בזמן האחרון בתור סיפוק עצמי כי ביליתי זמן ארוך כדי לשפר בגרויות + פסיכומטרי ועוד הלימודים ועשיתי הרבה ויתורים כדי להגיע לאיפה שאני נמצא היום.
חודשיים וחצי קרובים בגלל הלימודים ותקופות מבחנים מעריך ששווי לא ישתנה יותר מדי.
החתונה מתקרבת וההתרגשות ביחד איתה:)

התעצלתי להתעסק בזה בתקופת מבחנים :(
אני מתכנן רביעי/חמישי להתחיל לעשות את זה .
עשיתי לעצמי במהלך ה-363 ימים אחרונים(כי אני דייקן) גרף שווי, נחמד לראות שעם התמדה(=חסכון) מצליח להגדיל את השווי, ובנוסף לזה המעבר דירה תרם לפיתוח אישי שלי.

ACWI ETF - 97.930k
EM IMI - 17.868k
MTF נדלן -8.035k
Crypto - 59.7k​
קרן השתלמות - 18.945k
קופת גמל להשקעה - 16.658k
פנסיה - 61.427k
קרן חירום - 25.744k
קרן חירום חשבון משותף - 7k
חסכון לחתונה - 2k
מזומן או אגח למיניהם - 17.654k

ללא חסכונות פנסיונים - 236.082k
עם חסכונות פנסיונים - 333.114k
SHOVI.png

ללא חסכונות פנסיונים - 428K
עם חסכונות פנסיונים - 590K

לאחר החתונה נכניס 26K נטו - מתוכם 11K יוקצו לחסכון(מכניס בפנים הוצאות, עזרה להורים וכדומה) לקרן חירום + פנאי + השקעות. ככל הנראה בגלל הסכום שיש לשנינו + כושר חסכון שיהיה לאחר החתונה - נראה שכרגע לא נוכל לקנות דירה להשקעה, או שלחלופין זמן החסכון לקרן התחלתית לצורך לקיחת משכנתא נראה לא סביר + תנאי משכנתאות שיש היום תזרמית לא בטוח שאעמוד בזה, אז כרגע נמצא בצומת דרכים של מה תהיה האסטרגיה הנכונה ביותר לאורך זמן - שנוכל כן לקנות דירה להשקעה, או כרגע לא להתמקד בחסכון עבור דירה - ודווקא להגדיל תיק השקעות בצורה אגרסיבית - ובהמשך(עוד 15 שנים בכדי למזער רמת סיכון) - להעביר חלק מההון המנייתי - לקרן עבור קניית דירה.
מה דעתכם? יש פוסטים מעניינים בפורום שיהיה ניתן אולי להפנות של אנשים שהתמודדו עם דילמה שאנחנו נמצאים בה?

*תקחו בחשבון שכרגע ההון עצמי שלי מחושב עבורי בלבד, מאחרי חתונה אוסיף שווי בשכלול ארוסתי(שתהיה ב"ה אשתי עד אז).

עריכה -
התחלתי ללמוד חשבונאות ומימון באופן עצמאי(קניית ספרים אקדמאיים) - שוקל בהמשך אולי לעשות השקעות ערך, ובכללי מעניין אותי לנתח דוחות כספיים וניתוח עסקי - יכולות שחושב שאצטרך לפתח בהמשך בתור משקיע ערך / תפקידי ניהול בכירים.

נערך לאחרונה ב:
איפה הגרפים? :)
עריכה -
התחלתי ללמוד חשבונאות ומימון באופן עצמאי(קניית ספרים אקדמאיים) - שוקל בהמשך אולי לעשות השקעות ערך
מתוך עניין, מה השיקול? כלומר לעומת השוואה פאסיבית. והאם אתה מתכוון להשקיע עד אחוז מסויים מהתיק (למשל עד 10% מההון בהשקעות ערך)?
השקעה בניירות בודדות יכולה להיות מאוד מפתה, לדעתי צריך לעשות הסכם אישי עם עצמך לפני שפונים למסלול הזה.

מזל טוב על החתונה ובהצלחה!

עריכה: אשמח להמלצות על ספרים :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 315
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
ג המסע שלי יומני מסע אישיים 46